OU flitsen Door tegenslagen sterker warden Tienduizendste SPARTAANSE TRAINING VOOR AH BEDRIJFSKADER Hoogvliet OP SLOT MOERMONir TE RENESSE binnengehaald Bijdrage tot het ontwikkelen van positieve ppen eigenscha 1 ariatie Dit jaar uitsluitend SM-'s Blessures Voettocht Reacties Bijoudoos Primeurs AH-FlitsenPagina 2 gen had de nodige maatregelen getroffen. Waren zij immers niet uitvoerig medisch ge keurd? Bovendien was er .een invaliditeitsverzekering af gesloten. Er kon dus niets ge beurendachten zij. Maandag 14 oktober plm. 11.30 uur liepen tien Al- bert Heijn medewerkers met gemengde gevoelens, het door de herfstzon overgoten Middel eeuwse slot „Moermond" te Renesse binnen. Hier zouden zij een drie weken lang durende cursus voor bedrijfskader gaan volgen. Boven de poort leest men: VIRTUS POST FATA VIRESCIT, hetgeen wil zeggen: ..Door tegenslagen sterker wor den". Wat stond hen te wachten? Natuurlijk, afdeling opleidin- (vervolg van pagina i) De verwachting is, dat in dit nieuwe jaar de omzet verder zal stijgen, zeker wat betreft de zuivelprodukten (met name verse melk en melkprodukten) en de diep- vrsesartikelen. Wanneer de si tuatie blijft zoals zij is, lijkt het echter onwaarschijnlijk dat het afzetpatroon wijzigin gen van betekenis zal onder-1 gaan. Alberl Heyn blijft er naar streven zoveel mogelijk arti kelen rechtstreeks van de producent te betrekken, met alle kostenbesparingen van dien. Dank zij de EEG nemen de mogelijkheden toe en de heer Van Meer meent dan ook een langzame accent verschuiving van Nederlandse naar Europese merken in het vooruitzicht te mogen stellen. Een aantal van onze cursisten is ter kennismaking 3 weken in Renesse geweest in de zo genaamde outward bound" school. In de meest ongedachte situ- aties moesten zij zich maar zien te redden. Thuis in de gemakkelijke stoel was het programma meer malen bekeken. Het omvatte onder andere de volgende on derdelen. Zeezeilen, hinder- nisbaan, boksen, voordracht, bomen hakken, touwenbaan, excursies, avondtochten en ,,abseilen". Het was vooral dat „abseilen", dat te denken gaf. Na ongeveer een week zou blij ken, dat dit letterlijk en fi guurlijk een van de hoogtepun ten zou worden van het pro gramma. Dit onderdeel hield nl. in: Afdalen uit ,de plm. 20 meter hoge toren van het slot met i behulp van een nylon koord. Als een alpinist hing men te- j I gen de buitenkant van de to ren, een bijzondere ervaring. Om het gevarieerde pro- gramma in het tijdsbestek van drie weken te realiseren, was het nodig dagelijks om 6.30 uur te beginnen. Na de veldloop en nog voor het ontbijt moest dan het kasteel onder handen geno men worden. Dit betekende, el ke dag, de twee Spartaans aan doende slaapzalen schoonhou den, evenals de trappen in de toren, en alle overige vloeren; tafeldekken en afwassen werd tevens door de cursisten ge- I daan. De staf van de O.B.S. was bedreven in het creëren van situaties waarin mensen elkaar leren kennen zoals ze werkelijk zijn. Het is onmogelijk alle face:- ten van het vormingswerk te i beschrijven. De methodiek 1 wordt in het bijzonder ge baseerd op het volgende: Groe pen van 6 man worden voor situaties geplaatst welke een uitdaging inhouden. De reacties van de deelnemers op het groepsgebeuren worden voort durend bewust gemaakt. Dit geschiedt door dagelijkse groepsbesprekingen, zowel tij dens de uitvoering van de op dracht als daarna. Hot pro gramma wordt tevens p basis daarvan aangepast. Een goed voorbeeld van zo n situatie. Met overall en werkschoenen (het dagelijks tenue) nam men (ook dagelijks) j de hindemisbaan. Een onder- j deel hiervan is het kruipen door rioolbuizen. Dit ging wel I zolang men droog bleef, doch j dit was voor een enkeling weg gelegd. Bij veelvuldig oefenen op de gehele baan viel men bij ver- moeidheidsverschijnselen wel eens in het water. Vanaf dat moment paste de rioolbuis niet meer. De „klemzitters" moesten dan door duwen (tegen de voetzolen) en trekken aan de handen, door de buis. Dit was noodzakelijk om als groep ver der te kunnen. Vooral als groep, want daar draaide het om. De groep moest ondanks alles bij elkaar blijven. Samen werken is net belangrijkste. Eind van de eerste week werd de schoolarts door menig een bezocht. Gekneusde" rib ben. verstuikte enkels, gescheurde spieren waren de meest voorkomende kwetsuren. De gehandicapten bleven ech ter deelnemen aan het groepsgebeuren In de laatste week werd de groep getest. Daartoe was een 2-daagse tocht in het program ma opgenomen. Er werd be gonnen mot een voettocht van plm. 30 kn. hoofdzakelijk door de duinen en moerassen, met een bepakking van 20 kg. 