IN MEMORIAM ALBERT HEIJN PROPAGEERT „OPEN IDEEËNPROCEDURE" COR in Zaandam bijeen op 5 juni CTl flitsen Bartelson bezoekt... OPLEIDINGSPROGRAMMA SAMENGESTELD VOOR LEDEN VAN ONDERNEMINGS RADEN Pakketten parttimers Opleiding OR-leden Extra vakantie Spaarfonds Grondslagen beleid" Gouden echtpaar Rondvraag AH - Flitsen Pagina 2 De C.O.R. is van mening, dat de parttimers ook aan de verkiezingen in 1970 zouden moeten kunnen deelnemen. Het reglement zou dan in die zin moeten worden aangepast. De parttimers zouden dan, evenals de andere personeelsver- tegenwoordigers, zitting hebben als personeelslid en niet als vertegenwoordiger om de specifieke belangen van de pari timers naar voren te brengen. De definitie van het begrip ..parttimer" i.v.m. de perso- neelspakketten is aangepast. Het volledige pakket zullen ontvangen de personeelsleden die 4/5 van de wekelijkse werktijd van het betreffende ondernemingsonderdeel bij ons werken. De leden beplei ten, dat parttimers, die reeds vóór 1 januari 1969 bij ons werkten, het volledige pakket blijven ontvangen. Op uitnodiging van de voor zitter, gaf de controller, Drs. R. J. Stoelenga, aan de hand van dia's een toelichting op de bedrijfsresultaten tot en met de 4e periode. Desgevraagd bevestigde de voorzitter, dat de prijsstop, evenals in de ge hele handel en industrie, ook het resultaat van onze onder neming beïnvloedt. De betreffende COR-commis- sie heeft met de afdeling Op- leiding een programma uitge werkt. De Raad van Bestuur heeft besloten, dat de duur van de cursus 2 dagen plus een avond zal zijn. De volgende vergade ring zal het definitieve program- ma worden medegedeeld. De cursus start in het najaar. Zoals bekend, is in de va kantieregeling voor het admi nistratieve personeel extra va kantie ingevoerd voor ouder personeel. De voorzitter deelt desgevraagd mede, dat dit niet geldt voor personeel, waarvoor een CAO is afgesloten. De be treffende CAO's kennen soms arbeidsvoorwaarden, die weet niet gelden voor het admini stratieve personeel. De administratie van het spaarfonds wordt met ingang van 1 januari 1970 gewijzigd. Voor het opvragen van geld worden formulieren inge voerd. Het fonds zal niet meer kunnen worden gebruikt als girorekening, waar tegenover staat, dat de rentevergoeding is verbeterd, zoals elders ver meld in deze Flitsen. zijde waar hij voornamelijk heeft gewerkt op de vermicel- li-afdeling. Hierna volgde in juni 1962 zijn aanstelling tot afdelingschef van de onder- houds- en huishoudelijke dienst van het Distributie-Cen trum in Zaandam. Niets was hem te veel en nimmer deed men te vergeefs een beroep op hem. Hij maakte deel uit van het bestuur van de personeelsvereniging waarin hij een werkzaam aandeel had; daarnaast was hij commandant van de bedrijfsbrandweer van het Distributie-Centrum. Wij verliezen in de heer Zeeman een gewaardeerd medewerker. Op zaterdagavond, 7 juni 1969, overleed, geheel onver wachts, in het St.-Jans-zieken- huis te Zaandam de heer J. Zeeman, afdelingschef bij het Distributie-centrum Zaandam. Hij bereikte de leeftijd van 51 jaar. Op 10 mei 1954 trad hij in de functie van pakmachinebe- dienaar in dienst van de Pro ductie-Bedrijven aan de Oost- De ideeënbusprocedure van de produktiebedrijven Albert Heijn N.V. is nu ook in produktiebedrijf Wijhe ingevoerd. En het was meteen raak! Driemaal 45,(voor de heren Grooters, Kollenstart en Mestebeld) en éénmaal 1.475, De uitkering van de beloningen door de heer Nijman Sr. vond feestelijk plaats in ,,de villa", nadat de heren G. Nij man en P. C. Vink hadden toegelicht hoe belangrijk een gezond ideeënsysteem is. Natuurlijk behoren financi ële beloningen bij goede idee- en. En die beloningen worden graag