Personeel AC-leiderdorp krijgt vast salaris INSTUIVEN VOOR PUBLIEK BLIJKEN GROOT SUCCES BRUG GESLAGEN TUSSEN JONG EN OUD A- 'Ji-i De heer Van Petten aan het woord Eerste instuif Regel MA KNUS TEKENINGEN IN AH SUPERMART Goede sfeer BIJ WIJZE l l\ PROEF Proefperiode Primeur ijp usauw^gS AH - Flitsen Pagina 7 s^INDS november 1967 is de opening van een SuperMart geen gebeurtenis meer die alleen maar door een menigte officiële persoonlijkheden wordt bijgewoond. Direct na de receptie vindt er n.l. een instuif plaats die bedoeld is om de bevolking kennis te laten maken met de nieuwe winkel. Deze aanpak is in de loop van de tijd een enorm succes gebleken en het gebeurt niet zelden, dat zich zo'n drieduizend mensen in de zaak verdringen, waar All-merchandisers en vertegenwoor digers van alle mogelijke leveranciers present zijn om vragen te beantwoorden. Wanneer dan ook nog, zoals vaak gebeurt, liet evenement wordt ingeluid door een plaatselijk muziekkorps dat vrolijk tetterend door de straten marcheert, is het dpidelijk, dat in heel wat plaatsen nog geruime tijd over Albert Heijn wor;l( gesproken. De eerste Instuif is destijds gehouden in Brunssum. Het idee was geboren uit de over weging, dat op de recepties veelal dezelfde personen elkaar weer ontmoeten, terwijl bui ten heel wat mensen rond de deur drentelden en nieuwsgie rige blikken naar binnen wier pen. Juist deze laatsten, zo be dacht men, zou men eigenlijk eens een kijkje moeten kun nen laten nemen. Zo'n instuif biedt ieder de mogelijkheid om de nieuwe zaak te leren ken nen: men trekt in drommen naar binnen en men mag kij ken, keuren, van alles vragen maar niet kopen. In Brunssum werden voor dat het experiment werd ge waagd, weddenschappen ge sloten over het aantal bezoe kers dat men verwachtte. Ve len geloofden dat het niet zou slagen en in het algemeen voorspelde men aantallen tus sen de tweehonderd en acht honderd. Toen op die gedenk waardige avond de deuren opengingen, wisten de aanwe zige AH-ers eenvoudig niet wat ze zagen. In groten getale stroomden de nieuwsgierige Limburgers binnen en toen ten slotte al les achter de rug was, had de man bij de deur vijfendertig hond erd personen aan zich voorbij zien trekken. Vanaf dat moment was ie dereen bij Albert Heijn de mening toegedaan, dat derge- lijke gebeurtenissen ook el ders moesten worden gehou den en toen dit eveneens druk bezochte en feestelijke happe nings waren geworden, stond het vast: de instuif zou als het In Tilburg is door de groepswerkleiding de heren J. Th. Klijsen en B. de Lange (deze laatste is een Zaandammer) van het klubhuis „Korvelplein"en met medewerking van de bedrijfs leider de heer H. Janssen van A.H. SuperMart op het Korvel plein, een tekenwedstrijd georganiseerd in het kader van St. Nicolaas voor de jeugd van 3 tot 15 jaar. U ziet hier een gedeelte van de 700 tekeningen die o.a. gedurende 14 dagen in en rondom de SuperMart gehangen hebben. St. Nicolaas bracht hoogst persoonlijk een bezoek aan de Super- Mart vanwege het feit dat zovele kinderen hem en zijn Zwarte Pieten getekend hadden. De A.H. SuperMart werd op woensdagmiddag 4 december van SuperMart tot Klubhuis gebombardeerd en de kinderen dansten en zongen uitbundig rondom de Goed Heilig man. Gelukkig waren er vijf politieagenten in de zaak om een oogje in het zeil te houden. De moeilijkste opgave voor de Sint was. om bij zijn vertrek zijn Pieten bij de caissières weg te halen, maar na een vermanend woordje van de Sint vertrokken toch ook deze gedwee met de Sint mee naar het klubhuis voor verdere activiteiten. maar even kon een regel gaan worden. Het enige voorbehoud was, dat het moest gaan om filialen van niet te geringe omvang, omdat men anders niet zou weten, waar men met al die bezoekers naartoe zou moeten. Minder dan vijftienhonderd mensen zijn er tot dusverre nog nooit komen opzetten, zelfs niet bij de meest extre me weersomstandigheden. Wel is duidelijk het aantal man nen geringer wanneer op de televisie een voetbalwedstrijd is te zien. Maar daar kan men bij de opening van AH-filia- len toch moeilijk rekening mee houden. Toch wordt op de komst van de heren der schep ping veel prijs gesteld, om dat het vaak voorkomt dat de vrouw beslist wat ze koopt maar haar echtgenoot waar dat zal gebeuren. Trouwens tijdens de weekeinden bestaat in onze filialen 30 procent van het winkelend publiek uit mannen. De heer Van Petten van de afdeling Manifestaties spreekt in dit verband de intei-essante conclusie uit, dat vooral leden van hel sterke geslacht wor den geboeid door de dynamiek die een bedrijf als Albert Heijn uitstraalt. De AH-ers die bij de Instui ven aanwezig moeten zijn, vin den dit allerminst een onple zierige taak. Er heerst een typische sfeer, die de bezoe kers op de één of andere ma nier het gevoel