's Avonds een tentje opzetten, dan zelf de maaltijd verzorgen met behulp van een kampvuur. De volgende ochtend om 6.30 uur moest alles snel worden ingepakt, waarna ongewassen en ongeschoren aan een zeil tocht op zee werd begonnen. Tot overmaat van ramp viel 's middags de wind weg, zodat naar de haven geroeid moest worden. Hoewel er af en toe sprake was van spanningen en emo ties. (hieraan wordt door de O.B.S. bewust gewerkt) moet toch gezegd worden dat de groep als zodanig steeds beter ging functioneren. De. onver wachte gebeurtenissen volgden elkaar snel op. De reacties op het gebeuren waren spontaan j en eerlijk. In dergelijke situa- ties is komedie niet mogelijk. Dat vooral was belangrijk voor het welslagen van de cursus. De school beoogt een bijdra ge te leveren tot het ontwikke len en bevorderen van positie ve eigenschappen, zoals verant- I woordelijkheid voor de mede mens in de samenleving, zelfstandigheid en zelfvertrou wen, eerlijkheid en loyaliteit, aanpassings- en doorzet tingsvermogen, goede trouw, zelfkennis en zelfbeheersing. initiatief, sportiviteit, zelfdisci- pline, zomede omgang en sa menwerking met en aanvaar ding van anderen. Zonder meer kan men stellen dat bovengenoemde eigen schappen in het bedrijfsle ven doorslaggevend zijn voor het behalen van resultaten. Hierbij nog een nagekomen foto van het afscheid van gepensioneerde bedrijfsleiders op 6 novem ber jZ. Van links naar rechts de heren W. J. de. Jong, H. de Roode, F. E. C. Wezenoel, de heer en mevrouw De Jong, de heer en mevrouw Van Manen, de heer D. A. ter Wee, de lieer 'en mevrouw Freerxcks, de heer en mevrouw Haleher, de heer J. van Meer, de heer Van den Berg. de heer en mevrouw De Voogd en de heren L. M. de Haas en L. P. M. ran Gils (vervolg van pagina i) Met deze schertsende woorden opende onze president de informele receptie, op 6 januari in de Albert's Corner te Hoogvliet, waarop mej. Gonny van der Kleij offi cieel als de 10.000ste mede werkster in de AH gelede ren werd opgenomen. Dat de heer Heijn niets onplezierigs bedoelde bleek toen hij zei: „Natuurlijk haalt men niet iedere dag i een 10.000ste personeelslid in huis en het is dan ook wel een beetje een feeste- 1 lijke dag waarop een klein cadeau zeker op zijn plaats i is". Terwijl de heer Heijn mej. Van der Kleij, die de gebeurtenissen lachend over zich heen liet gaan, een bijou-doos aanbood, merkte hij voor de vuist weg filosoferend op: „Het is eigenlijk een beetje vreemd dat wij deze bijou doos bij Reveillon moesten halen, terwijl wij dit zelf de artikel in de P.M.C. hebben." Na de heer Heijn nam de heer W. A. Scholte. districtshoofd van het district West. het woord waarbij hij o.a. zei: „Ik ben Amsterdammer van ge boorte en het moet mij dan ook van het hart dat het mij wel eens een beetje pijn doet dat alle primeurs van onze zaak in Rotter dam schijnen te moeten vallen". Nadat hij enkele van deze primeurs (eerste AH SuperMart, eerste SuperMart met textiel, eerste Alberto slijterij en nu 10.000ste personeelslid) wat nader had belicht, bood de heer Scholte mej. Van der Kleij een gouden broche aan. Het ligt in de bedoeling dat mej. Van der Kleij, na in de SuperMart te Hoog vliet in de geheimen van de administratie te zijn in gewijd, begin maart naar het nieuwe filiaal te IJssel- monde wordt overgeplaatst waar zij zich eveneens met de administratie zal bezig houden. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 19 17 januari 1969 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam 'Tel. 02980-27000 toestel 220

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 2