Deen) uil, jawel Albert's Corner en SuperMart worden op zelfde BOA in Zaandam Klanten lopen vaak verschillende filialen af voor aankoop van Thijs Chanowski's scheppingen M* IS Albert Heijn N.V. kent studiebeurzen toe Ofl flitsen ÖMnwviUWJ'" tncn Flilsen Landelijk oktober 1969 albert heijn Personeelsblad 26e jaargang nr. I l10 okt. 1969 'r* Op donderdag 16 oktobe. zal in het hart van het mo derne winkelcentrum aan de Voorburgse Koningin Julianalaan, een nieuwe Al bert's Corner zijn poorten openen voor een ieder die behoefte heeft aan een ver kwikkende kop koffie, een verfrissend drankje of een smakelijke maaltijd. Behalve de nieuwe Albert's Corner zal op dezelfde datum een nieuwe SuperMart van Albert Heijn, gelegen naast de nieuwe A.C., worden ge opend. Temidden van de rijpende bananen werd dezer dagen in het Zaandamse Distributie Centrum een circa 40 cm lange slang ontdekt. Nadat het dier was gevangen en naar Artis overgebracht, bleek dat men te doen had met een naar schatting vier maanden oude Boa Constric tor. Hoe het dier, dat een volwassen lengte van drie meter kan bereiken, alle kon- troles en bestrijdingsmiddelen heeft weten te doorstaan is iedereen een raadsel. Een feit is dat de slang, waarvan de beet niet giftig is, in Artis met open armen werd ont vangen. Meneer de Uil heeft, met zijn vrienden Bor de Wolf, Lo- Koffie olilS DOD wieke de Vos, Willem Bever, Crox de Raaf en Gerrit de H H H Postduif, in de AH-filialen heel wat te doen gegeven. De poppen van dit illustere zestal, die bij aankoop van een pak thee of koffie zijn te verkrijgen voor de somma van f 2,95, zijn ondanks de enorme aantallen die werden ingekocht, door het publiek bestormd met een gretigheid, welke zelfs bij de kaartverkoop voor FeijenoordAjax nauwelijks haar weerga vindt. De heer J. W. Liefers, bedrijfsleider van de SuperMart aan de Stede te Den Haag, heeft sinds de Uil vijf weken geleden als eerste de verkoop kwam stimuleren, het fanatisme steeds grotere pro porties zien aannemen. Naar mate de mensen in de gaten kregen dat de voorraden maar beperkt waren, kwamen zij steeds vroeger en op donder dag 25 september stonden de eersten al om half acht voor de deur, om Willem Bever toch vooral maar met aan hun neus voorbij te zien gaan Willem Bever Stormloop De run op de Uil en zijn JEE vrienden schijnt hele J&pliRgezmnen in beroering 'ff 'te hebben gebracht. Een heer die erom be kend stond dat hij al tijd op zaterdagmorgen met de boodschappentas van zijn eega binnenstapte, verscheen thans op donderdagochtend acht uur al in de winkel. ,,Het gaat om Willem Bever", legde hij uit, ,,mijn vrouw kon niet. Daarom heeft ze me er nu ook al op afgestuurd". Toen om acht uur de zaak openging, stortte zich een golf van acht- I tien personen kin deren, iets oudere zus jes, moeders en oma's naar binnen en om negen uur was de betrekkelijk germge hoeveelheid poppen al lang en breed uitverkocht ..Geluk kig", zegt de bedrijfsleder. ,,hcb ik van Gerrit de Postduif 240 exemplaren. Daarmee ha len we ten minste half tien" Displays Hierbij een foto van het vertrek op 1 oktober j.l. van negen be drijfsleiders van Albert Heijn, met hun echtgenotes, naar de Ver enigde Staten. Als reisgeleider treedt op de heer G. C. Kortleve, campaign-executive van onze reclameafdeling. Zoals U zich zult herinneren wonnen deze heren met hun team de OPW 1969. Het reisprogramma vermeldt bezoeken aan winkel centra in New York, Washington, Pittsburgh, Montreal en de Niagarawatervallen. Op 15 oktober a.s. keert het gezelschap terug. De heer Kortleve heeft ons een reisverslag met foto's voor de Flitsen beloofd. -M1^1 Caissière juffrouw Meinderts onthult: „Meestal hadden we «fj°P donderdagochtend wel tijd om wat anders te doen, aanvullen of zo. maar dat is er tegenwoor dig niet meer bij". Erg uitge breide berekeningen hoeft ze echter niet aan haar check-out te ontlokken, want ,,de mees ten komen alleen voor een pak koffie met een pop, en lopen dan direct weer weg". Geweeklaag Juffrouw Meinderts fOT heeft wel het nodige ^|L geweeklaag over zich «F f heen horen gaan: „Veel mensen vonden het J0--- maar gek, dat de dieren zo gauw waren uitverkocht. Gelukkig hoorde ik wel eens van klanten dat er in andere fi lialen nog wat te krijgen was en dan stuurde ik de ontevre denen daarheen. (Zie verder pagina 3) Hij maakt melding van bedroefde oma's die te laat gekomen zijn, van f een wanhopige admini stratrice die per dag tientallen telefoontjes moet beantwoorden en van energieke huisvrouwen, die familie elders in het land in het geweer roepen in hun poging de serie compleet te krijgen. „We hebben prachtige foto's gekregen hoe we displays zou den kunnen maken, maar we zijn er nooit aan toegekomen. Voor we zo'n ding konden op zetten, waren de poppen al ver dwenen", zegt de heer Liefers. ïv ujÉ De Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. heeft in 1969 een tweetal studiebeurzen, ten bedrage van tien duizend gulden elk, toegekend aan de heren Drs. P. A. Beukenkamp te Krimpen aan de IJssel voor een studie over het onderwerp „Marketing in de Levensmiddelen distributie" en Drs. J. J. Kuyten te Amsterdam voor een studie over het onderwerp „Concentratieverschijnselen in de detailhandel". Met het jaarlijks toekennen van een studiebeurs beoogt Albert Heijn N.V. een bijdrage te leveren aan de bevordering van het wetenschappelijk onderzoek op het terrein van de goederen en/of diensten distribuerende bedrijven met name in de levensmid delenbranche. Het is de tweede maal sinds de instelling van de beurs in 1966 dat een stu dietoelage wordt toegekend en de eerste maal dat twee studiebeurzen binnen één jaar tijds worden verstrekt. Reden hiervan is dat" de Raad van Bestuur van Al- bert Heijn N.V. in 1967 geen termen aanwezig achtte om de beurs uit te reiken, zodat de beschikbare gelden ge reserveerd konden blijven. De studiebeurs kan jaarlijks ter beschikking worden ge steld aan iemand die met goed gevolg het doctoraal examen in enige faculteit heeft afgelegd en bij zijn/ haar studie daadwerkelijk belangstelling heeft getoond voor de goederen en/of diensten distribuerende be drijven en speciaal voor die bedrijven die de detailhan del m levensmiddelen uit oefenen De toekenning van de stu diebeurs geschiedt op voor dracht van een comité van Keuze bestaande uit Prof. Dr. J. F. Haccoü, Ir. A. G. Maris, Mr. J. Meynen, Prof. Dr. G M. Verrijn Stuart en A. Heijn.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1