utJ ALAIN GIROUD BESTUDEERT: j p V ft „Alle problemen tussen kalf en biefstuk" LAUSANNE Bestuursmutatie Pensioenfonds #3 HERZIENING VERZEKERINGS PREMIES MOTORVOERTUIGEN SHEHERAZADE IN LIBELEE: OVER WINKELEN MET EN ZONDER MENSEN' Ajax verloor van winkelcentrum „Groot IJsselmonde" i $1 i 'J AAL* Wm Fonds Bijzondere Voorzieningen: AH - Flitsen Pagina 3 Alain Giroud (25), zoon van AH's Franse vlees leverancier, zit op de vijfde verdieping van ons hoofd kantoor en kijkt uit over de Zaan. Sinds januari loopt hij stage in ons bedrijf en als het aan hem lag, zou hij die kennismaking best wat langer willen laten duren dan de in principe vastgestelde afschcidsdag omstreeks half april. "Monsieur Giroud" heeft n.l. in korte tijd zijn hart verloren aan Nederland en hij vindt het boven dien fijn bij Albert Heijn. Alain heeft ontdekt, dat er maar heel weinig echte specialisten zijn op het gebied van de internationale vleeshandel en is vastbesloten later in deze leemte te voorzien. Samen met zijn vader heeft hij daartoe een programma opgesteld, dat moet worden afgewerkt om voldoende kennis en ervaring op te doen. op een fabriek die actief is op het pittige terrein van gedroogde knoflook en ui. Na zijn middelbare op- leiding in Parijs, bezocht hij twee jaar lang een „business school" in Lau sanne, waar hij ook de Engelse en Duitse taal on der de knie kreeg. Vervol gens moest er het één en ander worden gedaan om inzicht te krijgen in de ma nier waarop in andere lan den wordt gewerkt. Alain zwoegde daarom al eens drie maanden in Californië In de Raad van Bestuur van het Pensioenfonds had zitting namens de groep deelnemers uit het Restaurantbedrijf de heer A. A. Röel. Onlangs heeft de heer Röel de dienst van het concern verlaten en moest daardoor bedanken als lid van het pensicenfondsbestuur. In deze vacature is voorzien door de benoeming van de heer J. v. d. Kam, die vorig jaar als nummer twee op de stem lijst van het restaurantbedrijf stond. De heer v. d. Kam is kok geweest in „De Walvis" en is thans in opleiding voor produktiegérant. Hij woont te Zaandam. Zijn verblijf in Nederland brengt hem echter direct in contact met het vlees. Om de problemen die zijn ver bonden aan inkoop, de be werking, de distributie en de verkoop van dit artikel goed te leren kennen, heeft hij eerst twee weken ge werkt op AH's centrale slachterij in Amsterdam en zetelt hij thans op de af deling van de heer Rom- merts op het hoofdkantoor. Daarna staan er nog veer tien dagen in Wijhe op het programma, gevolgd door een week in een SuperMart ergens in Nederland. Alain is bij lange na niet onvoorbereid naar ons land gekomen. Hij begreep dat hy neg niet veel wijzer zou werden wanneer hij de taal in het geheel niet beheerste en daarom heeft hij tevoren een maand doorgebracht op hetzelfde instituut in Vught. waar ook Prinses Paola van België enige tijd geleden het Nederlands wat beter onder de knie trachtte te krijgen Zes uur per dag luisterde hij met een kop telefoon banden af en bovendien waren er dan nog speciale lessen in gram matica. De moeite werd rijkelijk beloond: wanneer men zijn vragen niet al te ingewikkeld cn snel formu leert. kan Alain Giroud ze uitstekend verstaan en de manier waarop hij ant woordt, geeft ons alle reden de mensen van het Talen- praktikum een pluim op de hoed te steken. Alain Giroud voelt zich best thuis in