Per 1 mei gelegenheid tot inschrijving op personeelsaandelen NEEM EEN PERSONEELSAANDEEL £3 C\ Reclamecursus LEDEN VAN DE STAF VAN DISTRICT OOST IN 1968 SCHREVEN RUIM 900 PERSONEELSLEDEN IN 1 IT I al «ft Uitkering op personeels aandelen Verhoging van ingegane pensioenen Oh flitsen Flitsen Landelijk april 1969 14-daags personeelsorgaan albert heijn 26e jaargang nr. 3 18 april 1969 Divisieleider Het bestuur van de Stichting Administratie Personeelsaan delen Albert Heijn maakt be kend, dat er pec 1 mei a.s. de gelegenheid is in te schrijven op aandelen Albert Heijn N.V. De voorwaarden van inschrij ving zijn als volgt: 1. Elk personeelslid, in vaste volledige dienst gedurende tenminste 2 jaren, kan per 1 mei 1969 inschrijven voor ƒ20,nominaal. 2. De prijs bedraagt 100, contant. 3. De Stichting verkrijgt de originele aandelen en geeft aan de inschrijvers, nadat de prijs ad 100,betaald is, een certificaat van 20,nominaal. 4. De certificaten luiden op naam en zijn gedurende de eerste 4 jaar na verkrijging niet overdraagbaar. Vorige week zijn we 2 dagen gast geweest op een 5-weekse cursus in Garde ren, waar 15 nieuwe jonge medewerkers en -sters van onze reclameafdeling en het reclamebureau PRAD een indringende cursus on dergingen. We maakten mee de lessen van bekende TV-persoonlijkheden als Gijs Stappershoef, Pater Huybrechts, Dimitri Fren- kel Frank en Thijs Cha- nowski. Hoewel sommige jongelui pas onlangs eind examen HBS hadden ge daan, stonden we ervan te kijken wat ze in die korte tijd al hadden opgestoken. Maar het was dan ook een bijzonder enthousiast hard werkend stel. De 8 AH-ers en -sters zijn nu naar het front in de SM's. Als ze binnenkort op onze reclameafdeling verschijnen, wensen we hen van harte welkom in ons midden en veel succes. 5. Vier jaar na uitgifte kan desgewenst het certificaat omgewisseld worden tegen een origineel aandeel. 6. Na beëindiging van het dienstverband, anders dan in punt 7 en 8 aangegeven gevallen, binnen de termijn van 4 jaren, dienen de certificaten bij de Stich ting te worden ingeleverd. De Stichting betaalt dan 100,vermeerderd met 1/12 van het laatste vast gestelde dividend voor elke volle maand, verstreken na de declaratie van het laatste vastgestelde divi dend, vermeerderd met 1,50 per volle kalender maand, verstreken na de uitgifte. De prijs kan nim mer hoger zijn dan de dagwaarde. 7. Bij overlijden van de cer tificaathouder (ster) kan de administratie desgewenst beëindigd worden en wordt een origineel aandeel aan de erven uitgereikt. 8. Bij pensionering kan de ad ministratie eveneens des gewenst beëindigd worden en een origineel aandeel worden uitgereikt, maar dat is voor deze emissie niet eerder mogelijk dan 31 december 1969. 9. Indien er meer inschrijvers 1 zijn dan beschikbare aan- I delen worden de certifi caten door middel van loting toegewezen. 10. Inschrijvingsbiljetten ont vangen na 3 mei 1969 wórden niet in behande ling genomen. 11. De betaling van het bedrag ad 100,dient uiterlijk 10 mei 1969 te geschieden door storting of overschrij ving op postgirorekening Beurskoers Aandelen Albert* Heijn n.v. tijdvak 6-5-1968 31-3-1969 1968 Vorig jaar werden door de Raad van Bestuur 10.175 aan delen voor onze medewerkers beschikbaar gehouden, waar van toen bij inschrijving door ruim 900 personeelsleden ge bruik gemaakt werd. Binnen kort is er weer gelegenheid in te schrijven voor een certifi caat van een aandeel ad 20, no. 708000 ten name van de Stichting Administratie Personeelsaandelen Albert Heijn te Zaandam of door overboeking ten laste van een spaarrekening bij de Stichting Spaarfonds Al- bert Heijn, op de wijze zoals aangegeven is op het inschrijvingsbiljet. Evenals vorig jaar moet hier voor 100,betaald worden. Gerekend naar de waarde, welke op *de effectenbeurs aan een aandeel Albert Heijn wordt toegekend, is dit goedkoop. In de periode van 6 mei 1968 tot 31 maart 1969 was het hoogste bedrag, dat voor een aandeel Albert Heijn ad 20,gegeven werd 298,- en het laagste 236,50. Dit zijn de koersen, welke dagelijks veranderen. In uw dagblad vindt u iedere dag een lijst van prijzen, waarvoor effecten worden verhandeld op de effectenbeurs. Zoals op iedere beurs, worden de beurs- prijzen (koersen) bepaald door vraag en aanbod. In bijgaande grafiek is het beursverloop sinds vorig jaar mei van de aandelen Albert Heijn weer gegeven. Om de grafiek duide lijk te houden zijn alleen de koersen van de maandagen verwerkt. Tegen welke voorwaarden u kunt meedoen aan de inschrij ving is elders op deze pagina vermeld. Zoals u zich zult herinne- I ren, stonden in de vorige Flit- I sen de foto's van de staf van district West met een beschrij- I ving van de officiële ingc- bruikneming van de beide nieuwe districtskantoren. Zoals beloofd hierby alsnog de foto's van de staf van district Oost. In mei a.s., wanneer het dividend van onze vennoot schap betaalbaar is, moet ook aan de certificaathouders een uitkering gegeven worden. Zo als in de pers is gepubliceerd zal de Raad van Bestuur aan de vergadering van aandeel houders voorstellen een divi dend uit te keren van ƒ3,20 (16 9c) in contanten en ƒ1, (5 naar keuze in contanten of in aandelen. De 5 zal gegeven worden ten laste van de agio-reserve en is vrij van inkomstenbelasting. Voor de certificaathouders betekent dit, dat bij aanvaar - ding van dit dividendvoorstel. de Stichting niet onmiddellijk na de algemene vergadering van aandeelhouders tot uit betaling kan overgaan. Volgens artikel 10, tweede lid, van de administratievoorwaarden, vermeld op de achterzijde van de certificaten, zal de Stichting het dividendbewijs waarop de 5 wordt gegeven, dit is een zogenaamd stockdividend, eerst ter beurze verkopen. Nadat de dividendbewijzen van de aandelen, waarvoor cer tificaten zijn uitgegeven te gelde zijn gemaakt, zal de eind afrekening opgemaakt kunnen worden. Deze zal als volgt luiden: Contant dividend (16 3,20 Dividendbelasting 25 0,80 2,40 Gemiddelde opbrengst (5%) van het stock dividend Totaal Deze gemiddelde opbrengst is thans uiteraard niet precies op* te geven, maar zal ver moedelijk niet beneden de 10,liggen. Zeker is dit niet, de beurs kan zeer grillig op allerlei berichten reageren. De gevel van het nieuwe gebouw, dat onze afd. Technisch Onderhoud onlangs in Amersfoort heeft betrokken, (zie pag. 3). Met ingang van januari j.l. werden de uitkeringen van de niet-voortijdig ver trokken gepensioneerden verhoogd met 4 De stijging van de kosten van levensonderhoud was voor de Raad van Bestuur aanleiding het pensioen fonds een extra dotatie te geven om het mogelijk te maken geen 4 maar 6 meer pensioenuitkering te geven.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1