The Vocality prijs in Tros Six wint le ■Talententest Promotie, arbeidsvoorwaarden en budgetonderzoek vragen de aandacht CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD BIJEEN Bartelson bezoekt Nieuws in het korl P.B.-Wijhe heeft nu eigen leslokalen Bedrijfsresultaten Uit OR's en CC's Arbeidsvoorwaarden Rondvraag Welkom Gerrit in II AH-Flitsen Pagina Op 3 oktober j.l. vierde de heer P G. J. Otten, bedrijfs leider van onze SuperMart in Geleen, zijn 25-jarig jubileum. Op de foto op de onderste rij de jubilaris met zijn gezin. Staand v.l.n.r. de heren H. Ma- lag, B. Talsma, J van Meer, F. Brands ma en K. R. op de j Beek. Mevr. Boon (gepens.) is na vele maanden in het Sint Jan ziekenhuis te zijn verpleegd, overgeplaatst naar De Noord - sche Balk te Wormerveer om weer te leren lopen. Ook de heer Hille (gepens.) verblijft daar reeds enige maanden, hij gaat gelukkig goed vooruit. Nu onze zieken. Een flinke lijst, waarschijnlijk is het slechte weer er de oorzaak van. Mej. C. Vogels (K.B.) is inmiddels weer uit het zieken huis en moet nu thuis aanster ken. De heer J. Edam is ook weer thuis, moet nog rust hou den en de volgende oproep af wachten. De heer Daub (O.D.) krijgt nu een spierbehandeling. De heer G. Onrust (K.B.) heeft ook een operatie onder gaan. Is inmiddels weer thuis en hoopt weer spoedig het werk te kunnen hervatten. De heer H. Bakker (S.B.) is ook nog niet hersteld. De heer H. Bakker, werkzaam in de K.B., gaat vooruit. Hij verblijft nog steeds in Lichtenvoorde, maar heeft vorige week toch weer een bezoekje aan Zaan dam kunnen brengen. De heer S. Veenema (V.F.) heeft nog veel last van zijn been. Met mej. J. Oostingh (V.A.) gaat het jammer genoeg nog niet zo als wij hoopten. Zo juist kregen we bericht dat zij weer in het ziekenhuis is opgenomen. Mevr. De Koning moet nog enkele weken rust houden voor haar maag. De 2e loting voor de r.nmpu- teractie, welke loting plaatsvond door Mejuffrouw G. Mulder onder het toez'end oog van de Heren H. H .ïzir.vller, A. P. Nagel en P. G. z.warts, had de volgende uitslag: Ie prijs, filiaal 5595. Dorps straat. IP'hoom. 2e prijs filiaal 1043 ."'even- end, Laren. 3e orijs, filiaal 1608, Breestraat. Beverwijk. De Heer H. C. M. van Cam- penhout, bedrijfsleider van 5564 Helmond is al drie maan den ernstig ziek. W" hebben zijn vrouw opgebeld om te vra gen hoe het met hem ging. Wij wensea hem hte en beterschap. Een andere goede vriend, die intussen met pensioer is, de Heer Ha'eber van destijds de Amsterdamse straatweg in Utrecht, blijkt ook ernstig ziek geweest te zijn. Zijn vrouw schreef dat hij zwaar dieet moet houden en zich niet druk- maken, ren hele opgave voor deze enthousiasteling! Heer Haleber, sterkte! 9 De heer W. F. Nolte, ad junct-directeur en hoofd van de Centrale Inkoop Dienst, is ook een tijd uit de circulatie geweest Hij is dezer dagen weer voor halve dagen begon nen. Wij zijn blij dat wij de Heer No!te weer in ons "midden hebben. Sinds korte tijd gaan de cur sisten van het leerlingenstel sel Vakopleiding in de Vlees- warenindustrie niet meer naar Deventer om de lessen te vol gen, maar doen zij dit in de eigen leslokalen van het P. B. Wijhe. Bij het vertrek van de heer G. Meester naar elders kwam de villa naast de fabriek vrij en inmiddels zijn enige vertrek ken ingericht als leslokalen. In het theorielokaal is plaats voor plm 20 leerlingen die daar door leraren van