Instructie declaraties i.m nieuwe BTW I UITVOERIGE DISCUSSIE OVER RENDEMENT AC-koks weer op voor feestelijke hun post diners GEDURENDE KERSTDAGEN Voorbereidingen Specialiteit Stille weikers Centrale ondernemingsraad bijeen Kerstuitkering Grondslagen beleid Mededelingen Pcrsoneclsa andelcn Studiebijeenkomst AH - Flitsen Pagina 3 Koks zijn in de Kersttijd onveranderlijk mannen die lianden te kort lijken te komen. In hotels en restaurants zijn zij gehaast in de weer met gerechten, die gezamenlijk diners moeten vormen, waardoor ieder met de aangenaamste gedachten wordt vervuld. Wie met de Kerst uit eten gaat, verwacht iets speciaals en juist die voorwaarde roept bij de mensen in de keuken het ware instinct van de kunstenaar wakker. Hier, zo voelen zij, komt eindelijk weer eens een kans om de normale routine te doorbreken; wij moeten iets unieks creëren. De uniformiteit die voor de Albert's Corners wordt nage streefd, heeft noodzakelijker wijs tot consequentie, dat voor de chef-koks daar maar wei nig ruimte overblijft om zich uit te leven. Zij krijgen hun menu's en de bereidingswijze vanuit het hoofdkantoor van die beklagenswaardige diersoorten die de vredige kerststemming niet plegen te overleven, wordt de laatste eer bewezen met een cognacsaus van grote klasse. „Ja, het is mijn specialiteit," geeft de be scheiden chef-kok na lang aan dringen aarzelend toe, „ik heb Zaandam gedicteerd. Er zijn er bij vorige gelegenheden veel echter een paar uitzonderin gen en één daarvan is het res- j taurant De Walvis aan de Zaansche Schans, waar de bezoekers kunnen kiezen uit twee feestelijke kerstdiners 1 die totaal verschillen van wat er in de andere AC's op tafel komt. De heer B. J. M. Koopman schap, de jongste chef-kok in dienst van Albert Heijn, is reeds eind oktober met de eer ste voorbereidingen begonnen. Samen met de manager en de produktiegerant bedacht hij hoe de samenstelling straks zou moeten worden en de idee- en die de drie ontwikkelden, verkregen op het hoofdkantoor prompt goedkeuring. Daarna volgden de onderhan delingen met de groenteman, de slager en de andere leve ranciers over de prijzen en bo vendien besteedde de heer Koopmanschap menig extra uurtje aan het modelleren van bepaalde zaken: uit aardappel vervaardigde vogelnestjes op de puree, met veenbessen ge vulde deegbakjes van bier beslag bij de hoofdschotel en een fraaie ree van suikerwerk als entremet-versierstukje voor het ijs. „Maar," zegt de maitre de cuisine van de Walvis, „zo erg veel kan je toch niet voor uit doen. Zo omstreeks de acht tiende december gaat het pas echt spannen. In de dagen die ons dan nog van Kerstmis scheiden, moeten we alles zo veel mogelijk zien klaar te ma ken, zodat het op de 25ste en 26ste voornamelijk nog aan komt op het portioneren. Het wordt hard aanpakken. Wat de heer Koopmanschap bij voorbaat al wat zwaar op de maag ligt, zijn de kalkoe nen, die in hun onbenul een glansrol zullen vertolken in het diner dansant op de bene denverdieping. „Deze vogels vragen een lange braadtijd", vertelt hij. De kalkoen, een complimentjes voor gekregen." Bij het diner avant théatre, dat op een vroeger uur in de bovenzalen plaatsvindt, is de kip het kind van de rekening. Ook hier is sprake van een bij zonderheid, die schuilt in de naam waaronder de gevelde eierproducente ten tonele wordt gevoerd: „Poulet röti Saint Jean", zo heeft men na lang piekeren op de kaart laten zet ten. De aldus geëerde Jan is, tussen ons gezegd en gezwe gen, de heer J. Boot, de schei dende manager van de Wal vis, die per 1 januari groeps leider wordt. De heer Koopmanschap, zijn j brigade en alle collega's uit de andere AH-restaurants gaan een vermoeiende periode tege- j moet. Terwijl heel Nederland straks Kerstmis viert, staan 1 zij in hun keukens en komen i zelf nauwelijks in contact met het feestelijk gebeuren. Zij zijn de stille werkers, van wie iedere gast weet dat zij ook nu op hun post staan, maar verder pleegt men daar niet lang over na te denken. Twee hoogtijdagen lang bezetten on ze koks de sleutelposities in AH's strijd om buiten de deur etend Nederland voor zich te winnen. Wij kunnen hen en alle anderen in de restaurants slechts toewensen, dat het plezierig werken zal zijn' Aan alle bedrijfsonderdelen is een instructie gezonden J voor declaraties, die in verband met de nieuwe omzetbelasting J met ingang van 1 januari 1969 aan bepaalde eisen moeten voldoen. 