Een bij in komkommertijd is al een ramp Bartelson bezoekt weer KLM luchtvaartwedstrijd 15 °/o meer licht in het westen AH-Flitsen Pagina 4 In de maand oktober willen wij eerst de blijde berichten vermel den. De heer en mevr. v. Bergen (H.D.) vierden 3 oktober hun 40- jarig huwelijksfeest. Ook de heer en mevr. D. Bakker (voorheen post- loper) waren 10 oktober 40 jaar getrouwd. De heer P. Schaap (W.- afd.) vierde onder grote belang stelling zijn 40-jarig zakenjubileum. Al deze feestgangers onze felici tatie en nog vele jaren in goede gezondheid toegewenst. Bij de fam. Duarto Caebho werd een dochter geboren, Susie Paula. De fam. Beunk-Muhler (Arb. stu die) werd verblijd met een dochter Manja. Bij fam. M. Castro Sar werd een dochter, Maria Jesus, geboren. De fam. M. Koijvenen werd met een zoon, Zeijnde, verblijd. En de fam. P. W. Jonker (B.T.D.) werd met een zoon, Dennis, verblijd. Al deze ouders onze felicitatie. Zoals u wel ziet zijn er ook kinderen bij van gastarbeiders die in 't bedrijf werken. In het kader van deze wedstrijd past uiteraard geheel deze foto, genomen in de Albert Heijn SuperMart aan de Nieuwe Markt 66, Roosendaal. Met medewerking van het Nationaal Luchtvaart Museum wisten de heer Th. H. Reekers (bedrijfsleider) en zijn medewerkers hun zaak in „vliegen de" stijl te brengen. Niet alleen de luchtvaardigheid, maar ook de sportvaardigheid gaat Albert Heijn ter harte. Want vermeldenswaard is nog de deelname van een Albert Heijn „merkenploeg" aan de in juli gehouden Jeugdronde voor West-Brabant. Afstanden van 50 km met sprints en tijdritten op de plaat selijke wielerbaan. Op de foto. De AH-ploeg in aktie. (Ploegleider was de heer Reekers, kompleet met volgauto.) Nu een overzicht van onze zieken. De heer Rijmberg (B.T.D. moest en kele weken rusten voor zijn maag. De heer G. Prins (Arb. studie) moest in het Johannesziekenhuis opgenomen worden voor een gal- operatie; alles is goed verlopen, dus zal hij wel weer gauw naar huis kunnen gaan. Ook mej. Jansje Visser moest in het Julianazieken- huis opgenomen worden voor een galoperatie; zij maakt het uit stekend. Mevr. Hagebeuk-de Oude is na vele weken ziek te zijn ge weest weer aan het werk. De heer J. Groot (O.D.) is ook nog steeds door een ontsteking in de rechter arm ziek thuis. De heer B. Knol (W.-afd.) is al drie maanden thuis door ziekte, zou eerst opgenomen worden in een ziekenhuis, maar daar is nog steeds het wachten op. Ook de heer J. Sijbrands (O.D.) is al enige weken door ziekte thuis. De heer Streefkerk (L.F.) is nu ge heel afgekeurd, liep al een paar weken in de ziektewet, maar Dr. v. Brugge vond het beter hem niet meer te laten werken. De heer J. Everhard (G.F.), die ook al vier maanden ziek is, moet nog steeds rustig aan doen, maar mag wan delen zoveel als hij wil. De heer J. Franken die verpleegd werd in Hoog-Laren is nu weer thuis voor een verder herstel. Ook de heer Wurtz (K.B.) kon nog niet door ziekte werken. De heer G. Smit (K.B.) is ook nog steeds door een ontsteking in de arm thuis. De heer A. Kruithof moest steeds wachten voor opname in een ziekenhuis voor een operatie, misschien dat het nu inmiddels is gebeurd. Mej. Pardoen (V.A.) is ook al vele weken thuis door ziekte, zo ook mevr. Loers (V.A.) die al enige maanden haar werk niet doen kan door ziekte. Mevr. de Clerc (C.F.), die ook al drie maanden door ziekte thuis is. Tot zover dan onze ziekenlijst en wij wensen al onze zieken