I want to be in America AH-ER DEELT 18 KARAATS SLAGEN UIT TOUCHEREN GELUKKIGE PUZZELAARS BAKSTEEN „COME BACK AND SHAKE ME" Voorwaarden Mijn geliefde is weg Het enige wat ik nog had Was mijn lamp En mijn fles Maar het heeft geen zin meer Om nog verder te leven Want: Mijn fles is leeg Mijn lamp is uit Mijn wereld is dood Ik ga nu Vaarwel. Dag. Wie worden uitgezonden Inlichtingen AH-Flitsen Pagina 8 „Tijdens de oefengevechten met andere karate-beoefenaars sla of trap je natuurlijk niet door", zegt Rudy. „Dan raak je het lichaam van je tegen stander alleen maar aan. Tou- Bij het afdrukken van de puzzel op de vorige „Flitz In"-pagina heeft het zet- duiveltje ons een poets ge bakken. Twee omschrijvingen wer den namelijk vergeten te vermelden, waarvoor onze cheren noem je dat. Je mag het gehele lichaam toucheren". Wordt er in de bokssport bij het trainen gebruik gemaakt van een tussen veren opgehan gen bal, bij karate wordt ge oefend met een verende houten lat. De vaardigheid van de beoefe naars wordt aangegeven door negen gekleurde banden. Van laag naar hoog: wit, wit met één zwarte streep, wit met twee zwarte strepen, geel, oranje, groen, blauw, bruin enzwart. Rudy bezit de groene band. Op onze vraag hoe het komt dat de karate-specialisten zo gemakkelijk een baksteen door midden slaan, antwoordt de sportieve AH-er: „Je onder werpt je kracht aan je wil en je denkt: één van tweeën, óf de baksteen stuk óf mijn hand. De echte slag is dan geboren". „Ik houd van lang haar en een donkere huid, doch ik haal strikvragen en „zogenaamde" vrienden". Aldus een uitspraak van de hierboven afgebeelde Clodagh Rodgers. De 22-jarige uit Noord-Ierland afkomstige zangeres, die op het moment, dat wij dit tekstje neerpennen vooraan in de Engelse top-tien zetelt met haar song „Come back and shake me". „Een vrouwtje en een hit om van te likkebaarden", zei het mannelijke deel van de ,.Flitz-In"-redactie toen zij Clödagh op vrijdagavond 2 mei j.l. zag en hoorde in het televisie programma „Doe bi doe". Ons advies daarom: Hitzzz eens in je discoshop en leg vier piek en twee heitjes neer voor de schijf, die ongetwijfeld ook Veronica's woelige top-40 baren gaat bevaren: „Come back and shake me". Voor degenen die deze song uit de „West Side Story" nog door het hoofd speelt, hebben wij interessant nieuws. Sinds '59 is er namelijk een organisatie, die de wens ,.I want to be in America" kan vervullen. Het is de Netherland-America Foundation, welke het je mogelijk maakt om gedurende een jaar (eventueel anderhalf jaar) je dagelijks brood te verdienen aan de andere kant van de oceaan. Dat gebeurt via een „traineeship". Je krijgt daar voor je werk een rede lijke beloning waarvan je prettig kunt leven, terwijl ook het huren van een flatje tot de mogelijkheden behoort. Het is dus dé manier om iets van Amerika te zien, ervaring op te doen en je blik te verruimen. De overtocht moet je zelf be talen, maar als je het niet al te bont maakt kun je de reiskos ten overhouden van je maand geld. Bovendien kun je gebruik maken van de diensten van het studentenreisbureau NBBS en dat scheelt je een aardige stuiver (in jouw voordeel). pleegsters, analisten en jonge lui met een opleiding in de handel- en industriesektor. Wij hebben echter horen fluisteren i dat ook de wens van iemand van het Amsterdamse levens- j middelenbedrijf „Jac. Her mans" door genoemde organi- satie werd vervuld. Dan kun- nen wij jongens van Appie Happy toch niet achterblij- ven, wat is dat nou. Er zijn echter een paar laten we het zo noemen „maren". Je moet Nederlander(se) zijn, de leeftijd van 21 jaar heb ben bereikt, een voltooide middelbare school of gelijkwaardige opleiding hebben, beschikken over een be hoorlijke praktische kennis van de Engelse taal, gezond zijn. Voor uitzending door de Ne- therland-America Foundation kwamen de afgelopen jaren in aanmerking: HTS'ers, ver- Het adres van de Netherland- America Foundation luidt: Overdam 9, Buitenveldert, Amsterdam (tel. 020-422434). Wil je je niet direct tot deze officiële instantie wenden, neem dan via FLITZ-IN con tact op met Albert Boes. Al- bert is een medewerker van de Bouwtechnische dienst, die in 1966 werd uitgezonden. Hij was enthousiast over z'n ver blijf in de States en hij zal je graag de gewenste inlichtingen en de nodige adviezen ver strekken. Wij willen niemand weg heb ben bij Albert Heijn N.V. maar toch'wij zouden het wel weten. „Voorkom vechten en keer je uitdager de rug toe. Moet er echter geknokt worden, doe het dan zo goed moge lijk. Verkoop je tegenstan der in dat geval een 18-ka- raats karateslag". Deze woorden komen uit de mond van de 22-jarige Rudy Sahupala, die werkt op de factuurafdeling van ons hoofd kantoor in Zaandam. Karate, bedoeld voor zelfverdediging, afkomstig uit Japan en geper fectioneerd door de monnik Masutatsu Ojama Sihan, wordt reeds lJ/£ jaar door Rudy be oefend. Het is een tak van sport waarbij de ledematen worden gehard om de uitdager letsel toe te kunnen brengen indien dat nodig mocht zijn. Een en ander kan gebeuren door losse slagen met de le knokkel van beide handen of schoppen met de bal van de voet (zie de foto). Je pakt elkaar niet zoals bij judo vast. Enkele FLITZ-INNERS, die hun koppie gebruikten, stuur den ondanks bovengenoemd gebrek een juist ingevulde puzzel in. Onder hen hebben I wij de beloofde boeken- en pla- tenbonnen van 10,verloot. Wie naar Amerika gaat verruimt zijn blik. Figuurlijk betekent dit dan verbreding van kennis en ervaring maar dat je letterlijk ook meer omhoog leert kijken toont deze foto overduidelijk. De gelukkigen zijn: Corrie Peters, Begijnehofstraat 3 te Weert en D. Bruijneel, p/a filiaal 1062, Goes. Je ziet het Corrie: de FLITZ- IN-redactie is nog niet corrupt.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 8