Negentig inzenders van ideeën bij een Afd. Technisch Onderhoud gefeliciteerd Snoep verstandig. eet een api tel Officiële opening Bezetting Idee werd opnieuw beloond PMC- OPERATIE- POES Geprogrammeerde instructies voor AH - Flitsen Pagina 3 Het is de gewoonte een felicitatie te richten aan de be zitter van een nieuwe of verbouwde vestiging. En natuur lijk is ook hier een felicitatie op zijn plaats, maar we zouden er toch eigenlyk de gehele Albert Heijn-familie, waartoe dus ook onze klanten behoren, bij willen be trekken. Het bovenstaande mag misschien wat wonderlijk klinken, maar wie eens in de gelegenheid is om ons nieuwe bedrijf in Amersfoort te zien, zal verrukt zijn van de service die onze klanten daardoor geboden kan worden. worden, voor het verzenden van onze „technische premies". Dat onze afdeling Technisch Onderhoud er mag zijn met zijn specialiteiten op velerlei i gebied, heeft het verleden reeds bewezen. Een service-dienst is een moeilijke zaak en het contact klantreceptioniste (die alle telefoontjes aanneemt) en mon teurklant is van zeer groot belang. Er zijn redelijke, maar ook minder redelijke klanten; hoewel we niet mogen verge ten, dat één losgetrild schroef je voor een huisvrouw een we reld van ellende kan betekenen. Om die service goed te doen verlopen, is het nodig een ge zond achterland te hebben. Dit was in de vestiging in Hilver sum niet meer mogelijk; van daar de grote blijdschap aller wegen over het verkrijgen van een goed pand in Amersfoort. Het was dan ook niet zonder trots, dat de heer N. S. de Ligt op 3 april als bedrijfsleider de vele aanwezigen hartelijk wel kom heette en de heer Ir. H. Glazenburg, lid van de Raad van Bestuur, het woord gaf voor de officiële opening. De heer Glazenburg vond de offi ciële opening daarom zo be langrijk omdat hij door de aan wezigheid van alle monteurs nu eens in de gelegenheid was om bij hen het belang van hun werk te onderstrepen. Zij ver tonen n.l. het Albert Heijn- gezicht bij de klant en zijn dus een directe schakel aan het front. Goede dienstverlening gebracht met een goed humeur en bereidwillig gedaan, is in het naar buiten treden bijzon der belangrijk. De heer Glazenburg wenste allen dan ook veel succes en hoopte dat onze klanten van de P.M.C.-service zullen zeggen: „Zo goed is het alleen bij A.H." Voor het goed bedienen van de klant is het evenzeer nood zakelijk, dat de technische in stallaties in de filialen goed functioneren. In samenwerking met de filiaalleiding dragen hiervoor de mensen van pre ventief en koeltechnisch onder houd de verantwoordelijkheid. Na vele studies door de ver schillende staforganen is het gebouw, groot 2.780 nv. door architectenbureau Hartman en Eijlers, herschapen in een tech nische werkplaats en modern ingericht voorraadmagazijn. waarin ieder groot en klein onderdeeltje van alle techni sche premies te vinden is. Maar ook de kantoren zijn er bijzon der op vooruit gegaan, en ze ker willen wij ook de kantine, welke er fris en netjes uitziet, niet vergeten. In dit gebouw is ook een ruimte, welke naar wij hopen later nog uitgebreid zal Hiernaast op de vierde ver dieping is het kantoor van district West in Utrecht ge vestigd. Hieronder de foto van district Oost. (zie vorige Flitsen). In totaal zijn er 110 personen werkzaam. 12 monteurs hebben 1 de zorg voor de filiaal-koel- technische zaken. 38 monteurs zijn dagelijks met hun auto in alle rayons op weg om directe hulp te verlenen bij de klan- i i ten. Het is dan ook geen won- j j der, dat vele huisvrouwen ver- j wonderd kijken over de snelle i i hulp die geboden wordt, indien j dit nodig is. Op het kantoor zijn een 30- j tal personen werkzaam, terwijl I in de werkplaatsen en maga- I zijnen ook een 30 man werken, i Het pand is gelegen aan de I Amsterdamseweg in Amers- j foort en is zeer gemakkelijk bereikbaar. Vele klanten maken ook ge bruik van de zgn. toonbank service, d.w.z. dat ze kleine premies aan de toonbank aan reiken en deze b.v. de volgen de dag weer ophalen. Op 7 juni is de heer M. van Leuvenbedrijfsleider van onze ZB in de Kinkerstraat, 40 jaar bij ons werkzaam. Het royale magazijn van het feestelijk ingebruik genomen gebouw van de afdeling Technisch Onderhoud in Amersfoort. Zo langzamerhand is het in de technische bedrijven een goede traditie geworden om eenmaal per jaar een ideeën busavond te houden, waarvoor alle inzenders van in het afgelopen jaar beloonde ideeën worden uitgenodigd. De gedachte om de ideeënbus zo af en toe eens in het zon netje te zetten bestaat al heel lang. Pas sinds enkele jaren gebeurt dit echter op een gezamenlijke avond, eens per jaar, en deze avond werd dit jaar gehouden op dins dag 8 april. Ook al wordt het zo lang zamerhand een traditie, het is niet de bedoeling dat het een starre traditie wordt. Gelukkig waren er dan ook dit jaar weer enkele veranderingen. Daar was allereerst de deel name. voor het eerst, van het produktiebedrijf Zwanenburg. Na produktiebedrijf en distri butiecentrum