[ji „Nieuws van de top zo snel inog naar alle bedrijfsonderdelen" openheid Mister-X gewonnen door v delukhejd* inwoner van Leiderdorp 1 1 1 3 1 1 3 1 1 1 1 1 1 1 3 1 l 3 J I I J I I Cor-leden na Garderen vliegende COR-lid AH. 's i i PROFESSOR DIEPENHORST IN DE „ENGELENBAK" TAAK COR ALBERT HEIJN LEGT ZICHZELF PRIJSSTOP OP OPTIMISME „CORNUIT" UI T DRIEDUIZEND INZENDINGEN UITVERKOREN UMllBHIllllHll M I M 4-daags personeelsorgaan %PHi 9 I I HI I I 262 jaargang nr. 7 maart 1969 De discussies in de Centrale Ondernemingsraad be ginnen steeds beter te lopen. Vooral na de met sneeuw balgevechten opgeluisterde bijeenkomst in Garderen, heeft men het gevoel meer tot elkaar te zijn gekomen. Drie leden van de COR, mevrouw Kluwen (Heerlen), en de heren Janssen (Utrecht) en Way (Zaandam), op tredend namens resp. de afdelingen restaurants, filialen en administratie, hebben daar tegenover ons getuigenis van afgelegd. In de kolommen hiernaast neemt de interviewende journa list onze collega Ypma in de ,,bootTer verduidelijking moet echter gesteld worden, dat de uitgebreide toelichting van on ze wnd. Hoofdredacteur onmis baar was, omdat aan een bui tenstaander wel eerst uitgelegd moet worden hoe wij gewoon zijn met elkaar om te gaan Teneinde nu een zekere rust op het prijzenfront te bewerkstelligen en de drei gende spiraalbeweging te helpen stoppen, heeft Al- bert Heijn besloten om voor dié artikelen waarvan men in de prijsstelling vrij is, in ieder geval tot 1 mei a.s. geen verdere prijsverhogin gen door te voeren. Ook na 1 mei zal Albert Heijn er uiteraard naar streven deze maatregel te continueren. Maar op dit moment valt nog niet te overzien hoe de invloed zal zijn op het totale prijsbeeld van de dan komende oog sten. Albert Heijn zal de be sprekingen met zijn leveran ciers over reeds doorge voerde prijsverhogingen voortzetten. Eventuele prijsverlagingen als gevolg van dit overleg zullen wor den doorgevoerd. De z.g. dagartikelen, zo als zuivelprodukten, vlees waren, groenten, fruit en vers vlees, die frequent door de marktbewegingen in prijs fluctueren, vallen buiten de maatregel. Het drietal, na de laatstge houden vergadering in de woon boot „Engelenbak" bijeen, bleek al te beschikken over de flair en reserve van politieke routi niers. Men sprak over „infor matie naar loven en naar be neden, en in horizontale rich ting" of het niets was en alle bedoelingen werden verpakt in j de blijde, verwachtingsvolle en l ietwat abstract aandoende vol- zinnen die wij kennen uit dat aardige programma dat vooraf gaat aan het zondagssportjour naal. En wanneer het met de j vragen of de antwoorden toch nog enigszins een verkeerde kant dreigde uit te gaan. trad coach Ypma corrigerend op met een indrukwekkende toe lichting, die o.i. qua constructie hier te lande alleen nog kun nen worden verbeterd door prof. mr. dr. Diepenhorst. Uit de woorden van de drie „afgevaardigden" bleek ons, dat er grote waardering bestaat over de wijze waarop de discussies verlopen. Ons werd een beeld geschetst van een ge zelschap, waarin rangen en standen wegvallen en allen op voet van gelijkheid met elkaar spreken. „De openheid ó'ie door Albert Heijn wordt gepropa geerd", betoogde de heer Way, „komt hier volledig tot uit drukking". Wel bleek ons. dat I de COR-leden aan de leiding een zekere mate van geheim houding verschuldigd zijn. In het vorige nummer van Flitsen hebt u al een indruk wekkende opsomming gezien „Mijnheer Van Vliet, mijn naam is Van Zutphen en ik kom van Albert Heijn uit Zaandam.'' Met deze woorden richtte de heer A. van Zutphen van Albert Heijn Res taurants