AMERIKA, PRIJSWINNAARS, REACTIES MET BIER MEER DIP Oom Piet Buit Gek Reactie van de snelste wielrenner in de AC-,,Tour de OPW" GEEN ZORGEN ARM SCHIP TEASE - STRIP Paspoortperikelen plaagden O.P.W.-w innaar SNELTREIN VAART TOVERFORMULE AH - Flitsen Pagina 7 Er was natuurlijk alle reden om de gelukkige prijs winnaars van een reis naar Amerika tijdens het dansen of het barbecuen eens aan de jas te trekken en een paar vragen te stellen. We hebben maar niet gevraagd hoe ze het vonden, want dat stond wel vast. W7at we wel vroegen: bent u bang om te vliegen? maa] een tweede prijs gewon nen, dus ze wisten waar het om ging, ze hebben dan ook als een team gewerkt om deze eerste prijs te behalen." Acht van de tien echtparen zien er geen been in, of, zoals de heer J. Raap uit Steenwijk het formuleerde: „misschien komen we beroerd aan, maar dat heb je er gewoon voor over". De echtgenotes van de heren J. Schot uit Wassenaar en H. Leyenaar uit Huizen hadden het er wel een beetje te kwaad mee, mevrouw Schot: „Ik vind het doodeng, en daar wil ik wel voor uitkomen, ik ben voorna melijk bang om de kinderen, ik ben nog nooit zo lang van ze weg geweest." Bij mevrouw Leyenaar speelt hetzelfde probleem, de angst om te vliegen geldt voorname lijk de kinderen, bovendien woont het echtpaar pas sinds september '68 in Huizen en zijn er nog niet voldoende bekend om reeksen kennissen te heb ben die wel voor twee weken de kinderen onder hun hoede kunnen nemen. Beide dames hadden er totaal niet op ge rekend en voelden zich kenne lijk een beetje overvallen. „Weet uw filiaal al dat u kampioen bent en hoe was de reactie?" vroegen we. OPW SuperMartkampioen '69 de heer P. J. G. Hoendervan gers vertelde dat men dol enthousiast was, het personeel was al weken in de stemming. Ze hadden maar liefst 3 liedjes op de OPW-actie gemaakt, en als de Zaan kwam zongen ze i bij het lossen „Oom Piet gaat i naar Amerika", een verdiende prijs dus voor een dergelijk team. Het personeel van de heer J. van de Wiel uit Venray stond i perplex, ze hadden het niet verwacht, de verrassing was des te groter. Het personeel van de heer A. J. Koen uit Dieren reageerde met: „Hoera, twee weken sala ris", en het personeel van de heer J. Schot uit Wassenaar had de vlag al klaar liggen, die onmiddellijk na het goede nieuws werd gehesen. Het telefonisch contact met hun bedrijfsleider betekende voor alle filiaalpersoneel een goed einde van een maanden lange OPW-roes. Verder vroegen we de gelukkige echtparen wat er gedaan was, buiten de nor male OPW acties om, om hun omzet een dergelijke stijging te geven. De heer M.J. Verbruggen uit Deventer: („De buit is binnen", verzuchtte deze BL toen hij van het podium kwam). „We zijn begonnen met een speciale KIK-avond, ik heb met de mensen gepraat, zodat ze zelf initiatieven gingen ontplooien. Mijn groentechef heeft in een boerenkiel compleet met klom pen vitaminen staan te verko pen van A tot Z. Verder heb ben we de OPW-acties zoveel mogelijk uitgebuit." De heer J. Schot uit Wasse naar: „We hebben de meisjes als boerinnetjes aangekleed om kaas te verkopen, de jongens in Volendammerpakken om paling te verkopen. We hebben een tuin aangelegd van 20m2 met kuikentjes om de tuinarti- kelen te verkopen; vooral de kuikentjes bleken een door slaand succes." De heer P. J. G. Hoender vangers uit Zwolle: „Alles, al les om maar zo veel mogelijk 1 te verkopen, een volle winkel, service, grote displays, alles." De heer H. Leyenaar uit Huizen: (Deze BL heeft het „geluk" de heer P. G. Zwarts tot klant te hebben, zodat hij er verzekerd van kan zijn dat alle op- en aanmerkingen in Zaandam op tafel komen). „In het begin met het personeel gepraat, ze