Zaandam, dus de derde deelnemer, een ver heugend verschijnsel, dat de andere technische bedrijven best tot voorbeeld kan dienen, zoals de heer Vink in zijn welkomswoord ook zei. Een verandering ten opzichte van voorgaande jaren is de extra-beloningen. Dit is na tuurlijk altijd weer het span nendste deel van de avond. Iedereen weet dat er extra beloningen zijn. maar wie zal ze krijgen? In de voorgaande jaren was het zo, dat het best- beloonde idee van een bepaalde categorie nog eens extra werd beloond, dus b.v. het best- beloonde idee van een vrouw, het best beloonde idee voor veiligheid e.d. Dit jaar was de opzet iets gewijzigd. Het best- beloonde idee per onderdeel werd extra beloond met nog maals hetzelfde bedrag, en verder werd ook het best- beloonde idee van een vrouw nogmaals met hetzelfde bedrag beloond. Voorts waren er tien enveloppen met (gelijke) in houd, die onder de aanwezigen werden verloot. SM 1042, Laan van Altena in Delft, organiseerde een teken wedstrijd voor de leerlingen van de nabije kleuterschool Onderwerp was: ..de appel", onder het motto- ..Snoep ver standig, eet een appel". De te keningen hingen alle voor de winkelruiten en hadden veel bekijks. Er werden honderden kilo's appels extra verkocht. De Delftse Courant plaatste een foto en noemde de actie een aardig samenspel van op voeding en reclame. Op een dag kreeg ons PMC- depot in Hengelo een telefo nisch alarm van een klant, dat J haar poes weg was. Vermoede- lijk weggekropen in de lege doos van een pas bezorgde wasautomaat. 's Avonds werd de poes in derdaad in het expediteurs- j kantoor ontdekt en van melk voorzien. De eigenaars werden telefonisch ingelicht. Aange boden werd de poes de volgen de dag terug te bezorgen. De kinderen van de betreffende familie hadden echter niet zo veel geduld. Pa moest de vol gende dag een snipperdag ne men en de poes werd 's mor gens door de familie persoon lijk opgehaald. De avond zelf werd onder de algemene leiding van de heer Helder als vanouds weer ge houden in het ontspannings gebouw, waar begonnen werd met een gezellig samenzijn, ver aangenaamd door. een drankje, waarna een eenvoudig maar uitstekend diner werd aan geboden, met een kopje koffie na. Dit alles natuurlijk opge luisterd door het onvermijdelijk aantal toespraakjes, de uitrei king van de extra-beloningen en de loting. De gelukkigen aan wie een extra-beloning ten deel viel waren dit jaar: De heren K. Besse, A. de Graaf en G. Zwart (PB Zaan dam), die tezamen voor hun groepsidee een beloning ont vingen van 455,de heer Th. Kuyt (DC Zaandam), die een beloning ontving van 800,en daarmee de kroon spande; de heer L. van Tuyn PB Zwanenburg), die ƒ280, ontving en tenslotte mevrouw Gallo Giannatasio (PB Zaan dam), die ƒ50,ontving. Ver- der werden, zoals gezegd, tien enveloppen met inhoud verloot. Mevrouw Gallo-Giannatasio die de Coupe ..des Dameswon. Aan de beloonde ideeën zaten overigens wel enkele merw- waardige kanten. Zo dateerde het idee van DC Zaandam eigenlijk uit 1967, maar het was zo moeilijk, dat pas in 1968 beslist kon worden of het voordeel opleverde en hoeveel. Nog vreemder was het in PB Zaandam: hier betrof het een oud idee uit 1966, dat al eens beloond werd, maar waarvan de voordelen later groter ble ken dan was verwacht. Dus volgde een tweede beloning, met nu dan voor de derde maal een beloning. Al met al reden genoeg om te zeggen: de oudjes deden het weer best. En dat gold niet alleen voor de ideeën, maar des te meer voor de deel nemers. Het was namelijk op vallend, dat een groot aantal der aanwezigen (bij elkaar 90 in getal) hier voor de tweede, derde of zoveelste keer waren, zodat het af en toe bijna een reünie van oude bekenden leek. En dat bewijst: wie eenmaal de smaak te pakken heeft, gaat meestal door. In de Centrale modelslagerij (CMS) in Maarssen is sinds enige tijd een proef gaande n.l. het opleiden van slagers d.m.v. een diaprojector dié gekoppeld is aan een bandrecorder. De bandrecorder geeft de monde linge instruktie terwijl op de dia de juiste werkwijze is aan gegeven. Door middel van een puls die op de band is opgeno men wordt voor de synchroni- j satie tussen tekst en beeld ge zorgd. De heer Nol, BL van CMS Amsterdam was „foto- 1 model vaktechnisch, instruk- J teur" gedurende de opnamen. Het eerste gedeelte gaat over de voorvoet van het rund. Na- dat dit gedeelte van het pro- gramma klaar was werd een j proefpersoon gevonden in de i vorm van de heer Eilander van I afdeling opleidingen. De heer j Eilander ging volgens het pro gramma werken, waardoor veel mankementen konden i worden verbeterd. De eerste slagers in oplei ding zijn al met hun „studie" begonnen terwijl de heer Ro- segg van de afdeling Organisa tie Filialen zich bezig houdt, onder het vaktechnisch advies van de heer Nol, met het voorbereiden van het instruk- tieprogramma voor de „achter voet". Helaas is het instructiedia op deze afdruk niet zichtbaar gebleven.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3