Centrale ondernemings raad te Zaandam bijeen *500g|98 Nieuwe regeling „AH Studie- bijdragenfonds" ïSSSillïll Belegen Mooie beloning voor idee van onderhouds monteur Aanvraag voor een ™lfiens onderslaiindf- maat' studievoorschot Toekenning Kwijtschelding Fonds Bijzondere Voorzieningen Bedrijfsresultaten is gewijzigd Berekening Mededelingen Agendacommissie Opleiding OR-leden Optreden COR naar buiten Pagina 2 Met ingang van 1 maart 1969 is de procedure met be- ygjj trekking tot de aanvraag, de toekenning en de kwijtschei- ding van een studievoorschot gewyzigd. Deze nieuwe procedure is opgezet met de bedoeling de vele correspondentie, die de huidige procedure met zich mee brengt, te beperken. Zeer in het algemeen kan over de nieuwe procedure het volgende worden opgemerkt. Aanvrager verzoekt om een aanvraagformulier bij zijn per- soneelsfunktionaris (c.q. restau- rantbureau). Deze zendt hun dit formulier (in enkelvoud) vergezeld van de „Regeling AH Studiebijdragenfonds". Na invulling door aanvrager wordt het formulier doorge geven aan BL voor de filialen- sector aan Manager voor de restaurant sector aan Afd.chef voor de overige bedrijfsonderdelen Deze geven op de achter zijde van het formulier hun advies, en zenden het formu lier door naar hun directe chef. Deze parafeert en zendt het formulier naar het: Secre tariaat ..AH Studiebijdragen- fonds" (281) Westzijde 26. Zaandam. Na toekenning van een voorschot wordt door het Secretariaat een ..Bevestiging Renteloos Studievoorschot" uitgeschreven. Deze wordt in duplo naar de aanvrager op- gezonden. De aanvrager retourneert één exemplaar, voorzien van zijn handtekening. Eerst dan wordt overgegaan tot uitbeta ling van het voorschot. (Per postcheque.) Een afschrift van de beves tiging wordt toegezonden aan: BL voor filialen- sector Manager voor restaurant sector Personeelsfunkt. voor de overige bedrijfs onderdelen. Het voorschot, dat in prin cipe een schuld is van de aanvrager aan AH kan worden kwijtgescholden. Hiertoe moet betrokkene alle bescheiden die op de studie betrekking hebben, op een vastgestelde datum, meest al na het behalen van het diploma, opzenden aan het secretariaat. Onder deze bescheiden wor den verstaan: 1 diploma/getuigschrift (of een kopie hiervan) 2. kosten-specificatie 3. rekeningen, die op de studie betrekking hebben. Hierna volgt kwijtschelding staven: Bedragen tot 130,- in éénmaal Bedragen van 130,260,- in tweemaal Bedragen boven 260,- in driemaal Wenst u nadere inlichtingen over het „AH Studiebijdragen fonds", wendt u zich dan tot uw personeelsfunktionaris. die u gaarne uitgebreid zal infor meren. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 26e jaargang no. 1 7 maart 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980—27000 toestel 220 Op 12 febr. jl. overhandigde ir. H. N. Mol, hoofd van de Bouwtechnische Dienst, een be drag van ƒ387,50 aan de heer J. C. van Pel, onderhoudsmon teur van de afd. Technisch Onderhoud te Amersfoort. Het idee betrof het gebruik van gereedschap om de lagers uit de rollen van de check-outs in de filialen te trekken. Ir. Mol betoogde dat de on derhoudsmonteur in hoge mate zelf zijn wijze van werken moet bepalen, omdat elk filiaal weer anders is. De eigen aanpak is belangrijk om in een minimum aan tijd een maximum aan ren dement te verkrijgen. Dezer dagen nam de heer Hillebrand in Wij hè na een vijftig jarig dienstverband afscheid wegens pensionering. De heer Joh. Hillebrand op 18-jarige leeftijd in de eerste vrachtauto van Meester in 1922. Een T-Ford. Toen eind. vorig jaar de kaasverkoopwedstrijd werd aangekondigd liet de heer J. W. Liefers, bedrijfsleider van de SM aan de Stede te Den Haag, zich in de kantine ontvallen dat hij zou willen dat hij een koe in de zaak had. Deze terloopse opmerking werd opgevangen door mej. Y. Dekker (Hoofd Delïkatessen) en de heer H. G. van Dam (Chef Kruidenierswaren) die gezamenlijk be sloten contact op te nemen met het Nederlands Zuivel- bureau. Hier bleek men een grote kartonnen koe beschik- j baar te hebben die zowel de goedkeuring van de heer I Liefers als het enthousiasme van zijn medewerkers wist weg te dragen. Enthousiast besloot men het dier een ere plaats op de kaasafdelingte midden van een aantal ka- zen en melkersattributen, te geven. Al spoedig kwam men tot de conclusie dat het „dier" eigenlijk ook zou moeten kunnen loeien. Men riep de hulp in van de echtgenoot van een van de dames die er in slaagde de koe met be hulp van een geluidsinstallatie van een uitstekende loei te voorzien. Het feit dat er in deze actie ruim 1450 kg mei kaas in deze SM werd verkocht en jeugdige bezoekers voortdurend