NIEUWE AH HOOFDKANTOOR KRIJGT GESTALTE Ch flitsen CENTRAAL STOF- ZUIGERSYSTEEM VUILVERBRAN DINGSINSTAL LATIE TELEFOON INSTALLATIE KANTOORINDELING VERLICHTING BRANDMELDING INDELING BEGANE GROND INDELING EERSTE VERDIEPING INDELING BOUWSCHEMA AIRCONDITIONED VENTILATIE INRICHTING HOOFD- KANTOOR KRIJGT ALLE AANDACHT DIENSTENKERN IN DE MIDDENBOUW AH-Flitsen Pagina 2 bestaande liften gebruikelijk. De deuren in de lift openen zich vol-automatisch, terwijl een foto-elektrische cel de deu ren geopend houdt zolang de ingang geblokkeerd is (in- en uitgaand ve'keer). De Personen-Goederenlift heeft peciale voorzieningen voor gehandicapten, niet ver ende opklapbare zitbank, ver laagde bedienings-tableaus, leuning in liftkooi en bij de kooitoegang een handgreep. In de Kern zijn tevens 2 geschei den trappenhuizen geplaatst. Op elke verdieping zijn dames- en herentoiletten onderge bracht. terwijl voor de dames I een ruimte is gereserveerd voor een „Powder-Room". Op elke verdieping bevindt zich een werkkast en een ruimte voor opslag vuilcontainers voor de schoonmaakdienst. Eer. buizen post die vanuit alle verdiepin gen te bedienen is heeft ook een plaats gekregen in de kern. Op elke verdieping zijn 2 ruim ten ter beschikking voor di verse doeleinden, onder andere archief, magazijn, kluis, en eventueel proef branderij. Om le kosten voor het schoonmaken zo laag mogelijk te houden wordt in het gehele gebouw een huiswerk aange bracht met op verschillende punten een aftappunt. Met be hulp van een exhauster, die in de kelder ondergebracht is, worden de leidingen vacuum ge zogen. Door nu een slang aan te sluiten op een aftappunt kan als met een normale stofzuiger gewerki worden, echter zonder het hinderlijke lawaai \an de normale huisstofzuiger. Het op gezogen vuii wordt in de kelder opgevangen in plastic zakken. Met dit systeem is het mogelijk in de normale werktij den de gangen en kamers van afwezige personen te reinigen, zonder geluidshinder. Op de installatielaag is een vuilverbrandingsoven geplaatst, met daarbij een opslagruimte voor de vuilcontainers. Voor brandbeveiliging is deze ruim te voorzien van een C02-in- stallatie. Nadat 's avonds al het vuil opgehaald is, worden de vuilcontainers in die ruimte op geslagen. De volgende dag wordt het vuil verbrand en 's avonds kan de as van die installatie met behulp van het centraal stof- zuigsysteem naar beneden wor den afgezogen. Vernietiging van bijzondere stukken kan ook via die verbrandingsoven geschieden. Gekozen is voor de toestellen met drukknopbediening, terwijl ook in de installatie de moge lijkheid opgenomen is direct van bu ten zonder hulp van de telefonistes en bij bekend zijn met het telefoonnummer, ieder personeelslid te bellen. Dit sys teem geeft een grote besparing aan tijd aan telefonistes. Elke verdieping is verdeeld in 4 delen van elk 139 m2 en enige grote afdelingen op de le verdiep ng. Uit een onderzoek zijn gegevens verkregen ten aanzien van het aantal kontak ten per week per afdeling. Met behulp hiervan zullen de ver schillende afdelingen over het gebouw worden ingedeeld. Per afdeling zal de indeling bespro ken worden. Hiervoor worden meubeltjes gebruikt schaal 1:25. Nadat de opstelling door de af delingschef akkoord bevonden wordt, zal met behulp van een Polaroid-camera direct een fo to gemaakt worden. Hierdoor vervalt het intekenen op de plattegrond. Na de verhuizing zal dus iedere afdeling zijn eigen gekozen indeling terug vinden. De verlichtingsbuizen zijn steeds in de lengterichting van het raam gesitueerd in 2 banen. De binnenbaan wordt centraal geregeld, terwijl de buitenlicht baan naar behoefte bij- of uitgeschakeld kan worden op elke 3,60 m. De buizen zijn zo geplaatst dat, wanneer wan den geplaatst moeten worden, dit zonder verplaatsing van de armaturen kan geschieden. De verlichtingssterkte zal ongeveer 600 Lux bedragen (nu gemid deld 500 Lux). Het gebouw is voorzien van een brandmeldings installatie. Met behulp van detectoren, die geplaatst zijn in de afvoerkanalen van het air conditioning systeem, wordt bij rookontwikkeling via de detectoren een signaal door gegeven op een meldingsta bleau bij de portier (deze post wordt dag en nacht bezet). Ge lijktijdig gaat via een zakappa- raat van de zogenaamde stille oproep bij plm. 40 personeelsle den die bij de brandbestrijding zijn ingedeeld, een zoemer. Door dit apparaat