Diepvriesomzet over drie jaar verdubbeld In 1968 3 miljoenste doos Zaanse Koeken verkocht Nieuwe raat! van bestuur pensioenfonds veinst alleen! Ontwikkelingen Nieuws in het kort Wijnverbruik stijgt AH - Flitsen Pagina 3 [DONDERDAG 7 november j.l. kwam in „De Walvis" de raad van bestuur van het pen sioenfonds bijeen. In deze vergadering werden de nieuw gekozen leden ge ïnstalleerd en werd afscheid genomen van de aftredende leden. Voor de eerste keer werden 7 deelnemers tot lid gekozen. Ook het vrouwelijk element is nu vertegenwoordigd, want bij deze 7 nieuwe leden bevinden zich 2 dames. Ook gepensioneerde in het bestuur Afscheid werd genomen van 3 leden, die niet terugkeren in het nieuwe bestuur. Voorts is ook afgetreden één van de twee leden, die de groep Sterovita/N.M.U. in het bestuur vertegenwoordigden. Gezien het aflopende belang werd het voldoende geacht, dat er voor deze groep één lid in het be stuur zitting heeft. Op de vergadering werd medegedeeld, dat er uit de kring van gepensioneerden een lid aan de raad van bestuur zal worden toegevoegd. Inmiddels is hiervoor benoemd de heer T. Huisman te 's-Gravenhage. De heer Huisman is geen onbeken de in de raad van bestuur. Reeds tijdens zijn actieve diensttijd was hij geruime tijd lid van het college. Een woord van dank komt de aftredenden toe voor al hetgeen zij als vertegenwoordigers van deelnemers en oud-deelnemers in de raad van bestuur verricht hebben. De raad van bestuur telt thans 18 leden. Hiervan zijn er 13 v ia verkiezingen door de deel nemers in het bestuur gekozen De andere 5 zijn rechtstreeks benoemd, n.l. het dagelijks be stuur en de vertegenwoordigers van de groep gepensioneerden en de oud-deelnemers van Sterovita. Natuurlijk hebben wij dokter Meulenbeld, die op 1 decem ber bij ons in dienst treedt, om zijn foto gevraagd bij het in troductie artikel dal in de vorige Flitsen stond. De foto bereikte ons echter iets le laai zodat wij hem hierbij alsnog plaatsen. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 16 22 november 1968 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220 Op de foto staand (van links naar rechts) M. Baas nieuw BTD, CID, TB Mevrouw H. Rompies-Amesz nieuw Hoofdkantoor Mejuffrouw C M. van Ekris nieuw Filialen J M. Overmeer nieuw PB Zaandam A. H. J v. d Putten aftredend Filialen Y v d. Blom nieuw Filialen J. L. Zomer herkozen PB Zwanenburg J. van Dijk herkozen DC's Groorverbrdit- L. M. de Haas nieuw Filialen B. H. van Tiel aftredend Filialen t den Bakker herkozen Administratiegebouv D Verdonk aftredend PB Zaandam J de Graaf herkozen Melkexport E, de Haan nieuw PB Wij he Zittend (van links naar rechts): C. Kromhout aftredend Sterovita/N.M U A. A. Roëll herkozen Restaurantbedrijf 1 Keyzer boekhouder C Kraaij directeur G. J. Hermanides voorzitter Mr Th. Baljon secretaris 1 W. Brinkhuis actuaris Niet aanwezig konden zijn R. H. Boersma herkozen Filialen F Rottger Sterovita/N.M.U. De omzet van de Nederlandse diepvriesindustriedie in 1967 nog f 125 min. bedroeg, zal over drie jaar zijn verdubbeld. Van deze omzet, zal 30 pet. bestaan uit artikelen die er vandaag nog niet zijn; met name in de sectoren soepen, kant-en-klaarmaal- tijden, pudding- en gebakprodukten. snacks en vleesschotels, zijn veel nieuwe produkten te verwachten. In de Verenigde Staten, waar men ons op dit gebied ver voor is, bestaan al liefst 2200 diepvriesprodxikten, tegenover 70 in Nederland. De gemiddelde Amerikaanse supermarkt voert een assortiment van 600 diepvriesprodukten. Per persoon ivordt in cle Verenigde Staten per jaar 34 kilo aan diepvriesprodukten geconsumeerd, tegen 4 kilo in Nederland. 6 kilo in Groot-Britan- nië en 11 kilo in Zweden Aldus een toespraak van de heer C. Govers, adjunct-direc- I teur van Albert Heijn N.V.. op een symposium over de ont wikkelingen in de levensmid delenindustrie, dat in Utrecht gehouden is in verband met de vakbeurs Machevo '68. De heer Govers meende ver der. dat de Nederlandse consu ment de komende jaren steeds meer produkten met een lage calorische waarde en met een hoogwaardig eiwitbestand zal gaan kopen, zoals margarine met slechts 40 pet. vet. magere chocolademelk en vervan gingsmiddelen voor suiker in tablet- en poedervorm. Ook in de sector dranken zijn interessante ontwikkelin gen waar te nemen. Het ver- Per 1 januari 1969 zijn er een aantal mutaties in onze orga nisatie. Dr. C M. Storm, groepslei der en merchandiser restau rants, wordt hoofd van de be drijfsadministratie. De heer C. G. Peperkamp, divisieleider restauranis, wordt merchandiser restaurants. De heer F Philippus, pro- duktie-specialist en de heci J. R, W. Boot, manager van „de Walvis", worden groepsleider restaurants. De heer W. Janssens. be drijfsleider van onze XSM m Bloemendaal, wordt groepslei der ZB/KSM. Op 4 november bij de Va- ra-uitzending „Koning Klant was onze adjunct-directeur de heer C Govers op het t.v.