■immuun De heer P. C, Vink benoemd tol adj.-directeur De lieer tan Meer. directeur filialen: Ep zullen dit jaar uitsluitend SM 's worden geopend Gemiddelde oppervlakte 1300 m 2 EERSTE ALBERTO „Stali Problemen it mei w ledei om inschntvmg voor person eelsaandelen TIENDUIZENDSTE MEDEWERKSTER VAN AH IN HOOGVLIET BINNENGEHAALD IN R'DAM Oh flitsen SAH002000310 Flitsen Landelijk januari 1969 14-daags personeelsorgaan albert he-jn 25e jaargang nr. 19 17 januari 1969 Namens de Kaad van Bestuur heb ik de eer U te berichten, dat met in gang van 1 januari 1969 aan de heer P. C. Vink, procuratiehouder met bij zondere volmacht, de titel van adjunct-directeur is verleend. Met ingang van dezelfde datum hebben wij aan de heren Dr. H. P. Meppelink, Ir. H. N. Mol, L. Oranje, en W. A. Scholte, procuratie met bijzondere volmacht verleend. A. HEIJN. PRESIDENT OOK in 1969 zal Albert Heijn N.V. doorgaan met de uitbreiding van het aantal filialen. Dit zal zelfs op iets ruimere schaal ^-gebeuren dan in het nu bijna af gelopen jaar het geval was. Als alles volgens plan ver loopt, zullen er ca 26 SM's worden geopend en ongeveer 15 KSM's, kleinere bedrijven die echter alle vlees gaan verkopen; verschillende misschien al direct van de ope ning af. „In feite", zegt de heer J. van Meer, directeur filialen, „betekent dit. dat er geen winkels met de naam ZB meer bij zullen komen". Alle aanwinsten (met een gemiddelde oppervlakte van 1300 vierkante meter) komen te liggen in steden of dorpen waar Albert Heijn reeds ver tegenwoordigd was. Zij ver vangen reeds bestaande ves- tigingen of zijn gesitueerd in 1 nieuwe wooncentra. Zes hunner worden uitge rust met textiel en huishou delijke artikelen. Aan het fi liaal in Hillegersberg (bij Rotterdam) wordt een drank winkel verbonden, de tweede die Albert Heijn kent. Verder zal binnenkort een derde voorverpakkingsinrich- ting voor vers vlees in ge bruik worden genomen. Deze is gebouwd aan de Super- Mart in Maarssen en zal be gin volgend jaar geleidelijk aan bij de belevering van de in de omtrek verspreid lig gende filialen worden betrok ken. De capaciteit is echter slechts gering: ongeveer 25 ton per week on Veel meer (100 a 120 ton) zal er kunnen omgaan in een soortgelijk „station", dat te ziiner tijd in Delft zal ver rijzen, ter vervanging van de huidige noodoplossing in Rot terdam. Van hieruit zullen behalve KSM's, ook grote Su- perMarts kunnen worden be voorraad. Dit project ver keert evenwel nog in een sta dium van voorbereiding Wel iswaar is er reeds direct naast het slachthuis van Delft een stuk grond voor aange kocht. maar er mag bepaald niet op worden gerekend, dat het in het jaar 1969 al ge reed zou kunnen komen. Ook in Brabant en de Achterhoek zou op langere duur wel eens" iets in deze geest kunnen ge beuren. De heer Van Meer maakt echter duidelijk, dat de plannen hieromtrent nog zo vaag zijn, dat het beter is er thans nog niet verder over uit te weiden. De ingebruikneming van zo'n 41 nieuwe filialen brengt in de personeelssector aan zienlijke problemen met zich mee. Er moeten maar even 26 nieuwe SuperMartbedrijfs- leiders, 75 tot 100 afdelings chefs en ruim duizend andere medewerkers worden gevon den. Daarbij worden de eisen die aan de bedrijfsleiders moeten worden gesteld, steeds strenger. AH gaat daarom voort met het werven van jongeren met Mulo- of mid delbare