thuis en in het ziekenhuis het allerbeste toe. De heer H. de Vries (Lab.) heeft op 10 oktober afscheid genomen van het bedrijf, zo ook de heer N. P Finke (H.D.) op 13 oktober. Wij wensen hen nog vele gezonde jaren toe. In de vakantie is getrouwd mej. F. Waals. Vervolg van pag. 1 Zij heeft een vriend en wij aarzelen niet dit jongmens als een bofferd te betitelen. Annette vervult in de Wassenaarse SM sinds een jaar de funktie van kassière en „dat bevalt prima". „Vroeger", vertelt ze, „heb ik al een poosje in de huishouding gewerkt, maar dat hing al gauw de keel uit. Ik heb toen gevraagd of er hier niet een baantje voor me was en ben door meneer Schot aan de kassa gezet. Het werken op de machine heb ik mezelf geleerd. In het begin was ik zenuwachtig als het druk was, maar nu doet het me niks meer, al staan ze ook tot aan het eind van de winkel." Juffrouw Zwetsloot laat duidelijk doorschemeren, dat het aan de check-out niet aankomt op het aanslaan alleen. „Er zijn", zegt ze, „moeilijke mensen bij; nogal kri tisch en zo. Maar met de meesten kan ik heel fijn opschieten. Er zijn heel wat vaste klanten die direkt op mij afstevenen. Sommige dames vertellen lange verhalen over hun hele familie. Als je dan een beetje mee kan praten, komen ze iedere keer weer bij je terug." Annette vindt het wel een bijzonder gelukkige omstandigheid, dat ze af en toe eens even de kassa in de steek mag laten om ergens anders te helpen met bijvoorbeeld het la bellen van vlees of gebak. „Die afwisseling is prettig. Ik houd er niet van de hele dag hetzelfde te doen." Op vrijdag en zaterdag ech ter gunt de check-out haar geen uitstapje naar elders: „Dan kom ik moe thuis, want het is verantwoor delijk werk, dat voortdurend je volle aandacht vraagt". Juffrouw Zwetsloot vertelt over haar fijne kollega's, over de decentrale kursus waarvoor ze binnenkort examen moet doen en over haar ouders, „die het er zeer mee eens zijn dat ik bij Albert Heijn werk.". En ze spreekt spontaan de gedenk waardige woorden: „Ik zou het niet in mijn hoofd halen hier weg te gaan". Tussen rooie kool geboren Groentechef R. Peeters was, voor dat hij in augustus 1968 in de Wassenaarse SM werd gestatio neerd, gedurende acht jaar in diverse AH-filialen in het westen des lands werkzaam geweest. Hij is, zoals hij zelf zegt, „als het ware tussen de rooie kolen geboren", want de woning van zijn ouders stond vlakbij de plaats waar de opnamen voor de televisieserie „De Glazen Stad" zijn gemaakt. Evenals zijn kollega Vermeulen geeft hij er blijk van, vooral het afwisselingselement in zijn werk te waarderen. „Iedere dag is weer anders", vindt hij, „je moet alles" iedere keer opnieuw weer in de gaten houden. Daarbij komt nog, dat wij meer dan welke andere af deling te maken hebben met steeds wisselende produkten en dat het in de groente- en fruitsektor het moeilijkst is altijd maar weer wer kelijk verse artikelen in de bakken te hebben. We moeten streven naar een optimale verkoop bij een zo klein mogelijke voorraad". De heer Peeters belicht de nood zaak van een goede besteltechniek, opslag en behandeling, maar wim pelt bescheiden alle eer af naar Albert Heijn, die in de SuperMarts zulke voortreffelijke kondities heeft geschapen. Hij is echter nog niet helemaal tevreden over het nieuwe bestelsysteem, dat per 1 september van kracht is geworden. „De veranderingen die daaruit voortkomen, veroorzaken vertragin gen in de levering", oordeelt