De heer A. Heijn is tevreden |Hoe groot is een Boeing 747?l OU flitsen Nieuws in het kort Brandweer vraagt vrijwilligers Bartelson bezoekt B? 218 Jeugd- onderneming Dr. Oplos N.V. gestart IN MEMORIAM AH EN DE KLM AH-Flitsen Pagina 2 Op 3 december j.l. heeft de heer J. Legerstee een zware operatie ondergaan. In over leg met zyn vrouw zyn we op 12 december bij hem op bezoek geweest. Hij maakt het naar omstandigheden goed. is optimistisch en vol ver trouwen. Hij laat alle beken den hartelijk groeten en wenst u prettige Kerstdagen. Op 5 december j.l. zijn we, niet als Sinterklaas maar wel I met bloemen, op bezoek ge- weest bij de heer J. Nijman Sr. Vanwege een flinke her senschudding moest hij een aantal weken thuis in Wijhe in bed blijven hetgeen, zoals u begrijpen zult, voor iemand als 1 de heer Nijman een hele opga- i ve was. Zoals in elk groter onder nemingsonderdeel, zijn er in ons produktiebedrijf, distri butiecentrum, hoofdkantoor en administratiegebouio te Zaandam brandweerploegen. De Zaanstreek is altijd prat gegaan op zijn enthousiaste vrijwillige brandioeer. In Zaandam heet een bepaalde ploeg het herenspoitje omdat er nogal wat direc teuren in meespuiten. („Eerste prais een paipie"). In ons DG en AG wil het de laatste tijd echter niet erg vlotten met de vrijwil ligers. Uw hoofdx-edacteur snapt dat niet erg. Toen hij jong was (dat heb je met die oudjes) snakte je er naar om bij de brandweer te mogen komen. Niets heer lijker dan met een spuit op een muur te zitten als bij drage aan je zelfrespect. Komaan, jongelui, laat je niet kennen en geef je op bij personeelszaken als vrij williger. Het is best een ge zellige beweging bij die brandweer. Of zullen we maar een meisjesploeg op richten? Ik ben ervan over tuigd dat een brandweer overall onze meisjes bijzon der goed zal staan. Op 10 december waren de jubilarissen en gepensioneer den 1068 bijeen in ons O.C. als gasten van de Raad van Be stuur. Na een aanvankelijk kalm begin werd het ten slotte een enthousiaste typische AH- happening, waarnaar wij hopen, de gasten met genoegen aan zullen terugdenken. Hel is niet onze gewoonte om van een 12} j-jarig jubileum l foto's te plaatsen. Voor één geval moeten we toch een uitzondering maken, n.l. van dat van de Heer H. Büscher, chef in ons GDC in Rotterdamen rechterhand van j de veel afwezige bedrijfsleider. De heer Büscher was een van de werkers van „het eerste uur' 1 en heeft enthousiast geholpen als vader van al zijn meisjes het GDC te maken tot wat het nu is. I Op onderstaande foto v.r.n.l.: de heer H. Büscher, mevrouw Büscher, en de heren C. J. van Gogh, A. de Groot en P. H. Haan. O (vervolg van pag. 1) „Een kwart van de Neder landse Horecabedrijven", ver telt de heer Heijn, „is nood lijdend. Er moeten in deze sector andere wegen worden ingeslagen die leiden tot een efficiëntere bedrijfsvoering. Wij zyn met onze restaurants al een eindje onderweg!" Hij legt nog eens uit, waarom AH de risico's wil lopen die verbonden zijn aan de activi teiten op dit gebied: „Wij zijn ervan overtuigd, dat bij een verdere stijging van de welvaart en er is volgens ons geen enkele reden om eraan te twijfelen dat die er zal komen het buiten-de- deur eten steeds meer in zwang zal raken. Dat betekent dat er voor doelmatig geleide restaurants wel degelijk grote mogelijkhe den zullen opdoemen. Wat wij nu doen, is ons zodanig voorbereiden, dat we er straks van het begin af aan bij kun nen zijn". Bovendien wijst de heer Heijn op de relatie die er tussen de levensmiddelensector en het Horecawezen bestaat„Wanneer het er van komt, dat de men sen minder thuis gaan eten, houdt dit in, dat zij in onze Supermarkets en Zelfbedie ningszaken ook minder zullen kopen. Wij willen proberen klanten in de restaurants op te vangen, zodat het geld dat zij op die manier aan de filialen onthouden toch niet aan onze neus voorbij gaat". De heer Heijn kondigt aan, dat bij een eventuele verdwij ning van de verticale prijsbin ding, de prijzen van de merk artikelen ongeveer 5 procent omlaag kunnen. Die van de artikelen onder eigen merk, zullen blijven zo als ze zijn: „Zij staan op het juiste niveau." „Overigens moeten wij," zegt meneer Albert, „nooit het idee hebben, dat, als het tot een scherpere concurrentie strijd mocht komen, bij ons elk produkt altijd goedkoper zal kunnen zijn." Over de Centrale Onderne mingsraad, waarin hij de voor zittershamer hanteert, is de heer Heijn zeer te spreken. „Weliswaar zijn we pas twee keer bijeen geweest, zodat we de goede vorm nog moeten vin den. maar we zijn al tot zeer i plezierige gedachtenwisselingen gekomen. Zonder het altijd met elkaar eens te zijn, uiteraard". „Twee maanden nadat op 16 oktober 1968 de eerste bijeen komst is gehouden van de le den en commissarissen van de vierde Zaanse Jeugdonderne- ming zal met de verkoop van de producten begonnen worden. Inmiddels hebben de zestien leerlingen van het Blaise Pas cal-College het nodige verricht om een goede organisatie op te