schoolopleiding, die te zijner tijd de kaderfuncties kunnen gaan bekleden. Dat lukt gelukkig heel behoorlijk. „Wij hebben een expansieve naam", zegt de heer Van Meer, ..men realiseert zich dat een bedrijf dat groeit, al tijd mogelijkheden moet bie den. Albert Heijn oefent daarom op vele ambitieuze energieke jonge mensen aan trekkingskracht uit". (zie verder pagina 2) Over enige maanden zal er voor onze medewerkers weer gelegenheid zijn een certificaat van een aandeel Albert Heijn N.V. ad 20,te verkrijgen. Eens per jaar en wel op 1 mei kan hiervoor ingeschreven worden. De prijs van een certificaat is 100. Dit is een zeer aan- trekkelijke prijs, want op de j beurs te Amsterdam wordt j voor een aandeel van 20.- een bedrag betaald, dat aanmerke- I lijk hoger ligt. De prijs wordt daar bepaald door vraag en aanbod. Hoe groot deze prijs voor een aandeel Albert Heijn is geweest in 1968 kunt u zien op de grafiek op pag. 3, waar op het koersverloop is aangege ven. In de periode van 6 mei tot 30 december 1968 was het hoogste bedrag, dat voor een J aandeel werd gegeven ƒ298 - en het laagste ƒ238,50. Op de grafiek zijn aangegeven de koersen op de maandagen in genoemd tijdvak. Onze inschrijvers betalen 100.- voor een certificaat, dat na uiterlijk 4 jaar omgeruild wordt voor een origineel aan deel. Het is derhalve aan te be velen a.s. mei in te schrijven en daarvoor 100.- beschikbaar te hebben. De voorwaarden, waaraan men moet voldoen om te mogen inschrijven zijn reeds eerder gepubliceerd, maar wij zullen dat te zijner tijd nog een keer doen. De originele aandelen wor den door de Stichting Admi nistratie Personeelsaandelen Albert Heijn in een banksafe bewaard. Een foto van zo'n aandeel is hierboven afgedrukt. Het linker gedeelte is de man tel, waarop de naam en nomi nale waarde is vermeld. Rechts ziet u gedeeltelijk het divi dendblad. bestaande uit de di videndbewijzen. Nummer één is afgeknipt. Tegen overgave van dit bewijs is in mei jl. dividend betaald. Na de eerstkomende jaarvergadering van de ven nootschap zal nummer 2 be taalbaar gesteld worden. Aan de bezitters van een certificaat zal dit dividend dan uitgekeerd worden. Op dinsdag 21 januari a.s. opent Albert Heijn N.V. zijn eerste Alberto slijterij in Nederland aan de Strek singel in Hillegersberg. In deze zaak worden geheel volgens het zelfbedienings systeem zo'n driehonderd soorten drank inclusief de wijnen aangeboden. Hier onder zijn vrijwel alle grote merken vertegenwoordigd, alsook speciaal voor Albert Heijn gebottelde jenever. Deze eerste Alberto, waarvan er in de naaste toekomst meer zullen wor den gevestigd in Nederland, is gesitueerd naast de nieu we SuperMart van het be drijf, die op dezelfde dag wordt geopend. Met de vestiging van de ze zelfbedieningsslijterij be geeft Albert Heijn zich niet op geheel vreemd terrein. In het oudste filiaal van het bedrijf in Oostzaan, wordt reeds sinds ver voor de tweede wereldoorlog sterke drank verkocht. „Het spijt me te zeggen dat U in feite niets met de 1 prestatie van het bereiken van het 10.000ste perso neelslid te maken hebt. De eer voor deze prestatie komt eigenlijk toe aan die 9.999 andere medewerkers die door hun houding gedu- I rende de afgelopen tachtig jaar hebben bereikt dat de Nederlandse huisvrouw haar inkopen graag bij Al- bert Heijn doet". (Zie verder pagina 2)

Personeelsbladen | 1969 | | pagina 1