Veel extra werk bij de omschakeling op BTW ■minimin Koningin bezocht AH-stand bij opening van de Ij-tunnel j Kik diashow nu met quiz langs filialen PSSSSK Eind goed al goed P.M.C.- voor deeltjes voor het personeel Wij hoorden ook nog dat: Geleidelijk verloop UITBREIDING DC-ZAANDAM VERLOOPT VOLGENS PLAN Oh flitsen 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25e jaargang nr. 16 22 nov. 1968 iVrA de opening van de IJ-tunnel bezocht de Koningin de manifestatie en werd in onze stand welkom geheten door de heer G. J. Heijn. De heer Legerstee en de heer Helder (CBD/i'B) en de dames Steding, ter Maten en Nijkamp waren hierbij ook aanwezig. Niemand vermoedde echter dat er achter de schennen nog een Albert-Heijner actief bezig was om de dia-show (de grote trekker) goed te laten verlopen. Wat was er namelijk aan de hand? Toen anderhalf uur voor het bezoek het projectie-ap paraat werd aangezet bleek het geluidsbandje onbruikbaar te zijn. Misschien had de nacht wacht zichzelf op een gratis voorstelling willen tracteren. Drie kwartier later was er een reservebandje (gebracht uit Nederhorst den Berg) maar dat gaf geen geluid. In het mecha niek van de bandrecorder bleek wel 3 meter geluidsband de gehele zaak te verstop- Het is wel bekend dat de P.M.C. zo nu en dan be schikt over lichtbeschadigde premies die niet meer aan de klanten kunnen worden afgeleverd of soms zelfs over gloednieuwe premies van een model dat inmid dels werd vervangen. In overleg met de leverancier komen deze dan tegen zeer aantrekkelijke prijzen be schikbaar voor verkoop aan het personeel. Mededelingen hierover wor den gedaan aan alle kanto ren en filialen. Personeels leden die niet vaak op kan toor zijn maar langs de weg. merken nog wel eens dat zij achter het net vissen, om dat uiteraard de beschik bare hoeveelheden gering zijn. Daarom even de tip dat er weer een aanbieding is uitgegaan. Hebt u interesse voor prachtige wollen dekens, een elektrisch kacheltje en dergelijke raadpleeg dan de aanplakborden of vraag de bedrijfsleider. De P.M.C. koppelt hier graag een verzoek aan vast, speciaal voor collega's in de filialen. Verstrek geen in lichtingen over de P.M.C. als u niet volkomen zeker bent. Vraagt een klant of een premie nog beschikbaar is, raadpleeg dan altijd de bedrijfsleider. Deze beschikt over de laatste informatie. Worden door de klant cheques opgestuurd voor een uitverkochte premie dan is het gevolg teleurstel ling voor de klant, extra kosten voor terugzending van de cheques en niet te vergeten extra arbeid voor de PMC-administratie. Brie ven met „in het filiaal zei den ze probeert u het nog maar" komen regelmatig voor. Het is dan spijtig dat dit proberen geen resultaat oplevert. pER 1 januari 1969 treedt de Belasting op de Toegevoegde Waarde in werking en dat heeft ook voor Albert Heijn zyn consequenties. In principe kan n.l. iedere prijs anders wor den. De moeilijkheid is echter, dat zelfs op dit moment in vele gevallen nog niet bekend is hoe de nieuwe bedragen zullen worden. Het hangt er vanaf, wat onze leveranciers voor prijzen gaan berekenen. Zij hebben een briefje ontvangen met het verzoek dit bij benadering te laten weten, maar verreweg de meesten zitten zelf ook nog met de handen in het haar. pen. Ruim 10 minuien voor het bezoek hadden we geluid maar bleek het automa tische dia-transport het niet te doen (voor die tijd was er meer dan 14 uur proefgedraaid zon der enige storing!). Er zat niets anders op dan staande op een kistje de dia-projector met de hand te bedienen. En dal ging gelukkig allemaal goed. De KIK-diashow is opnieuw op tournee langs alle filialen. Dit keer is echter aan de vertoning een quiz voor het personeel verbonden. De aanwezigen krijgen een formulier uitgereikt. Daarna wordt