Omzet Prestatie Wedstrijd 1969 met prijsuitreiking te Harmeien besloten „De Klocj sfeer romanti Commanderi "de Kloosterhc Inflatie-verschijnsel Nek aan nek race Hillbillybarn Vaarzenschuur Barbecue MAX TAILLEUR: BETERE MOPPEN HARMELEN „Zowel de prijsstop als de BTW hebben een zeer nadelige invloed gehad op de OPW-acties. Dat u ondanks dat tot deze prestaties bent gekomen, bewijst eens te meer uw kunnen", aldus de heer A. Heijn in zijn wel komstwoord aan bedrijfsleiders, echtgenotes en genodigden op de feestelijke OP W-eredag '69, die dit jaar werd gehou den in de sfeervolle commanderije „de Kloosterhoeve" te Harmeien. Hoewel de feestelijk gehesen AH vlag buiten I kletsnat werd was de stemming binnen opperbest. Als derde negatieve factor bij de fel gestreden OPW-acties, noemde de heer A. Heijn de her en der verrezen Cash en Carry bedrijven die het menig bedrijfsleider zeer moeilijk maakten. „We zeggen wel, dat zijn geen blijvertjes maar dat hebben ze van mijn grootvader ook gezegd. We zijn er toch al 82 jaar en we zijn ook niet van plan om op te houden, al willen we niet in schuren gaan werken". Het feit dat er maar liefst tien hoofdprijzen te verdelen waren, noemde de heer Heijn lachend een „inflatie-ver schijnsel". Het was de heer J. van Meer tenslotte die de spanning brak en de tien prijswinnaars be kendmaakte, maar niet na nog even op de woorden van de heer Heijn te hebben inge haakt: „De cash en carry be drijven van nu kunnen inder daad de Albertjes zijn van 80 jaar geleden, we moeten ze toch in de gaten houden". De heer Van Meer noemde de uitslag eerlijk, maar zeer moei lijk, het was voor vele filialen in de diverse groepen een ware „nek aan nek race" geworden. Menig bedrijfsleider slaakte een zucht van verlichting toen ook de tiende reis bekend ge maakt en het lot gevallen was, ook of wellicht juist de bedrijfsleiders die de Amerika- reis langs zich heen lieten gaan. Het was in ieder geval beter te weten dan te zw(trans pireren). Na de spanning volgde de ontspanning in de vorm van informele lunch. In de „Hill billybarn" stonden zogenaamde „clubsandwiches", naar origi neel Amerikaans recept bereid gereed om op origineel Hol landse wijze verorberd te worden. Onder het motto „There is no business, like show busi ness" traden vervolgens in de verbouwde vroegere „Vaarzen- schuur" thans Romancezaal op, Ria Valk, Thérèse Stein- metz en Max Tailleur. Ria Valk kon met haar eerlijk en- Een ware verrassing vorm de het barbecuen, helaas we gens de slechte weersomstan digheden niet in de open lucht. Precies om half vijf had het vuur in de meterslange open bakken de juiste temperatuur. Voorzien van hagelwitte koks mutsen, grote schorten en handschoenen begonnen de eerste vijftig heren van het gezelschap voor zichzelf en hun dames enthousiast met het roosteren van forse en malse entre-cotes. De koks van de Kloosterhoeve hielden hierbij een oogje in het zeil en gaven hier en daar adviezen. De deel nemers aan deze OPW-dag toonden zich volleerde koks want er ging geen stukje mis. Hoe kan het eigenlijk anders, wanneer onze CMS voor zo'n dag het. vlees levert Tijdens „Weet u. mensen die lachen, dat zijn goede mensen; als er iemand bij xi in de winkel komt, dan moet u een mop vertellen, ja, en dan moet u hem te vens wijzen op het boekje van Max Tailleur, ja u, u heeft het toch verkocht niet? thousiasme de zaal tot mee zingen verleiden en ook Thé rèse Steinmetz viel, gezien het applaus, zeer in de smaak en kennelijk niet alleen omdat ze zo goed zong. Voor Max i Tailleur geldt het spreekwoord j .Goede wijn behoeft geen i krans", al maakte hij op Tail- 1 leuriaanse wijze af en toe verkapte reklame voor zijn eigen boekje. Het kwartet Ri- nus van Galen zorgde tussen het optreden door dat ook de danslustigen aan hun trekken kwamen. Ja toch, of was het de Gruxjter? Nou ja, die heeft betere mop pen OVER DE PMC: „Geweldig hè, die PMC, nou, ik heb al een hoop dingen hoor, ik moet ze nog ivel allemaal rui len ALBERT HEIJN: „Moos loopt bij Al- bert Heijn naar bin nen en roept: Volk!" „Weet u, jullie mensen en ik, wij doen eigenlijk hetzelf de, ja met mensen omgaan". „Ik ben al een oude bekende, ik heb eer der opgetreden voor Albert Heijn, ja zo'n vijf jaar geleden, toen jullie dat Joodse res taurant nog hadden in Amsterdam: „for Mo- sa". „Nee, xi hoeft niet te klappen, ik ruorc ge woon betaald varr id- dag, in aancr* n".| het barbecue-ritueel zorgde Joop Reynolds met zijn trio voor een passende muzikale omlijsting. Als laatste onderdeel van het OPW-hoofdstuk „Show business" trad de groep „The new folk Troubadours", be staande uit Letty, Onno Peter, Bud, Remco en Maarten voor het voetlicht. Na het optx-eden van deze groep waar we ongetwijfeld nog veel van zullen horen besloot de heer G. J. Heijn deze geslaag de dag. De heer J. v. Meer met de heer G. v. d. Wolf de heer J. Schot de heer A. J. Koen de heer M. J. Verbruggen 6 de heer J. Raap Evenals alle voorgaande jaren is het de organi satoren van de OPW ook dit jaar weer gelukt een aan trekkelijke en gerenommeer de gelegenheid te vinden om de OPW dag precies dat cachet te geven, wat hem zo bekend maakt. De Klooster hoeve voldeed in alle op zichten aan deze eisen. Toen de huidige eigenaar, de heer Hijman Croiset, deze boerde rij negen jaar geleden kocht van de gemeente, was er van de geschiedenis van de Kloosterhoeve nog nauwe lijks iets bekend. Naspeuringen in de biblio theek van de Rijksuni versiteit van Utrecht brach ten het volgende aan het licht: In 1288 werd de com manderije der Johannieter orde door Herman van Woer den gesticht in het toen malige Hermeien. Met kerk en klooster, gebouwd op een terp, vormde de commande rije het culturele en pasto rale centrum van die streek. Vorsten en edelen kozen de hoeve tot pleisterplaats en op hun reizen door de lage landen kreeg hier gestalte hetgeen nu vaderlandse ge schiedenis heet. Godsdienst en politiek beheersten de gesprekken. IJerman van Woerden, stichter der comman derije, tevens baljuw van Utrecht, maar ook de stad houder en de bisschop waren er graag geziene en vaak begroete gasten. De kloos terbewoners van Hermeien vertegenwoordigden toender- tijd voor vorst en volk het wereldgebeuren, de deels geestelijke, deels militaire e

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4