zal de por tier melden waar de rookont wikkeling is gemeld en kunnen zonder het overige personeel te verontrusten maatregelen ge nomen worden. De melding gaat ook direct via een PTT- ïijn naar de meldingspost van de Gemeente Brandweer. Bui ten werktijd zal de melding al leen doorgegeven worden aan het meldingstableau portier en direct via een PTT-lijn naar Brandweer. Elke verdieping is verdeeld door brandwanden in twee gedeelten. Bij brand slui ten le deuren m de wand en in de lifthal. De deuren zijn voor ontvluchting met de hand te openen. Hierdoor zijn twee vol ledig onafhankelijke ruimten ontstaan met een trappenhuis. In het trappenhuis heerst kon- stant een overdruk, zodat geen rook de trappenhuizen kan be reiken. Brandalarm kan per 4 verdiepingen door middel van een indringende schel gegeven worden. Op de begane grond, groot 2240 m2. zijn onder andere on dergebracht: Portiersloge met bedienirigs- en controlepanelen. Telefooncentrale. Telexkamer. Filmzaal plm. 120 personen. Noodaggregaat. Uitmonster- ruimte Non Food. Bibliotheek - Tijdschriften Postkamer. Ver gaderzalen. Kantoren. Tentoon stellingsruimte. Op co le verdieping, groot 3247 m2, zijn onder andere on dergebracht: Computer uit- breidin^smogelijkheid. Faktuur- afdeling. Bestelcentrale. Contro lekamer Pons- en lichtkamer. Proefkeuken (voor recepten, merchandisers, AC's). Keuken voor koude en warme maaltij den. Spoelkeuken. Kantine. Lobby. Buitenterrasje. Onder zocht wordt de mogelijkheid een buitenterrasje op het dak van de kantine aan te brengen. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 21 21 februari 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 De aktiviteiten van het voorbereidingsteam zijn nu zo ver gevorderd, dat het definitieve plan voor ons nieuwe Hoofdkantoor op papier gestalte heeft ge kregen. Door dit team wordt hard gewerkt om binnen kort de totale kosten voor de bouw van het nieuwe Hoofdkantoor te kunnen vaststellen. Bij het tot stand komen van het defi nitieve plan is personeel van de Bouw Technische Dienst nauw betrokken ge weest. De bouw zal uitge voerd worden volgens het zogenaamde Jackblocksys- teem. Het komt in het kort hierop neer. dat nadat de kelder ge reed is, daarin 96 hydraulische vijzels worden opgesteld die elk 250.000 kg. kunnen heffen. Na de opstelling van de vij zels bouwt men de dakopbouw (op de begane grond). Hierna begint het omhoog drukken van een laag. Nadat de volgen de vloer gereed is wordt ook deze omhoog gedrukt en zo I verder alle volgende verdiepin- gen. Le hydraulische vijzels worden via een centrale bedie- oingslessenaai automatisch of 1 met de hand geregeld en ge controleerd. Om het gehele ge bouw staat ter hoogte van eni ge verdiepingen een plastic tent. waarin het mogelijk is om I bij alle weersomstandigheden te werken. De toren die uit de- j ze tent komt is geheel glasdicht.. Het voordeel van dit j systeem is, dat alle benodigde j materialen horizontaal worden ingevoerd, zodat geen hijskra nen op het bouwwerk benodigd J zijn. De bouwtijd met dit sys- teem is aanmerkelijk sneller. Het nieuwe Heofdkantocr zal - bestaan uit een kelde>\ een uit- j gebouwde begane grond en le i verdieping, 16 normaallagen, I een installatielaag en een lift- I machinekamer. De tctale bruto vloeroppervlakte is 22.085 m2. gedragen door 168 palen die alk een druk kunnen opnemen van 180 ton (180.000 kg.). Voor de laagbouw worden 2 soorten pa len gebruikt, die 80 ton of 120 ton druk kunnen opnemen, to taal 120 stuks. De ke'dervloer 1 is 1 meter dik. Het gebouw zal volledig air conditioned worden uitge voerd. Dat wil zeggen, dat war me of koude lucht naar behoef te in de afdelingen en kantoren wordt ingevoerd en afgezogen. Deze lucht is tevens van de juiste vochtigheid. Met dit sys teem zal steeds een prettig werkklimaat verkregen wor den. De ramen zullen bij gebruik van dit systeem niet geopend kunnen worden, hetgeen trou wens door de hoogte van het gebouw (wind) en de veront reiniging van de lucht (Mobil Oil) ook niet aan te bevelen zou zijn. Om de warmte van de zon uit het gebouw te weren zijn dubbele ramen aangebracht met een spouw van pl.m. 45 cm. Tussen deze raampartij hangt een zonwering die per 3,60 m. van binnen uit te be dienen is. De spouw wordt me chanisch geventileerd. Voor de borstweringsstroken zullen alu minium platen worden gehan gen en wel zodanig, dat