hebben reeds twee De heer G. van de Wolf uit Bilthoven: (De heer J. van Meer merkte tijdens de prijs uitreiking op: Wat u uit dat gekke kleine winkeltje haalt, ongelooflijk.) „We hebben ons best gedaan, we hebben o.a. 1000 liter sherry verkocht in één week, door middel van een grote display met vaten van 5 liter. Mijn delicatessenjuffrouw heeft binnen één week een Em- mentaler kaas van 78 kg ter waarde van 640,verkocht en diezelfde week nog voor 300,aan paté. Mijn grocntcchef, de heer C. de Bruin presteert het om uit een metrage AFGC van G meter een omzet van 10.000,te peuteren. De heer A. J. Koen uit Die ren: „We hebben er veel over gepraat, we hebben er echt naar toegeleefd, vooral veel aandacht besteedt aan het la ten proeven van artikelen en de service." De heer J. Raap uit Steen- wijk: „We hebben weken voor uit programma's opgesteld, we hebben vleespakketten, snoep- pakketten en blikgroentepak- ketten gemaakt. Toen we ermee ophielden, omdat we dachten dat het vervelend werd, kwa- Grote glazen bier, gezel lig koutende mensen, schalen met chips en dip saus, moeten de heer Van Dam - Kruidenierswaren- chef van de SM aan het Kleine Loo te Den Haag - voor de geest hebben gezweefd toen hij be dacht dat het tonen van een enorme bierfles tegen een achtergrond van zak ken met dipsausen wel eens zou kunnen leiden tot grotere verkoop van dit soort „lekkere hap jes". De heer Van Dam besloot dan ook de Amstel Bier brouwerijen te bellen met het verzoek hem een zo groot mogelijk model bier fles voor twee weken te willen uitlenen. En dat heeft hij dan ook wel ge weten, want binnen enkele dagen na dit telefoonge sprek kwam de bierfles per speciale vrachtauto. Het ding bleek namelijk zo groot te zijn dat een flinke vrachtwagen er een vol ledige lading aan had. Met vereende krachten werd de fles de SM binnengedra gen om vervolgens via de roltrap naar de eerste etage te worden vervoerd - deze SM kent twee etages als verkoopruimten - alwaar het gevaarte in de buurt van de dipsausen-stand zou worden neergezet. Bij het transport door de SM bleek „de fles" echter dermate groot te zijn dat het onmo gelijk was deze zo maar zonder meer naar boven te vervoeren. Dit gelukte pas nadat het „ding" voor een groot gedeelte was gede monteerd en de roltrap was stilgezet. men de klanten erom vragen." De heer J. van de Wiel uit i Venray: „We hebben veel aan I de kassa gedaan, extra artike- len, zoals koekjes en bijartike- len aantrekkelijk opgesteld en gepousseerd, we hebben de I ruimte bij de kassa zo volledig mogelijk benut." De heer T. B. Iking uit 's-Gi-avezande: „Veel demon- I straties. onder andere koffie en kaas, verder service en een volle winkel." De heer H. J. van Vulpen uit Yerseke: „Vooral aandacht be steed aan een volle winkel, we hebben het zo gepland dat alles voor elkaar is en dat we liefst op tijd klaar zijn. Om zes uur stuur ik mijn mensen naar huis, dat moet kunnen." De heer v. d. Haar ontvangt uit handen van de heer G. J zijn entree-biljet voor de wedstrijd SpartakAjax. Heijn De heer F. Franke vlak voor zijn val bij de finish. De 17e april zal de geschiedenis ingaan als de dag van de superspannende eindrace in de O.P.W.