Willem Bever UITVERKOCHT AH neemt maatregelen tegen luchtverontreiniging Onze verpakking in Amsterdam's Stedelijk Rectificatie Lucht(ig) kinderfeest De(n) Uil, jawel „Effe een bever" Stapel Invalide Bor Koffieklant Gezamenlijk idee leverde beloning van f650.- op AH - Flitsen Pagina 3 De stoomketels in P.B. Zaandam die sedert 1951 met stookolie werden gestookt, zijn in de afgelopen drie weken omgebouwd op aardgas. Hoewel er technisch gezien niets bijzonders is geschied, is er wel reden tot voldoening. Het gebruik van stookolie als brandstof had namelijk onvermijdelijk tot gevolg dat roetvorming optrad. Vooral bij ongunstige weersomstandigheden (vochtige lucht en weinig wind) was dit soms merkbaar in de omgeving van de fabriek. Door overschakeling op aardgas als brand stof behoort deze luchtverontreiniging wat P.B. Zaandam betreft voorgoed tot het verleden. En dat vinden we het vermelden waard! Evenals vorige jaren, heeft onze afdeling Vormgeving on der leiding van de heer E. Jon ker weer een gouden en zilve ren „NOOT" gewonnen voor bepaalde verpakkingen. Dit maal voor de verse wijnzuur kool, de frisdrankflessen voor Up en Cola, de instantpudding, terwijl ook een prijs werd toe gekend uit het Gerrit Jan Thieme-fonds aan onze kalen der. De genoemde AH verpak kingen staan nu in het Stede lijk Museum te Amsterdam, waar de „Art Directors Club" een tentoonstelling heeft geor ganiseerd. In Flitsen no. 9 van 28 augustus j.l. staat op pagina 3 rechtsboven een foto van de overhandiging van een fiets aan een jeugdige prijs winnaar. Degeen, die de fiets overhandigt is niet onze bedrijfsleider in Wa- geningen, de heer Heshu- sius, maar een lid (niet-AH- er) van de beoordelings commissie. Onderaan dezelfde pagina staat een foto van een kok in Den Bosch. De initiatief nemer was niet de heer Fait maar de heer J H. M. NOO- 1 MEN (Vervolg van pagina 1) Er zijn vrouwen die een hele boel adressen hebben af gelopen". §ln de SuperMart aan het winkelcentrum In de Boogaard te Rijswijk la gen de zaken niet an- IjjSg ders. Ook hier beleefde men op donderdag ochtenden in alle vroegte in vasies van klanten die ,,effe een Bever" of een ander dier kwamen halen. Om twaalf uur waren de 200 beeltenissen van Willem allemaal verdwenen. Bedrijfsleider Th. de Veen zegt: ,,De ouders hebben zich drukker gemaakt om die bees ten dan de kinderen". Hij spreekt van een stunt, die ech ter soms wel eens een minder prettig effect kon hebben, om dat er velen moesten worden teleurgesteld. Menigeen kon dat maar moeilijk verkroppen, zoals ,,een erg grote, hijgende man, die al tevergeefs bij twee filialen was langs gehold en nu bij ons vlak voor zijn neus de laatste pop zag weggaan" 4$»ma De administratrice, me- Mafc vrouw J. Keizer, die jgjil>M|fc is gezegend met het fsS I begerenswaardige ta- lent de dingen buiten- gewoon plastisch en daardoor indringend te kunnen vertellen, zegt spontaan: ,,Mijn reactie? Dat ik er stapel van word. Er zijn veel te weinig van die dingen. Er is niet aan de vraag te voldoen en zo is het overal hier in Den Haag en omgeving. In het eerste tele foontje dat ik vanmorgen kreeg, om kwart voor acht notabene, vroeg direct al weer een dame: Hep u nog een bever? Zo zijn er tientallen, de hele dag". „Vorige week was er Mfih °ok een woedende me- L neer. Ik ben een vas- te klant zei-ie, ik ImT kom hier iedere week. J§|fer Waarom hebt u er niet eentje voor me weg gelegd? Is dat nou de service van Albert Heijn? Nou, en toen vroeg-ie of er misschien nog een kapotte was, want een paar weken te rug had die man ook al eens dankbaar een Bor de Wolf met een gehavende poot mee naar huis genomen. Hij heeft er grif het volle bedrag voor betaald §Als bijzonder positief geluid laat de bedrijfs leider ten slotte horen: „Meer dan eens is er WÉLg tegen me gezegd: Meneer, U verplicht me nu AH-koffie te nemen, hoewel ik vroeger een ander merk ge bruikte. Maar zij bevalt zo goed, dat ik er voortaan altijd de voorkeur aan zal geven". Tien minuten voordat de deuren van de nieuwe AH-SuperMart aan de Leidseweg te Voorschoten werden geopend werden be drijfsleider de heer A. H. C. van der Weijden en echtgenote aan genaam verrast met geschenken, die namens het personeel met een toepasselijk speechje werden overhandigd door mejuffrouw Rijsdijk (afd. Cosmetica) en de heer Mathijsen (Kruideniers chef). Een goed begin van een geweldig feestelijke openingsdag. Onder de 49 ideeën, die van juni tot september werden ingediend in het produktiebedrijf Zaandam, bevond zich één grote uitschieter, die de inzenders 650,beloning opleverde. Vrijwel gelijktijdig kwamen mej. J. Oosting (ruim 25 jr. bij AH) en de heer J. Broek (ruim 20 jr. bij AH) op het idee de IV2 miljoen pakjes puddingpoeder, die jaarlijks opgeslagen en getransporteerd moeten worden van de verpakkingsafdeling, direkt via een transportband van de machine af te voeren. aldus de heer Vink, „getuigt van een goede mentaliteit en dat dit tot grote besparin gen kan leiden is bij dit idee weer eens gebleken. Dat deze besparing op ar beidsloon, d.w.z. op personeel, ons in deze tijd van perso neelstekort, bijzonder welkom is, maakt het idee nog attrak- tiever. Maar het meest ver heugende is de mentale in stelling om met elkaar samen te werken, in plaats van elkaar te overtreffen". vond plaats in Terneuzen, t.g.v. de opening van de nieuwe Albert Heijn SuperMart. Op 3 september om klokslag 3.00 uur verscheen een vliegtuig boven het veld voor de SuperMart en dropte, boven de hoofden van naar schatting 2500 kinderen (en ouders!) 1.500 gekleurde enveloppen met hoofd- en troostprijzen, hetgeen een feestelijk gezicht opleverde. Bovenstaande foto toont de prijs uitreiking door de heer A. B. G. M. Janssen van Pré-opening in aanwezigheid van de heren A. Szabó (groepsleider) en J. van Klaveren (afd. Manifestaties). In plaats van een onderlinge strijd aan te gaan om het eerst te zijn bij de indiening van een idee, staken zij de hoofden bij elkaar en werkten zij het voorstel gezamenlijk verder uit. De besparing, die per pakje uiterst gering is, bleek bij nadere beschouwing zodanig op te lopen, dat de heer Vink hun, als voorzitter van de ideeënbuskommissie, een beloning van 650,kon overhandigen. „Het letten op de kleintjes", bij 81 Koffie, 81 Optoskof fte of 81 Thee

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3