ach ter deze platen een ruimte aan wezig is van pl.m. 10 cm., zodat hier een natuurlijke ventilatie ontstaat. De aluminium platen worden volgens een zogenaam de open gietmethode vanaf 2 zijden gegoten. Hierdoor ontstaat een bepaald patroon in de plaat dat bij elke weersomstandigheid een ander effect te zien geeft. Uitgangspunt voor de raam- hoogte v/as, dat zowel zittend als staand vrij naar buiten ge keken kon worden. Het bin- nen-glasraam is te openen. Dit is zo uitgevoerd om de schoon maakkosten voor het reinigen van de ramen te verminderen. De bniten-glasstroken zullen via een glazenwasserslift gerei nigd worden. genomen met bijvoorbeeld: verlichtingskleur (AG), genor meerd meubilair (AG en HK), proeftapijt (IHK, Oostzijde en in PMC-gebou.w Amersfoort), schoonmaak-werkzaamheden (HK). Voorlichtingsavonden voor grotere groepen zijn en worden gehouden. Inspraak-bijeen komsten vcor kleinere groepen zullen op korte termijn georga niseerd worden. Bij de inrich ting van de kantoren is er van uitgegaan, dat een perso neelsuitbreiding tot zeker 1980-1985 hierin opgenomen kan worden. Daarbij moet het ten aanzien van de inrich- tingsmogelijkheden flexibel zijn. Ook is als doelstelling ge- j weest geen luxe, maar wel een i goed kantoor te bouwen, waar I het voor ons allen prettig wer- ken is. De kosten van de in vesteringen zijn steeds afgewo gen tegen de jaarkosten. Het onderhoud van een gebouw is nog steeds een sterk stijgende kostenpost. Bijvoorbeeld, de geschatte kosten voor het schoonhouden van ons nieuwe Hoofdkantoor zijn 250.000,— ƒ300.000,-- per.jaar. Begrij pelijk' is dan ook, dat steeds gezocht wordt naar kosten besparende oplossingen. Het gehele kantoor zal bij 1 volle bezetting plaats bieden aan 1200 personen. Wanneer al les volgens plan verloopt zal de bouw volgens het volgende schema plaats vinden: le paal begin mei 1969, le vijzeling be gin mei 1970, B luwwerk gereed begin juni 1971. Voor het grondwerk zal gebruik worden gemaakt van zogenaamde Franki-palen. Dit zijn in de grond gegoten palen van 60 cm. doorsnede. De toren wordt De inrichting van het nieuwe Hoofdkantoor is nog niet ge heel bepaald. Er zijn reeds vele gesprekken gehouden met AH-medewe'.kers, terwijl vele gesprekken individueel en in groepsverband nog zullen moe ten volgen. Naast deze gesprek ken worden al diverse proeven In het gemeentehuis te Raalte werd op vrijdag 7 fe bruari j.l. het huwelijk voltrokken tussen mej. Tonny Wessels en de heer Cor Veerman, de laatste werkzaam in de afd. Vacuum Rookworst van het P.B. Wijhe. Col lega's van de heer Veerman vormden, gestoken in smette loos wit gewassen en gestreken overalls, na de huwelijks voltrekking een erehaag. Het bruidspaar moest onder een aantal fraai versierde bogen door, waaraan o.a. grote AH-worsten hingen, om de auto te bereiken. Een en an der trok grote belangstelling. De indeling van het kantoor is zodanig dat in een kern (midden-gebouw) alle diensten zijn ondergebracht die buiten de directe werksfeer vallen. Daarin zijn opgenomen 5 Personenliften, snelheid 2,5 m/sec., plaats oiedend aan 21 personen, 1 Personen Goede renlift, snelheid 1,25 m. sec., plaats biedend aan 21 personen. Volgens een bepaald program ma kunnen deze liften in geschakeld worden: A. Nor maal verkeer tussen de verdie pingen (overdag). B. Nacht-ver keer (dus gedurende de avond en de nacht, wanneer slechts enkele personen in het gebouw aanwezig zijn). C. Piekuur-ver keer in opwaartse richting met zoneschskeung (bij vollopen van het gebouw.). D. Piek uur-verkeer in neerwaartse richting (bij het leeglopen van het gebouw). Deze keuze geschiedt geheel automatisch. Tijdens Piekuur-verkeer bedie nen 3 liften 3e t/m 8e verdie ping en 3 liften 9e t/m 17e ver dieping Personeel voor de le en 2e verdieping kan gebruik maken van de trappen. De vul- en leegloop Lijd van het gebouw is berekend bij volle bezetting op 14-16 minuten, wat volgens de normen die hiervoor gelden als zeer goed aangemerkt wordt. In de liften is aan weerszijde van de deuren aan de binnenzijde een bedie ningstableau aangebracht. Te vens is m elke lift een klapstoeltje en telefoon aanwe zig. Als nieuwigheid is aange bracht een z.g. „Direct Floor Approach". Hiermede is het mogelijk dat de liftkooi direct op één etage kan inrijden zon der fijnregeling zoals in

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2