Grote korting personeel op B-keus PMC-artikelen Bcirtelson bezoekt Door samenwerking naar de maan Krasjedeukje, bots je Fantasie Nieuwbouw van de grond AH - Flitsen Pagina 3 LUNA is CRASH SIU APOLLO II LANDING SITB Eindelijk, de vakantie is aangebroken. Het is duidelijk merkbaar, dat er velen van ons in 't buitenland of met een tent in eigen land vertoeven en volop genieten van 't mooie weer. Op en top een maand voor blijde berichten. Leest u maar. Op 1 juli ging in ondertrouw de heer Lubbes (OD). Wij wensen u beiden voor de toe komst veel gezondheid toe. De 11e juli is de heer J. Groot (OD) in ondertrouw gegaan. Ook het bi-uidspaar Groot wil len wij het allerbeste toewen sen. De heer Beunder is op 27 juni in Borssele in 't huwelijk getreden met mevrouw v.d. Ende. Veel geluk. Op 19 juni werden de heer en mevrouw Helmers-Luiceva verblijd met een dochter Mil dred Mariëlle. Bij de fam. Smit (OD) werd een zoon René ge boren. Ook bij de fam. Keune Jr. (OD) werd een zoon ge boren. Wij feliciteren deze ou ders met deze blijde gebeur tenis. Mej. H. Smit is getrouwd met de heer R. Mosselman (VA), op 18 juli. Onze felici tatie en alle goeds toegewenst. De heer en mevrouw Kuit kun nen met trots op hun 50-jarig huwelijksfeest terugzien; wij wensen U nog vele jaren in goede gezondheid toe. De heer J. Schoone hoopt op 20 augustus zijn 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Zoals U wel in onze laatste Flitsen gezien hebt is de foto van ons uitstapje naar Sche- veningen op 18 juni nog aar dig tot zijn recht gekomen; jammer was 't, dat het weer minder goed werd. Op 14 juli vierde de heer B. v. Briemen zijn 25-jarig za- kenjubileum. De heer H. Oost huizen was 27 juli 25 jaar in dienst en nam tevens afscheid van ons bedrijf. Al deze feest gangers onze felicitatie. De heer P. J. A. Sieben stapt ook in de huwelijksboot op 7 augustus met mej. P. de Munnik uit Leiderdorp. On ze felicitatie en alle goeds ge wenst. In deze vakantietijd met veel mooi weer, is onze ziekenlijst nogal gunstig te noemen. De heer Vrij zing is weer zo ver hersteld, dat hij het werk kon hervatten. De heer De Jong uit Alkmaar is al lange tijd door ziekte thuis én in 't zie kenhuis. Hij brengt de week einden namelijk thuis door. Ook de heer L. Heistek is al vele weken door ziekte thuis, maar gelukkig wordt het nu beter. De heer D. Streefkerk is ook al lange tijd door ziekte thuis. De lieer J. Everhard is na zijn rustkuur in het zie kenhuis weer thuis en gaat ge lukkig goed vooruit. Dat 't zo mag blijven. Ook de heer A. Kruithof (W.afd.) loopt al drie maanden in de ziektewet en wacht af wat er nu gebeuren moet. Mej. Blom die na haar on geval nu al bijna een jaar thuis is, gaat langzaam vooruit en moet nu zonder gips leren lo pen. Mevr. A. Eijkhout is na haar operatie weer aan 't werk gegaan, dus ook dit leed is weer verleden tijd. Mej J Visser ondergaat een rustkuur. Het verlies van haai- moeder heeft vanzelfsprekend haar herstel niet bevorderd. De heer K. Besse (BTD) moet voor controle regelmatig naar het ziekenhuis. Laat ons hopen, dat dit voor de heer Besse een gunstig verloop mag hebben De heer Tonkes (SB3) voelt zich na zijn operatie weer goed in orde. Hij mocht dan ook met vakantie. Een goed te ken. Dat was het overzicht van de afgelopen maand. Tot de volgende keer. Regelmatig komt het voor, dat een PMC-premie wegens een uiterlijke beschadiging niet meer als ..fabrieks- nieuw" aan de klant kan worden geleverd. Deze pre mie wordt dan overgeheveld naar de zg. B-keus en met korting op de PMC-Club- prijs aan het personeel aan geboden. Het is dus zo, dat deze artikelen wat de wer king aangaat volkomen in orde zijn, maar dat door de koper eeri deukje of lakbe- schadiging voor lief moet worden genomen. Belangstelling Hel zal duidelijk zijn, dat I door de korting die op de toch I al lage PMC-prijs ivordt gege- j ven, de belangstelling voor B- keus premies altijd groot is, temeer daar niet met PMC- i I cheques behoeft te worden be- l taald. Voor verschillende pre mies heeft de PMC-admini- stratie dan ook een wachtlijst aan moeten leggen die vaak onderaan harder aangroeit dan dat zij bovenaan vermindert. Schriftelijk Wat moet U nu doen om zo'n B-keus premie in Uw be zit te krijgen? U begint de premie waar U belangstelling voor hebt UITSLUITEND SCHRIFTE LIJK te bestellen bij de PMC- administratie, postbus 175 te Zaandam, afdeling no. 390. Om misverstanden te voorkomen kunnen telefonische bestellin gen niet worden aangenomen. Ook kan de PMC op verzoeken i om voorrang om welke re den dan ook niet ingaan. De bestellingen die in Zaan- dam worden ontvangen, wor den per soort premie gesplitst, waarna er fakturen voor wor den uitgeschreven. Girokaart