WEERZIEN MET OUD GEDIENDEN DAGJE KURHAUS ZE WAREN ER ALLEMAAL „Raas Gerrit Brug tussen Jong en Oud Gepensioneerden enL.S.D. Beroemde namen T ranen AH - Flitsen Pagina 3 Aan de lunch in het Kurhaus. Op de voorgrond v.l.n.r. de heren J. Kuyk, Op de Scheveningse Pier. Oud en jong, fabriek, filialen en kantoor, alles S. van Bezooyen. mevr. D. Kok en de heer Jacob Heijn. broederlijk bijeen. 8.00 Vertrek. 8.54 Hollen in Utrecht (geen koffie). 9.34 Den Haag, Staatsspoor. Het begint zachtjes te regenen. Ontdek 1 bus. De voorgeschreven Al- bert Heijnstrook ont breekt (nog), maar het is 'm wel. 9.45 Stationsrestauratie. 9.50 Eindelijk koffie. 9.55 Op weg naar de bus. Het zijn er 3 geworden, de chauffeurs zijn druk bezig met het opbren gen van de AHstrook. 10.00 Twee bussen half vol gepensioneerden, er wordt naar het station gegaan op zoek naar meer liefhebbers. 10.02 De vangst is één enkele meneer, hij stapt wel gemoed in bus 11 en wordt met vreugdekre ten begroet door een moeder met dochter, ze blijken samen in de trein gezeten te hebben: „zie je wel, ik zei het al. precies zo'n praatgrage kruidenier". Helaas blijkt meneer 40 jaar van zijn AHbestaan in de koeltechniek te heb ben gezeten, maar dat mag de vreugde niet drukken. 10.05 Vertrek. Via de Park laan naar Schevenin- gen. 10.15 Kurhaus. De heer H. K. Engel staat op de ma jestueuze trappen ieder een hartelijk welkom te heten. Er komen 12 bus sen aan. Hal en garde robe (gratis). Er hangt een onmiskenbare sfeer van vergane glorie. Een scherp opnemer ziet dat wanden en meubilair niet meer zijn wat ze waren, evengoed nog een imposant gebouw. Binnen is het vol. De nieuw aangekomenen kijken met verwach tingsvolle blikken om zich heen. Hier en daar begroeten oude beken den elkaar hartelijk. 11.00 Er wordt eindeloos kof fie gedronken en ge praat. 12.00 Warme lunch in Res taurant La Corvette. Er moet heel wat ac commodatie (en servies) zijn om ruim vijfhon derd mensen het vol gende menu te serveren: Heldere groentesoep Gehakte biefstuk sperciebonen en dop erwten Parijse aardappelen Chipolata pudding Marasquinsaus er zijn speciale voor zieningen voor mensen die op dieet zijn 13.30 Op het terras wordt een groepsfoto gemaakt. 14.00 Wandelen op de Sche veningse pier. Bij de ingang staat een meneer met een telapparaatje ijverig op een knopje te drukken. Het bange vermoeden rijst dat het aantal geregistreerden dat der gepensioneerden ver zal overtreffen Het waait erg en de zee is grauw. 15.00 Men is nog niet binnen of het begint te regenen. Degenen die zich nog aan de Scheveningse winkeltjes gewaagd hebben, worden wél nat. Er wordt een kopje Kur- hausthee geserveerd. Een muziekje houdt de stemming erin. Sommige Albert Heijners bewij zen hoe kwiek ze nog zijn en houden een po lonaise. De vestiairejuf frouw en de juffrouw van de retirade komen voorzichtig om de hoek kijken. 16.00 De bussen rijden voor en een dag van weer zien en herinneringen ophalen is voorbij. SCHEVENINGEN De tijd van drie pond pinda's en twee blikjes zalm voor één kwartje herleefde op woensdag 18 juni binnen de muren van het Kurhaus te Scheveningen. Rond vijfhonderd gepensioneerden uit alle geledingen van het AH-bedrijf waren uitgenodigd om met elkaar de oude herinneringen nog eens op te halen. In tegenstelling tot de voorgaande jaren was er geen programma, andere jaren werd men zo bezig gehouden dat er nauwelijks tijd was voor een gemoedelijk babbeltje. Daartoe was nu alle gelegenheid, en die werd van harte benut. Ze waren er