10 AH echtparen Geen Bluebellgirls maar Rockettes Braderie festiviteiten Naar de Himalaya arts gevraagd AH-Flitsen Pagina 3 Hier is uw verslaggever uit New York met het laatste nieuws. Om 3 uur plaatselijke tijd landde een Sabena Boeing op J. F. Ken nedy Airport bij New York. Iets naar voren hellend door een enigs zins bewegelijk gezelschap van 20 personen, in luchtvaartkringen aan geduid als the Dutch Supermarket Group. U weet natuurlijk wel beterdit waren de eerst prijs winnaars van de O.P.W.-1969, die begonnen aan hun grote rondreis door Amerika. Een bewegelijk groepje? Inder daad! In de praktisch volgeboekte Boeing zaten lange rijen gerouti neerde passagiers, goed ingestopt onder wollen plaids, hun tukje te doen. Behalve voorin, daar heerste opwinding en spanning. Voor de raampjes was het druk, camera's snorden en er werd vlot van plaats gewisseld. Voor enkelen van ons gezelschap was dit de eerste vlieg reis en daar wil je natuurlijk niets van missen. Maar zeven uren is lang en bij het naderen van de USA was ons groepje al niet meer van de rest te onderscheiden, tot dat J. F. Kennedy Airport in zicht kwam Sorry voor ons uiterlijk Dat stond op de bordjes bij de in gang van het vliegveld te lezen wel nodig ook want alles leek in volle aanbouw. Dan wachten bij de zeer ambtelijk aandoende immigrationservice, papieren- en passenkontrole, een hoekje om en je staat ineens onder een stra lend blauwe Amerikaanse lucht. Het is hier gewoon zomers warm. We werden zelfs opgewacht, al thans de heer en mevr. Leyenaar uit Huizen, want hun zwager woont al jaren in New Jersey. Na een wat chaotische rit in een Airfieldbus zijn we bij het The New Yorker Hotel 43 verdie pingen hoog, V2 cityblok in beslag nemend van de 34e straat. Suizen de liften, dikke tapijten en... juweel tjes van badkamers en TV op elke kamer. Natuurlijk wil je direkt de om geving gaan verkennen, maar dan is één blik op een horloge met „Hollandse tijd" genoeg om het wat rustig aan te doen. Rustig wil zeggen een koel drankje in een Wild West-bar, met hupse mini- meisjes: „Maggie"! Grand opening tonight stond er in de hal. maar dat stond er 3 dagen later nog. Eerste dag gaanswijk, gebouwd op het gebied van een tabaksplantage uit de tijd van Nieuw Amsterdam. Koffie drinken op Battery Park. Daar sta je aan het uiterste puntje van downtown Manhattan en ziet het Eerste volle dag in New York was donderdag 2 oktober. Een hele dag indrukken opdoen, eerst per bus, later met een boot. Rondrit door Manhattan door de straten met ma gische namen: Broadway, 5th Ave nue, 42 Street, Park Avenue, Ma dison Avenue Times Square. Ook door Chinatown, uitstappen en Chinese winkeltjes bekijken; een wereldje op zichzelf. Alles nog heel rustig en kalm in de vroege ochtend. Daarna Greenwich Village de bekende artiesten- en uit- Macy en A P Vrijdag gaan de dames naar Macy, grootste warenhuis ter wereld, een compleet cityblok groot, 7000 man personeel, 1 miljoen dollar omzet per dag. De heren naar een zaak van A&P (Atlantic and Pacific), de grootste Supermart Chain in de US, nadat eerst de Korvette is bezocht, een discountstore op de 34e Street (in V&D-style). Die Supermart van A&P is geen openbaring, maar dat wisten wij, want hij ligt midden in de stad, dus „Europese" afmetin gen. Veel OPW-prijswinnaars on der zelfde sterrenbeeld ge boren! Maar liefst 4 verjaar dagen in oktober in ons groepje. Dat stemt tot na denken! Vrijheidsbeeld en kijkt omhoog tegen de toren van glas, staal en beton, die samen de beroemde Manhattan Skyline vormen. Onze gids „Bill" liet al die tijd een stroom van bijzonderheden en cij fers op ons los, die door uw ver slaggever rap voor de microfoon vertaald werden. Als je dan later op het trottoir loopt, stap je met respekt op de grond, die daar 500,per vierkante meter kost! Veel naar boven kijken zo'n eerste ochtend, 's Middags een geheel andere belevenis: 3 uren varen rond het gehele eiland Manhattan met een boot van de „Circle Line". Nu glijdt het gehele panorama rus tig aan je voorbij. Even trots zijn op de „Rotterdam" van de Holland Amerika Line die afgemeerd ligt. We hebben nu een goed beeld van Manhattan gekregen, dat lange, smalle eiland met zijn 3 miljoen inwoners, dat het hart van New York is. Radio City Hall 's Avonds regent hetdus dat wordt Radio City Hall. Daar zitten wij dan in de grootste bioscoopzaal ter wereld (6000 plaatsen), een continue show met film, muziek variété en de Via Cherry Hill Shopping Centre naar Washington