-scherm samen met verte genwoordigers van de consu mentenbond en de ..warme" bakkers. Het discussie-onderwerp was de prijsstelling van het verse brood. De heer D. A. ter Wee, conservator van ons museum, dankt allen, die gehoor gege ven hebben aan zijn oproep in Flitsen om oude bescheiden op te zenden. De reaktie was hartverwar mend, er kwam een stapel bin nen. Jammer genoeg was er nog geen opplakvel voor rantsoenbonnen bij- De redaktie is verheugd over dit goede resultaat, omdat er mede uit blijkt, dat de Flitsen, althans door de ouderen, goed worden gelezen. De jaarplan-vergadering, die op donderdag 24 oktober op de K.B. plaats vond. werd volko men onverwachts door een kleine „happening' onderbro ken. Een deputatie van de koekbakkerij bestaande uit de heren L. Klein ass. chef bakkerij. Lagrand. de nestor van onze deegmakers en J. v. Dam chef van de ovens kwam trots de 3 miljoenste doos Zaanse Koeken overhandigen aan de heer C. Govers, senior merchandiser kruidenierswa ren. Hoe hij hierdoor verrast was. kunt u zich voorstellen. Deze doos was verwerkt in een tableau, waarop wegwij zers de stormachtige opmars laten zien van dit Albert Heijn artikel: 1967 2 miljoen. 1968 3 miljoen! Het zal u waarschijnlijk net zo vergaan als uw redactie, die Zaanse Koeken al zo lang kent, dat je er niet bij stilstaat hoe veel wij er eigenlijk wel van verkopen. Maar 1.000.000 dozen in één jaar is bijna genoeg om alle Nederlandse huisgezinnen een doos te leveren. Kortom de trouwe Zaanse Koeken zijn ge groeid tot één van de aller grootste artikelen van ons as sortiment. Een bewijs hoe zeer de klanten de kwaliteit van dit KB produkt waarderen! Een reden om eens even bij stil te staan wannneer u er binnen kort eentje bij de koffie nut tigt. Een illustratie bovendien van de groei van onze eigen mer ken, waarbij de Zaanse Koeken zo'n bijzondere (en grote!) rol meespelen. Tot besluit alle hulde aan de medewerkers van de koekbak kerij die deze stormachtige groei hebben kunnen realise ren! bruik van thee bijvoorbeeld heeft zich na de Tweede We reldoorlog nooit meer hersteld en de markt brokkelt langzaam af. Koffie heeft de thee ten de le verdrongen, maar de koffie wordt op zijn beurt bedreigd door bier, frisdranken en vruchtesappen. Het bierver- bruik steeg in acht jaar van 23 naar 42 liter per persoon (in België en Duitsland wordt 100 liter per persoon per jaar ge dronken). Het frisdranken ver bruik nam in acht jaar toe van 12 tot 40 liter (het verbruik in de Verenigde Staten ligt op 58 liter). Ook het wijnverbruik stijgt gestadig. In twaalf jaar steeg de consumptie per persoon van één tot vier liter (in Frankrijk ligt het wijnverbruik vier maal zo hoog). De consumptie van aperitiefs is in Nederland, ook internationaal gezien, erg hoog. Wat sherry betreft ligt Neder land met een fles per persoon per jaar internationaal aan de kop. Een andere spreker op het symposium over de ontwikke ling van de levensmiddelenin dustrie in Utrecht was de heer P. Ligtenstein, directeur van Albert Heijn N.V. Volgens hem staat de massadistributie in Nederland in vergelijking met de VS nog maar aan 'net begin. Nederland kreeg in 1948 zijn eerste zelfbedieningszaak. Het zijn er nu ruim 7700 met een totale verkoopoppervlakte van 850.000 m2. De VS telden in 1958 23.500 supermarkten, welk aan tal verleden jaar tot 37.800 gestegen was. In 1958 was ruim 52 pet. van de levensmiddelen omzet in de VS in handen van de supermarkten. Dit percenta ge was vorig jaar gestegen tot bijna 80. De gemiddelde super markt is in Nederland, volgens de heer Ligtenstein, in verhou ding tot de VS vrij klein, maar er is een duidelijke tendens waar te nemen naar een ont wikkeling van grotere vestigin gen. waarbij dan echter ook een groter assortiment nood zakelijk wordt. J.COo.ooo KAni a. P.B.K.S. Tz

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3