litsen TRAININGSBIJEENKOMSTEN voor IN DIVERSE FILIALEN mark P. Schout 40 jaar AH-er Benadering klant van grootste belang fiets Algemeen karakter PENSIOENFONDS Parttimers GRUTTERS Belangstelling van buiten Flip-over («oed idee, goed beloond MET HAND IN GEHAKTMOLEN Pagina 3 Totaal ontvangen Leningen 4.927.300 Obligaties 2.577.200 Aandelen 1.443.200 Totaal uitgaven 14.558.100 Uitkeringen _K069.800 Kosten enz -271.100 Na een dag van hard werken en na een training waarin be langrijke zaken worden be handeld, valt het niet mee om nog glimlachend te retigeren. In de Veluwepost van 1 augustus stond deze joto. Een feestelijke foto bovendien, zeker voor Mark de Vos, die als winnaar uit de bus kwam van de Albert- Heijn-kleurwedstrijd zoals die in Wage- ningen voor de jeugd was georganiseerd Op de foto: de heer Heshusius, bedrijfs leider van de AH- SuperMart te Wage- ningen en organisator Iran de kleur wedstrijd. j reikt de prijzen uit aan de 54 jeugdige winnaars. vervolg van pag. 2) In een aantal AH-filialen in den lande, worden momenteel, bij wijze van proef, trainingsbijeenkomsten georganiseerd voor het winkelpersoneel onder het chefs-niveau. Achter grond van deze training, waarop onderwerpen als „service aan de klant" worden behandeld, is het besef, dat het juist deze groep medewerkers is die in belangrijke mate het „gezicht" van de onderneming tegenover de klant bepaalt. Schone en goedgevidde vak ken, perfect reklamemateriaal en uitstekende displays zullen niet baten wanneer een klant op onjuiste wijze wordt be naderd, of op haar verzoek om informatie nul op request krijgt. Als dit het geval is loopt ze wel naar de over kant", zegt de heer M. Ver- brugge, bedrijfsleider te De venter. Reden te over dus, voor een goede personeels- training. De bijeenkomsten, zoals die nu worden gehouden, dragen een algemeen karakter. De te be handelen stof is voorbereid te Zaandam en wordt door de bedrijfsleider aan zijn mensen overgebracht. Als de proef slaagt, en er is geen reden om aan te nemen dat dit niet het geval zal zijn, is het de bedoe ling een meer gericht pro gramma samen te stellen waarbij de diverse afdelings chefs de meer specifieke afde lingsproblemen met hun mede werkers zullen bespreken. De reacties van het personeel op deze training? Positief. ..Veel dingen weet je al", zeg gen verschillende deelneem- In een van de filialen in het zuiden van het land kwam op een goede dag een klein meisje i binnen stappen met in de ene j hand een pak Co-op koffie en in de ander hand een briefje. Moeder schreef: Mijn koffie maalmachine is kapot en de Co-op heeft geen koffiemaal machine, mag mijn dochtertje de koffie even bij u malen? Het mocht Een filiaalchef in Nijmegen belde in paniek op. Hij had in plaats van zijn rommel zijn reclamepakket in de vuilnis bak gestopt. Een bedrijfsleider had, in af- wachting van zijn groente wagen, vast al zijn kratten op de stoep gedeponeerd. Wat er ook kwam, geen groente wagen. De kratten bleven een nachtje over staan. Wie schetst de ontsteltenis van de betref fende bedrijfsleider toen de volgende morgen alle kratten van de stoep waren ver dwenen Op de aan het filiaal grenzende parkeerplaats stond op alle geparkeerde auto's keurig één kratje. Een filiaalbeheerder uit Sit- tard: Mijn neon is uitgevallen, Albert staat er nog, maar Heijn is weg. Kreet uit het zuiden des lands die op DK Arnhem binnen kwam: sters, „maar je leert er toch steeds wat van". De heer Verbrugge vindt het geen bezwaar dat momenteel een groot deel van zijn perso neel uit parttimers bestaat. Integendeel. „Aan het instru eren van parttimers kom je normaal niet toe. Met deze cursussen ben je in staat op korte termijn iets van de sfeer en mentaliteit van het bedrijf over te brengen. De opgedane kennis kan meteen in praktijk worden gebracht", aldus de heer Verbrugge. met een droog verhaaltje moet komen. Hij is voorstander van een eventuele dia-voorstelling en ook de bandrecorder