naar Amerika Tien AH echtparen CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD BEZINT ZICH OP ZIJN TAAK iHimiiiiiiiiiu Ontwikkelingsfasen Werkgroepen Hoofdprijs in OPW filialen: SAH002000312 Flitsen Landelijk februari 1969 M I M ^"daags personeelsorgaan fxi nir^pn rs Avonds gaf de heer Van Boeschoten, medewerker van het Nederlands Pedagogisch Instituut een uiteenzetting over de „Ontwikkelingsfasen van 'ie sociale verhoudingen". Duide lijk bleek weer eens, dat der gelijke onderwerpen voor vele AH COR-leden niet nieuw wa ren en bij de discussie werd dan ook vooral de visie op do toekomst aan de orde gesteld De essentie van de vraagstel ling was: gebroken en de resultaten wa ren daar dan ook naar. Ook de heer A. Heijn. als voor zitter van de COR, Dr. H. P. Meppelink als hoofd centrale personeelsdienst en J. Ph. Yp- ma, als plaatsvervangend se cretaris, hebben ijverig aan de discussie deelgenomen; de heer H. K. Engel, die als secretaris van de COR de algemene lei ding van deze bijeenkomst had. trad bij de discussiegroepen als coördinator op. Vanaf 11 uur woensdagmor gen heeft het gehele gezelschap Onze centrale ondernemings raad bijeen op 12* febr. jl. in Garcleren. Het bedrvisklimaul bleek gezondaangezien niemand het nodig vond een jas aan te trekken om in de diept sneeuw op de foto te gaan. zich bezonnen op de conclusies van de werkgroepen. Het noe men van alle onderwerpen zou een speciaal nummer van de flitser, vragen maar enkele gre pen zijn wellicht illustratief. Zie verder pagina 3 Amerikaanse wolkenkrabbers zullen een welkom toe roepen aan de tien AH-filiaalhouders (met hun echtge notes) die als eersteprijswinnaars van de nieuwe OPW- filialcn uit de bus zullen komen. Aan de medewerkers van de eerste prijs winnende filialen wordt twee weken extra salaris uitgekeerd. Dit is een fors gedeelte uit het. sterke rennersveld van de Albert's Corner Kalverstraat. Bij het team ziet u de ploegleider, de heer Kees Pellenasse. En kele. eminente renners die hij heeft bijeengebracht zijn houwtje Jansende man die vaak met kop- lengten wint, Jo de Roo- schie. 'n zwaarlijvige maar felle sprinter. Helena An- queschaap'n routière weggekocht uil de ploeg Wimpy. Peter Lanspost'n doldr aaiende zes-daagse doordouweren Toon Kop- pi, 'n berggeit van formaat Verder ziet u overbeken de gezichten van befaam de renners uil Amsterdam en omstreken, o.a. Chris van EstGerard Nijdam, Annie Wagtmans, Diana Suikerbuyk. allen in bla kende gezondheid en vecht lustig tot en met. Zij zullen de acht etap pes touren onder het merk van hun sponsor, de A l- bert Heijn Restaurants. Na hun zege in de onlangs verreden Tour de Fromage zijn zij bijzonder gebrand op een gunstige plaats in het eindklassement van de O.P.W. TOUR. Houdt dus geducht rekening met de ze ploeg! De ontwikkelingsfasen van het bedrijfsleven gaven de noodzaak te zien om te voor zien in de dagelijkse behoeften, namelijk de economische- en materiële zaken geven de door slag. Daarna werd de bestaans zekerheid het hoofdpunt en kwamen onder andere de so ciale verzekeringen centraal te staan. Naarmate echter in deze eerste behoefte werd -oorzien kwamen andere aspecten naar voren t.w. de inschakeling van I de mens met al zijn vermogens en zo zien we, dat n et alleen in het overleg over arbeids voorwaarden, maar ook in de werksituatie, de samenwerking tussen leiding en uitvoerenden, steeds groter wordt Het is een uitdaging aan het moderne leiderschap om in de ze nieuwe ontwikkelingen dr juiste vorm te vinden en het is een uitdaging aan hen, die bij i het werk zijn ingeschakeld om 1 zich met al hun vermogens in te zetten. Het wederzijds sti- muieren en motiveren is de motor voor onze vooruitgang. De volgende morgen werd in 4 werkgroepen in deze geest doorgegaan. De twee vragen, die behandeld werden luidden: 1. Wat mag de COR ver wachten, dat met hem bespro ken kan worden. Waar begint en waar eindigt de inspraak van de COR. 2. Hoe komen wij tot meer en beter overleg in de werk situatie. De werkgroepen hebben hier twee uur lang hun hoofd over Het „Speuldersbos" in Garderen, lag onder een witte mantel toen dinsdagmiddag tegen 5 uur 22 leden van onze Centrale Ondernemings Raad uit bet gehele land zich daar verzamelden om zich te beraden over opgedane ervaringen en toekomstplan nen. Omdat meteen 's avonds de geesten fris moesten zijn voor de eerste bespreking werd voor het diner de omgeving nog even verkend en zodoende ontstond er al di rect een actieve en gezellige sfeer, die ook de volgende dag kenmerkte.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1