hij. Niet op vingers kijken Jacques van Leeuwen (16 jaar) is bij Albert Heijn bezig met de ver vulling van zijn eerste baan. Aanvankelijk had hij het in een andere richting gezocht, want hij was in opleiding voor het beroep van timmerman. Al gauw begon het echter tot hem door te dringen dat dit overigens eerbiedwaardige vak hem weinig bevrediging zou schen ken en hij daarom met graagte een positie .op de kruideniersafdeling van de Wassenaarse SuperMart aannam. „Dit is veel leuker werk", zegt hij direkt, „het bevalt me best. Altijd veel mensen om je heen en er heerst hier een heel goede sfeer. Je bent ook steeds weer met iets anders bezig en wordt niet op de vingers gekeken. Je krijgt diver se taken tegelijk op, waarvoor je dan verantwoordelijk bent: zoals het ontvangen en prijzen van ar tikelen, het maken van displays en het bijhouden van een eigen straatje. En verder moet je natuur lijk aarzelende mensen in de gaten houden en vragen of je hen van dienst kunt zijn." Het kontakt met het publiek vindt Jacques één van de plezierigste aspekten van zijn werk, al bezor gen de vele Amerikanen hem wel eens taalproblemen en is hij nogal benauwd voor vragen over die moeilijke buitenlandse kazen vlak bij zijn straatje. Rose mantelpakje Mej. M. de Bas is thans admini stratrice, maar is ook van andere markten thuis. Zij is begonnen bij een ZB in Den Haag, werd vervol gens kassière en assisteerde daar na, met het predikaat „ambulant", op de Divisiekantoren te Rijswijk en Utrecht. Hoewel ze eigenlijk het liefst zou verkopen, doet ze haar werk loonadministratie, kasboeken, bestellingen, telefoni sche kontakten met de buiten wereld met veel plezier. Dat is vooral te danken aan de voortreffelijke sfeer in het filiaal te Toenemende vraag Aangezien echter voor ons bedrijf Wassenaar, waar de personeels leden meer voor elkaar over heb ben dan juffrouw De Bas tijdens haar rondzwervingen door AH-land ook maar ergens heeft meege maakt. Zijzelf bouwt onbewust mee aan die kameraadschap door te vergeten, dat ze in een keurig rose mantelpakje in een verhoogd kan toortje met gordijnen zit. „Ik ben gewoon één van de groep", zegt ze, „de man aan de achterdeur is voor de zaak belangrijker dan ik". De blonde administratrice richt haar waarderende woorden over de arbeidssfeer die overigens ook alle anderen spontaan de vrije loop lieten niet alleen tot de verslaggever van Flitsen. Zij heeft thuis met haar enthousiasme haar zuster zodanig beroerd, dat deze al gauw ook kwam solliciteren en thans in dit filiaal de funktie van hoofd-kassagroep bekleedt. een steeds toenemende vraag naar allerlei verse tuinbouwartikelen be staat en doordat onze filialen over Vervolg op pag. 5 Een enorm kassencomplex is aan het verrijzen in Erica. Iedere lezer zal wel eens gelezen hebben over de toenemende industrialisatie. Deze toeneming is vaak een gevolg van reeds bestaande vesti gingen, die b.v. voor de levering van grondstoffen, onderdelen etc., allerlei bedrijven om zich heen groeperen. Deze toenemende industrialisatie heeft ook tot gevolg, dat in het westen steeds minder plaats is voor de tuinbouw en ieder weet welke betekenis b.v. het Westland voor ons land in het verleden heeft gehad. Maar ook daar is, door de toenemende woningbouw en de aldaar gekomen kleine industrieën, het land dat voor tuinbouw beschik baar bleef, steeds minder geworden.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4