i li Nieuwe districtskantoren in Utrecht en Arnhem Verhuizing districtskantoor Arnhem nu een feit ui) 1 ■immuun Communicatielijnen aanmerkelijk bekort RIANTE VILLA Afd. opleiding leverde ruim 300 geslaagden INSTUIF OPSTELLING ALS V.N. SAH002000314 Flitsen Landelijk maart 1969 h 14-daags personeelsorgaan I I I I 26e jaargang nr 2 29 maart 1969 na Th. A. v. Duimen divisieleider D.P.C. Op 17 maart 1969 werden beide districtskantoren, t.w. Rachmaninoffplantsoen 65 in Utrecht en Cordesstraat 2 in Arnhem, officieel in gebruik genomen. Het kantoor in Utrecht is gevestigd op de 4de verdieping van een modern kantoorgebouw. Het kantoor in Arnhem is ondergebracht in een statige villa met uitzicht op het park Sonsbeek. Thea van der Kley, ex-verslag- geefster van een Arnhems dag blad, sinds januari werkzaam op ons districtskantoor. Wat ons betreft mag ze de O.P.W. en de gepensioneerden Jag dus ook verslaan. Arnhem Het was een bijna historische dag maan dag 17 februari de dag waarop de verhuizing van de Ir. J. P. van Muylwijkstraat naar het nieuwe Districts kantoor een feit werd. Natuurlijk was er reeds lang te voren heen en weer gehold, met bij diverse personen steeds meer neiging om aan de toen nog verkeerde kant te blijven hangen. Reden daartoe was o.m. dat de nieuw aangetrokken kantinebeheerster mevrouw Vester, daar al ijverig liep te redderen, een luxe, die in de Van Muylwijkstraat onbekend was. Was het kantoor boven het filiaal Albert Heijn al niet groot, voor de nieuwe organi satie bleek het veel te klein. De DL's de heren H. de Roede en J. Rozema vonden er op hun drukke route onderdak en een (zelfgezet) kopje koffie bij juffrouw G. v. d. Voort, die voorts zorgde dat de zaken in de juiste banen bleven. Hierbij kwamen nu het Districtshoofd de heer L. Oranje, die zich we gens plaatsgebrek achter het bureau van de heer Rozema nestelde, de districtsperso neelschef de heer L. Bouwman, die door da dames meestal naar een piepklein zijkamertje werd verwezen, DL K.R. Op de Beek, de coördinerend FM's van greente en vlees de heren J. Huizer en N. Fritschy, die slechts een plaatsje konden vinden wanneer de DL's op stap waren. Bovendien nog een DOF en een DCA, maar die starten hun werkzaamheden pas in het nieuwe DK. Behalve deze steunfunctionarissen waren er nog vier dames aangenomen voor administatie, telefoon, re ceptie e.d.: Kitty, Geke. José en Thea. Behalve wat betreft de ruim te is er nog een reden om het nieuwe DK te verkiezen boven de van Muylwijkstraat: het is nl. gevestigd in een riante (mag je wel zeggen) villa aan de Cordesstraat. Het is een stijl en sfeervol huis: een grote hout betimmerde hal met een open schouw met tegels zorgt voor een prettige entree. De heer Oranje hoeft niet meer achter het bureau van de heer Rozema, hij heeft zich verschanst in de bibliotheek van het huis. Via een verbm- dingsdeur komt men in de ad ministratie. Op de begane grond is voorts de kamer van de steunfunctionarissen, de kantine, keuken, en bijkeuken. De drie devisieleiders hebben hun eigen kamer op de eerste verdieping, waar zich ook de kamer van de GL's, de telexka mer en de vergaderruimte be- vinden. De vergader-ruimte, die met een harmonicawand in tweeën kan worden gedeeld, wordt behalve voor vergade ringen gebruikt voor groepsbij eenkomsten, kaderclub e.d. Het nieuwe districtskantoor biedt alle huidige en toekomstige medewerkers de mogel jkheid zich thuis te voelen en t wer ken in een prettige sfeer. ders en de betreffende verte genwoordiger van de merchan dising sector. De F.M.s zitten aan beide kanten opzij, achter hun woord voerder, de G.L.s zitten achter hun D.L.s. Alle G.L.s en F.M.s volgen op deze wijze de volledige discus sie. Als zij een bijdrage willen leveren, geven zij dit per brief je door aan hun woordvoerder aan de hoofdtafel. In trainingssituaties hadden we deze techniek van vergade ren al meegemaakt maar niet in de praktijk van alle dag. Het systeem spaart een apar te bijeenkomst met de G.L.s en F.M.s uit, zij zijn bij de discussie en besluitvorming in zake S.M.s zowel als Z.B.s. Als men de opstelling ziet is het net de Verenigde Naties in New York, met de gedelegeer den en hun adviseurs. De pu blieke tribune ontbreekt nog. Wanneer deze techniek ten- maal goed ingespeeld is, hopen we er in een interview met de D.H.s op terug te komen. De beide districtsstaven zijn keu rig onder dak. Wij wensen hen veel succes en prettige arbeid in hun nieu we omgeving. De heer K. Romp van onze afdeling „Opleiding", die o.a. verantwoordelijk is voor de organisatie van de centrale cursussen voor assistent/SM/ ZB, bei-icht ons, dat voor het examen, dat in januari 1969 werd afgenomen, het aantal geslaagden, verdeeld over de verschillende vakgroepen, als volgt is: kruidenierswaren 160 kaas/vleeswaren/deli 28 gebak 7 slagerij 18 groente 29 verkoop vers vlees 7 kassa 44 npn-food 11 totaal 304 Allen hartelijk gefeliciteerd. Namens de Flitsenredactie wenst een van onze welgelegen jonge collega's U prettige Paasdagen. toespraak waarin zij de nadruk legden op het vereiste samen- werkingspatroon, dat naast het werken in hiërarchisch ver band, gebaseerd moet zijn op I een goede communicatie die vrijwillig tot stand moet ko men. Hce de inwijding in Arn hem verder verliep vindt U j hieronder in een bijdrage geschreven door inevromv Bij ons bezoek viel ons de opstelling van de stoelen en ta fels in de beide vergaderzalen op. Een opname van de instuif in Arnhem. Bovenaan de pagina de DL's en steunfunctionarissen van „West". De gezichten van de Het districtshoofd zit aan een I GL's zijn alle wel bekend, nemen wij aan! De foto's van de staf van district „Oost" waren nog niet alle ontvangen Die komen in het volgende nummer. centrale tafel met de divisielei- Beide kantoren werden inge wijd tijdens een instuif voor de functionarissen, die er hun ba sis hebben n.l. het districtshoofd, de divisielei ders, de groepsleiders en de j steunfunctionarissen zoals coördinerend fieldmerchan- diser, de coörd. personeelsfunc tionaris, de coörd. opleidings functionaris, de coörd. admi nistratiefunctionaris en de me dewerksters. De districtshoof den, de heren W. A. Scholte en L. Oranje, hielden een korte Zeg, Willem, waar is de 14e verdieping? Verrek, die hebben we in de kelder laten staan! De medewerksters van hel dis trictskantoor in Arnhem v.i.n.r mej. G. Koop, mevr. T. van der Kleij. mej. J. Willink, mei G. van der Voort en mej. K. Bymholt. W. A. Scholte districtshoofd L. M de Haas divisieleider B. J. F. Talsma divisieleider J. Joustra divisieleider J. P. Manshanden Ccörd. F M.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1