Nederland en dat klinkt erg vleiend, om dat hij tot het maken van vergelijkingen wel enigs zins bevoegd is: als dienst plichtige bij de Franse marine heeft hij de gehele wereld afgereisd. De weg die hij nu wil gaan, mag er echter ook wezen. „Ik wil alle problemen bestuderen, die er liggen tussen kalf en biefstuk", zegt hij. Ten gevolge van de steeds voortschrijdende geldontwaar ding en de steeds weer stijgende reparatiekosten enerzijds en het nog altijd groeiende aantal motorrijtuigen, waardoor de dichtheid van het verkeer en dus ook de schade- frequentie blijft toenemen anderzijds, zijn na overleg met het Ministerie van Economische Zaken, de gezamenlijke motorrijtuigenverzekeraars er toe overgegaan de premies voor de motorvoertuigen te herzien. Dit is ook van toepassing op ons collectief contract en onderstaand laten wij nu de premies volgen, die met ingang van 1 februari 1969 van kracht zijn geworden. Personenauto tarief. All Risks Uitsluitend VV.A. 4.000,— 4.500,— 5.000,— 6.000.— tot en met van 4.001,t/m van f 4.501.t/m van 5.001,— t/m van 6.001,— t/m 7.000,- van 7.001.— t/m 8.000 van 8.001,— t/m 9.000,— van f 9.001,— t/m 10.000,— De tarieven voor de motor rijwielen en scooters zijn nog niet verschenen, doch zodra zij bekend zijn, zullen wij deze laten volgen. Voor hen, 382,20 f 399,70 f 417,20 f 434,70 f 469.— 486,50 507,50 545,30 f 156,10 f 159,60 170,10 f 170,10 f 177,10 177,10 184,10 198,10 die hun auto echter vóór 1 februari 1969 hebben ver- 1 zekerd, zal deze premiever- hoging eerst bij de premie vervaldatum op 1 mei a.s. van kracht worden. Over contact met de klanten gesproken: In Den Bosch, Wes terpassage, werd op de ver jaardag van prinses Beatrix een glas jus d'orange aange boden. gp Vefsvtees Hoewel de straten ook in Rotterdam tijdens de wedstrijd Ajax- Benfica on 5 maart in Parijs, uitgestorven leken, bleek hetge weldig druk in het s-morgens geopende winkelcentrum „yroot IJsselmonde". Dit tot grote voldoening van de 42 zaken m dit gezellige centrum. Op de foto de bedrijfsleider G. Zondervan met echtgenote te midden van zijn team vlak voor de start. In 1968 werd totaal uitgekeerd 31.593,50. Deze uitkering kwam aan 68 personeelsleden of hun gezinnen ten goede. Hiervan betrof het 10 gevallen met een doorlopende periodieke uitkering. Eén keer is een bedrag verstrekt in de vorm van een voorschot, waarop in de toekomst afgelost zal worden. In menig geval vindt overleg plaats met andere soj1?.16 instellingen. Contact hiermede loopt via mejuffrouw G. Meijn die, voorzover nodig, bezoek brengt aan gezinnen, waarvoor een aanvraag wordt ingediend. In de jaren 1964 196o 1966 1!967 II968 werd uitgekeerd 11.992 12.807 20.541 21.469 '5 aantal gevallen 32 43 61 52 68 Het Bestuur: F. Brandsma, H. K. Engel, C. Kraaij, J. Ph. Ypma In de Libelle van II januari jl. schreef Sheherazade onder de titel „Winkelen met en zonder men sen" een artikel, dat ons bijzonder aan sprak en in het ka der van onze KIK- actie de blijvende aandacht verdient. Hier volgen enige gedeelten uit haar stuk: TTNIGE jaren gele- -*-J den zat ik eens in een jury. Een groot winkelbedrijf had een wedstrijd uitgeschre ven in de geest van: ..En zegt U eens. me vrouw, waarom U zo graag in onze zaken j koopt?" Er was nog een slagzin aan verbon den ook. U kent het soort wel. Het gevolg van zo'n wedstrijd is een tafel die bezaaid is