DISPLAYWEDSTRIJD AUSTRALISCHE BARLETT PEREN en TWO FRUITS Deskundigen geven commentaar op AH-Flitsen Pagans 2 Foto 7: een display uit de categorie van 5065 meter stelling. Hr. Zeïlstra: Een goed voorbeeld van een opvallende end-display, die mas saal aan doet, toch is de display maar 3 draadmanden breed. De klant kan er goed bij, de voorste blikken noden tot pakken. De „show" is goed, opvallend maar overheerst niet. Hr. KortleveIk vind het ook een fijne display met kangeroe en al. Alleen de kaarten, die horen beslist links en rechts van de kangeroe en niet onder aan. praktisch op de grond' Daar hoort hoogstens zo'n cirkel, als je die over hebt Jammei', want verder is de opzet goed. Foto 8: een display uit de categorie grote ZB's 50 t m 65 meter stelling. Hr. Zeilstra Ja wat zal ik hiervan zeggen. Die enorme kangeroe is na tuurlijk een reuze stunt. Dat heeft uren en uren gekost om zo iets te bouwen. Hij heeft verlichte ogen en houdt een draaiend blik vast. Hulde aan de bouwer! Maar nu de dis play zelf. De blikken en daar gaat het tenslotte om, komen er wat karig af. Zon blikvanger eist zelf enorm de aandacht op Het hele kwantum is voor deze display gebruikt en toch is het geen massale presentatie van het ar tikel Hr. Kortleve: Die kangeroe kwam in de krant, hij moest over het dak van het: huis van de bouwers vervoerd wor den (de heer J. G. Kuipers in Utrecht, die er met zijn vader een week lang "s avonds aan werkte!) Dat was na tuurlijk nieuws! Je laat de klanten wel zien dat er iets aan de hand is met zo'n reuze kangeroe. In een zeer grote SM was het echter beter tot zijn recht gekomen, want zo'n blikvanger vraagt óók om een enorme massa blikken. Maar in ieder geval was het een „stopper"! Wat de kaarten betreft, die komen er bekaaid af. die zijn zo maar even neer gezet. Foto 9: een display uit een grote SM. Hr. Zeilstra: Deze foto is nogal ondui delijk, maar het is wel een voorbeeld waar zeer veel sfeer gebruikt is, zon der dat het veel effect oplevert. Hr. Kortleve: Ja. dat is zo, als je goed |i kijkt zijn er veel attributen gebruikt -m kangeroe, perenboom, palmbladeren, vetplanten, maar er is geen eenheid. Het is er allemaal ingezet zonder dat het je veel doet. Nu is zo'n type dis play maken erg moeilijk. Je moet er als het ware op papier eerst helemaal uit zijn voor je gaat bouwen. Met één of hoogstens 2 goede blikvangers en een forse, massaal opgezette blikken- r display ben je in minder tijd klaar en heb je meer effect. Hr. Zeilstra: Wat u zei over planning op papier, wil ik nog even onderstre pen In het bijzonder de gehele dis- r play-planning, die uitermate belangrijk is. Dit kan namelijk 10 van de krui- nierswarenomzet in een filiaal uitma ken. PE3US mm fHM' Foto 2: een display uit de categorie SM's 80 tot 115 meter stelling. Hr. Zeilstra: Een vrijstaande display- met behulp van een roeiboot. Trekt de aandacht en heeft goed verkocht: 1140 blikken Toch vind ik dit hulpmiddel minder geschikt voor een kwaliteits- produkt als deze Australische conser ven. Door formaat en kwaliteit, leent dit artikel zich minder tot storten. De sfeer boven de boot vind ik in ver houding tot de eigenlijke display te royaal Hr. Kortleve: De kaarten zijn wel goed aangebracht met behulp van prijskaar ten-standaards, maar ik vind ook dat de biljetten en stroken die boven de boot zijn bevestigd, te veel van het goede zijn! Een groot gekleurd affiche of de han ger en dan op ooghoogte aangebracht was voldoende geweest en natuur lijk de boot op een kleine verhoging, dan hoeft de klant niet te bukken' Foto 3: een display in dezelfde catego rie als foto 2. Hr. Zeilstra: Een zeer verkoopkrachtige display. In het midden pakt de klant gemakkelijk de blikken er af. Door het uitgespaarde „venster" is er de mogelijkheid om te laten proeven Dit „venster" trekt sterk de aandacht Het is een massale presentatie met wei nig hulpmiddelen, maar zeer effectief. Hr. Kortleve: Ja. dat