ziet hij als een geschikt hulp middel. Beide bedrijfsleiders hielden reeds een soort in officiële personeelstraining op de maandagmorgen/middag dat de winkel gesloten was. Vele bedrijfsleiders besteden extra aandacht aan deze per soneelstraining. Zo heeft de heer J. G. Hollander in Raalte met veel knip- en plakwerk een flip-over samengesteld over de bedrijfsorganisatie bij Albert Heijn. Hij is van mening, dat men, wil je met succes verkopen, gebaat is bij visuele voorstellingen en niet Ook het personeel in Raalte was verheugd over deze moge lijkheid om hun kennis van de verkooptechniek wat op te frissen. Op verzoek van zijn personeel heeft de bedrijfs leider tevens de studiemoge lijkheden binnen het bedrijf voor zijn mensen behandeld. Hoezeer dit nieuwe initiatief van A.H. ook de buitenwereld aanspreekt, blijkt wel uit het verzoek van een consumenten blad om een interview - met enige A.H.-mensen over dit onderwerp. Verkoop en aflossingen beleggingen 3-863.200 Opbrengst beleggingen 3-001.300 Extra storting Albert Heijn NV 2.785.600 Koopsommen en premies 2.334.400 Diversen 195.200 H Huizen 2.946.200 Hypotheken 1.523.500 Beschikbaar 31-12-1968 2.356.9OO Verloop der geldmiddelen in het verslagjaar BERGEN OP ZOOM Tijdens een receptie in café-restaurant „De Koren beurs", werd op 1 juli het feit herdacht dat de heer P. Schout, magazijnbeheer der bij de SuperMart te Bergen op Zoom, veertig jaar geleden te Middelhar- nis bij Albert Heijn in dienst kwam. Evenals na zijn overplaatsing naar Bergen op Zoom, waar de heer Schout beter bekend is als „Pietje van Albert Heijn", bestond zijn taak uit het per bakfiets aan huis bezorgen van de waren die de klant bij AH had ingekocht. Hierbij kon het voorkomen dat het voertuig dermate zwaar beladen was dat van de heer Schout zelf weinig of niets meer was waar te nemen. Na de sluiting van de bedieningszaak te Bergen J op Zoom, werd de heer Schout bevorderd tot magazijnbeheer der bij de SuperMart. Hoogte punt van de receptie vormde het opspelden van de Onyx voor veertig jaar trouwe dienst door de heer L. Oranje, Hoofd van het District Oost. Voor de heer J. Sijbrands (B.T.D.) kwam dit keer 250 uit de ideeënbus. Zijn idee droeg bij tot een aanzienlijke kwaliteitsverbetering van de verpakking van de repen bundels en een belangrijke kostenbespa ring op het verpakkingsmate riaal. De heer Fait, bedrijfsleider van 1100 Westerpassage 1 te 's-Hertogenbosch, had de zater dag vóór Pinksteren een kok uitgenodigd. De reacties van de klanten waren bijzonder leuk en het succes overtrof de ver wachtingen. Een voorbeeld ter navolging? Mag ik de reclamestudio0 De wat? De studio waar de kaarten geschilderd worden, ik mis 4 units. En maar schilderen op DK Aardappelen als kopartikel schept natuurlijk ruimtepro blemen. Een ZBBL loste dit op door bij zijn aardappelenafde ling een bordje te hangen dat de klanten naar buiten ver wees. Zijn aardappelen stonden op de stoep. Het was natuurlijk een oplossing. Tijdens een geheime vergade ring op het districtskantoor ontstond paniek door de komst van de glazenwasser. APELDOORN Herhaalde waarschuwingen hebben niet kunnen voorkomen dat op donderdag 14 juli, een 17- jarige leerling-slager in de sla gerij van een AH-SuperMart I te Apeldoorn, op ongelukkige wijze met zijn hand in de ge haktmolen terecht is gekomen. Artsen constateerden dat am putatie van vier vingers van de linkerhand onvermijdelijk was. De jongen maakt het naar om standigheden redelijk wel. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 26e jaargang no. 9 28 augustus 1969 Geassisteerd door de heer L. D. Bouwman, speldt de heer L. Oranje de jubilerende heer P. Schout de Onyx voor veertig jaar trouwe diëtist op. Boven staande foto toont v.l.n.r. de heren P. Schout, L. D. Bouw man (DPC), L. Oranje (D.H.), K. R. op de Beek (DL) en C. M. Adriaansens (BL). Verantwoordelijk eindredakteur H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3