long oud Inschrijving vakantiehuisjes Bartelson bezoekt Pensioenen en pensioenrechten elk jaar met 3% omhoog OPMERKELIJKE SUCCESSEN VAN AH's TAFELTENNIS JEUGD Eerste prijs Tweede prijs PENSIOENTABELLEN 1969 MINIMUMPENSIOENRECHTEN OMHOOG AH-Flitsen Pagina 2 bijdrage kou leveren aan de oplcit reactie van Uw hoofdredacteur was si ast. Men komt in z'n leven voor slaan, in groepsverband en alleen, nu Ditmaal kregen we een reactie van een twenner op ons verslag in de vorige Flitsen over de Spar taanse training van SMBL i.o.'s i„ de Ontward Bonnd- scbool in Renessc. Hij vroeg zich af wat deze ..militaris tische" aanpak voor ling van AH-ers. De alleen maar enlhou- vele hete vuren te •ntaal en lichamelijk. Onze opleidingsprogramma's zijn gericht op inzicht in de organisatie, vakbekwaamheid, soepele samenwerking e.d. Op deze bereidheid lot samenwerking wordt een groot beroep gedaan bij de opleiding in Rcnesse. Toege geven, het is een soort commando-opleiding, waar ook lichamelijk het nodige van je geëist wordt. Maar is het daarom slecht? Moet je in de praktijk ook niet vaak hard aanpakken? Onze twenners zijn wel bereid om zich 2 jaar in te zetten voor werk in een ontwikkelingsland. Reken maar, dat daar niet alleen verstandelijk maar ook licha melijk een beroep wordt gedaan op je incasseringsver mogen! Flitz-inners. als jullie de opleiding in Rcnesse in dit sportieve vlak willen zien, hoe reageren jullie dan? Het is nog wel geen zomer, maar velen van U zullen reeds plannen maken voor de vakantie. Wij vestigen daarom ook Uw aandacht op onze eigen vakantiehuisjes. Het zijn er slechts vijf, te weten één op het eiland Texel, gelegen tussen Den Burg en De Koog en vier in de duinen te Egmond. personeel. Enige jaren geleden is dan ook besloten de inschrij ving voor deze huisjes alleen Gezien het aantal is het niet mogelijk deze huisjes beschik baar te stellen voor het gehele Jaarlijks verdienen onze deel- j nemers een stukje pensioen op I de wijze zoals dit is vastgelegd m het pensioenreglement Het is echter een feitdat guldens i in het verleden bijeengebracht voor een pensioen thans min der waard zijn. De muntont- waardnng gaat steeds door. Dit I geldt zowel voor de deelne- mers, die nog bezig zijn hun pensioen op te bouwen als voor hen, die onze onderneming ver- i lieten wegens het bereiken van I de pensioengerechtigde leeftijd, I alsmede voor onze weduwen. Het vraagt voortdurend de zorg De heer D. de Vries - O.D. moest enkele weken geleden plotseling in het ziekenhuis worden opgenomen voor een maagoperatie; alles is goed verlopen en hij is nu thvïis voor verder herstel. De heer G. Boekelaar heeft na vele weken ziek te zijn geweest, zijn werk weer kunnen hervatten. De heer J. Edam-K.B. is thuis voor een rustkuur, hetgeen tevens betekent aansterken voor een operatie. Mevr. Schouten - K.B. moest een rustkuur houden van 6 toe ken. De heer H. Bakker - K.B. gaat nu goed vooruit, laten wij hopen dat het nieuwe jaar veel gezondheid voor hem zal bren gen. Ook de heer J. Daub - O.D. heeft het werk nog niet kunnen hervatten. De heer S. Veenema - V.F., die ruim 4 maanden thuis is geweest met een pijnlijk been is weer voor halve dagen aan het werk ge gaan. Ook de heer J. S. de Boer - K.B. heeft voor halve dagen het werk hervat. Mej. J. Oostingh - V.A. is weer zover in orde dat zij deze week weer in haar afdeling is terugge keerd. Voor de heer Vrugtdie aan beide handen geopereerd werd, is het ergste voorbij en hij hoopt weer spoedig aan het werk te kunnen gaan. Mej. Blom - V.A. is na het ongeval met de bromfiets nog steeds thuis; het lopen wil nog niet erg vlotten. Mevr. Schip pers, Mevr. Van Heijningen, Mevr. Eilander en Mevr. Werk hoven missen wij ook nog steeds. Wij hebben ook een bezoek gebracht aan de heer M. J. Bergh, die al vele jaren door ziekte thuis moet zitten. Hij hoopt nu maar weer op het voorjaar, dan kan hij in zijn wagentje weer naar buiten. De heer v. d. Kommer - O.D. is inmiddels weer aan het werk. De heer Reuvelta Gomez - C.F. moest in het Sint Jan-zieken huis worden opgenomen voor een operatie en we wensen hem spoedige beterschap toe. De heer Bozdag - C.F. is ook een paar weken in het zieken huis geweest. Hij is nu weer thuis voor verder herstel. Al deze collega's en ook de heren De Leeuw en Rookhuizen, die ook al geruime tijd thuis zijn, van harte beterschap. De heer en mevr. Klein - j K.B. waren 14 december 12'/i jaar getrouwd, alsnog onze fe- licitaties. Bij de fam. Zwuup - V.F. is een dochter geboren. Ook de fam. Havik werd met een dochter verblijd. Een zoon werd geboren in het gezin van de fam. Zuidam. Wij hopen dat deze kinderen in goede gezond heid mogen opgroeien. Zo ben ik dan aan het einde van mijn verslag in het pas begonnen jaar. Tot de volgende keer De heer M. J. van der Zan den (in witte jas), eerste prijs winnaar in de verkoopwed strijd vers vlees, ontvangt op bovenstaande foto uit handen van G.L. de heer A. J. van der Putten het bekende handboek voor de slager, een standaard werk dat meer dan 1000 foto's bevat. De heer Van der Zanden die sinds 11 februari 1963 bij Albert Heijn N.V. in dienst is, is sinds de ingebruikneming, nu circa 4 jaar geleden, als chef slager werkzaam bij S.M. 1034, Parade 1 te Bergen op Zoom. Het succes dat hij in deze wedstrijd behaald heeft is vol gens bedrijfsleider de heer J. A. Rovers in hoofdzaak te dan ken aan de zeer persoonlijke aandacht die hij aan alle cliën ten, en niet te vergeten aan hun kinderen, besteedt. Vorig jaar hebt u in ons personeelsorgaan kunnen lezen dat de tafeltennis vereniging Albert Heijn een aantal junioren zou gaan trainen, wier ouders werk zaam zijn in ons bedrijf. Wij zijn nu ruim een jaar verder en het moet worden gezegd, dat de jeugd de vereniging nieuw leven heeft ingebla zen. Begon men met onge veer 10 junioren, thans telt de vereniging reeds meer dan 20 jongens en meisjes, die elke maandagavond trouw en met veel enthou siasme een balletje komen slaan. Ook speltechnisch gezien zijn er enorme vor deringen gemaakt, wat na tuurlijk niet betekent dat men al volleerd is. De weg is nog lang. Op 30 november en 3 decem ber jl. namen er zo'n achttien jongens en meisjes deel aan de Zaanse juniorenkampioenschap pen. De resultaten mogen er beslist zijn. Van de achttien AH-deelnemers en deelneem sters behaalden er maar liefst zeven een eerste of tweede prijs. Na dit verslag over de slag vaardige AH-tafeltennisjeugd zouden wij willen besluiten met een oproep aan alle AH- werknemers en werkneemsters die graag een „balletje" slaan. Gaat u eens op de maandag avonden (vanaf half 8) een kijk je nemen in ons Ontspannings gebouw. U zult dan, mede door het aanwezige enthousiasme van de jeugd, de drang in u voelen opkomen een tafeltennis- batje ter hand te nemen. Dit kan. U kunt, indien u dat ver kiest. ook in de competitie van de Nederlandse Tafeltennis- bond uitkomen. Wanneer u meer een gezelligheidsspeler of -speelster bent komt u echter ook beslist aan uw trekken. Klasse A 1: Jelle Ypma, klasse B1: René Goudriaan; klasse C 1: Wivi Broers; klasse D 1: Hans Arlman. Klasse D: Jan Udo; klasse E: Ans Groeneschey; klasse F: Ingrid Mathlener. van onze onderneming en van ons pensioenfonds om te berei ken, dat het inkomen van onze gepensioneerden op een zo danig peil blijft, dat de stijging van de kosten van levensonder houd voor een zo groot mo gelijk deel worden opgevangen. Reeds bij de opbouw van de pensioenrechten wordt door het geven van optrekkingen hier aan tegemoetgekomen. Voor bei de groepen, de actieve deelne mers van 25 jaar en ouder en de niet voortijdig vertrokken gepensioneerden kon in het pen sioenfonds een reserve ge vormd worden, waaruit elk jaar de koopsommen betaald zullen worden om de pensioen rechten en de ingegane pensioe nen met 3 pet. te verhogen. De reserve voor de deelnemers is ontstaan door de herberekening van de wiskundige reserve. Voor de verhoging van de inge gane pensioenen werd reeds eerder door de onderneming 2.500.000,- gestort. Dit jaar voor het eerst is ge bruik gemaakt van deze reser ves en werden de kosten van resp. 3 pet. der gekweekte pen sioenrechten per 31-12-1968 en 3 pet. van de pensioenen naar de stand per 31-12-1968 hieruit betaald. Zolang deze reserves voldoende zijn zal voortaan ieder jaar hieruit een verho ging van 3 pet. worden ge geven. Uiteraard onder het voorbehoud, dat êngeval er bij zondere wettelijke maatregelen komen inzake extra verhogin gen van de A.O.W.