allemaal, de men sen uit de filialen, de restau rants, de fabrieken en de DC's. De heren G. Heijn, D. A. Ter wee, Th. Daalhuysen, M. den Ambtman, J. Ruys, C. Kraay, H. Valk en H. Völker (VAMI). Tijdens de lunch hield de heer G. Heijn een praatje en dit- j maal niet over koffie. „Jonge lui", zei hij grote hilariteit „er zat wat weinig zout op mijn bal gehakt en ze hebben mijn aardappels vergeten, maar ik heb er een extra portie pud ding voor genomen, ik hoop dat het jullie ook zo gesmaakt heeft. Ik vind het gezellig al die oude vrienden weer eens mee te ma ken. De wijze van zaken doen is nu wel iets anders dan vroe ger. We hebben met zijn allen toch maar een reputatie opgebouwd, dat hebben we te danken aan jullie enthousiasme. Ik hoop dat jullie nog heel lang in goe de gezondheid van jullie pen sioen mogen profiteren". „Baas Gerrit" zoals hij voor de gepensioneerden heet, kreeg een waar ovationeel applaus en er werd enthousiast „Lang zal hij leven" gezongen. Onder de ex-AHers vinden we beroemde namen zoals die van de heer J. Posthuma de Boer, vader van de fotograaf Eddy Posthuma de Boer, die getrouwd is met de zangeres Henriette Klautz. Zoon Ferdy vervaardigt momenteel tegelta bleaus en is getrouwd met An drea Domburg. Waar deze twee kinderen hun creativiteit van daan halen? Pa houdt erg van tuinieren, én knutselen. En dan de heer J. van Vliet die met de Zaanlandse roei vereniging diverse successen oogstte en zelfs twee maal naar Engeland ging. De heer van Vliet roeit trouwens nog. De wereld van de gepensio neerden uit het restaurantbe drijf is nog klein. Daar is de heer van Roon, die 15 jaar lang de Formosakeuken in Amster dam beheerde. „Toen ik hoorde dat het werd gesloten heb ik gehuild, heus ik heb erom ge huild." Een man die met hart en nieren verknocht is aan de wereld van opgemaakte scha len en een perfecte bediening en die dan ook met kritisch oog de verrichtingen van de diver se obers in La Corvette gade sloeg. De heer Boudri die 18^2 jaar manager was in het Ajax- stadion en de heer Bartelson die al 25 jaar de zieken van onze produktiebedrijven in Zaandam bezoekt in zijn vrije tijd. V.l.n.r. de heer G. Heijn, mevr. Valk, mevr. Terwee en de heren D. A. Terwee en H. Valk. Op de gepensioneerdendag in Scheveningen zei de jongste begeleidster, 21 jaar, tegen uw hoofdredacteur: „Er is hier toch echt sprake van een subcultuur". Uw H.R.: „Maar onze gepensioneerden zijn toch niet aan de L.S.D.?" U moet weten dat uw H.R. net de vorige avond in zijn lijf blad een verhaal had gelezen over een interessante „subcultuur" randverschijnsel, onderstroom) in een Amerikaanse universi teit waar studenten en hoogleraren genoeglijk samen aan de L.S.D. waren. Groot misverstand. Onze jongedame bedoelde in dit geval met „subcultuur" dat het haar opgevallen was dat wij toch ook nog enige belangstelling opbrachten voor de mensen zelf. Zij had onze onderneming steeds beschouwd als een exponent van de consumentenmaatschappij, die alleen maar oog zou hebben voor omzet en rendement. De generatie, waar uw H.R. toe behoort, heeft zich blijkbaar slecht verkocht. Na tuurlijk staan omzet en rendement boven aan het lijstje, maar we hebben toch echt altijd geweten dat er zonder belangstelling voor, informatie aan en overleg met de medewerkers niets van te recht komt. Enige normale menselijkheid wordt nu plotseling in deze „consumentenmaatschappij" als een „subcultuur" waargenomen! Moet je nog peultjes?

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3