schijnt te ge ven, dat er hier oprecht aan objectieve voorlichting wordt gedaan. Dit resulteert in onbevangen vragen als: „Wij kopen altijd bij de Spar. Maar is het nou, zoals onze kennissen zeggen, werkelijk waar dal jullie be ter zijn?" De Instuiven vragen met name van de pre-openings- en de merehandisersgroep wel de nodige opoffering, maar wij zouden vooral een stevige pluim willen plaatsen op de hoed van de heer Kleppe. Of de opening nu plaatsvond in het westen, het oosten of het noorden des lands, de man van de PMC was zo goed als altijd present. TAe binnenkort in gebruik te nemen Albert's Corner bij Leider- dorp zal het eerste AH-restaurant zijn waar het bedienend personeel zij het voorlopig bij wijze van proef vaste salarissen krijgt. Tot op heden ontvangen allen die in deze sector werkzaam zijn een zogenaamd „juridisch loon" van 1,in de week, dat wordt aangevuld via de tronc, de bedieningsgeldspaar- pot, waarvan de inhoud volgens een bepaalde sleutel over de betrokkenen wordt verdeeld. Zeer onverwacht bezocht op 5 december St. Nicolaas de medewerkers van het Admini stratiegebouw te Zaandam. Omdat de techniek geen pro bleem te groot is, of omdat St. Nicolaas te lui was zich te ontschepen, kwam hij met boot en al de afdelingen bin nen. Zijn twee meegebrachte Pieten deden het wat meer wendbaar door vouwfietsen als vervoermiddel te kiezen. Enige heren werden be dacht met rijm en cadeaus. Op de foto moet de heer Sijpkes, inkoopadministratie, gebeurte nissen uit eigen leven openbaar maken. (vervolg van pag. 1) JONG: Wij zijn niet zo materia listisch. Tc den heb je altijd. Wij \s illcn b»t luxe opgeven om 2 I jaai met liet vredeskorps in Afri ka ti werken. Maatschappelijk le ver je dan een bijdrage die de moeite waard is. OUD: Dat jullie te eten hebben, daar lubben wij voor gezorgd. Je zult ei hard voor moeten werken om het zo le houden. 1—1 JONG: En dan dal gemopper over onze lange huren en onze beat, waren jullie dan zulke heilige boontjes? OUD: Neen. dat niet. Wij he pen in te wijde broeken met een strohoed of kaasbolletje op ons hoofd en hadden een dikke wan delstok. Wij introduceerden de jazz en onze oudelui zullen ons ook wel voor gek versleten heb ben. JONG: Jullie denken maar dat je je gezag kunt uitoefenen door op je sterren te gaan staan. Wij erkennen heus wel gezag, maar dan gezag dat iemand verdient door een beter inzicht waar we respect voor hebben, maar niet omdat iemand alleen maar ouder is. 2—1 OUD: Om op Flitsen terug te komen, willen jullie ons dan hel pen aan kopij die de jongere ge neratie wèl aanspreekt. Als bet enigszins kan moet bet wel iets met het bedrijf le maken hebben of althans door jongere AH-ers zelf worden geproduceerd. JONG: Natuurlijk, maar op één voorwaarde. Laat ons onze eigen gang gaan en zit ons niet te be tuttelen. Wij zijn ook enthouiaste AH-ers maar hebben nu eenmaal een andere aanpak. EINDE: GELIJK SPEL 2-2 Beste lezers, liet is altijd al zo geweest. 2500 jaar geleden kon- stateerde Socrates al, dat de oude ren zich beklaagden over de jon geren. Tegenwoordig zeggen we het anders: „De jeugd verzet zich tegen de gevestigde orde." W ij zijn blij met Flitz-In, die de brug kan vormen om de Flitsen voor de jongeren leesbaarder te maken. Wij wensen de Flitz-Inners toe. dat ook zij zich over -10 jaar kun nen herinneren, dat ze eem jong. onstuimig, idealistisch en kritisch geweest zijii. WELKOM FLITZ-IN! De nieuwe aanpak heeft on der meer ten doel, tot een ge nivelleerde beloning voor ser- veer- en keukendiensten te komen. Bovendien vindt Al- bert Heijn N.V. het in sociaal opzicht een onbevredigende si tuatie, dat de financiële ge volgen van een tijdelijke min der grote aanloop van het pu bliek neerkomen op de ruggen van het bedienend personeel. Het uitbetalen van een vast loon biedt verder de mogelijk heid tot opname in het be drijfspensioenfonds van AH. Tijdens de proefperiode in Leiderdorp wil men er achter zien te komen of de vastge stelde honoreringen in de juis te verhouding staan tot de be dragen die men anders uit de tronc zou ontvangen. Voorts is men nieuwsgierig of de in te voeren vei-andering, die ook wordt gepropageerd door de werknemersorganisaties, be paalde consequenties heeft voor het verloop en of er wellicht een ander type personeel door wordt aangetrokken. Er valt overigens uit de veelbelovende aanwinst mid den in het Zuidhollandse plas- sengebied nog een primeur te melden: er komt een hot-line- verbinding met het nabijgele gen Caltex-station. De auto mobilist kan via een speciaal telefoontoestel regelrecht de service-mannen in het geweer roepen, die de wagen ophalen en onderhanden nemen terwijl de eigenaar zich intussen in de AC zijn natje en/of droog je goed Iaat smaken.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 7