Is de premie uil voorraad le- verbaar, dan wordt deze fak- tuur met een girokaart voor het te betalen bedrag naar het betreffende personeelslid ge- i zonden. Na ontvangst van het verschuldigde ivordt de premie naar ieder gewenst adres ver zonden, mits het maar binnen de grenzen van Nederland is. Voorraad Is de premie echter niet uit voorraad leverbaar, dan wordt de faktuur onderaan de stapel (de wachtlijst) gelegd. Komen nu premies beschikbaar, dan wordt steeds de bovenste fak tuur verzonden. Omdat nooit vooruit te zeggen is, hoeveel premies ter beschikking zullen komen en wanneer dit hangt nl. van allerlei faktoren bui ten het bedrijf af zal het voor ieder duidelijk zijn, dat op verzoeken om inlichtingen hoe lang levering nog zal du ren, absoluut geen antwoord kan worden gegeven. Eén ding is echter zeker, indien U de faktuur krijgt met het girobil- jet, dan is de px-emie voor U J gereserveerd en wordt direkt na ontvangst van de betaling i aan U verzonden. De onder staande premies zijn op dit moment uit voorraad lever baar: Ventilatorkachel 42, Tuinparasol 30, Koelkast tafelmodel 218, Droogautomaat Parnall 240, Damestas bruin (oud model) 32. Luchtbevochtiger 52. 1 pers. chenille sprei tomaatrood 20, 1 pers. chenille sprei cognac 20, 2 pers. chenille sprei lichtblauw 30, 2 pers. chenille sprei goudbruin 30, Bungalow tent Oleron (speciale aanbieding) 295. Horloge heren sport chrome 50, Mimi set oud model, dus zonder lektuurbak 25, Koelkast gezinsmodel 319, Voor de volgende premies bestaan wachtlijsten. Maar wie niet bestelt, komt niet op de wachtlijst en dus ook niet zij het dan wat later in het bezit van de premie. Castor wasautomaat „2000' 550,— Velen van ons hebben in de nacht van 20 op 21 juli 3.50 uur v.m. op de TV Ai-mstrong voet op de maan zien zetten. Het bekende Amerikaanse maandblad „Fortune" wijdt in zijn julinummer een lang ar tikel aan deze ongelooflijke prestatie. Er zijn mensen, die zich af vragen of deze miljarden niet beter besteed hadden kunnen worden aan de bestrijding van de armoede. „Fortune" laat dat in het midden, maar geeft wel een interessant inzicht in de j organisatie van deze vlucht. Zo is vast komen te staan dat het verongelukken van de drie Amerikaanse astronauten op Kaap Kennedy in 1967 mede te wijten is aan gebrek aan sa- menwerking tussen al die men- 1 sen (3000 bij de NASA, 20.000 bij aannemers) die bij de ruim tevaart betrokken zijn. ,.Fortunestelt dan ook: Naast de ontzettend knappe inbreng is het tenslotte de ge- j disciplineerde en enthousiaste i samenwerking tussen de NA- i SA medewerkers onderling die I hei resultaat bepaalt." Duidelijke zaak, zult u zeg gen. Hebben we altijd al ge weten. Maar hebt u er wel eens bij stil gestaan dat dit zelfde geldt voor onze onder neming: enthousiasmé en disci pline zijn de basis van alle suc ces, van ons succes. Het is ook interessant om in het „Fortune" artikel te le zen hoe men bij de NASA kop schuw wordt van alle regle menten en handboeken. „Maar", zegt het artikel, „in een grote organisatie zijn deze gereed schappen onontbeerlijk, om te voorkomen dat alles en ieder een langs elkaar heenwerkt." Ook wij zijn in een stadium gekomen, dat we met deze vas te regels en voorschriften moe ten werken. U kunt erover treuren, maar de tijd ligt ver achter ons dat we precies ons eigen programma konden in delen. Een troost: in onze onderne ming blijft nog voldoende ruimte voor eigen initiatief en fantasie: menselijke kwaliteit- jes waar geen onderneming buiten kan. Blijft het feit, dat we een puntje kunnen zuigen aan de samenwerking zoals die leeft bij de Nasa. Een samenwer king die dwars door alles heen gaat. Door tegenstrijdige be langen en.door eigen belang. O (vervolg van pag. 1) Een goed voorbeeld van de direc te uitwerking van deze in spraak is de bouw van de kan tine geweest. Na rijp beraad heeft men een kantine ontwor pen waar wel gegeten maar niet gerookt kan worden. Naast deze kantine komt een „lobby", een ruimte waar men na tafel even rustig met een sigaretje een tijdschrift kan lezen. Iedereen is betrokken bij de ze grootscheepse aktie, die ook wel HK '71 genoemd wordt. kundigen (we willen bij deze bouw immers zoveel mogelijk risico's uitsluiten) en als daar bij blijkt dat een bepaald idee praktische bezwaren met zich meebrengt zullen we altijd het deskundig advies volgen." Zelfs mensen die niet bij Al- bert Heijn werkzaam zijn. On langs kregen alle omwonenden van het nieuwe hoofdkantoor van de heer Bouman een uitno diging om in het voorlichtings centrum eens nader kennis te komen maken met de nieuwe buurman. Over inspraak is die avond niet gesproken.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3