DC Zaterdag met de bus naar Wash ington DC. Kennismaken met de gids die ons verder zal vergezellen, Ewoui Guispel, een Nederlander die enkele jaren in de USA woont en net is afgestudeerd als dirigent. Eerste stop is Cherry Hill Shopping Centre, vlak bij Philadelphia. Eer ste reaktie open monden. Een reusachtige parkeerplaats doet denken aan een luchthaven. Dan erin, koele overdekte gangen met fonteintjes, groepen palmen en andere tropische planten maken het winkelen hier tot een feest! Alle winkels, geheel open aan de voorzijde, komen op deze gangen uit. Aan het eind van een enorme Supermart. Ja, zo hadden wij het ons wel enigszins voorgesteld, maar het overtreft de verwachtin gen toch! Je kunt hier makkelijk een hele dag zoekbrengen. Alles is er, tot autobandenshops en een schaatsschool (ice skating school) toe. Dan gaat het verder over brede 6- of 4-baans wegen totdat we 's middags om half vijf in Washington aankomen. Eigenlijk is niemand vermoeid van de reis, want onze bus is uiterst comfortabel. De stoe len zijn als in een vliegtuig en er is airconditioning en volop ruimte, 's Avonds uit in Washington DC naar the Attic", een discothèque met speciale afdeling voor bejaar den (dat zijn wij') boven de 20 jaar. Lekkere drankjes en lekkere prijzen. Dan is het zondag. Op deze dag is een rondrit geplanned, die net is afgelopen. Dat hield in een bezoek aan het Capitool en het bezich tigen van het Witte Huis, Lincoln memorial, de begraafplaats Arling ton waar o.a. de graven zijn van John F. Kennedy en zijn broer Robert. Na het volle, daverende New York is Washington een typische sen satie. Alles is hier uiterst rustig. De parken groot brede door kijken monumentale gebouwen, kortom een echte regeringsstad. De andere aspekten, zoals de rel letjes en onlusten in de neger- wijken, even buiten beschouwing gelaten. Morgen zijn wij hier voor een twee de dag. Maar daarover meer in de volgende Flitsen. G. C. Kortleve Teruglopend pakken wij even een stukje Griekenland mee op de 9th Avenue een drukke volksbuurt, honderden kleine, donkere winkel tjes, nauwelijks 2 deuren breed, en tientallen groente-, fruit-, vis- en eierenstalletjes midden op de trot toirs. Een pracht kontrast met Broadway, waar we eerder langs liepen. Rockettes, 36 revuegirls met hun wereldberoemde precisieshow. Een goed begin, die eerste dag! Top van Empire State Omdat wij zaterdag naar Washing ton DC gaan, wordt er 's avonds even afscheid genomen van New York, op de top van de Empire State Building. Hoogste gebouw ter wereld, 448 meter hoog. In deze kolos werken 16.000 mensen. Bui ten op het terras van het observa torium staan wij 381 meter Doven de grond. Een magnifiek uitzicht aan onze voeten: het gehele pano rama van Manhattan, Brooklyn, Staten Island the Bronx en Jersey verlicht in multicolor. Dat is een moment om enthousiast kaarten te posten. De eerste gaan naar de direktie, die deze reis heeft moge lijk gemaakt, en naar de familie Van der Wiel in Venray, die helaas niet met de reis mee konden gaan. Het mooie weer werkte mee aan het slagen van de „Braderie festiviteiten" in het winkelcentrum „Groot IJsselmonde". Het centrum was voor deze gelegenheid aan gekleed met gezellige kraampjes. Het team van de SuperMart Keizerswaard, onder leiding van de heer G. Zondervan, pakte deze ge legenheid aan om, met wat extra inzet, goed voor de dag te komen. De chef-slager, de heer J. v. d. Meer, zag kans om enkele vlees schotels te creëren, waarbij het water je uit de mond liep (wat ook herhaaldelijk bij sommige klanten gebeurde). Dit alles werd nog eens versterkt door het laten proeven van lekkere hapjes en sausjes door de heer Steijn. Hierdoor lijkt een goede verkoop van gourmet-artikelen met de feestdagen verzekerd. Ook de groenteafdeling heeft z'n steentje bijgedragen. De heer P. v. d. Meer verkocht n.l., naést z'n aanbieding bananen, nog eens vele kratten druiven, zoals 'n echte koopman betaamt. Deze kop lazen wij in „Pos tiljon", het orgaan van de N.R.V. Voor een trektocht van 30 dagen vanuit Kathmandoe in Nepal met sherpas en dra gers wordt een alpinist-arts gevraagd. De initiatiefnemer van deze mini-expeditie is de heer J. Mijnders, chef van de kor- respondentie - afdeling op ons hoofdkantoor. U ziet het, ook in hun vrije tijd staan AH-ers voor niets! De groep van 12 vertrekt op 24 januari 1970. We hopen van heer Mijnders een verslag met foto's voor de Flitsen te krijgen.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3