hun ouders naar de kaasstand sleepten om de koe te strelengeeft duidelijk aan hoe goed dit initia tief geslaagd is. Eén van de minst bekende specifieke AH-voorzieningen is (gelukkig) het Fonds voor Bijzondere Voorzieningen. Gelukkig, want niemand verkeert graag in een positie, waarin bijzondere voorzieningen nodig zijn. Toch heeft het Fonds zijn bestaansrecht in het verleden bewezen, en ook nu is het nog actueel. Dat bleek weer eens toen het onlangs in de ondernemingsraad ter sprake kwam. Als resultaat van die bespre king is nu een wijziging uit de bus gekomen. De regeling was namelijk als volgt: voor bijzon dere kosten, ontstaan door on voorziene omstandigheden, en voor buitengewone gezinsuitga ven kon een vergoeding ge geven worden, voorzover het j uitging boven 4 pet. van het vaste inkomen. Kosten tot een bedrag van 4 pet. van het in komen werd men geacht zelf te kunnen dragen. Bovendien wordt deze 4 pet. verminderd met Vs pet. voor elk derde en volgende kind, echter nooit min der dan 1 pet. Nu wordt deze 4 pet. voor som- I migen berekend over het in komen per kwartaal, voor ande ren over het inkomen per jaar. Als grens werd hier genomen de z.g. Weistandsgrens. Het is duidelijk dat men veel eerder uitkomt boven 4 pet. van het kwartaalinkomen dan boven 4 pet. van het jaarinkomen. Aangezien extra kosten voor al drukten op diegenen, die net boven de weistandsgrens zaten, is nu een ander criterium ge nomen. De regeling is nu als volgt: voor degenen die 1.600,— per periode van 4 we ken of minder verdienen, kun nen buitengewone uitgaven ver goed worden, voorzover zij uit gaan boven 4 pet. van het to taalbedrag aan pensioengrond slagen, dat gedurende 12 opeen volgende weken wordt ver diend. Voor degenen, die meer dan 1.600,— per periode verdienen, wordt de 4 pet. berekend per jaar, over het fiscaal jaarinko men. De vermindering van het percentage wegens meer dan 2 kinderen blijft gehandhaafd. Als nieuw criterium is zo doende aangenomen de premie- grens van de AOW, een objectie ve maatstaf. Bij wijziging van deze premiegrens, zal ook de AH-regeling worden aangepast. Verzoeken om vergoeding uit het Fonds moeten schriftelijk worden ingediend bij het Be stuur van het Fonds, via de maatschappelijk werkster of de heer C. Kraaij. Zoals te doen gebruikelijk gaf de heer drs. R. J. Stoelenga aan de hand van dia's een toe lichting op de resultaten van de verschillende onderne mingsonderdelen in het jaar 1968. Wat de omzet betreft werden de verschillende arti- kelgroepen apart behandeld. De voorzitter deelde mede, dat van de 66 personeelsleden, die in restaurant Formosa werkzaam waren, 45 personen het bedrijf hebben verlaten, hoofdzakelijk omdat zij er de voorkeur aan gavën wederom te werken in een restaurant, dat op zondag gesloten is. De overige personeelsleden werden overgeplaatst. Tussentijdse in formatie werd gegeven over de Grondslagen van ons Beleid, waarvan het 7e concept bij de agenda vas gevoegd. Op de 3e Pinksterdag in de Zaanstreek wordt nader teruggekomen in verband met een vakantienota. In Den Bosch, Westerpassage had men een primeur: hel nieuwste jeepmodel van Ci troen werd de week vóór de opening van de RAI reeds in onze S.M. getoond. die' bestudeerd wordt. Het bestuur van de Stichting Personeelsaandclen, waarin 2 COR-leden zitting hebben, zal de aandeelhoudersvergadering op 7 mei a.s. bijwonen. Onze bedrijfsgeneeskundige, dokter Meulenbeld, heeft een andere werkkring aanvaard. Op 18 juni a.s. zullen onze gepensioneer den een reünie hebben in Sche- veningen. Met echtgenoten een gezelschap van ruim 500 perso nen. In de commissie ter bespre king van de COR-agenda wor den naast de secretaris be noemd de Heren H. M. Jans sen, N. Th. van der Velde en C. J. Way. De heer L. J. Stap had een memo voorbereid over oplei ding OR-leden. Afgesproken werd, dat de CPD zal worden verzocht de afdeling „oplei ding" uit te nodigen, in overleg met een commissie bestaande uit de heren D. Bruyn, W. P. J. Faassen en H. M. Janssen een programma samen te stellen voor: 1. opleiding OR-leden 2. voorlichting over OR-werk in de cursussen en andere vor mingsactiviteiten. Contact zal worden gelegd met vakbondsdeskundigen. Afgesproken werd, dat de COR, in overleg met de OR's, in bepaalde situaties zeker naar buiten z'n stem kan laten horen. De mening van de voor zitter zal hierbij grote invloed uitoefenen al is theoretisch de mogelijkheid opengelaten, dat de voorzitter niet instemt met de conclusie van de meerder heid. Het besprokene zal voor de volgende vergadering op 15 april nogmaals worden gefor muleerd.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2