Jeanne plus Henk plus tweemaal da s pas cabaret AFSCHEID springlevend l»EKSO\EEI OK WALVIS MAAKT CABARET K INKEL V AN Nieuws uit Mechanisatie houdt PB Zwanenburg Kosten TOEN VOOR MENSEN VAN NU AH - Flitsen Pagina 2 U kunt het geloven of niet, maar het is er toch van ge komen. Albert Heijn bezit sinds enige tijd een heuse oprechte cabaretgroep. Neen, neen, dit berust niet op een grapje. Dit is ernst. Voor zover cab ar et jong ens ernstig genomen willen worden. Wie het zijn? Jeanne van Santen, Johan PoulenJohan Burki en Henk Hendriks. U herkent ze al: vier personeels leden van ons restaurant De Walvis. Vandaar ook de naam: Het cabaret de Zaansche Schans. Zaanstreek had. spreekt deze i Benjamin van het team (19 jaar) over zijn verleden als „organisator'. Hij zette enige shows met vele artiesten op touw voor ouden van dagen in de Czaar j Peter-stad; werd door de af- deling Ontspanning en Ont wikkeling van de gemeente be- trokken bij de huldiging van Ada Kok en creëerde er in juni 1968 de eerste Miss-Be- j aarden verkiezing die ons land ooit te zien kreeg. Maar liefst 60 deelneemsters passeer den toen het plankier, onder wie een dame van 92, die on danks dit respectabele aantal jaren de derde prijs in de wacht sleepte. Tijdens zijn vakantie in Val- kenburg organiseerde Hendriks een soortgelijk spekstakel in J de tent van Tony Boltini. Enige tijd geleden hebben ze zich voor het eerst aan de bevolking van Zaandam gepre senteerd. Maar ze zijn méér van plan. We kunnen dan ook rustig stellen, dat het cabaret bol staat van ambities. De rol verdeling? Jeanne is presen tatrice, Johan Poulen pianist, Johan Burki zanger en Henk Hendriks parodist. O ja, om te onthouden: het cabaret ver klaart zich gaarne bereid voor AH-personeel op te treden. Ferme rol Van het huidige viertal had den twee man al de nodige er varing op de bühne, zoals men dat in de artiestenwereld pleegt aan te duiden. Dat wa ren Johan Burki, die menige ferme rol zong in het Opera gezelschap Zaanstad, en Henk Hendriks, die al enige jaren als parodist-a-la-André van Duin de podia onveilig maak te. Gretiger nog dan over de verdiensten die hij aldus voor het culturele leven van de iirifi Toen Henk als kelner bij de Walvis in dienst trad, besloot hij zijn ondernemingsdrift ten behoeve van de bejaarden wat in te tomen. Als wij het goed hebben begrepen (en dat zal wel niet), omdat de mensen op grond van zijn groeiende faam meer van hem gingen ver wachten dan hij waar kon ma ken. Henk Hendriks trof aan de Schans de heren Burki en Pou len. Deze ontmoeting leidde tot nieuwe plannen. „Als een zan ger, een pianist en een organi sator de koppen bijeen steken, komt er cabaret van", luidt zijn stelling, die op het voorhoofd van Wim lbo waarschijnlijk wel enig fronswerk zou ont ketenen. timp De operaheld bleek gelukkig ook de kunst van het spreken en acteren alleszins onder de knie te hebben. De heer Pou len op zijn beurt was bereid de klassieke wegen af en toe eens te verlaten en de ex-orga nisator zelf wierp zich weer op zijn vroegere liefde voor de parodie. Een verheugende en ook bijzonder stimulerende ontwikkeling vormde daarna de inlijving van Jeanne van Santen, voor wier uiterlijke aantrekkelij kheden Hendriks (evenals wij) een stroom van superlatieven over heeft. Zij presenteert even plezierig de diverse ingrediënten uit het programma als uitsmijters, biefstukken en koppen koffie waarmee zij in haar gewone doen bij A.H. in de weer is. SM 1062 Goes organiseerde onlangs voor alle kinderen uit Goes en omgeving een lampionoptocht, waarbij zij door AH op sinaas appelen werden getracteerd. De stoet was 7 km lang. Ruim honderd collega's namen op 3 juli j.l. na afloop van een pensioneringsbijeen komst in de kantine van het A.G. Zaandam afscheid van de heer K. W. Kan. Na 45 dienstjaren in de kantoorsector gaat de heer Kan, zoals hij zelf zei: „be ginnen aan de langste vakan tie van zijn leven". In het AH-productiebe drijf Zwanenburg wordt hard gewerkt aan de mecha nisering. Een activiteit ove rigens, die niet van de laat ste jaren is. Begrijpelijk, een bedrijf dat wil voldoen aan de hoogste eisen van de con sument