N.V. zich op zaterdag 22 februari tot de heer J. J. van Vliet (Eikenlaan 15 te Leiderdorp) die kenne lijk niet wist wat hij moest beginnen met de man die hem in zijn zaterdagse bezigheden kwam storen. Toen de heer Ven Vliet er van overtuigd was dat de heer van onderwerpen waar de raad zich doorheen wil worstelen. Het zijn allemaal punten die betrekking hebben op het AH-personeel in zijn ge heel. Een lichaam als dit, zo legde de heer Janssen ons ge- Zie verder pagina 3 Van Zutphen hem geen boeken kwam verkopen en ook geen verzekeringen wilde afsluiten besloot hij hem in de huiska mer te laten vertellen wat dan eigenlijk precies wel het doel van zijn komst was. Voordat de heer Van Zutphen echter uit kon leggen dat het gezin Van Vliet eigenaar van de befaamde pony Mister-X geworden was zei de heer Van Vliet reeds „U komt me toch niet vertellen dat ik het paardje heb gewonnen?" Het „ja" van de heer Van Zut phen werd volledig overstemd door de juichkreten van de bei de oudste dochters van de heer Van Vliet die hiermede hun in stemming met het gebeuren ver tolkten. Bijgaande foto toont mevrouw S Kluiven, lid van de Centrale Ondernemingsraad. op het vliegveld Beek te Limburg bi. haar terugkeei van de COR- vergadering. Het is niet moei lijk te raden waarom mevrouw Kluwen de bijnaam ..de vlie- De invloed van de B.T.W. en de kosten- en grondstof- fenprijzen hebben het krui- denierswarenpakket bij Al- bert Heijn N.V., vergeleken met het prijspeil van de cember 1968, met circa 2.8 doen stijgen. Dit per centage heeft het bedrijf begin januari reeds ge noemd en tot nu toe heeft men deze 2,8 kunnen handhaven. Uit de vier kelen stegen uitsluitend optimistische gelui den op. Het werd ons duidelijk, dat er in de raad tijdens de eerste bijeenkomsten voorna melijk werd overlegd over de manier waarop er overlegd moest worden, maar dat men nu zo ver is, dat er spijkers met koppen kunnen worden geslagen. De heer Way onthul de: „Garderen heeft meer ruimte en licht gebracht. De ideeën van jongeren en oude ren zijn nader tot elkaar geko men. Men heeft zich dc toon van het gesprek weer iets beter eigen gemaakt en de ardoor was de vergadering -an vandaag al een stuk levendiger." Op bijgaande foto overhandigt de heer K. Dekker, manager van hel AC Wegrestaurant te Leiderdorp, de befaamde pony Mister-X aan de heer J. J. van Vliet die door het bedenken van de naam Coniuiteigenaar van het dier is geworden. Het bezoek aan het gezin I Van Vlie3 betekende het defini tieve einde van de naamloze carrière van de pony Mister-X die door Albert Heijn Restau rants N.V. als prijs ter beschik- king was gesteld in een wedstrijd bij de opening van i het AC Wegrestaurant te Lei derdorp, waarbij de pony ge- wonn n kon worden door de gene die de meest originele naam voor het dier wist te be denken. Na rijp beraad besloot de jury uit de ruim 3000 inzen dingen (waarvan enige honder den Alco's en Acoleien) de j naam Cornuit van de heer Van Vliet te kiezen. Gebrek aan plaatsruimte voor het dier dwong de heer Van Vliet van het accepteren van de viervoe ter af te zien en de tegen waar- de van het dier. een bedrag van duizend gulden, in ont- vangst te nemen waardoor de pony wederom eigendom van Albert Heijn is geworden, die het dier wederom aan zijn eer- I ste eigenaar Manege Molen kamp te Nootdorp heeft terug- verkocht zodat het nu weer fris en vrolijk tussen zijn >ude vier- gende non van de Centrale voetige vrienden en vriendin- Ondernemingsraad" heeft ge- I nen in de dagelijkse lessen mee kregen. 1 galoppeert

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1