Lief zijn voor AH maar niet voor. Flitsen IIÜIIMIIIIIII'III Wassenaar aan het woord Flitsen in nieuwe opmaak Centrale ondernemings raad AH gaat zelfbedieningswarenhuizen bouwen 0(1 flitsen SAH002000324 Ritsen Landelijk oktober 1969 personeelsblad albert heijn 26e jaargang nr. 12,31 oktober 1969 vindt U zoveel voordeel itfrwfa.* ineenwinkel n petit Albert Heijn N.\A. hoopt dat haar medewerkers en -sters hun taak niet alleen om den brode verrichten, maar ook voldoening vinden in hun arbeid. Om eens te onderzoeken hoe het daarmee is gesteld, hebben wij een bezoek gebracht aan een willekeurig filiaal: de een jaar geleden geopende SuperMart in Wassenaar. Tot ons genoegen konden wij uitsluitend positieve reakties noteren, al waren die niet van toepassing op Flitsen. Verschil lende geïnterviewden lieten dat ongevraagd en onbevangen weten. Hoewel het aanvankelijk in de be doeling lag met ingang van januari 1970 over te gaan naar de drukkerij van de buurman, is dit thans reeds gebeurd. In de vergadering van de Centrale Ondernemingsraad op 23 oktober j.l. kwamen, naast de normale agendapunten, 2 bijzondere zaken aan de orde n.l. de gedachten- wisseling rondom het rapport van de S.E.R. over de bevoegdheden van de O.R. en een inleiding van een dominee en een pastoor van de Zaanse afdeling van „Evangelie en Industrie" en het Bedrijfsapos- tolaat. In het volgende nummer volgt hierover een verslag. Terug van huwelijksreis De heer W. Vermeulen is afdelings chef kruidenierswaren en ziet de dingen zonnig, want hij is zojuist teruggekeerd van zijn huwelijksreis naar Italië. Hij is zijn carrière be gonnen bij een konfektiebedrijf in Rotterdam. Toen het deze branche minder voor de wind dreigde te gaan en hem bovendien duidelijk werd dat de promotiekansen zeer gering waren, reageerde hij op de befaamde advertentie, waarin Al- bert Heijn jongelui van buiten de eigen kring een opleiding voor kaderfunkties in het vooruitzicht stelde. Hij werd aangenomen, be zocht de kursus, behaalde het kruidenierswarendiploma en werd op 1 mei j.l. benoemd tot chef. De heer Vermeulen heeft van zijn sollicitatie geen moment spijt ge had. Weliswaar voelde hij zich vroeger altijd erg aangetrokken tot het echte verkopen, wat er in de tegenwoordige SuperMarts niet meer bij is, maar daar staan diver se andere dingen tegenover. Het werk in de levensmiddelenbranche is veel levendiger dan in de kon- fektie, waar het om aanzienlijk duurdere artikelen gaat, die daar door ook veel moeilijker aan de man zijn te brengen. Met de zelf bediening heeft hij zich intussen ook geheel verzoend. „Het is een systeem, dat past bij onze tijd", zegt hij. „De mensen worden nu eenmaal steeds zelfstandiger. Dat geldt zeker voor de SuperMart hier in Wassenaar, waar een inter nationaal publiek komt dat weet wat het wil." De heer Vermeulen blijkt gefasci neerd door de opgave deze be zoekers in stijl de gevraagde infor maties te verschaffen en hen ook verder zoveel mogelijk service te verlenen. „Op zaterdagen hebben we hier altijd vier a vijf jongens die bij de kassa's staan in te pakken en met de klant meelopen naar de auto", vertelt hij. Een kruidenier heeft heel wat aan zijn hoofd. „Ik verdeel de taken over de zes man van mijn afdeling en let erop dat ze goed worden uitgevoerd. Ook adviseer ik welke jongens eventueel voor een kursus in aanmerking komen. En verder houd ik de voorraden bij, zorg voor de bestellingen, maak de reklame- afboekingen klaar, vul op de infor matielijsten de gegevens in die het hoofdkantoor graag wil weten, enz." Een dergelijke bonte variëteit aan bezigheden is precies wat de heer Vermeulen nodig heeft om met plezier te kunnen werken en hij spreekt dan ook van een „fasci nerend beroep". Zijn oordeel over Albert Heijn in haar geheel: „Een bedrijf dat modern is en ook veel eigen ideeën kan produceren. Het is een onderneming met een eigen gezicht. De letters AH zijn een begrip voor de mensen over de Flitsen ben ik minder enthousiast". Vaste klanten aan kassa Annette Zwetsloot heeft lange zwarte haren, een lief stemmetje, blauw-grijze ogen alsmede een levenservaring van zeventien jaren. Vervolg op pag. 4 De geïnterviewde personeelsleden met de gesmade Flitsen v.l.n.r. de heer Sj. van Leeuwen, mej. M. Bas, de heer R. H. G. J. Peters, mej. J. W. M. Zwetsloot en de heer W. Vermeulen. Na de opening op 16 oktober j.l. van onze nieuwe supermarkt en een Albert Corner, verorberen de burgermeester van Voorburg, Jhr. mr. A. Feith en onze president een „Voorburger", zo te zien een soort Hamburger-major" Bij de opening van onze SuperMart en Albert Corner in Voorburg op 15 oktober j.l. heeft onze president o.a. het volgende gezegd: „Dit is de tweede keer, dat we de twee verschijningsvormen van ons bedrijf tegelijkertijd op één plaats openen." „Door de lange aanlooptijd voldoen vele winkels op het moment van opening niet meer aan het „ideaalbeeld" van een winkel, dat we op het moment hebben." „We zouden ook hier in Haarburg graag een winkel openen zoals b.v. voor Vlissingen, maar ook voor vele andere plaatsen wordt geplanned, n.l. het zelfbedieningswarenhuis." „In de afgelopen jaren was er een konstante groei in aantal m2 door de toeneming van het aantal artikelen en de groei van de omzet per vestiging. Onze grotere SuperMarts voorzien zo'n 10.000 gezinnen van artikelen." „Naast de SuperMarts tekenen zich duidelijk nog twee ont wikkelingen af: a. discounter/verbruikersmarkt in „witte schuur"-vorm; b. het zelfbedieningswarenhuis. a. is naar ons idee voor ons bedrijf niet de juiste vorm, want onze klant is in meerderheid voor een groter assor timent en dat is in deze winkelvorm niet te brengen. We hebben wel omzet verloren daar waar ze in de buurt van onze SM's opereerden, maar na verloop van tijd is deze omzet weer teruggekomen. b. is wel geschikt voor ons bedrijf, omdat deze formule aansluit bij de ontwikkeling van de laatste jaren (zoals al voorzien werd in het jaarverslag over 1962)." We treffen voorbereidingen om in 1970 3 a 4 zelfbedienings warenhuizen te openen met een totaal oppervlakte van 15.000 m2 en 15 grote supermarts met een totaal oppervlakte van 20.000 m2. Deze zelfbedieningswarenhuizen zijn in de VS, Frankrijk, België en Duitsland al bekend, maar komen in Neder land nog weinig voor." „Ook in de detailhandel vervagen de landsgrenzen meer en meer. Het assortiment en de mode worden, mede door de massa media, internationaler. Ook de detailhandelsbedrijven hebben een groter werkterrein nodig en trekken over de grenzen. Ook onze onderneming zal zich serieus gaan bezighouden met oriëntalie in het buitenland.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1