Elly en Wiima don Goed geschoten Kloddertjes 'In the year 2525' Jantien bedankt AH-FI itsen Pagina 4 Elly Broeksma (16 .jaar) en Wilma Schurink (18 jaar) vertellen over hun hobby: atletiek. Beiden zijn lid van de atletiekvereniging „Zaanland" te Zaandam en werken in de kantine. Elly op het H.K. en Wilma in het O.G., waar ze de koffie zonder voetbad serveren. Waarom en waneer zijn jullie de atletieksport gaan beoefenen? EllvMijn vader heeft vroeger ook veel wedstrijden gelopen. Ik ben ermee begon nen toen ik elf jaar was. Wilma: Ik ben als het ware „ontdekt" op school toen ik ongeveer elf was. (Nu zegt ze dat het goed is voor haar konditie en lijn.) Veel trainen? Beiden zeggen volmondig ja. Behalve 's maandags trai nen ze elke dag en altijd bui ten. In de winter gaan ze naar de duinen (dat is lek- itef).Wilma traint zater dagsmorgens met kennissen van Wijk aan Zee tot de pier van I Jmuiden in looptempo. Heen rust ze éénmaal en terug probeert ze het zonder rust. Moeten jullie je veel ont zeggen? Elly: Ik eet niet veel voor 'n training of wedstrijd. Evengoed weeg ik 65 kilo. maar ik heb zware botten. Als ik niet meer train word ik dikker. Als je gaat ro ken merk je het wel. WilmaIk rook niet. Ik eet wel eens patat maar dat loop je er zo weer af. Tweemaal in de week ga ik dansen en voor de rest'ga ik om plm. 9.30 uur De zee is diep maar dieper is mijn liefde voor jou en als de golven de kust verlaten verlaat mijn hart jou nimmer meer. Iwan Ook jullie Flitz-In-fotograaf heeft enige nachten doorgebracht bij de huisbioskoop: de beeldbuis. Hier een opname van het plaatsen van de Amerikaanse vlag op onze naaste ruimtebuur: de maan. Voor de mede-fotografen onder de lezers enige technische gegevens: Kamera - Miranda Fv met 1.9 - 50 mm lens. Diafragma 2.8 - 1/30 sec. op Ilford FP 4-22 din., ontwikkeld in Rodinal, oplossing 1 50 - 10 min. ÊMSSÈÊm Elly en Wilma in aktie bij het estafette lopen. Bij competitie wedstrijden moeten zij o.a. hardlopen, hoog- en verspringen, estafette, diskuswerpen en kogelstoten. naar bed en 's mox-gens vroeg op. Tijd voor andere sporten of hobby's? Elly vindt schaatsen en zwemmen fijn. Wilma zegt: „Ik kan niet zwemmen. Maar met zwemmen ontwikkel je andere spieren en dat is niet goed voor atletiek." Ze naait bijna al haar kleren zelf en houdt een plakboek bij. Stimulerende middelen? Elly zegt kordaat: „Daar doe ik niet aan mee". Wilma vertelt: „Het is me wel eens aangepraat door een jongen die wielrenner is om ook „vitamine" te nemen. Maar je moet bij sport blij ven. We hebben overigens geen kontrole". Voorbereiding op een wedstrijd? Elly: Voor een wedstrijd eet ik niets. Maar daarna lust ik van alles. De spanning is dan van je af gevallen. Wilma: Ik eet voor een wedstrijd niets maar ik drink wel een paar uitgeperste si naasappelen. Hoe vinden jullie het dat er zo weinig publiek komt bij atletiekwedstrijden? Elly: Nou... mijn ouders en verloofde zijn er altijd. Wilma: Ik vind het jammer, want vooral de laatste 25 m. heb ik een aan moediging nodig. Tavoriete muziek? Beiden houden van soulmu ziek, o.a. van Otis Redding en Wilson Picket. Persoonlijke successen? Elly: Ned. Jeugdkampi oenschappen'67: 3de '68:4de. '69: 5de In 1968 kampioen v. Kloddertjes: onder deze ti tel willen wij starten met kleine (gratis) advertenties van verschillende inhoud. B.v. korrespondentie, tips, ruilen van postzegels, mun ten, sleutelhangers etc. Stuur je klodder op naar: Flitz-In-redaktie Albert Heijn N.V., Westzijde 26 te Zaan dam. met duidelijke vermel ding van raam en adres. Ned. estafette. 100 m. in 12.15 en de 200 m. in 26.6. Wilma: Jun. A. 1968: 5de, pers. record op 200 m 26.6, op de 100 m. 12.4 Ze hoopt dit jaar de 100 m. onder de 12 te lopen. Blunders? Elly: Nou ja, blunders We hadden 'n wedstrijd en ik kwam als eerste op de finish af. En daar was 'n fi- nish-draad. Had ik nooit eer der meegemaakt. Ik schrok dan ook heel erg, sprong op zij, en... werd derde. Wilma: Ik was een keer zo zenuwachtig, dat ik in de startblokken bleef staan toen er werd afgeschoten. Er werd niet meer „teruggescho ten" De wedstrijd ging door zonder mij. Wilma komt trouwens uit een sportfamilie. Haar vader geeft veteranentraining (voor mensen met dikke buikjes). Haar moeder en opa van 65 jaar doen ook altijd mee. Haar vader exploiteert als hobby een boksschool waar Wilma 's winters een belang rijk stuk konditietraining op doet. Verder vertelt ze dat at letiek een dure sport is. Na 2 seizoenen moet je weer nieu we spikes kopen en je neemt steeds duurdere (ze heeft nu een paar van 80). Ook de reisKosten naar andere plaatsen waar je moet lopen, oetaal je zelf. Muzikaal menutipje voor de maand augustus: „In the year 2525". Een smakelijk A-kantje van een grammo foonplaatje, dat twee Ameri kaanse jongens in november van het vorig jaar lieten ma ken in een plaatselijk studiootje. Den.ny Zager en Rob Evans heetten die knapen en ze moesten de groefsmid voor het in-elkaar-knutselen van hun eerste zwarte schijfje be talen met 500 geleende dol lars. „In the year 2525" leek geen HIT te worden Het werd dan ook aanvankelijk alleen maar gedraaid door de disk-iockey van een streek- omroep: The Lincoln Radio station. Daar kwam veran dering in toen Ernie Altschu ier, Denny en Rob hoorde zingen. Hij raakte ogenblik kelijk enthousiast en kon- trakteerde het duo voor Ame- rika's grootste grammofoon platenmaatschappij: R.C.A. Verpletterend gevolg: een - eerste plaats op de Ameri kaanse hitparade, een GOU DEN plaat en een fijne l.p. Over de getipte hit nog even dit: het is een stereo- kombinatie van een roman tische melodie en een scherpe toekomsttekst. Al met al is de plaat de moeite van het kopen waard. Ondanks het feit dat in de tekst van „In the year 2525" niet wordt gesproken over de opening van Albert Heijn's eerste maanmarkt... Enige tijd geleden heeft Jantien Polstra ons bedrijf verlaten. Ze heeft daardoor ook haar medewerking aan de FLITZ-IN-pagina moeten staken. Jantien, die werkzaam was op het filialenbureau v.an het hoofdkantoor, was in de Flitz-In-redaktie een veelzij dige duizendpoot. Jantien, be dankt vcor alles en de harte lijke groetjes. studio; oud v.l.n.r. Wilma Schurink, Wil Hendriks (van de rekl.s jeugdkampioen op 100 m.) en Elly Broeksma.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4