gegeven. Maar veel we zenlijker is dat de ideeënbus een middel is in de moderne bedrijfsleiding en in de samen- Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 26e jaargang no. 6 27 juni 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 werking tussen leiding, specia listen en uitvoerenden. Daar om staat AH achter een „open ideeënprocedure", wat inhoudt dat, in geval iemand als indivi du of een aantal personen als groep meent dat: er besparingen kunnen worden de veiligheid kan worden verbeterd de hygiëne kan worden bevorderd leiding en specialisten de gees telijke vader of de geestelijke vaders alle hulp geven om de ideeën goed uit te werken. Dat zo'n open ideeënbehan- deling de taak wel waard is, blijkt uit de „10 pet. van de jaarbesparing", neerkomend op ruim veertienhonderd gul den, welke de heer Tichelho- ven ontving voor zijn idee om de vorming van luchtgaten te voorkomen bij het „stoppen van Berliner" leverworst. De grondslagen van ons be leid zijn besproken met enige landelijke vakbondsfunctiona rissen. De heren hebben een aantal positieve suggesties ge daan, die alsnog in het con cept verwerkt zullen worden. Een van de leden, lid van het bestuur van de „Stichting Personeelsaandelen", brengt verslag uit van zijn indrukken van de aandeelhoudersverga dering. Hetzelfde lid heeft een bijeenkomst bijgewoond van de Stichting „Evangelie en In dustrie". De vergadering gaat ermee akkoord, dat de domi nee en de aalmoezenier in de COR een toelichting geven op hun werkzaamheden. Tenslotte deelt de voorzitter desgevraagd mede, dat de OR- leden van HK en AG binnen kort zullen worden uitgeno digd om het nieuwe proefkan- toor te bezichtigen. De heer en mevrouw S. van der Laan-van der Werff, heb ben op 5 juni het feit herdacht dat zij elkaar vijftig jaar gele den het ja-woord gaven. Tij dens een druk bezochte recep tie, ter gelegenheid van dit Gouden Huwelijksfeest, felici teerde de heer J. Nijman Sr., in aanwezigheid van de heer G. Nijman en de heer De Groot resp. bedx-ijfsleider en perso neelsfunctionaris van het Pro ductie Bedrijf Wijhe, de heer en mevrouw Van der Laan namens de Raad van Bestuur van Albert Heijn N.V. Voor zijn pensionering is de heer S. van der Laan circa 15 jaar Chef van de Worstmakerij bij de N.V." Meester (het huidi-' ge Produktie Bedrijf Wijhe) geweest. I Na een langdurige ziekte is op 10 juni j.l. de heer Willem van der Bijl overleden op 41 jarige leeftijd. De heer Van der Bijl was sinds 1946 bij ons werkzaam, aanvankelijk op de expeditieafdeling van ons Pro duktiebedrijf en later in de af deling ontvangst van ons DC te Zaandam. De heer Van der Bijl was altijd een bescheiden, prettige collega. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en vier kinde ren. Wij wensen hun van harte sterkte nu zij hun man en va der, die nog jong was, thans reeds moeten missen. bereikt Op 16 april werd in samenwerking met de Stichting Slagersvak onderwijs in de slagersvakschool te Rotterdam een contactdag voor leerlingslagers van Albert Heijn gehouden. Ongeveer veer tig leerlingen uit alle delen van het land namen aan deze leer zame dag deel. Zo zijn wij dan weer geko men tot de maanden waarin ie dereen uitkijkt naar zijn va kantie. Wij hopen, dat u ook hiervan volop zal mogen genie ten en wensen u vanaf deze plaats veel plezier. Nu gaan we eerst wat blijde berichten ver melden. De heer W. van Doorn V.A. is op zijn verjaardag 20 mei in de huwelijksboot gestapt met mejuffrouw G. Heijke lab. Mej. T. Arends o.g. volgde dit voorbeeld op 6 juni en wel met de heer R. Pour. Beide paartjes heel veel geluk toegeivenst. In drie gezinnen werd een baby geboren. 30 april werden de heer en mevrouw Dijktsra c.i.d. verblijd met een doch ter, genaamd Annemieke. 