versheid, continuï teit) moet technisch bijblij- ven. Maai- dat is met de enige 1 reden, dat een bedrijf als het onze zo gebrand is op mecha nisering. Mechanisering is het moderne antwoord op de steeds stijgende kosten. Me chanisering dus, om de prijzen van onze artikelen zo laag mo gelijk te houden. Wat heeft AH nu voor dit en komende jaren aan nieuwe ontwikkelingen in de techni sche sector op het programma staan? Voor welke bedrijven? Van welke omvang? Vragen die interessant genoeg zijn om in komende afleveringen van Flitsen eens nauwkeuriger op terug te komen. Nieuiu s's een automati sche snijmachine voor brood, die tevens het gesneden brood verpakt. Het voordeel van de ze machine is, dat deze alle soorten papier en folie kan verwerken. De maximale ca paciteit van deze machine is plm. 6.000 broden per uur. Het merendeel van de be- oogde machines wordt door de technische staf in samenwer- king met P.B. Zwanenburg en een machine-fabriek ontwik keld, zodat A.H. ook op dit terrein vooraan loopt. Vak Henk Hendriks, belijdt vu rig zijn trouw aan het beroep dat hij gekozen heeft. „Ik heb voor ober geleerd en dat wil ik blijven. Het is een mooi vak, dat veel voldoening kan geven: ten minste, wanneer je ervan houdt met mensen om te gaan. Het cabaret? Niet meer dan een hobby". Ook zijn vroegere activiteiten als organisator heeft hij zonder bijbedoelingen verricht. Je wordt, zo heeft hij gelukkig bijtijds begrepen, niet zo maai- een Lou van Rees. „Bedragen als waarmee een dergelijke koopman in talent werkt, krijg je, als je kelner bent van nog geen twintig jaar, met geen mogelijkheid op ta fel," aldus Henk ons aller paro dist. Apropos. weet u wat pa- rodisten volgens Van Dale zijn? Belachelijk makende naboot - sers. Het is maar dat u het weet. In het zomernummer van i „Stroom", het voorlichtingsblad van het Prov. Electr. Bedrijf van N.H. lazen we het volgen- j de: „Wat men ook zeggen mag ten gunste van de moderne glas-en-stalen zelfbedienings winkels is allemaal waar, maar één ding staat vast: in zo'n i ouderwets gezellig winkeltje van kruideniers- en koloniale- waren róók het lekkerder. Zo'n winkeltje waar de bosjes vet kaarsen hingen te bengelen aan het zakkenrek, waar de krui denier zijn eigen koffie meng de en brandde, met in blauw I papier verpakte suikerbroden op de schappen, waar in een hoek je het vat met petroleum stond en in een ander een vaatje stroop. Zo'n winkel, zo eentje van een dikke tachtig jaar ge leden, is er nu weer. Maar er is niets te koop. Het is er alleen maar om naar te kijken: een winkeltje van de weemoed. Een directeur van een erg I groot filiaalbedrijf moet bij het tachtigjarig bestaan tegen j zichzelf hebben gezegd: zover Winkeltje van toen, met mensen van nu. Je voelt dat het ergens wringt, dat die rust van toen, niet meer past bij de haast van nu. Overigens is het duidelijk te zien. dat Z.K.H. Prins Claus alle tijd nam om van de vervlogen rust te proe ven. Op 16 juli werd in de IJssel een hengelwedstrijd gehouden voor het personeel. Op 28 juni werd het jaar lijkse toernooi van de Bedrijf s- voetbalcompetitie in Deventer georganiseerd. De AH-ploeg, die al jaren als eerste of tweede eindigde, kwam ditmaal op de 5e plaats. Op 27 juni nam de heer J. A. VALLENTGOED, chef van de inpak-conservenafdeling, af scheid wegens pensionering. Op 18 juli werden aan 18 AH-ers diploma's uitgereikt voor de cursus vakbekwaam heid in de vleeswarenindustrie. zijn wij nü. Honderden win kels, allemaal van glas, alle maal van staal, maar geen vet- kaarsje is er meer te koop, geen enkel bosje zoethout. Laat ik, vóór niemand meer weet hoe het vroeger is geweest, dat kleine winkeltje, waarmee mijn grootvader zijn dagelijks brood verdiende, weer opnieuw in richten, als een weemoedige hulde aan hoe het allemaal be gon. Hij deed het. En hij maak te er géén reclame-object van. Zijn naam, dezelfde als die van zijn grootvader, staat nu met heel bescheiden ouderwetse ka pitaaltjes op het bovenlicht van het winkeldeurtje. En dat win keltje staat nu aan de Zaanse Schans en het is één van de vele bezienswaardigheden daar van."

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2