V AC 's STREVEN NAAR EEN MAXIMALE UNIFORMITEIT Eerlijk zullen we alles delen... ilium Cursus hoof cl en-bediening gestart Uniformiteit Duidelijk inzicht Check-list Gedeelte nieuwe aanbouw DC in gebruik genomen Collectieve ziektekosten verzekering verlengd Ch flitsen gnn U02000308 Flitsen Landelijk december 1968 1 4-daags personeelsorgaan albert he'jn 25e jaargang nr. 17 6 dec. 1968 i r1 17 R heeft in de „week" van 18 t/m 22 november in onze Albert's Corner Oud-Leusden een cursus hoofden-bediening plaats gevonden. Met veel pijn en moeite hadden zeven oberkelners en evenveel hoofdserveersters van AC's, Wimpy's e.d. zich vrijge maakt om met elkaar te luisteren naar docent J. Boot, thans in naam nog manager van de Walvis, maar na 1 januari groepsleider. wanneer zij in alles de be diening, de bereidingswijze van de gerechten, enz. zoveel mo gelijk precies hetzelfde doen. Er zijn hierover goed omlijnde afspraken gemaakt." Wij spreken de heer Boot in Formosa, waar hij te hulp is geroepen om een uitgevallen collega tc vervangen. Gezeten aan een met veel papieren overdekt tafeltje, vertelt hij: „De cursus was nodig, omdat in een steeds groter wordend bedrijf de behoefte aan commu nicatie toeneemt. Bovendien moet er worden gestreefd naar een maximale uniformiteit. Een klant die zeer tevreden is over een bepaalde AC, mag niet el ders tot de ontdekking komen, dat het daar heel anders toe gaat. Onze restaurants moeten gezamenlijk een goede naam verwerven, en dat kan alleen De samengeroepen hoofden bediening in leeftijd va riërend van voor in de twintig tot achterin de vijftig en in er varing van drie maanden tot eenendertig jaar hebben een lesrooster voorgeschoteld ge kregen, dat er niet om loog. Om te beginnen werd hun een duidelijk inzicht gegeven in de organisatie en de beleidslijnen, „want", zegt de heer Boot. „meer kennis van de achter gronden kweekt meer begrip". Via een taakbeschrijving ver namen de cursisten vervolgens precies wat hun bevoegdheden en verantwoordelijkheden zijn. Dit laatste punt was van be lang, omdat tot dusverre iedere manager zo zijn eigen opvattin gen over de taak van zijn ober- kelnei of hoofdserveerster had. Ook de verkooptechniek werd uitvoerig onder de loep geno men. Bij het. onderwerp klach tenbehandeling werd een band recorder ingeschakeld, die ge sprekjes tussen reclamerende bezoekers en een serveerster liet horen. Aan de tend hier van werd duidelijk gemaakt hoe men zich tegenover de klant behoort op te stellen. Andere moderne hulpmiddelen, film en dia's, kwamen te pas aan het hoofdstuk hygiëne. Eén minuut vóór de opening van de Albert Heijn SuperMart in winkelcentrum Helftheuvel Den Bosch, overhandigt de heer A. B, C. M. Janssen aan mevrouw Doornen een feestelijk bloe metjeDe heer Doornen en zoonlief (die enkele seconden latei- een pakje versnaperingen zal krijgen) kijken geamuseerd toe. Dankzij de enorme presta tie van de bouwers is reeds een gedeelte van de nieuwe aanbouw bij ons Distributie Centrum in gebruik genomen. In een 30-tal weken is men erin geslaagd een gedeel te van het nieuwe Dag artikelen Distributie Cen trum zover gereed te krij gen, dat van hieruit de enorme piek in de bestel lingen, veroorzaakt door Sint Nicolaas en Kerst, verzonden kan worden. Een gedeelte van 6.700 m2 is gereed en van hier uit worden een 50-tal feestartikelen verzonden. Het is aardig om de te ver zenden tonnages eens te vergelijken! Toen het hui dige D.C. geopend werd, ging 1.000 ton per week van hieruit naar de filialen; nu wordt alleen al als feestbestelling 1.000 ton per iveek ver zonden. Dat men in Zaandam reuze gelukkig is, dat men er door deze inspanning in is geslaagd om toch vooral voor de zgn. Kerstpiek een gedeelte bedrijfsklaar te hebben, spreekt van zelf. Eén van de belangrijkste on derdelen van de cursus vond de heer Boot de les over de opleiding van nieuwe serveer sters. Er werd een check-list samengesteld, waarop precies staat te lezen wat en hoe men de nieuwkomers gedu rende de eerste twee weken moet instrueren. Aan het cha piter instructie was bovendien een wedstrijdje verbonden: „Stel dat U hier voor een groep serveersters staat die U het één en ander bij moet brengen", zei de heer Boot tot de veertien, „wel, gaat Uw gang maar. De groep wijst de beste aan." Waar op zij één voor één hun „reper toire" voor het voetlicht brach ten, wat erg leerzaam was. Eveneens in wedstrijdver band werd het punt snelheid in bediening behandeld, waar bij duidelijk naar voren kwam, dat het volgens het boekje heel wat vlugger gaat dun wanneer men de instructies aan zijn laars lapt. Verder kre gen de hoofden bediening heel wat te horen over de wette lijke bepalingen. De nodige kennis hiervan is b v. onont beerlijk bij het opstellen an dienstroosters. Voor het personeel van onze restaurants veelal bekende ge zichten. De hoofden-bediening van de AC's bijeen op de cur sus in het wegrestaurant Oud Leusden. Het produktiebedrijf Zwanen burg heeft dit jaar voor Sin terklaas weer vele marsepein- produkten gemaakt, zoals ap pels, bananen, de bekende var kenskoppen, worteltjes enz. Een leuk werk ook voor dames. Op de foto een groep aan het werk. naast hen de duizenden gefabriceerde figuren. jaa r- - Onze collectieve verzekering voor niet-verplicht verzeker den bij de Vezeno is weer voor een jaar verlengd. Zoals te verwachten was, is dit gepaard gegaan met een tarief verhoging. Alle huidige deelne mers hebben hiervan reeds be richt gehad. Zij worden er aan herinnerd, dat vóór 10 decem ber a.s. opgegeven moet wor den, of zij een wijziging in de verzekerde klasse wensen. Deelname aan deze verzekering geschiedt op vrijwillige basis. Het is echter wel van groot be- lang, dat u verzekerd bent te gen ziekenhuiskosten en spe cialistenhulp, hetzij bij de Ve zeno. hetzij elders. j De kosten van ziekenhuisop- j name e.d, zijn zo hoog, dat het I onverantwoord zou zijn dit niet 1 te doen en eigen risico te lo pen Inlichtingen voor de collec tieve ziektekostenverzekering worden te allen tijde op aan vraag verstrekt door de Cen trale Personeelsdienst.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1