bouwen. Er is een keuze gemaakt uit de verschillende producten, en een kostenbegroting opge steld. Hierna is de verkoop prijs vastgesteld. Om het be nodigde kapitaal te verkrijgen zijn aandelen uitgegeven wel ke inmiddels voor het groot ste deel geplaatst zijn. De Jeugdonderneming heeft haar statuten vastgesteld en als naam gekozen Dr. oplos N.V. De „officiële" oprichting heeft ten overstaan van een notaris plaats gevonden. Vooi'lopig zullen verkocht worden zoute en zoete drop en poppeschuim, welke artikelen door Albert Heijn N.V. aan de Jeugdonderneming geleverd worden. De Jeugdonderneming is erin geslaagd een aantrekke lijke verpakking te verzorgen. Zodra er enige ervaring is op gedaan met de verkoop zullen wij nader ingaan op deze Jeugdonderneming, waarvan het doel is, dat scholieren ken nis maken met de praktijk van het bedrijfsleven en de begrip pen waarover op school ge sproken wordt, door het zelf- doen, beter zullen aanspreken. Ons bereikte het droeve be- I richt dat donderdagavond 21 I november 1968 is overleden in I het St. Jan ziekenhuis te Zaan- j dam de heer Simon Rosman. j De heer Rosman was 57 jaar en werkzaam als balans maker in de afdeling admini stratie controle filialen. Onze gedachten gaan uit naar j zijn echtgenote, dochter en j zoon. Mogen zij de kracht vin- den dit plotseling grote ver lies te dragen. Hij ruste in vrede. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 18 20 december 1968 Verantwoordelijk eindredakteur:! H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 Zo zijn wij dan weer aan de laatste Flitsen van dit jaar gekomen en wij hopen in 1969 weer op dezelfde wijze door te gaan. Eerst een overzicht van de blijde gebeurtenissen in de afgelopen maand. Mej. J. B. Derlage - K.B. is 22 novem ber in de huwelijksboot ge stapt met de heer B. Hummel. De heer Feliciano Vieira Ne ves - K.B. en Mej. T. Brake- boer zijn op 8 november in Opmeer getrouwd. Op 21 no vember is in De Steeg ge trouwd mej. J. W. Bosveld - O.G. met de heer L. J. van Mill. Ook mej. C. v. d. Bos - S.B. is de grote stap begonnen. Zij trouwde op 22 november de heer J. Gorter. Verder zijn op 2 december gehuwd mej. H. van Wijngaarden - Lab. en de heer G. Bleeker. Bij de fam. Taag-Flipse is een doch ter Ellen Simone geboren. Op 2 november werd een zoon ge boren bij de fa. Salvador Cas tro en wel José Castro Cures. Mireille is de eerste dochter van de heer en mevr. Passenier. Het gezin van de heer en me vrouw Roolker werd op 24 ok tober uitgebreid met zoon Ro nald. 28 Oktober werd gebo ren Robert Johannes Jozef, zoon van de heer en mevrouw Stevens. Bij de heer en me vrouw Brinkman is een doch ter geboren. Al deze ouders namens ons allen gefeliciteerd en wij hopen dat deze kinde ren in de beste gezondheid mo gen opgroeien tot vreugde van hun ouders. Nu een overzicht van onze zieken. Mej. J. Oostingh is na haar verblijf in het ziekenhuis weer thuis en wij hopen dat zij weer spoedig geheel hersteld zal zijn. De heer G. Boekelaar, die on verwachts voor een operatie naar het ziekenhuis moest, is inmiddels ook weer thuis. De heer J. Edam, die na zijn ver blijf in het ziekenhuis thuis was om verder te rusten, moest voor de 2e keer opge nomen worden, maar is in middels weer thuis. Hij gaat gelukkig vooruit. De heer H. Bakker - K.B. gaat ook voor uit, maar hij moet nog wel ge duid hebben. De heer J. Daub heeft ook zijn werk nog niet kunnen hervatten. De heer Vrugt moest aan beide handen geopereerd worden. Hij is in middels weer thuis voor ver der herstel. De heer S. Vene- ma moet nog steeds rusten voor zijn been. De heer J. S. de Boer moet nog steeds voor controle naar het ziekenhuis. De heer H. Bakker - S.B. heeft zijn werk weer voor halve da gen kunnen hei-vatten, na ca. 4 maanden ziek te zijn geweest. Mej. C. Vogels is inmiddels weer hersteld. Evenals de heer W. F. Nolte, die ook weer in ons midden is. Mej. A. Blom heeft vele weken in het zie kenhuis gelegen i.v.m. een ge broken been. Deze zieken en ook de niet genoemden allen van harte be terschap. Tot slot wil ik u allen voor straks een goed uiteinde toe wensen en een gelukkig en gezond nieuwjaar. t n z Z U zult vragen ..wat heeft de nieuwe Boeing nu met ons te Z maken?" Z Onze president zegt weieens: „Eigenlijk is de KLM net zo'n bedrijf als het onze. Beiden verlenen we diensten. Zij Z Z leveren transport en wij distribueren. Zij leveren kant en - klaar maaltijden en wij leveren de artikelen voor „maal- tijden". t In de „Wolkenridder" van 23 november j.l., het personeels- t orgaan van de KLM, staat een afbeelding van de Boeing 747 vergeleken met de DC 8. Enige vergelijkende afmetingen. Douglas DC 8-63 Boeing 747 Spanwijdte vleugels 22.50 m 30 m lengte 57 m 70 m hoogte 6 m 10 m 5 hoogte kiel vlak 13 m 19 m AH'63 AH 67 AH '69 omzet 250 miljoen 650 miljoen personeelssterkte 6.200 8.500 10.000 Ook in greei, zeals U ziet, voelen wij ons verwant met onze KI.M en zijn Boeings! t

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2