Ch flitsen NEE wereld Pensioen fonds bouwt in Wijhe Ondernemer schap anno 1969 Wie gaat er mee naar Java en Sumatra? B-keus PMC artikelen AH-Flitsen Pagina 2 In memoriam Het woningprobleem is ook in Wijhe niet onbekend. Wie 's morgens en 's avonds de vele mensen met allerlei vervoer middelen van elders ziet komen en vertrekken zal het geen vreemde zaak vinden, dat door het bedrijf getracht is hieraan tegemoet te komen. Het Pensioenfonds, dat op ver schillende plaatsen woningen be zit, bouwt nu te Wijhe 40 woningen. Deze woningen worden in dit geval gebouwd ten behoeve van perso neel van het Produktiebedrijf Wijhe. De huizen zijn ontworpen in onder ling overleg tussen Gemeente werken van Wijhe en onze bouw kundige de heer C. J. Koomen. Het worden royale, fraaie wonin gen met een efficiënte indeling. Op de begane grond een flinke woonkamer met gang, toilet en keuken. De eerste verdieping bevat 4 slaap kamers met douchecel. In de douchecel een lavet met ruimte voor een wasautomaat. Daarboven komt een begaanbare zolder, bereikbaar met een z.g. vliezotrap. Het huis wordt voorzien van cen trale verwarming. De aardgasketel komt op de zolder. Voorts zullen de woningen aan gesloten worden op het centrale antennesysteem van de gemeente. Afzonderlijke antennes zijn hier door overbodig. Achter de huizen is een royale tuin met schuur. Aan de voorkant zitten de huurders niet direkt aan de straat, .maar er is een voortuin ge projecteerd. Al met al worden het goede wo ningen, voorzien van moderne ge makken, waarin het wonen voor het gehele gezin een genoegen zal zijn. Het zijn premiewoningen, dus van de overheid wordt een aflopende bijdrage ontvangen. Ook het be drijf heeft een toezegging voor een éénmalige bijdrage gedaan. Hier door was het mogelijk de huur voor personeel van P.B. Wijhe te stellen of 40,per week. Eén dezer dagen is de vlag in top gegaan, omdat het hoogste punt van de bouw werd bereikt. In het komende voorjaar, april of mei, zullen de eerste woningen beschikbaar komen. W. Haeser Personeelsblad van Albert Heijn N.V. 26e jaargang nr. 12, 31 oktober 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 Diegenen die (nog) iets meer willen weten van Al- bert Heijn kunnen daarvoor nu ook terecht bij de boek handel. En het gaat dan nu eens niet over dat grote kruideniersbedrijf maar over zijn president, de heer Albert Heijn. Onlangs verscheen n.l. bij uitgeverij Nijgh Van Ditman het boekje „Per slot van rekening", waarin zes ondernemers aan het woord worden gelaten over hun levenswerk. Eén van die ondernemers (verreweg de jongste), u begrijpt het: de heer Albert Heijn. De schrijver, de heer A. C. W. van der Vet, voormalig hoofdredakteur van het Al gemeen Dagblad, heeft ge probeerd zijn „slachtoffers" te laten zien als mens, als ondernemer en als deel nemer aan de maatschappij, in de vorm van zeer uitvoe rige interviews. Hij koos daarvoor mensen die iets kleins hebben grootgemaakt (en wie zou dat van Albert Heijn willen ontkennen?). Een (zeer) verkorte versie van het portret dat de heer Van der Vet geeft van de heer Heijn zou kunnen lui den: een harde, realistische zakenman, die de waarde van een goed verkoop argument beseft. Ter illu stratie hieronder enkele van zijn karakteristieke uitspra ken: Ik bén kruidenier, ik voel me zo en ik noem me zo. Ik houd van mijn werk. De kloof tussen Amerika en Europa is meer een kwestie van mentaliteit dan van technologie. De filosofie van ons be drijf is: grote omzetten, kleine winstmarges. Het imago van de Neder landse ondernemer is ronduit: bedonderd. Voor wie belangrijke onder nemers wil horen over kwes ties als sociale voorzienin gen, onderwijs, inspraak e.d.: misschien ligt ergens nog wel een boekenbon! Mr. M. den Besten De woningen van ons Pensioenfonds in aanbouw in Wijhe. Wij in het westen zijn jaloers op de huur, die van onze oosterlijke collega's wordt gevraagd! Een foto van de vorderingen bij de bouw van ons nieuwe hoofdkantoor. Nu het heien klaar is wordt gewerkt aan de kelders. Op de achtergrond de dummy. Op 13 september j.l. is overleden de heer A. Martens, die gedurende 40 jaren bij ons gewerkt hejeft en de laatste tijd in Breda woonde. Tot zijn pensionering was hij be drijfsleider van ons filiaal Zaandam, Westzijde. Zoals u zich zult herinneren, werd er in mei 1967 een reünie georga niseerd in het Kurhaus, voor ex- krijgsgevangenen die aan de Birma- lijn werkten van 1942-'45. In mei 1970 is er weer zo'n reünie. De uitnodigingen voor de nieuwe Als uw hoofdredakteur heb ik mee mogen doen aan het simulatie experiment van de VARA-tv op 15 oktober j.l. Van het „wereldgebeuren", zoals u dat hebt kunnen zien, hebben de deelnemers nauwelijks kennis kun nen nemen, omdat ze het te druk hadden met hun eigen problemen en het verwerken van de binnen komende al of niet gekleurde in formatie. Ik heb het grootste respekt voor de „modelbouwers" van het Pole- mologisch Instituut in Groningen, voor het enthousiasme en vakman schap van de tv-staf en ik heb ge noten van het kontakt met de avant-garde, de pers en de be roepsmilitairen. Met grote belangstelling heb ik waargenomen hoe het mogelijk is, ondanks de felle belichting, de camera's en de microfoons die boven je hangen, dat vrijwilligers zich volkomen vrij geven in een spel, dat tracht de werkelijkheid na te bootsen om er van te leren. Het zou interessant zijn te zien hoe zich zo'n simulatiespel zou ont wikkelen als werkelijk vertegen woordigers van die verschillende staten zouden deelnemen. H.K.E. reünie zijn intussen verzonden. Daarbij is gevoegd een aanbieding voor een gezamenlijke reis van 11 of 18 dagen naar Java en Sumatra. In het oktobernummer van Aller hande kunt u er meer over lezen op pagina 11. Hieronder volgt weer een opgave van B-keus PMC artikelen, uitslui tend bestemd voor eigen perso neelsleden. van deze artikelen nog enkele exemplaren. grillfix koelkast tafel koelkast gezins wasautom. Castor 2000 wasdroger vaatwasmachine 4 pers. vaatwasmachine 8 pers. parasols (div. kleuren) ventilatie kachels hoogtezonnen centrifuges sprei 1 pers. torn. r. 188 sprei 1 pers. cognac 189 sprei 2 pers. goud br. 293 damestas bruin kinderdekens mimiset (zonder bak) 298 145,— „218,— 319,— 550,— 240,— 450,— 625,— 30,— 35,— 60,— 75,— 20,— 20,— 30,— 32,— 17,— 35,— Bestellingen uitsluitend schriftelijk. Duidelijk naam, adres en woon plaats vermelden s.v.p. op een briefje. (Geen filiaal adressen). Indien niet goed leesbaar, wordt een en ander terzijde gelegd. Krijgt u geen antwoord binnen één week, dan is de voorraad uitgeput. Wie het eerst komt, het eerst maalt.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2