BRUG TUSSEN JONG EN OUD Ode aan iemand Reactie op Ontward Bonndschool Flitz-in fop 10 die nog niets heeft ingestuurd AH-Flitsen Pagina 4 De ogen die je op deze foto dromerig aanstaren behoren bij Lenny Ruhr, een Neder lands zangeresje dat vriend en vijand verbaasde door als eerste te eindigen bij het Eurovisie Song-festival. Zij deed dit met „De Troubadour" een fijn chansonnetje waar voor zij zelf de muziek schreef. Hierbij een foto van onze hoofdredacteur met de NRC-er die de opmaak van onze Flitsen verzorgd: de heer Huub Seegers. De service van A.H. is ook in de dierenwereld bekend. Want een ezel kwam naar filiaal Lochum gerend. Om van een Spaanse schone bij Albert Heijn Sinaasappelen te kopen groot en klein. Ditmaal geen „Flits er eens uit" op onze pagina maar en dat gebeurt op veler verzoek een puzzel. Oplossingen van dit kunst-, vlieg- en denkwerkje, dat werd gemaakt door filiaalmedewerker John Lodder, kunnen worden opgestuurd naar Albert Heijn N.V., redaktie „Flitz In", Zaandam. Onder de goede inzenders verloten wij enige boeken- en platenbonnen. HORIZONTAAL 1. stoere; 5. gezegde; 10 voorzetsel. 11 rivier in Noord-Brabant; 13. muzieknoot; 14. bijwoord; 15. god van de liefde; 17. nagerecht; 19. klank 21. sik; 23. soort van onderwijs; 25. bijwoord: 26. ten bedrage van; 28. deel Franse ontkenning; 29. kei; 30. keizer van (Ethiopië; 31. stoomschip: 32. zonnegod: 34. pers. vnw.; 35. rivier in Italië; 37. vreemde taal; 41. tradiie (Arabisch); 44. kerkelijke straf; 45. tuingereedschap; 47. minister van justitie; 49. moordenaar; 50. specerijen; 51. t.v.-programma (ook: wed strijden van cowboys); 53. land in Afrika; 55. are (mv); 57. eten (bevel): 59. ontkenning; 60. componist; 62. muzieknoot; 64. heer (afk.); 65. voorz.: 67. kauw; 68. bekleedsel van de hals; 70. afgod; 71. zoogdier; 72. banier, 74. én anderen (afk 77. meisjesnaam; 80. god (Latijn); 81. ongaarne VERTIKAAL: 1. handvat; 2. voorzetsel: 3. groep van individuen; 4. kauw; 6. Plante- ziektenkundige dienst, (afk.); 7. bedorven; 8. ver. naties; 9. geslacht. 12. pets: 16. voorz.; 17. familielid; 18. slede; 20. voorvoegsel: 21. niet smal; 22. per dag; 24. plaats in Noord-Brabant; 25. vroeger; 27. aanw. vnw.; 28. bedrog; 31. tred; 33. werkelijkheid; 35, figuur uit Heintje: 36. model; 38. getij; 39. de onbekende; 40. wiel; 42. gever; 43. handwerken. 45. bespotten; 46. spelleiding bij toneel; 48. omroep; 49. scheepsvloer; 50. kennen (t.tijd): 51. vogel; 52. boom; 54. zelfkant: 55. meisjesnaam; 57. bijw.; 58. voorz.; 60. beentje van een vis; 61. vrouwelijke godheid: 63. zware bijl; 64. verzekeringsmij.: 66, een klomp planten; 67. tapijt; 69. roede; 70 voorvoegsel: 71. verkoop wedstrijd van ALBERT HEIJN: 73, ontkenning: 75. godin; 76. voorz.; 78. compagnon. JongIn de vorige Flitsen I brak U een lans voor de com- mando-opleiding in de Outward Boundschool. Ons doet dat echt j denken aan de oude tijd. die nu weer ter sprake is. Oud: Zoals ik al eerder be- 1 toogde, moesten wij aan het eind van de twintiger jaren wel naar de tropen uitwijken, om dat je hier in Europa de kost niet kon verdienen. In de rimboe hebben we het niet cadeau gekregen. We hebben er hard gewerkt en de nodige risico's gelopen. Jong: Zie je nou wel, dal is j echt de oude tijd. Daar zullen jullie het wel naar gemaakt hebben, dat het niet zonder j risico's was. Oud: Het was inderdaad een j pionierssituatie, waar we in te- j rechtkwamen, maar dat vorrn- I de voor ons juist de uitdaging. Door correct optreden zijn die scherpe kantjes er wel af ge- i gaan en werd de verhouding met de bevolking later uit stekend. Jong: Maar jullie hadden daar toch niets te maken, jullie hebben je daar ongevraagd ge- Jong: Neen, dat moet je zien in het licht van die tijd. Het hele Romeinse Rijk was ge baseerd op slavenarbeid. Oud: Nou, waarom zou je dan de recente historie ook niet zien in het licht van zijn eigen tijd. Onze generatie heeft een groot aanpassingsvermogen moeten opbrengen. Via 2 we reldoorlogen, uit de toen als normaal geachte koloniale tijd, naar een tijd waarin vrijwel elk volk in de Verenigde Naties vertegenwoordigd is, van een tijd dat we met de paardetram van Beverwijk naar Wijk aan Zee gingen naar de tijd van ruimtevaart, van een tijd dat je om den brode maar te doen had wat je gezegd werd naar een tijd dat overleg cn inspraak een doodnormale zaak zijn. Jong: Wat voor aanpas singsvermogen jullie hebben moeten opbrengen, daar heb ben we geen enkele boodschap aan. Wij hebben te maken met de huidige tijd en de toekomst en daar moeten wij wat van maken, niet jullie. Oud: Helemaal akkoord ei we wensen jullie veel succes. Het enige, dat wij bepleiten is: als je een oordeel wilt vellen over opvattingen en instellin gen van de afgelopen 50 jaar dan moet ie dat zien in he. 1. „Why" Cats; 2. Sorry SusanneThe Hollies; 3. „To love somebody" Nina Simone; 4. ..Where do you go to" Peter Sarsedt: 5. „Don Juan" Dave, Dee en Co.: 6. „First of may" Bee Gees; 7. „Love is love" Barry Ryan; 8. ..Spooky's day-off" Swinging Soulmachine: 9. „Atlantis" Donovan; 10. ..Baby won't you leave me alone" The Web. licht van d i e tijd en niet van 1969. Jong: Het klinkt allemaal weer als zo'n preek voor je ei gen bestwil, zoals je die thuis ook aan de lopende band kunt krijgen. Oud: Daar zijn we het dan over eens. Wij hadden vroeger liever een pak slaag dan een preek We zijn benieuwd hoe jullie je eigen kinderen zullen opvoeden. Jong: Maak je niet ongerust, dat komt best in orde. Een kwestie van aanpassen. Flitz-In Flotz-On Flatz-An Je doet maar wat je kan Misschien is het niet in trek Of vind je het zelluf gek Dat kan jou en ons niet deren Want er zijn nog dui zenden andere keren Probeer het voor de laatste maal Dan nemen ze je op in 't arsenaal NANNO FRIS - AG Oud: Dat is de fout. die elke jongere generatie maakt, nl. de feiten van het verleden beoor delen naar de maatstaven van het heden. Jullie hebben geen kritiek op de slavenarbeid waarmee de pyramides ge bouwd werden, want dat is <:l zo lang geleden.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4