LAATSTE NIEUWS mssM Geinig - gek - hip: FLITZ-IN PUZZEL r Ma n n eq u in/Fotom odel keihard beroep mei afwisselend werk DOORLOPER Flitz-in's vakantie wedstrijd i" 3 HORIZONTAAL: I VERTICAAL: AH-Flitsen Pagina Als solidariteitsbe tuiging met de Am sterdamse en Til- burgse studenten, overweegt de Flitz- In redaktie een aktie te gaan voeren, door de direktietoiletten op het hoofdkantoor te bezetten. Tijdens de bezetting zullen nieuwsbulletins wor den verspreid met de naam „Vrij Entree". Mannequin/Fotomodel is het beroep dat veel meisjes als het einde beschouwen. Wat het inhoudt, of het nu werkelijk het einde is, vroegen wij aan Annemieke G., die al een paar jaar in dit beroep rondhuppelt. Wij hadden een afspraak om 9 uur, eerst om 10 uur komt ze hijgend binnenrennen en eerlijk gezegd ziet ze er op dat moment niet uit als top-mannequin. gewoon wat over je beroep vertelt. Wat voer je de hele dag uit, vind je het leuk? A.: O ja, als ik niet werk loop ik het liefste in een oude broek en trui. Als je de hele dag mooi moet zijn, wil je er in je eigen tijd makkelijk bijlopen. Heb je een sigaret voor me? (Ze steekt de sigaret op) Go, ik vind het wel moeilijk hoor, wat wil je van me weten? Toch niet de mode voor de komende zomer, dat heeft ie dereen al uitgebreid in de da mesbladen gelezen. Het is de bedoeling dat je Opnieuw een Flitz-In puzzel. Deze puzzel is zorgvul dig gekontroleerd alvorens tot plaatsing werd overge gaan. Wij nemen dan ook aan dat deze puzzel hoewel met de nodige denkrimpeltjes door een ieder kan wor den opgelost. Veel plezier en Flitz-In looft wederom twee waardebonnen van 10 uit! Ja, natuurlijk vind ik het leuk, anders hield ik er toch morgen mee op. En wat ik doe, nou van alles, soms urenlang pas pop spelen met aan alle kan ten spelden zodat je je niet durft te bewegen, gastvrouw zijn in de showroom, op mo deshows door het hele land rondhuppen je komt dan vaak diep in de nacht thuis of op het strand met een flin ke noord-westenwind in een dun zomerjurkje poseren voor een foto. Je ziet, afwisseling genoeg, maar het is wel kei hard werken. Als het seizoen voorbij is zoals nu ga ik een flinke tijd vakantie hou den om bij te komen. m MPR 2 3 S 6 lo 11 X 3 H S 6 S <i io 11 Wat vind je de leukste kant van je werk en wat de ver velendste? Het leukste vind ik als er in kopers in de showroom zijn. Die bekijken de kollektie en vragen je af en toe een jurkje aan te trekken, maar daarnaast vragen ze ook om advies en omdat je shows loopt door het hele land kun je echt wel mee praten over kleuren, model len, soorten stof e.d. Ik verkoop nu zelf ook vrij veel en dat vind ik zalig. Het vervelendste vind ik het sho wen van bruidsjurken, daar voel ik me gewoon niet in thuis, vooral sinds ik een keer languit op het plankier heb gelegen omdat ik met mijn hak in de zoom van die rot- jurk bleef hangen. Hoe los je zo'n pijnlijk ogenblik op? Blijven lachen en overeind i krabbelen. Weet je, zo'n show voor publiek is paniekwerk. Iedere mannequin heeft een kleedster die klaar staat met de volgende jurk, armen om hoog, jurk aan, schoenen uit, andere aan, handschoenen, sie raden uit de doos graaien, je haar goedduwen en rennen maar weer. Het is me één keer overkomen dat ik de bustena den van mijn jurk op de rug had zitten. In de haast hadden we het niet gemerkt. Foto's maken, vind jc dat niet vervelend, je moet zo vreselijk lang stil blijven staan. Nou stil staan en vriendelijk blijven kijken heb ik ondertus sen wel geleerd. Het is alleen vervelend als je b.v. twee uur in een wandrek hangt omdat 1 roven/wapen 2 onzin/ajuin/vloeistof 3 kippenleg/in orde/miereneter /prent 4 voorzetsel'pl. in Gelderl./ kaper 5 ruk/moment/bij b. figuur 6 pl. in Duitsland/binnenste/ vistuig 7 familielid/kooktoestel/achter 8 ik (lat.)