Ftitz-induel met AC manager R. Dekker Les Baroques PROTESTEREN, LANG HAAR, KOMMUNICATIE, INSPRAAK Flitz er eens uit Flitz-in top 10 AH-Hitsen MÈÈSËÊÊ SHOES 15 februari Steenbergen (De Schuur) 16 februari 's middags Alkmaar (Canadaclub) 16 februari 's avonds Zwaag 22 februari Den Haag (Club 192) GOLDEN EARRINGS 15 februari Leeuwarden (JOK-gebouw) 16 februari 's middags Utrecht (Club 16) 16 februari 's avonds Honselersdijk 18 februari Purmerend (Doelengebouw) 22 februari Irnsum (Twee Gemeenten) SHOCKING BLUE 18 februari Rijen (Harmonie) SWINGING SOULMACHINE 15 februari Maasland (Trefpunt) 16 februari Koog a. d. Zaan (Waakzaamheid) 18 februari "s middags Nieuw Kuyk (De Ster) 18 februari 's avonds Beringen (Cios) 21 februari Bovenkarspel (Blow Up) 22 februari Kamperland ZEN 15 februari Wolvega (gebouw Irene) 16 februari 's middags Haarlem (Club 7) 16 februari 's avonds Grootenbroek (Wapen van Grootenbroek) 17 februari Rijen (Carnaval) LES BAROQUES 15 februari 's middags Utrecht 15 februari 's avonds Woerden 16 februari 's middags Warmond 16 februari 's avonds Rotterdam BLUES DIMENSION 15 februari Hoogeveen (Royal) 16 februari 's avonds Drachten 16 februari 's middags Veendam (Parkzicht) 21 februari Wolvega 21 februari Rutten MOTIONS 15 februari Woudrichem (Verenigingsgebouw) 16 februari Helden Beringen 22 februari Schiedam ROD-Y-S 15 februari Wolvega 16 februari Ter Apel (Zaal Schot) CATS 15 februari Noordoostpolder (BANT) 16 februari Heerhugowaard (zaal Bleker) 17 februari Den Helder 18 februari Grootebroek (zaal Groot) 22 februari Beverwijk (Promenade) BUFFOONS 15 februari Beverwijk (Promenade) 16 februari Almelo (Cultureel Centrum) 18 februari West-Beemster (zaal Groothuizen) 22 februari Franeker (De Korenbeurs) 23 februari Obdam (zaal Kuiper) Jullie hebben waarschijnlijk wel gelezen dat er enige tijd geleden in de Alberts Corner Lei den een langharige jongeman de deur uitgewerkt is, met het gevolg dat de AC is bezet door langharigen. Een hele rel die door alle kranten is gemeld. Dit was voor ons aanleiding eens met de heer R. Dekker, manager van de nieuwe AC Leider dorp, en destijds de scepter zwaaiend in Leiden, te gaan pra ten. Hieronder en kele flitsen uit het gesprek: Flitz-In. Maakt u onderscheid tussen langharigen en kortha- rigen? Hr. Dekker: Neen, er wordt beslist geen onderscheid gemaakt. Ik weet heel goed dat lang haar een verschijnsel is van de ze tijd. Maar ik stel me wel op het standpunt dat lang haar ook schoon kan zijn en dat het niet nodig is dat een langharige jongen in een AC komt en er echt vies uitziet. Daar moeten we tegen wa ken geloof ik. We heb ben niet alleen met - langharigen te maken maar ook met de ande re gasten. Flitz-In: Storen die zich aan langhari gen? D.: Ja dat gebeurt beslist. Men zegt niets, neemt zo'n jongen van top tot teen op en komt niet meer terug. Het is mijn taak als manager anders schiet ik te kort om daarop te letten Flitz-In: Kunt u zich voorstellen dal jongeren die het niet eens zijn met de gang van zaken, zich hierte gen verzetten? D.: Ik weet na tuurlijk wel dat er een heleboel fout is in de maatschappij. Er zijn er die ook mijn type niet zijn. Maar ik ge loof toch dat de veran deringen geleidelijk moeten gaan; en al die protestmarsen, ik weet het niet, ik geloof dat het een heleboel om de rel begonnen is. De ene keer protesteren ze te gen Viet-Nam, de an dere keer tegen of voor Castro, als er maar iets te demonstreren is. Flitz-In: Er is na tuurlijk altijd een ge deelte bij dat het om de rel begonnen is, maar er zijn ook een groot aantal mensen voor wie het echt de enige manier is om hun ongenoegen te ui tenen zijn het niet juist deze jongeren die het meest over allerlei zaken nadenken. D.: Dat weel ik niet. Flitz-In: Maar is het niet zo dat de jeugd, opgegroeid in een tijd van kommuni- katie zich meer inleeft in allerlei wereldpro blemen als bv. Viet-Nam dan een he leboel ouderen, die op gegroeid zijn in een tijd waarin veel meer in je eigen kring, eigen plaats gericht was. D.: Toen ik 17-18 jaar was, was de NSB en de NAZI-partij in opkomst en werd de politiek toch ook intens beleefd. Dat dit nu verder gaat komt in derdaad door de mo derne kommunikatie. Flitz-In: Men ivas op Europa gericht. Inderdaad. Flitz-In: Dacht u dat door die kommuni katie de jeugd kri tischer ingesteld is? D.: Ik geloof van wel. Ik mag ze ook echt wel de jongeren. Ik wil alleen maar stellen, je komt niet los van je zijn, van je om geving, de manier waarop je moet leven. Flitz-InVindt u dat de jeugd voor vol wordt aangezien, dat ze echt meetellen D.: Ja, dat vind ik wel. Ik geloof dat er van alle kanten reke ning met ze gehouden wordt en dat er een heleboel instellingen zijn die zich met de jeugd bemoeien, maar de jeugd moet ook mee willen werken. Flits-In: Er wordt wel aandacht aan besteed, in jonge renorganisaties mogen ze meepraten en er wordt misschien ook wel naar geluisterd maar voor de rest stop. D.: Neen, dat ge loof ik niet. Ik zit er niet zo erg in, maar in de universiteiten wordt er toch ook gesproken met de Minister. Ik heb op de t.v. gezien dat er rookbommetjes om hem afgegooid werden en de Minister bleef rustig staan. Nou, dat vind ik nogal wat. Als ik de minister ge weest was, had ik ge zegd, loop naar de bliksem met je troep. Als je bereid bent tot een gesprek en je wordt op die manier behandeld, dat vind ik niet juist. F lits-In: Er is wel een gesprek maar geen inspraak. D.: Ja, maar nu komen we op het punt van discipline en orga nisatie. De jeugd denkt over alles mee te kun nen praten, alles te weten. Dat is niet waar en daarom moet je een stuk van de organisatie en discipline overlaten aan de ouderen, want die weten daar meer van. Flitz-In: Een laatste vraag: Vindt u niet dat jongeren van bv. 18 jaar die in dienst moeten en be lasting betalen stem recht hebben? D.: Dat is na tuurlijk een moeilijk punt. In Amerika is de stemgerechtigde leef tijd verlaagd. Maar ik vraag me af of de li chamelijke ontwikke ling wel gelijke tred met de geestelijke ont wikkeling houdt. Een jongen van 18 jaar is lichamelijk uitermate geschikt voor de dienst, maar of hij geestelijk ook alle din gen kan overzien, dat betwijfel ik. Flitz-In. In ieder geval is hij beter in slaat te stemmen dan een kindse bejaarde, die toch ook stemrecht heeft. D.: Dat wel, maar een jongen van 18 jaar staat nog zo onder invloed van zijn ouders, die stemt dan toch hetzelfde. Samengesteld door liet personeel van de SM te Haren, doorgebeld door Nelly Mijer. 1) Eloise Barry Ryan 2) Ain't got know I got live Nina Si- mone 3) Lea Cats 4) A little bit of peace Golden Earrings 5) Ob-la-di, ob-la-da Marmalades 6) Softly, softly Equals 7) Revolution Beatles 8) I've got dreams te re member Otis Red ding 9) Hey Jude Beatles 10) Pikketanessie John ny Jordaan Het is alweer enige tijd geleden dat Les Baroques hun laatste hit lanceerden op het Whammm-label. Het was „Without feeling, without mind", een meedo genloze stamper, ontsproten aan de creatieve geest van ex-TEE SETman Ferry Kar melk. Waar blijft echter hun nieuwe zwarte schijf, of is het muzikale koppie van Ferry leeg geraakt? Flitz-in wacht in span ning. 3L IkaU. aO§L Ofuxc^ Uyv ctfc. IcoinZ^vdje. LX$Or\ Lrv Jiti h XfjxA A.H. "WcfcStK" urcWtw Xxfü«\ AtX UtoA -fen. bouJUn. \XojcX Awewn Aitytëfv, Jxzi SUA. Sfcotn, dQjJist \Jb (XCorv kik!1. AhV0óoujsS3 Wat zzo-uywil ^^ooS^OcdJumld^dcuJi1

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 4