Renteloeslag spaarfonds wordt aangepast OPW kampioenteams uit Zwolle en Bilthoven vierden leest in Apeldoorn AH's radioreklame nationaal en internationaal bekroond ■niiiiiiiiiii PKiïïïSSl»"™» Conn v Vink stal de show In één week 3 SM's open waarvan twee in één plaats en op één dag met ingang van 1 januari PRODUKTEN Ceremonie US ARMY EN NAVY DIT JAAR WEER STEROVITA flitsen 14-daags personeelsorgaan albert heijn 26e jaargang nr. 6 27 juni 1969 Dc man die zelf zo vaak iemand inviteerde om de deuren van een nieuwe SuperMart té openen, nam op zijn beurt graag de uitnodiging aan om (onder, goed keurende blikken van bedrijfsleider B. C. Keler, echt genote en jongste zoon) in zijn woonplaats Bussum aan de Koekoekslaan de eerste en lang verwachte Albert Heijn SuperMart te openen. Wij zijn er bijna zeker van dat de heer Th. Daalhuijsen op dat gewichtige moment tegen de fotograaf zei: „Wedden om een doos sigaren dat ik 'm in één keer open draai?" 20 mei, Breda - De IJpelaar. Terwijl mevrouw geamuseerd toekijkt, ontvangt be drijfsleider A. W. Kuipers uit handen van groepsleider A. Szabo de sleutel van zijn nieuwe zaak. Voor de nog nieuwe en groeiende wijk De IJpelaar was de twintigste mei duidelijk een belangrijke dag. 20 mei, Breda Hoge Vucht En zó druk was het in Hoge Vucht ondanks de regen op de morgen van de opening. Bedrijfsleider J. C. van Hoof en zijn team wisten die drukte echter voortreffelijk op te vangen. Drie SuperMarts openen in één week, waar van twee op één dag in één plaatsdat was me het (pinkster)weekje welverzuchtte de heer A. B. G. M. Janssen, Hoofd Pre- Opening. Onderstaande foto's vertellen u er meer van. Met ingang van 1 januari 1970 zal de administratieve organisatie van ons spaarfonds gewijzigd worden. De grote toename van het aantal spaarders maakt het onmogelijk thans te voldoen aan redelijke eisen, zoals tijdig verzenden van saldibiljetten en het a la minute opgeven van het werkelijke saldo. In principe is besloten de mutaties van het spaarfonds uit de bedrijfsadministratie te houden, be houdens in een enkel geval, zoals inhouding op salaris. In het najaar zal hierover het nodige gepubliceerd worden. Tegelijkertijd met deze ad ministratieve verandering komt er ook een wijziging in de rentevergoeding. De normale rentevergoeding, die thans 3,9 pet. bedraagt, is laag vergeleken met de markt- rente. Voorts verschuift bij el ke dividendverhoging het ma ximumbedrag, waarover de rentetoeslag wordt gegeven, naar beneden. Het gevolg is, dat sparen boven het genoem de grensbedrag niet aantrek kelijk is, daar hierover niet meer dan 3,9 pet. vergoed wordt. De rentetoeslag zal bij de gewijzigde methode worden aangepast. De toeslag uit hoof de van een eens gegeven stock dividend komt te vervallen en als grenspercentage van het dividend zal voortaan 6 pet. worden genomen. Evenals ver schillende banken doen, zal ons spaarfonds nog een extra-ver goeding geven over grotere saldi dan 4.000, Resumerend wordt de rege ling als volgt: a. rentevergoeding 4,55% (of 2 6-tweewekelijkse tijdvak ken x 0.175%); b. toeslag 20% van elk vol percentage dividend boven 6% op gewone aandelen met een maximum van 500, c. extra rentevergoeding over minimum stand spaar fonds- rekening boven 4.000, (in 26 tijdvakken van 2 weken). Extra rente wordt gebaseerd op gemiddelde depositorente bij AMRO bank voor deposi to's van 100.000,met ter mijn van 12 maanden (gemid deld 2/1 - 2/4 - 2/7 - 2/10). In het najaar komen wij op deze zaak uitvoeriger terug. De onderhandelingen voor het komende jaar over de levering van melk en melk- produkten aan de Ameri kaanse troepen in Europa en aan de Amerikaanse marine die diverse Europese havens binnenloopt, zijn met sukses bekroond. Hoewel de concurrentie zwaarder was dan in voor gaande jaren en het niet aan spanningen heeft ontbroken, mogen we ons toch gelukkig prijzen met het feit, dat de goede naam, die Sterovita in in de afgelopen jaren heeft opgebouwd, opnieuw effect heeft gesorteerd. Per week zal de levering tien- a vijftienduizend liter hoger zijn dan die in het voorgaande jaar. In de Radio Advertising Me rit Award Competition, jaar lijks georganiseerd door het Amerikaanse Super Market Institute te Chicago, werd dit jaar onder andere aan Albert Heijn N.V. een „Certificate of Merits" toegekend. Albert Heijn ontving deze onderschei ding voor de serie radio-com mercials op het thema „Verser bij A.H.", waarvan het script afkomstig is van het interna tionale reklamebureau Prad. Ook in eigen land onder vindt de AH-radioreklame waardering hetgeen o.a. blijkt uit een eervolle vermelding die Albert Heijn kreeg bij de be oordeling van de radioreklame door een commissie samenge steld uit deskundigen van het Genootschap voor Reklame, de N.V. De Arbeiders Pers en Art Directors Club Nederland. Woensdag 5 juni was er groot feest in het bekende Restaurant „de Keizerskroon" in Apeldoorn. De twee vol tallige winkeltcams van de SuperMart Zwolle kregen van de directie een feestavond aangeboden als onderdeel van de kampioensprijs. „Wij gingen met elkaar nog net niet door de vloer" zo zou uw verslaggever dit zeer ge slaagde kampioensfeest willen samenvatten. Het festijn werd in Apeldoorn gevierd, opdat de reis voor de mensen uit Bilt hoven en uit Zwolle praktisch even lang zou "duren. Toen de bussen uit Zwolle als eerste aankwamen, bleek de stem ming er al aardig in te zitten. Bilthoven liet nog een kwar tiertje op zich wachten, maar om kwart over acht begon het programma direct op volle toeren, met het optreden van de ster van de avond Conny Vink. Dat zat direct goed. Zo- Charmante jongelui voorzien zich aan de zelfbedieningstafel r van Scandinavische gerechten, f die best smaakten. wel Zwolle als Bilthoven toon den zich enthousiaste Conny- fans. Na een half uur optreden, waarbij Conny o.a. een AH-er uit Bilthoven vroeg om de rol van verlegen minnaar te spe len, moest zij helaas onder een stormachtig applaus afscheid nemen. Maar dit was nog maar het begin van de avond. Achter de schermen was een uitge breid koud buffet klaar gezet, maar voor hieraan werd be gonnen volgde eerst nog een kleine ceremonie. De heer W. A. Scholte dis trictshoofd West overhandigde de zilveren wisseltrofee aan de heer G. van der Wolf bedrijfs leider van Bilthoven, die dit jaar de hoogste prijs voor ZB'S en KSM'S in de OPW verover de. Daarna was het woord aan de heer L. Oranje districts hoofd van „Oost" die de zil veren wisseltrofee voor de bes te SuperMart uitreikte aan de heer P. J. G. Hoendervangers bedrijfsleider van de SM Zwolle. (Zie verder pa.g. 3)

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1