f. 1 s s m Je hoeft er geen sjaket voor aan te trekken Dorst Underground-muziek blijft Karate is geen kietelen Voordelig uit met het Cultureel Jongeren Paspoort AH-Flitsen Pagina 4 Jan Joosten over: Undergroundmuziek komt er de laatste tijd steeds meer in. Iemand die alles over deze muziek weet, is Jan Joosten uit onze KSM (kleine supermarkt) in Lochem. Jan heeft een uitgebreide verzameling van tijdschriften- en krantenknipsels over en grammofoonplaten met undergroundmuziek. Hij schreef op verzoek van FLITZ-IN het volgende informatieve artikeltje. Onder undergroundmuziek wordt volgens mij verstaan: een protest tegen de huidige maatschappij, veelal met een sarcastische ondertoon. Deze muziek is niet-commerciëel en wordt daarom bij voorkeur niet door radiostations gedraaid. Soms wordt ze zelfs geboycot wegens de teksten. Dit overkwam nog niet zo lang geleden The Fugs. Een radio-uitzending, waarin de undergroundmuziek wel ten gehore wordt gebracht, is de Super Clean Dream Machine. Dit programma kun je op zondagavond van 8.30 tot 9.30 uur beluisteren via Hilversum I of II. Het is tegenwoordig zo, dat als er L.P.'s uitkomen van nieuwe groepen met vreemde namen (denk aan: Clouds, Aorta, Blind Faith, Humble Pie en White Noise) de platenboer deze schijven meteen in het vakje „underground" zet. Alles wat maar een beetje de naam „underground" heeft, oefent namelijk een grote aantrekkings kracht uit op een heleboel jongelui. De echte undergroundmuziek wordt echter gespeeld door slechts enkele groepen. Een paar namen: Mothers of Invention, Fugs, Country Joe Fish, Electric Prunes, Collecors en Pearls before Swine. De rest speelt veelal namaak en/of het beter geëvolueerde popwerk. Vaak is het wel on commercieel, maar het heeft geen fluit met underground te maken. Undergroundtijdschriften zijn onder andere IT en Aloha. FLITZ-INNERS, die meer willen weten over de underground muziek en er naar willen luisteren, kunnen kontakt opnemen met Jan Joosten, Heidehoflaan 22 te Barchem (Gld). Jan Roovers en Jos Weenink uit filiaal Arnhem hebben de hitte van deze zomer goed benut door het drinken van maar liefst 348 flesjes vocht. Er werd ons verteld dat ze nog nadorst hebben. Dorst heeft ook onze FLITZ-IN-redaktie, maar dan dorst naar vakantiefoto's, waar we eerlijk gezegd met smart op wachten. Foto's kunnen jullie sturen naar de FLITZ-IN-redaktie. jouw gedicht, jouw foto jouw artikeltje, jouw tekening „BLUE CHEER" is volgens de specialisten van de platenmakers ook een goed undergroundmuziek spelend groepje. Vandaar dit portretje van de Amerikaantjes Paul Whaley, Leigh Stevens en Dickie Peterson. De geluidsinstallatie van de jongens bestaat o.a. uit zes Marshall versterkers, die de 24 luidsprekers van geluid voorzien. Prijs van de installatie 75.000, Oh ja, Leigh vernielt per maand 4 gitaren en drummer Paul slaat per voorstelling 6 drumstokken kapot „Maar wat is karate dan?", vraagt u zich af. U hebt gelijk. Onderstaande foto geeft aile aanleiding te denken dpt karate een ietwat jeukerige bezigheid is. Toch is niets minderwaar. Rudy Sahupala (rechts op de foto), administratief medewerker van Albert Heijn, kan dat beamen. Karate is een puur mannelijke sport, afkomstig uit Japan. Dat karate ook een sport is waarbij men zijn tegenstander de kriebels over zijn rug kan laten lopen is natuurlijk een andere zaak r"" Tip voor Flitz-lnners die niet jonger dan 15 jaar en niet ouder dan 22 jaar zijn: „Schaf een kultureel jongerenpaspoort aan". Met dit dokument kun je namelijk op vele plaatsen in Nederland konserten, toneel- en kabaret- voorstellingen, ballet- en dans- manifestaties, tentoonstellingen, opera's en vele andere min of meer kulturele evenementen bezoeken tegen sterk verlaagde prijzen. Je hebt tevens toegang tot alle rijksmusea, gratis of tegen sterk verlaagde prijzen. Bovendien krijg je een forse korting op de abonnementsprijzen van kulturele tijdschriften als Skoop, Tirade, Hitweek, Reflektor, Hollands Maandblad, Komma, Kritisch filmforum, Smalfilm, Maat staf en Kentering. Kosten van het kulturele jongeren paspoort: 3,50. Wil je er meer over weten, schrijf dan even een brief(kaartje) naar de FLITZ-IN-redaktie. (De rubriek, waarin FLITZ- INNERS gratis kunnen adverteren.) Hippe AH-caissière zoekt kennis making met een stoere vulboy uit de filialen. Brieven met sexy foto's onder nr. A1 aan redaktie FLITZ-IN. Aangeboden: oude jaargangen van „Hitweek" en enkele grammofoon platen (singles en elpees). Tevens te koop: een eenvoudige elektrische gitaar met een draag bare gitaarversterker. Inlichtingen: R. Zweedijk, Anjeliers straat 11, Hilversum.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4