open venster is goed gevonden. Er is geen sfeerma teriaal gebruikt, maar dat hoeft hier niet. Je ziet een massale wand van blikken. De bovenste prijskaarten zitten goed Over de onderste kun je van mening verschillen. Maar het geheel valt op en zal klanten trekken. Foto 4: een display uit een veel kleine re categorie 35 t m 421A meter stelling. Hr. Zeilstra: Dit is een voorbeeld hoe je in een betrekkelijk kleine zaak op weinig ruimte toch goed kunt uitko men. Ondanks de breedte van 135 cm is er een massaal effect. Bovendien kan de klant er gemakkelijk van pakken. De ondergrond van de display is afgewerkt wat de kwaliteit van het artikel nog eens onderstreept. Hr. Kortleve: Een goede verhouding tussen artikelen en sfeer De kleurige plaat vestigt de aandacht op Austra lië. De prijskaarten zijn op goede hoog te aangebracht. Er is niet te veel ma teriaal juist genoeg' Foto 5: een display uit een grote ZB 65 t m 80 meter stelling. Hr. Zeilstra. De meeste filialen be schikken over een dergelijke end-dis play. Deze display is goed gebouwd en trekt op verschillende manieren de aandacht, o.a. door het dakje (dat ken nelijk is bewaard van een vorige ak- lie). Het geheel was nog beter geweest door de beschikbare blikken voller en ho ger te stapelen. Er is nu te veel ..show"' Hr. Kortleve: U bedoelt zeker die scheef geplaatste blikken, dat zal wel voor de foto gedaan zijn. Ik vind de kaarten goed aangebracht met een standaard, die echter nog wat meer naar achteren had gekund. FRcrrs PEREN Op 25 oktober jl. is de uitslag bekend gemaakt van een display wedstrijd voor Australische vruchtenconserven. Deze wedstrijd werd in juli gehouden. Door leveringsmoeilijkheden bij de introduktie moest de inzendtermijn van displayfoto's voor deze wedstrijd echter worden verlengd tot 30 september. Nadat de jury de winnaars had bepaald, heeft uw redaktie alle 110 foto's die binnen zijn gekomen, ter inzage gekregen. Daaruit blijkt wel duidelijk, dat er met veel enthousiasme is gebouwd en gewerkt om met goede en opvallende displays voor de dag te komen. Om iedereen een indruk te geven van de verschillende typen displays die in de filialen werden gemaakt, hebben wij een aantal foto's in dit nummer van Flitsen opgenomen. Bij elke foto hebben wij om commentaar gevraagd aan de heer L. B Zeilstra, Coördinerend hield Mer chandiser kruidenierswaren, voor wat betreft het display-technische gedeelte en de heer G. C. Kortleve voor de toepassing en het gebruik van sfeer- en reclame-materiaal. Foto 1: een display uit de categorie 421 s tot 50 meter stelling. Hr Zeilstra: Een display, die er zeer goed uitziet. Het is een verzorgde pre sentatie. waarbij een standje is inge bouwd voor het demonstreren met de stukjes Peren en Two Fruits. Aan de verkoop is ook goed gedacht, want di rect bij de stand is een massale stapel gebouwd. De klant' ziet duidelijk dat er iets nieuws door Albert Heijn wordt gebracht. Ik vind het een fijne, ver- koopkrachtige display. Hr. Kortleve: Daar ben ik het mee eens Er is weinig sfeer-materiaal gebruikt, maar dat is hier juist goed. De kaarten zijn op de goede hoogte bevestigd. Het geheel onderstreept de kwaliteit van de Australische vruch tenconserven. Foto 6: een display uit een ZB uit de groep 27 tot 30 meter stelling. Hr. ZeilstraJa dit is een display op een wandstelling Zo'n wandstelling is prima om 2 artikelen massaal te pous seren. maar dan alleen op de bodem plank en bijv. de middelste plank, zo dat er twee massale blokken boven elkaar ontstaan. Hier zijn echter 4 planken benut. De indruk wordt dan versnipperd. Hr Kortleve: De prijskaarten zijn hier aan elkaar bevestigd en bedekken als één strook maar liefst 35 cm van de andere artikelen in het schap. Je kunt ze beter tegen elkaar „nieten" en als een hanger bevestigen, haaks op de looprichting en dan verder in de opstelling 2 schapkaarten aanbrengen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2