Gestoei met paarden, pony's ladies en misters Stuntwerk rond opening AC Leiderdorp MEJ. H. DE NIJS WERD MEVR. LINNEKAMP Geheimzinnige dame Een ruin Lokkende ier en dertig reservechefs benoembaar tot ZBBL FORMOSA A'DAM GAAT ISLUITEN AH Computer- aktie Krachten Blauwschimmel DE BEER W. REM NA 25 JAAR MET PENSIOEN Ludy-G AH - Flitsen naar de opgegeven manege in Nootdorp, waar de heer Van Wely ten slotte naar voren trad met zijn lievelingspaardje, een bijna vierjarige Welsh blauwschimmel met drie witte voetjes, die hij twee jaar gele den zelf van de boot 'uit Enge land had gehaald. De Alberts Corner bij Leiderdorp is nu in gebruik en op een stukje land ietwat terzijde wacht Mister X op een nieuwe naam en een nieuwe eigenaar. Bedaard kijkt hij langs de bezoekers heen die eens even komen neuzen wat de binnen hun bereik liggende hoofdprijs nu eigenlijk inhoudt. Maar af en toe signaleren wij in de goedhartige ogen van het dier een enigszins spottende blik, die vooral op vlamt wanneer de heren van Zutphen en van Petten van de reclame-afdeling in de buurt komen. Mister X geniet dan nog zichtbaar van de bokkesprongen die deze beide functionarissen hebben moeten ma ken, toen zij AH op slinkse wijze publici teit wilden verschaffen door misbruik te maken van de ijzersterke image, die paard en pony zich door de eeuwen heen als be trouwbare, sympathieke mensenvrienden hebben verworven. Vlak voor de opening hebben de twee heren ons onbevangen van hun capriolen verteld. ..Toen de ingebruikneming van deze AC eindelijk in zicht be gon te komen", zegt de heer van Zutphen, „zijn wij gaan zoeken naar mogelijkheden om rond deze gebeurtenis de nodi ge publiciteit te ontketenen. Er speelden door onze hoofden plannen met zeppelins, enorme luchtballonnen, oude auto's en er doemde zelfs het idee op ter plekke een prehistorische mammoet op te graven, die dan natuurlijk wel eerst stiekem in de grond moest zijn gestopt." Al deze plannen bleken evenwel om uiteenlopende re denen niet uitvoerbaar. En toen kwam men, rondrijdend door het vlakke polderland waar de koetjes en kalfjes gre tig graasden, op de gedachte een andere weidebewoner, het paard, als hoofdfiguur te laten fungeren. Het verband tussen deze viervoeter eri het verkeer was gemakkelijk te leggen, zo, als blijkt uit de ieder bekende term pk. Men begon in deze richting verder te denken. Het dier zou Lady X worden genoemd en tijdens de opening zou worden geopenbaard dat het als hoofd prijs diende voor degene die het dier een naam wist te ge ven. Maar tot dat moment moest de identiteit van de ge heimzinnige dame verborgen blijven. Wij zetten in de kran ten advertenties, dachten de reclame-mensen, waarin staat: Lady X verwacht u. De heer van Zutphen geeft toe: „Wij rekenden op verte genwoordigers en andere man nen langs de weg, die vast en zeker nieuwsgierig zouden i worden of zij niet Miss Hol- land of een andere schone juf- i frouw zou zijn." De annonces j werden opgesteld en de man j die de teksten voor het direct I na de opening verschijnende AC-krantje a la Carte moest schrijven, ging aan de gang om breed uit te meten over de ont hulling van het raadsel, de verdiensten van het paard in het menselijk verkeer en »de omvang van de hoofdprijs. De moeilijkheid waarmee de 1 heer van Zutphen had te kam pen was, dat hij was gebonden aan een bedrag van duizend gulden. Volgens de wet is het n.l. niet toegestaan voor dit soort wedstrijden een geschenk als prijs beschikbaar te stellen, dat dit bedrag in waarde te boven gaat. Al gauw bleek evenwel, dat het onmogelijk was voor 1000 een behoorlijk paard op de kop te tikken. En zo kon het gebeuren dat de a I la Carte-man, die intussen zijn j teksten al had ingeleverd, op een namiddag werd opgebeld I door een sombere stem: „Slecht j nieuws! Het is een pony gewor- den. Je moet er een andere draai aan geven." Maar dat was slechts het be gin van de verwikkelingen. De heer van Zutphen had n.l. op dat moment in 'de tweede helft van december nog maar heel weinig tijd om een geschikte pony tc vinden. Vier dagen later moest alles defini tief geregeld zijn, omdat an ders het drukwerk en de foto's niet tijdig meer gereed konden komen. Waar moest zo snel zo'n paardje vandaan worden gehaald? In paniek belde hij met de Hippische Sportbond en hoorde tot zijn blijde verras sing dat op hetzelfde adres de Nederlandse Ponyclub was ge vestigd. Mej. L. J. M. Verdonk van 1 deze voortreffelijke vereniging sprak troostende woorden tot de geplaagde AH-functionaris door te