de quiz gehouden. Er wordt steeds een situatie vertoond, waarbij 3 oplossingen worden gegeven. De kunst is nu de goede eruit te kiezen. Wanneer men vijf van die problemen met succes het hoofd biedt, treedt er een honoreringssysteem in werking, dat voor ieder goed antwoord vijftig premiepunten opleven. Ten slotte wacht er nog een jokerrvraag. Bij verschillende teams, die de quiz al hebben afgelegd, blijkt dat er heel wat medewerkers zijn, die méér dan 5 van de 10 vragen goed wisten op te lossen. Gebleken is intussen, dat velen die de show in het begin van dit jaar al zagen, het op prijs stellen dat zij de voorstelling nog eens kunnen bekijken. Alleen voor artikelen die onder eigen merk worden uitgebracht of door AH zelf zijn geïmporteerd. heeft men op hel: hoofdkantoor veelal reeds kunnen becijfe ren wat zij straks moeten gaan kosten. Al bij al is het een volslagen onmogelijk heid direct op de eerste werkdag van januari in de filialen alle artikelen tegen de nieuwe prijzen te verko pen. Daar kunnen dikwijls weken overheen gaan. waarbij er natuurlijk voor zal worden gezorgd dat de meest gevraagde produkten voorrang krijgen. Voor de andere, die in minder groten getale worden verkocht, geldt, dat AH niet zoveel schade lijdt wanneer zij nog korte tijd onder de oude. la gere prijs weggaan, temeer omdat het verschil vaak maar miniem is. Gemiddeld gaat het om een afwijking van 2 procent, hetgeen doorgaans neerkomt op en kele centjes. Voor het personeel in de filialen is het overigens maar gelukkig dat de zaak zo geleidelijk zal verlopen, omdat er anders na de drukte van de feestdagen onmiddellijk een nieuwe „noodsituatie" zou ontstaan. Dat neemt echter niet weg. dat de omschakeling wel degelijk heel wat extra werk met zich mee zal brengen en dat geldt ook voor de mensen van de in koopadministratie en de factuur- en prijzenafdelin- gen. Op administratief gebied brengt de BTW zelfs zoveel rompslomp teweeg, dat er nieuwe taken ontstaan waarvoor personeel moet De heer J. Bakker, bedrijfs leider van filiaal 1083 te Weesp, kwam op het idee om op vrijdag en zaterdag zijn vrouw in Gelders kostuum de vacuüm-rookworst te laten keuren. Hij schreef, dat het verkoop resultaat enorm was. „Is het om een van Uw kleinkinderen een plezier te doen?", vroegen wij. „Nee" was het antwoord, „ik maak bouwplaten altijd zelf." De collega's, die op de foto herkenbaar zijn, zullen er nooit van gedroomd hebben, dat zij nog eens koninklijke belang stelling zouden ondervinden De uitbreiding van ons distributiecentrum in Zaandam vordert goedzoals op bij gaande foto is te zien. Door de bedrijfsleiding, de bouwtechnische dienst en de aannemers wordt hard gewerkt om alles volgens plan te laten verlopen. worden aangetrokken en ook de computer-program- mering moest geheel wor den herzien. Een boel tijd rovende administratieve en organisatorische beslomme ringen dus, die AH heel wat geld kosten. Daar staat niets tegenover, want de hogere prijzen brengen echt niets extra's in het laatje: wat er enerzijds meer wordt ont vangen, gaat ei aan de an dere kant aan hogere be lasting weer uit! JmuwT Makfcig! De dames flikjes en Zii.-nse koeken uitdelen. Er veel belangstelling voor gratis Heintjes is. De ,.AH - 10.000 - mensen krant" verspreid is op PB - DC - HK en AG Deze krant ook verspreid wordt in enkele delen van Amsterdam - Noord. Een 74-jarige heer vroeg om een bouwplaat van een stan- daard-supermart. Op de foto H.M. de Koningin in onze stand op de lento on stelling „Dit is Noord", dis lei- gelegenheid van de opening van de IJ-tunnel in A'dam- noord werd gehouden. De heer G. J. Heijn lichtte de Koningin voor over de bedoeling van de dia's en foto's met onze mede werkers.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1