- en/of A.W.W.-uitkeringen dit per centage aangepast zal worden aan de nieuwe situatie. open te stellen voor diegenen i die door bijzondere omstandig heden niet in de gelegenheid zijn met vakantie te gaan. Wij 1 denken hierbij aan zieken, bij- zondere gezinsomstandigheden en aan degenen die op dokters advies enige tijd uit de dage lijkse omgeving weg moeten. Ook de gepensioneerden, die via ons pensioenfonds uitkering ontvangen, kunnen zich op geven. Bij een te groot aantal aanvragen uit de laatste ge noemde groep, krijgen zij die een relatief lage pensioenuitke ring genieten de voorkeur, waarbij tevens bekeken zal wor- 1 den, wie er nog niet eerder een huisje toegewezen heeft gekre- gen. Ook verzoeken wij u uw aanvragen zoveel mogelijk in te i dienen voor in het vóór- en naseizoen, dit met het oog op i gezinnen met schoolgaande kin deren. De huurprijs van de huisjes bedraagt 50,— per week en ze zijn geopend van 17 mei t/m 13 september. De huis jes zijn geheel ingericht en be vatten drie 2-persoons stapel bedden en twee kinderbedjes. Alleen linnengoed, zoals lakens, slopen en handdoeken, moet worden meegenomen. Perso neelsleden uit alle bedrijfson derdelen die op grond van het bovenstaande menen in aan merking te komen voor een huisje, kunnen zich hiervoor opgeven vóór 28 februari a.s. U gelieve uw aanvrage schrif telijk in te dienen bij: Mej. G. Meijn, ALBERT HEIJN N.V. Centr. Pers. Dienst kamer 239, Postbus 33 te Zaandam. Gaarne onder volledige opgave van redenen, het gewenste tijd vak (één of twee weken) en de plaats. Uw chef en regionale perso- neelchefs zijn gaarne bereid be middeling te verlenen. Ook in dien bedrijfsleiders, chefs en personeelsvertegenwoordigers menen, dat personeelsleden in hun gebied onder deze catego rie vallen, verzoeken wij hun medewerking in de vorm van melding aan mejuffrouw Meijn. Alle deelnemers zullen dit jaar bij hun pensioenformulier een pensioen- tabel ontvangen. Tn afwachting hiervan geven wij nu een sterk verkorte tabel, zodat geïnteresseerden kunnen nagaan hoe groot ongeveer hun pensioen kan worden. Alleen de bedragen van het ouderdomspensioen zijn opgenomen, daar het weduwenpensioen altijd 70ft van het ouderdoms pensioen is. PENSIOENGRONDSLAG 1969 PER 4 WEKEN 650 of mindei REGLEMENTAIRE OUDER DOM SPENSIOENBEDItAGEN PER WEEK BIJ PENSIOEN LEEFTIJD VAN 1.000 1.200 1.400 1.600 5 JAAR 0,47 0.17 0,48 0,53 0,57 0,61 0,66 0.70 9,71 0,79 0,83 0,88 1,05 J,49 1,93 0,54 0,55 0.60 0,65 0.70 1.20 1,70 2,20 3,20 1,20 3.20 6.20 7.20 Overeenkomstig het pcnsioenreglement is het nieuwe niiuimum- pensioen voor 1969 berekend en gebracht op 0,47, zoals in de tabel is ver meld. Dit is gelijk aan 18.80 ouderdomspensioen per week, indien men het maximum aantal pensioendienstjaren kan halen. In werkelijkheid wordt dit 22,daar aan deelnemers van 25 jaar en ouder 0,55 wordt ge geven. Voor deze groep zijn voorts de pensioenbedragen, behorende bij de pensioengrondslagen tot aan 760,hoger gesteld. In onderstaande (abel is dit verwerkt. Minimumpensioen tabel 1969 (voor 25 jaar en ouder) REGLEMENTAIRE OUDERDOMS PENSIOENBEDRAGEN PER WEEK BIJ PENSIOENLEEFTIJD VAN 65 JAAR 60 JAAR 650 of minder 0.55 0,63 660 0.58 0.G6 670 0.C1 0.70 680 9.C4 0,73 690 0.67 0.77 700 0,70 0.80 710 0.73 0,83 720 0,76 0,87 730 0.79 0,90 740 0.82 0,94 750 0.85 0,97 760 0.S8 1,00 Deze minimumpensioenbedragen worden ook toegepast bij de bereke ning van de optrekking in dit jaar. De kosten hiervan worden gedekt door een extra dotatie van de onderneming.

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2