1. In ieder geval moet van de thans in gebruik zijnde decla- J ratieformulieren gebruik gemaakt worden. Er kan niet 2 meer volstaan worden met een kwitantie. 2 2. De betalingsbewijzen (trein-, tram- en buskaartjes, ben- zinefacturen, restaurantfacturen e.d.) moeten bij de decla- 2 ratie worden gevoegd. Deze instructie wordt op alle mededelingenborden gepubli- ceerd. Het is niet alleen het bedrijfsbelang, maar ook uw eigen belang, dat aan deze instructie strikt de hand wordt gehouden, aangezien anders niet tot betaling van de declaratie kan worden overgegaan. Mejuffrouw A. C. Kruyswijk één van de 7 eerste-pmjs- winnaars in de verkoopwed strijd vers vlees nam op 5 december trots haar prijs in ontvangst. Het befaamde handboek voor de slager, een standaardwerk met meer dan In de 25 jaardat Sint nu in s ons OG komt, is hij niet veel r: veranderd. Maar ja, op een leeftijd van 873 jaar merk je die kwarteeuw ook niet zo. Op 10 december was de Cen trale ondernemingsraad in vergadering bijeen. De resultaten tot en met de 11e periode van de verschil lende ondernemingsonderdelen werden aan de hand van dia's duidelijk toegelicht. Tengevolge van deze toe lichting op het rendement ont stond een uitvoerige discussie over de berekening van de uitkering met Kerstmis. De ze uitkering wordt berekend op grond van de uitkomsten van het detailbedrijf en de loonsom. Deze loonsom is in 1968 toegenomen om 2 rede nen: 1. de aanpassing van de lonen 2. een greter aantal personeels leden. Wanneer de loonsom naar I verhouding meer toeneemt dan de winst, werkt dit ten nadele j van het percentage, hoewel het bedrag hoger kan zijn dan het i vorige jaar. De concept-grondslagen van het beleid zijn intussen bespro ken in werkgroepjes, samen gesteld uit COR-leden. In de 2 komende maanden wordt het I concept besproken in de OR's en CC's. Het resultaat van de ze besprekingen wordt daarna voorgelegd aan de Raad van Bestuur, waarna de introduk- tie volgt in de COR. Een ander punt. dat nog na der aan de orde komt, was het beëindigen van de werkzaam heden op 5, 24 en 31 decem ber 1969. tiet is niet eenvoudig om bepaalde gewoonten af te schaffen om te geraken tot een regeling in 12 ondernemings onderdelen. De werkclassificatie in ver schillende onderdelen, maar speciaal in Wijhe, werd toege licht. De werkzaamheden vor deren goed. Bij de besprekin gen zijn vertegenwoordigers van het personeel ingeschakeld. De z.g. 4 procent regeling van het Fonds voor Bijzondere Voorzieningen is op verzoek van de COR aangepast en ver beterd. De proefdruk van Flitz-in wordt getoond. De COR hoopt dat deze uitgave de belangstel ling van ons jeugdig personeel zal hebben. Nogmaals wordt 1000 foto's, dat haar door de heren J. Joustra en N. Frit- schy werd overhandigd. Sinds een jaar heeft mejuf frouw Kruyswijk de leiding in de afdeling Vers Vlees in de SuperMart te Buitenvel- dert. Zij verkoopt reeds 5y2 jaar vlees bij Albert Heijn, waarvan 4 j jaar in de SM Helmhollzstraat te Amster dam. Het geheim van haar succes De bijzonder plezierige wij ze waarop zij de klanten weet te adviseren, verzekert ons de heer A. v. d. Putten, bedrijfsleider in Buitenvel- dert. Wat zij er zelf van zegt „Waarom zou ik dat niet doen, het hoort bij mijn werk bovendien maakt dat je werk zoveel aangenamer." Wij vinden dit beslist een com pliment waard wat wij ook niet willen onthouden aan de andere eerste-prijs- winnaars in deze verkoop wedstrijd voor vers vlees, namelijk de teams van de SuperMarts in Oegstgeest. Sneek, Den Haag - de Stede. Bergen op Zoom en de KSM Rijswijk Lindelaan. bepleit de Flitsen weer per post te gaan verzenden, aan gezien de huidige distributie niet bevredigt. Zodra de adres sering via de computer moge lijk is, zal opnieuw bezien wor den of verzending als nieuws blad met een lager tarief mo gelijk is. In jamiari zal in de Flitsen worden aangekondigd, dat re kening gehouden moet worden met een emissie van perso- neelsaandelen in mei 1969 waarvoor op dat moment 100,gespaard moet zijn. Het is niet mogelijk op afbe taling op een aandeel in te schrijven. Door een van de leden is een plan opgesteld voor opleiding OR-leden. Op dit onderwerp wordt de volgende vergade ring teruggekomen. Een kleine commissie werd benoemd om het onderwerp over een eventueel optreden van de COR naar buiten, te j bespreken. De COR komt weer bijeen op 11 en 12 februari 1969 in Garderen voor de bespreking van een speciaal onderwerp, waarvoor een spreker van bui ten is uitgenodigd.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3