/stuurinrichting/ lichaamsdeel 9 slanke stengel/kundig/sna vel 10 schade/gard/nummer (afk.) 11 Koker/rechte strook van een vaart/deel v.d. bijbel'heilige 1 stad in Rusland/bierhuis 2 streling/woonschip edelge steente 3 voor/fam. lid/ in het ge noemde jaar/vul in: du 4 boom/maanstand 'gevangenis steen 5 pl. in Geld./titel/kleurstof 6 insect/vlakmaken/muziek- noot 7 melkklier/bijwoord/bijb.pl. naam/vaartuig 8 alleenzang'niet genoemd/ voorvoegsel/nachtgew. 9 plakken/titel/keurig 10 vordering/ook 11 vlekkenwater/vis Na een jaar van berehard werken bij Appie breekt ie binnenkort dan eindelijk aan: DE VAKANTIE (pfft). Voor de een wordt het zeilen op het Sneker Meer, vis sen bij Lutjebroek en lekker lui liggen op het Scheve- ningse strand, de ander brengt ter verhoging van de sta tus een bezoek aan het buitenland. FLITZ-IN organiseert voor alle bruinbakkende, zwemmen de, wandelende, vissende en brommende AH-tieners/twens een knallert van een VAKAN TIE FOTOWEDSTRIJD. Alle geinige, gekke en hippe kiekjes, geschoten in je vakan tie zijn welkom, ongeacht kleu ren, formaat, onderwerp enz. De meest originele en de leuk ste prentjes worden met een kanjert van een prijs beloond en vanzelfsprekend afgedrukt op de FLITZ-IN pagina van het AH-lijfblad. Je kunt je vakantie foto's van af nu tot en met 15 september 1969 opsturen naar ALBERT HEIJN N.V., Redaktie Flitz-In te Zaandam. Doe je mee? Wij rekenen op honderden, wat zeggen we, op duizenden inzen dingen. Naam: Annemieke G. Geboren: 11 september 1946 Beroep: Mannequin/Fotomodel Maten: 90 59 90 Lengte: 1.72 m. Gewicht: 53 kg die ene krul niet wil zoals de fotograaf wil en dan later op de foto ziet dat ze de krul er toch maar afgeknipt hebben. Wat zijn de belangrijkste eigenschappen van een goede mannequin? Ja weet je, vroeger waren een aardige toet en de goede maten voldoende, tegenwoordig ver wachten ze van je dat je ook je koppie goed gebruikt, je werkt bij een fabrikant die wil verkopen en daar moet je aan mee kunnen werken. Voor je zelf is het allerbelangrijkste dat je met je beide benen op de grond blijft staan. Je hebt nooit gebrek aan bewonderaars en wordt de hele dag opgehe meld, als je daar niet tegen kunt ga je er zo onderdoor. Je moet jezelf blijven, oogjes open. hersentjes erbij, dan red je het wel. Doe je aan de lijn? (lacht) Nee hoor, ik snoep juist vreselijk veel, ik heb het ge woon nodig omdat ik zoveel energie verbruik. Het is wel eens sneu voor de andere meis jes als ik gebak en bonbons zit te vreten en zij met een zuur gezicht een appeltje. Ik geloof wel dat we zo een aardig verhaaltje hebben; hartelijk bedankt Annemiek en veel succes verder. (grinnikend) Het genoegen was geheel aan mijn kant. Zeg ik krijg toch wel een exem plaar van je krantje? Doe de groeten aan ALBERT HEIJN.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4