-tour van de restaurantsektor van Albert Heijn. Bebuikte winnaars komen niet zo vaak voor, maar wij beschikken daar in ruime mate over: neem nu de gele- en groene-truidragers. Ook de rallywinnaar zelf mag er echter wezen! Genoeg echter over de individuele prestaties, want daarover is in dit nummer reeds voldoende geschreven. dan die macht personeel. Ik zat wel even raar te kijken, dat hier zo werd gespot met programmering en andere mo derne niet meer weg te den ken werkmethoden. Hoofdzaak is echter dat de onderlinge band weer eens verstevigd is. Op deze gedenkwaardige dag was er van de dagelijkse zor gen bij niemand een spoor te bekennen en het was dan ook een genoegen een ieder in zijn dagelijkse doen te zien. Duide lijk bleek dat wij. Horecaffers, een dubbel leven leiden; de toneelscholen zouden een gat in de lucht springen met zulke talenten. Mijn hemel, kollega's, wat een koereurs zijn jullie; praktisch iedereen was binnen de gestelde tijd in hotel Val- Monte en ook daar liet u zich niet onbetuigd. Hier ook bleek zonneklaar dat de konditie van een der vertegenwoordigende groepsleiders op peil moest worden gehouden. Arm schip, haar naam was Jan, dat uitgeteld in de dok- stoelen lag, niet meer in staat één krakend geluid voort te brengen. Het was een naar moment voor „Jopie" dat met iets meer training voorkomen had kunnen worden. En dan die paardrijder uit Reeuwijk. Hij was praktisch afgeknapt van de lange openingsnachten, maar de alcoholhoudende medicijnen van het Berg en Dalse opknapcentrum deden hem zichtbaar goed. Wat ook velen goed deed was het zien van de schalen, die Escoffier ook zo mooi op kon maken; en De man „achter de schermen" die de OPW-manifestatie op nieuw tot een onvergetelijk evenement wist te maken waar nog jaren over ge sproken zal worden. Natuur lijk heeft de heer Kortlever dit niet alleen gedaan maar het stimuleren en enthousiasmeren ligt hem zowel ten aanzien van OPW's als t.a.v. zijn mede werkers. De heer H. J. v. d. Haar, ploegleider van het zege vierende O.P.W.-team en fanatiek Ajax-supporter is er sinds lang niet meer toe gekomen de buitenlandse trips van „zijn" voetbal ploeg mee te maken. Toen hem dan ook als extra O.P.W.-prijs een reis naar de wedstrijd SpartakAjax aangeboden werd, welde er een vreugde in hem op die niet valt te beschrijven. Na enkele ogenblikken echter zagen de omstanders het gezicht van de O.P.W.-win naar betrekken en hoorden zij de noodkreet „mijn pas poort is verlopen, als ik het nu nog moet aanvragen, krijg ik het nooit meer op tijd!" Deze verzuchting leek niet overdreven, want er restten de heer v. d. Haar nog slechts een vrijdag, een maandag en een dinsdag voor het vertrek van het vliegveld en voor die tijd moest ook nog een visum in de pas worden gestempeld. Gelukkig is men op ons hoofd kantoor echter niet gewend om al bij voorbaat bij de pak ken neer te gaan zitten. Er werd dan ook direct gebeld met het Amsterdamse stadhuis waar men tenslotte bereid bleek te zijn de toezegging te doen dat het onontbeerlijke document tijdig klaar zou zijn. Een telefoontje met het be trokken reisbureau leverde echter nieuwe moeilijkheden op. Het bleek namelijk dat de eendaagse reizen reeds vol geboekt waren, hetgeen bete kende dat de heer v. d. Haar reeds op dinsdag zou moeten vertrekken, en dus zijn pas poort nog een dag eerder nodig had. Wederom werd in de telefoon „geklommen" om de Amsterdamse ambtenaren tot nog groter spoed te be wegen. Bij dit gesprek bleek het woord Ajax als een soort toverformule te werken, bu reaucratie of niet, als Mokum- mer kun je een medemens in een dergelijke noodsituatie nu eenmaal niet in de kou laten staan en dus zou het document tijdig gereed zijn. Op dinsdag ochtend kon de heer v. d. Haar dan ook inderdaad bij de Tsjechische ambassade in Den Haag het noodzakelijke stem pel halen om zich vervolgens op een holletje naar de bus, die het gezelschap naar het vliegveld zou brengen, te be geven. Op dat moment had hij nog geen ticket of iets op zak en wij kunnen ons dan ook de zuchten van verlichting voor stellen toen de reisleider alle benodigde documenten bij zich bleek te hebben.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 7