I" ALBERT'S CORNER LEIDEN WEDEROM WINNAAR O.P.W.-RESTAURANTS e rhoeve": en h decor w" anno 1288 U Puzzle-rit Tour de O.P.W. Indrukwekkend kuitwerk Truien, medailles en bezoek aan SPARTAK-AJAX voor winnaar de lieer T. B. Iking de heer H. J. v. Vulpen de heer P. J. G. Hoendervangers 6 de heer H. Leyenaar De omzetprestatie-wedstrijd voor restaurants is ditmaal wederom gewonnen door de Albert's Corner te Leiden. Behalve op de regenboog-trui die manager H. J. v. d. Haar als ploegleider van het zeer superieure Sleutelstad-team symbolisch om de ranke schouders mocht trekken, had hij ook nog recht op een soortgelijk groen kledingstuk, omdat zijn mensen ook nog de meeste specialiteiten hadden ver kocht. Maar de organisatoren oordeelden, dat hij al te zeer belast dreigde te worden onder de zware prijzenlast en kenden daarom dit trophec toe aan de heer L. Misek, manager van de Wimpy in Heerlen. De gele trui tenslotte, als beloning voor de tweede plaats in het algemeen klassement, werd in ontvangst genomen door de heer C. Vernooy van de AC in Beekbergen. I Het bekend.vxa.ken van de eind- I stand geschiedde ook nu niet 1 zonder meer. Op de ochtend van de 17de april werden alle be trokkenen door de heer G. J. Heijn verwelkomd in de Pias- molen bij Mook. Hij sprak woor den van spijt over de afwezigheid van directeur Hermanides, die deze dag in een ziekenhuisbed moest doorbrengenen begroette daarom des te hartelijker diens echtgenote. orde der Johannieters druk te immers haar eigen stem pel op de geschiedenis van die dagen. Behalve trefpunt der cul turele aristocratie vorm de de commanderij in de kloosterhoeve van Herme ien tevens een hoogtepunt op culinair gebied. Een menu uit die dagen klinkt als de zang van een minstreel bij kaarslicht: Gesoden visch daen nae gebraden appelen of coude ijsbouten, vierzaet, dikke rijs, hazenoten, cren- sen, cerstanghen, salade van vertecous of te rocoll gehact. Een culinair hoogtepunt, dat, zoals iedereen op de OPW dag heeft kunnen merken, ook door de huidige eigenaar wordt nagestreefd. In de Kloosterhoeve is de indeling zoveel mogelijk naar de vroegere vorm gehand haafd. De wijnkelder ver keert nog in oorspronkelijke staat en dateert uit 1288. Evenals alle middeleeuwse kloosters bezit ook de Kloos terhoeve een geheime gang. De aannemer is tijdens de verbouwingswerkzaamheden inderdaad op een schacht gestoten, maar heeft deze dichtgemetseld. Nu kan men hem niet meer terugvinden. P^e huidige parkeerplaats was het vroegere kerk hof, men heeft hier inder daad een knekelveld aange troffen. Een hooimijt is verbouwd lot een gezellige ruimte, die voor de OPW dag was ge doopt in „Hillbilly Barn" de vroegere vaarzenschuur was nu „Albert's Saloon" en de verbouwde kleine hooimijt de „Crazy Horse bar". De prijswinnaars in de Tour de O.P.W.; v.l.n.r H. J. v, d. Haar en L. Misek. de heren C. Vernooy, Na de koffietafel begon het in goede luim verkerende gezel schap aan een gezellige puzzel- rit door het zozeer met natuur schoon gezegende Rijk van Nijmegen, een onderneming die duidelijk de instemming van de weergoden had. De „uitstippelaars", de heren Van Zutphen en Zweering, had den de tocht ditmaal niet zo lang gemaakt als de vorige keer en bovendien viel op, dat zij, door ervaring wijzer gewor den, elke dierentuin zorgvuldig uit de weg waren gegaan. Tijdens de pauze die viel na het eerste gedeelte van de route, wachtte de deelnemers een heel bijzondere opgave, die niets met autorijden te maken had, maar des te meer met fietsen. Gehuld in ren- nerskleding werden zij op heuse racekarretjes gehesen, die beschikbaar waren ge steld door Batavus. De fabriek had er meteen een coach en een monteur bijge leverd, die juist uit Afrika naar Holland waren terug gekeerd en dus heel wat ge wend waren. De sprint over tweehonderd me ter werd gewonnen door de heer A. B. de Block, manager van de Wimpy Damrak. Ook de heer Franke (Heerlen) zorgde voor een opzienbarende pres tatie. Hij ontpopte zich als een typische coureur-van-de-lange- adem, die pas tegen het einde van de tweehonderd meter zijn indrukwekkend kuitwerk tot een formidabele explosie dwong. De gevolgen waren niet ge ring: de heer Vernooy en de chauffeur van de heer Heijn, die zich bij de finish hadden opgesteld teneinde de renners tot stilstand te brengen, deden wel een moedige poging, maar sloegen samen met de wild geworden Limburgse kracht mens tegen de vlakte. Ieder een genoot. Toen eindelijk de puzzelrit (gewonnen door de heer F. Muetstege, Enschede), in hotel ValMonte te Berg en Dal zijn einde had gevonden, werden nog eenmaal op home-trainers de benen op de proef gesteld, maar daarna was alle leed ge leden. Men nipte voldaan doch vermoeid van een aperitief, om zich vervolgens in grote spanning rond de heer G. J. Heijn te scharen, die nog voor het diner-dansant de prijzen zou uitreiken. Deze bestonden uit veel meer dan alleen maar de symbolische truien. Er wa ren een gouden en twee zil veren medailles, terwijl het personeel van de drie winnen de restaurants bovendien een feestavond kreeg aan geboden. Daarenboven mocht de heer v. d. Haar natuurlijk de wis- selprijs in ontvangst nemen en bovendien... een reis naar de wedstrijd SpartakAjax, I een geschenk dat deze fana- j tieke aanhanger van Johan, I Pietje, Inge en de rest bleek I deed wegtrekken van emo tie. Niemand vermoedde op dat moment, dat er nog heel I wat zou moeten gebeuren j alvorens de gelukkige zijn I plaats op de tribune in het verre Tsjechische stadje kon innemen. Daarover echter wordt elders in dit blad ver haald.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 5