Ekseption Vakqntiedromen Uitslag Flitz-in puzzel Hanneke over ontwikkelingshulp: DENK AAN ONZE VAKANTIE WEDSTRIJD. GRANDIOZE PRIJZEN. LEES HET ARTIKEL Samen... de lacht in! IOP DEZE PAGINA. AH-Flitsen Te kijk voor de hele Flitz-ln minnende AH-familie staan vandaag: Rob v. d. Linden, Rein v. d. Breek, Rob Kruisman, Huub van Kempen, Cor Dekker en Pieter van Leeuwen. Ze vormen tesamen „EKSEPTION". Je weet wel, de Haarlemse popgroep, die enige weken geleden Beethoven's 5e symfonie „verhipte" tot een swingende top-tien topper. Sinds kort is in de platenwinkel de eerste elpee van Eksep- tion te koop. Daarop popversies van klassieke meesterwerkjes als „Sabre dance", „Air" van Bach, „Rhapsody in blue1" en „Dance macabre" èn een eigen brouwseltje, n.l. „Little X plus". Internationaal slotnieuwtje: de door Ekseption gespeelde ,,5de" wordt ook verkocht in Amerika. Je gaat als wrak Je komt meestal terug als wrak met daartussen het walhalla der opwellingen gelegen tussen de grijze hergen en groene weiden of aan de met vlees belegde snikhete stranden Jaar in Jaar uit met als enige positieve kant het ene jaar is het walhalla bekleed met bloemen en zonneschijn het andere jaar met natte sokken en een kinkhoest je Jagezellig vlieg er eens uit met de oerhollandse K.L.M. stoofpeert je De puzzel van 5 juni j.l. heeft veel oplossingen opgeleverd. Uit de stapel goede oplossingen hebben wij er twee willekeurig uitgetrokken. De gelukkigen zijn: E(llie) Yerwey uit 1002 en Ruud Kerklaan 5503. Gefeliciteerd De platen- of boeken- bonnen worden binnenkort toegezonden. Hanneke Verkade, haar meisjesnaam is Sikkes (geen onbekende naam bij AH) was met haar jongste dochter over uit Kenya, waar ze nu al enkele jaren woont. Haar man, Frans Verkade, is een teamleider van een groep Nederlandse Vrijwilligers. We zijn haar gaan vragen hoe het haar bevalt. Enthousiast vertelt ze over haar huis (een beetje oud, maar wel ruim) en de tuin, haar be dienden (verontschuldigend, dat is geen hobby van mij, dat ben je gewoon verplicht). Over het werk van haar man; hij werkt nu met 12 vrijwilligers, allen HTS'-ers aan het opzetten van co-operatieve koffiefabriekjes. Vroeger had iedere boer n.l. een eigen fabriekje, natuurlijk erg onrendabel. Eigen district Kritiek Er is de laatste tijd nogal wat kritiek op het vrijwilli gerscorps, Hanneke heeft het gehoord. Volgens haar hangt het voor een groot deel van de vrij williger zelf af, maar ook van de medewerking van de rege ring van het ontwikkelingsland (in Kenya is dat uitstekend) en dan natuurlijk de voorbereidin- I gen die in Den Haag getroffen I worden. Hanneke vraagt zich I verder af of de selekties wel op de juiste wijze plaatsvinden, er wordt volgens haar te veel waarde gehecht aan idealisme en te weinig aan geduld en doorzettingsvermogen. Dat het projekt van de fam. Verkade wel effektief is, be wijst de brief van de minister van Landbouw van Kenya, waar in hij zich heel tevreden toont; I een aanmoediging om door te gaan. In december loopt hun i kontrakt af; ze hopen het te kunnen verlengen om door te gaan met het werk. Wij hopen I het met hen en wensen ze veel i succes. Dit is ons vakantiemeisje. Zij wenst jullieook namens de Flitz-ln redaktie een heel fijne vakantie toe. En eh sorry.Je mag haar niet meenemen. Wat dacht je ervan? De moeite waard om een foto op te sturen? Zeer zeker!!! Voor de prijs van één foto en één postzegel een kans om met twee personen een rondvlucht te maken boven Nederland. Heerlijk als een direkteur te vliegen in een sport- vliegtuig met privé piloot. Er op uit. de wolken in! Zie ons kaasland van boven. Gewoon een unieke mogelijkheid die zich waarschijnlijk nooit meer voordoet. Stuur op die geinige foto. Je kunt het nooit weten. Welk formaat? Doet er niet toe! Als de foto maar leuk is. Allemaal mee doen en dan maar even af wachten. Je kunt je foto opsturen niet tot 15 september (zoals eerder vermeld) maar tot 10 september a.s. Wij maken de uitslag zo vlug mogelijk bekend. VEEL SUCCES. Hanneke en Frans Verkade met hun dochter Monique voor hun huis in Ruiru bij Nairobi, Kenya. In hun buurt wonen nog Zaanse vrienden, nl. Hans en Annie Vermeulen-Aten. We kregen deze foto ter leen van Hannekes vader, de heer Jac. Sikkes van de BTD. Vier van zijn vijf dochters hebben bij ons gewerkt en zijn vrouw al 12/z jaar als rondleidster. Iedere vrijwilliger heeft een eigen district met zo'n 30 fa briekjes. Hij moet deze regel matig bezoeken en zorgen dat alles goed loopt zowel wat be treft de apparatuur, als nieuw bouw, verbouw enz. Het werk is moeilijk, omdat je er iedere dag mee bezig bent zie je de vooruitgang niet die er hoe wel heel langzaam toch in zit. Zo hadden ze b.v. een kof- fiefabriekje pas helemaal ver bouwd; het was erg mooi en doelmatig geworden. Toen na twee weken de vrijwilliger weer kwam kijken had men alles weer afgebroken en werd er op de oude manier gewerkt. Het is dan ook te begrijpen dat de teamleider van zijn mensen in de eerste plaats geduld, doorzet tingsvermogen en initiatief ver langt. Idealisme komt er eigen lijk nauwelijks bij kijken. Hanneke Verkade-Sikkes en haar zoon Marco aan het strand van de Indische Oceaan in Malindi, Kenya.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4