met inzendingen. Daar achter zaten dan, in dit geval, twee transpire rende heren en een dito vrouw. Want ga er maar eens aan staan, aan zo'n stapel! TAE MEESTE in- zendsters probeer den het met vleierij: „Omdat Uw waren zo vers zijn." „Omdat Uui winkels zo schoon zijn." „Omdat Uw ze geltjes zo goed te pas komen." „Omdat Uw goederen zo kleurig zijn uitgestald op de toonbank. "jVTA een uur van dit fraais begint het dan zachtjes te gonzen in juryhoofden; U kunt dit in goed vertrouwen van mij aannemen. Juist toen het gonzen bij mij inzette, pakte ik een slordig briefje op, geschreven in een on verschillig groot handschrift. Het kwam van ene Saar uit j Amsterdam, die consta teerde: „Omdat ik die kruidenier in die ene zaak van U zo'n leuke vent vind." Saar kwam i als een verfrissende bries om mijn vermoei de hoofd waaien en ik sloeg met de hand op tafel en zei: „Heren, volgens mij hebben we hier de hoofdprijswin nares!" 'TOT mijn dood toe zal ik de beleefd I verbaasde blikken van de heren niet verge- ten.... Op dat moment werd het me met één slag duidelijk, dat er bepaalde gebieden zijn waarop man en vrouw niet gelijkgestemd den ken. Ik had wijzer j moeten wezen, want op l dit gebied wist ik het, 1 diep van binnen, eige- lijk al lang. Waar in de i handel zo enorm met I beïnvloeding van de psyche wordt gewerkt, zou men vermoeden, dat de handige jongens aan de top ook wel be grijpen hoé belangrijk de verkoper of ver koopster is. En hier zit het hiaat. Het kan lig gen aan het feit, dat goed verkopend perso neel schaars is natuur lijk. Maar als men due- i zenden guldens uitgeeft aan beïnvloedende re- j clame, wordt dat een dwaas standpunt. Men zou, als men de waarde van de mens achter de toonbank inzag, dan evengoed wat meer kunnen betalen aan die mens en wat minder aan reclame. MEE, ik blijf het gevoel hebben dat het zit in het mannelijk en vrouwelijk verschil lend denken! Dat direc teuren van grote be drijven, eigenaars van kleine bedrijven, win keliers in de mid denstand, kortom allen die iets te maken heb ben met verkopen, eerst aan de reclame denken, aan de inrich ting van de zaak, aan de gehele wijze van za ken doen, en pas ach teraan de man (of vrouw) achter de toon- ban. TK MOET lachen om het argument.... In mijn omgeving, laat 1 ons zeggen in een I straal van twee en een halve kilometer, zijn zeker acht grote krui deniers-zelfbedienings zaken. En waar ga ik? Daar waar de rondlo pende chef een vrien delijk man is en de vrouw aan de kassa een vriendelijke vrouw. DEN MAAR heel U kort in Amerika geweest, veel te kort om een oordeel te heb ben over het leven daar. Maar heb gespro ken met Hollandse moeders, die daarheen geëmigreerde dochters opzochten en er al een paar maanden zaten. Bijna zonder uitzonde ring spraken zij over het gevoel van „ont menselijking" "in de winkels. Een lelijk en zelfs fout woord, maar het drukt feilloos uit wat zij bedoelden. Zij misten, die Neder landse vrouwen, het menselijk contact in de winkels. Want voor ons I is iets kopen nog iets anders dan alleen geld geven en voorwerp krijgen. Voor ons heeft het altijd nog iets te doen met een menselijk contact. Aangezien dat, waar Amerika in voor gaat, zo hardnekkig in I Europa wordt nage- j volgd, vrees ik dat we op den duur ook hier i volkomen gemecha niseerd gaan kopen.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3