verklaren dat er beslist nog wel zo'n dier gevonden zou worden en zij zegde toe meteen i telefonisch in den lande te zul len informeren. Korte tijd later belde zij in- derdaad terug en verwees naar 1 de manege van de heer van j Wely in Nootdorp, alwaar een prachtige ruin beschikbaar zou zijn. De heer van Zutphen l dankte de charmante juffrouw in uiterst hoffelijke bewoordin gen en werd hierdoor zozeer in beslag genomen, dat hem pas na beëindiging van het gesprek in gedachten schoot dat één der door haar gebezigde termen hem onbekend in de oren had geklonken. Wat ter wereld was nu eigenlijk een ruin? Onze reclameman tastte haastig naar een woordenboek en even liter hoorden zijn col lega's hem steunende geluiden maken en zagen hem de han den vertwijfeld voor de ogen slaan. ..Een gesneden hengst" meldde de dikke van Dale, en dat terwijl het om een „Lady" was begonnen. „Met het schaamrood op de kaken", ver telt de heer van Zutphen, greep ik weer naar de tele foon om juffrouw Verdonk te bekennen, dat ik niet had ge weten wat een ruin was en dat we per se een vrouwtje moes ten hebben. Maar ze was al ver trokken." Eind 1968 namen opnieuw een aantal reservechefs deel aan de zg. Examen- cursus voor Bedrijfsleider ZB die te Zand voort werd gehouden. Het deelnemen aan deze cursus houdt in dat de deelnemers na enige tijd van studie moeten deel nemen aan het examen voor Bedrijfsleider ZB. Dit exa men werd op 8 december 1968 en op 20 januari 1969 gehouden. De onderstaande deelnemers zagen hun stu die bekroond met uitreiking van de „verklaring" waarin staat dat zij benoembaar zijn tot ZBBL. De Divisie leider de heer L. M. de Haas reikte aan de geluk kige deelnemers het felbe geerde papiertje uit. De namen zijn: II. Bergman; F. den Boer; L. de Bonte; T. van Beusekom; A. de Bruyn; N. G. Dudock; C. A. van Dijk; M. Essing; G. Eykel- kamp; H. Goldschmidt; A. de Groot; J. P. Hack; F. L. Hen driks; P. Hesp; G. Huisman; N. F. Jen je; H. C. v. d. Kant; G. II. Kerssies; J. L. Knol; B. Oonk; J. G. v. Pinxteren; A. Koodbecn; A. J. Komijn; J. J. M. Scheffers; A. Schoenmaker; P. J. J. Serno; W. H. Schmidt; J. M. M. v. Steen; F. C. Ste- ketee; C. Theclen; A. J. Ti chelaar; N. Timmer; F. J. C. Vermeulen; P. M. Wouters. Mejuffrouw H. de Nip, die onlangs in het huwelijk trad met de heer M. Linnekamp. Mevrouw Linnekamp is reeds 9 jaar bij ons werkzaam, ruim 8 jaar als caissière filiaal Stadionweg) en het laatste jaar als vlees-adviseuse. Zij blijft bij ons werken en leidt nu jongemensen op voor dc vleesverkoop. I Het restaurant Formosa in de Kalverstraat te Am sterdam zal binnenkort 1 worden gesloten. Reeds j enige jaren waren de be drijfsresultaten verliesge- j vend, ondanks pogingen van Albert Heijn Restau rants N.V. om door omzet- bevorderende en kostenbe sparende maatregelen tot redelijker uitkomsten te komen. In totaal zijn er 72 per soneelsleden bij deze slui ting betrokken. Het perso neel zal worden overge plaatst naar andere be staande en binnenkort te openen vestigingen. Prijs lotnr. filiaal le 7195 5555 Nijmegen Opnieuw werd daarop beslo ten de zaak in alleiijl te veran deren. Men realiseerde zich echter, dat men er niet mee kon volstaan in de adverten ties. die zoals ge'.egd op mense lijke instincten waren bere kend, het kardinale woordje door een ander te vervangen. Want men behoeft geen uni versitaire graad in de psycho logie te hebben behaald om te begrijpen, dat van een Mister niet dezelfde lokkende krach ten uitgaan als een mysterieuze Lady weel uit te stralen. Er werd daarom besloten er in de advertenties maar rond vooruit te komen, dat het om een pony ging, die men kon winnen door er een goede en toepasselijke naam voor te ver zinnen. Opnieuw verdwenen er ook zinnen uit a la Carte, om plaats te maken voor andere. Nadat de nodige correcties i haastig op de zetterij waren aangebracht, stapte de heer i van Zutphen de volgende' dag Op 3 januari jl. vierde de heer W. Rem, voorman in het DC Zaandam, zijn 25-jarig jubileum. Hij nam levens afscheid wegens pensionering. Ten slotte kwam *r op de opening toch ook nog een ware, menselijke Lady aan te pas, zij het een jonge. Dc heer J. Le gerstee, aan het ziekbed ge kluisterd, had in Lie krant gele zen dat mej. Mignon Astrid Graafland uit Leiderdorp tot Miss Tiener 1969 was verkozen Zij werd uitgenodigd en verscheen. Aan de hand van deze „tcenage-signorina" trip pelde Mister X gedwee de gkldbetegelde ruimte van de nieuwe Albert's Corner binnen.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 3