30 mei werd Petronella geboren, dochter van de heer en me vrouw J. Pieterse s.b. en op 2 juni Christel Danielle, doch ter van de heer en mevrouw Moriconi v.f. De ouders van harte gefeliciteerd met de komst van de dochters. Wij ho pen dat zij in de beste gezond heid mogen opgroeien en dat zij veel vreugde zullen bren gen. De heer en mevrouw P. van Gog c.f. waren 8 juni 12'/2 jaar gehuwd, 19 juni de heer en mevrouw G. Hoek k.b. 40 jaar en de heer en mevrouw J. de Groot o.d. op 20 juni ook 12','2 jaar. Op 20 juni was er bij de heer en mevrouw J. Kuyk gepens. wel een bijzonder feest. Zij waren op deze dag n.l. 50 jaar gehuwd. Zeker een dag om met dankbaarheid op terug te zien en wij hopen dan ook dat het een fijne dag is geworden. Ook deze echtparen ontvangen onze hartelijke ge lukwensen. Verder waren er nog 2 zakenjubilea t.w. 20 mei mej. M. N. Marees l.k. en op 9 juni mej. H. Nijkamp c.f. ook 5 jaar. Mej. Marees heeft intussen afscheid genomen van ons bedrijf i.v.m. het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, evenals de heren J. Kruiver en J. Edam. Wij wensen hun nog vele en vooral gezonde jaren toe. De heer Edam was al bijna 10 maanden thuis wegens ziekte. Gelukkig kon hij wel persoonlijk afscheid komen nemen. Nu nog een overzicht van onze zieken. Mej. Blom loopt nog steeds met haar been in het gips, hopenlijk mag het er nu binnenkort af. Mevr. Puls en mevr. Eijkhoudt zijn ook nog steeds thuis. Beide moeten nog wat geduld hebben. Mevr. Willemse en mevr. V. d. Starre mochten het werk ook nog niet hervatten. Bij de heren gaat het jam mer genoeg ook nog niet zo vlot. De heren Neijzing, Heistek, StreefkerkOnsoe en Gerritsen moesten in februari en maart reeds met hun werk stoppen. Gelukkig gaat het be ter. De heer de Jong verblijft nog steeds in het ziekenhuis, maar de week-ends mag hij naar huis. Ook de heer Ever- hard, die plotseling in het zie kenhuis moest worden opgeno men moet nog wat geduld heb ben. Hij gaat gelukkig goed vooruit en misschien is hij, als hij dit leest, al weer thuis. Verder moesten nog twee ou de bekenden, nu gepensioneerd, in het ziekenhuis worden opge nomen, n.l. de heren Bergers en Kroonenberg. Heel toevallig liggen deze naast elkaar. Zo wil ik dan besluiten met al on ze zieken thuis en in het zie kenhuis het allerbeste toe te wensen. Op 27 mei j.l. overleed zeer onverwacht de heer J. van Tiel, medewerker op de Kaas afdeling van het Distributie centrum te Zaandam op de leeftijd van 63 jaar. Onze gedachten gaan vooral uit naar zijn vier kinderen, die zo betrekkelijk kort na het overlijden van hun moeder ook hun vader zullen moeten missen. Onze beste wensen ver gezellen hen in deze moeilijke dagen. In de heer Van Tiel, die se dert vier jaar bij ons in dienst was. verliest Albert Heijn een prettige en betrouwbare me dewerker. De 26-jarige Han Baerends, medewerker in de kokerij van het P.B. Wijhe kwam op woens dagavond 18 juni j.l. om het leven als gevolg van een ern stig verkeersongeval. Hij reed op de Dijk tussen Deventer en Olst met zhn mo tor frontaal tegen een tegemoet komende personenauto. In ho peloze toestand werd Han neg naar een ziekenhuis in Doven- ter gebracht, waar hij enige uren later zonder bij kennis te zijn geweest overleed. Onze deelneming gaat uit naar zijn ouders en drie zusters, die zwaar zijn getroffen door het verlies van hun enige zoon en broer. Het bedrijf verliest in Han Baerends een harde werker die nooit iets te veel was. Voor zijn collega's was hij een rustige fijne kameraad, altijd bereid iemand te helpen. Han was ruim zes jaar in het P.B. Wijhe werkzaam.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2