het S.V.O. worden I onderwezen. Ook is er een les lokaal voor praktisch onder wijs, zij het in bescheiden vorm. Hier kan de leraar run derbouten of varkens in diver se delen snijden of laten snij den zodat de leerlingen op de hoogte raken hoe een ham, schouder, carbonade enz. uit het geheel wordt gehaald. Ook de overige ruimte van de villa wordt ten volle benut. Er zijn zes gastarbeiders (Tur ken en Marokkanen) gehuis vest die boven elk over een eigen slaapkamer beschikken en beneden over een keuken, zitkamer en eetkamer. Verder /~iP 15 oktober 1968 kwam de Centrale Ondernemingsraad in Zaandam bijeen. In vervolg op het verslag van de vorige bijeenkomst wordt mede gedeeld, dat de jeugdredactie van de Flitsen en enquête voor bereidt onder het jeugdig personeel voor een jeugdpagina in de Flitsen, genaamd Flitz-in Inzake de bijeenkomst van de COR in Garderen in februari 1969 wordt afgesproken ons ditmaal bij het afgesproken onderwerp en inleider (drs. Bos van het Ned. Paedagogisch Instituut) te houden en een volgende keer te bezien of het zinvol is een vakbonds specialist als inleider uit te nodigen. toond en toegelicht door de Voorzitter; Op verzoek van de voorzitter licht de assistent-controller drs. R. J. Stoelenga. aan de hand van dia's de bedrijfsresulta ten toe tot en met de 9e pe riode van de verschillende on dernemingsonderdelen. Ook wordt een overzicht ge geven van het personeelsbe stand. Naar aanleiding van dit overzicht vestigt een van de leden de aandacht op het feit, dat het DC niet altijd aan al le bestellingen kan voldoen. De voorzitter antwoordt, dat het service-niveau hoog is, d.w.z. dat aan bijna alle bestel lingen wordt voldaan. Het zou onbetaalbaar zijn als het ni veau op 100 procent lag, om dat daarvoor te grote voorra den van te veel artikelen aan gehouden zouden moeten wor den. a. Een maquette van het nieu we hoofdkantoor wordt ge- is er nog een eetzaal voor over blijvers, veelal AH'ers uit Zaandam die er de lunch kun nen gebruiken. In het leslo kaal worden ook andere cur sussen gegeven en de O.R. vergaderingen en andere be sprekingen gehouden. De heer M. Wielaart, medewerker van onze reklamestudio is na van een zanggroep genaamd "The Vocality Six" dié rnüangs de eerste prijs won in de Tros-Talententest Deze wedstrijd werd gehouden in de GO-GO club van Pim daaobs te Loosdrecht. Dit succes was er de oorzaak van, dal televisie °P 13 scpleml}er optrad voor radio en b. Met ingang van 1969 wordt de pakkettenregeling, zoals reeds eerder toegelicht, ge wijzigd; c. Met ingang van 1 decem ber a.s. treedt in onze dienst dokter Meulenbeld als hoofd van de bedrijfsgeneeskundi ge afdeling. Dokter Meulenbeld heeft als taak de organisatie van onze medische begeleiding in het gehele concern. We werken in een levensmid- delenbedrijf en vooral bij dag-artikelen is medische controle en bewaking van de hygiëne bijzonder be langrijk. op deze groep gedaan moet worden, krijgt thans het laatstgenoemde punt voor rang. Er is reeds een voor stel bij de Raad van Be stuur ingediend. Ook in Wijhe zal op korte termijn een afgerond voor stel voor de werkclassifi- catie ter tafel komen, me de gezien de maatregelen die inmiddels bij concur rerende bedrijven in de omgeving genomen zijn. „De overwinning leverde ons een grote beker, een bedrag in contanten en een heleboel leuke reacties op", zegt de heer Wielaart, die alle zangpartijen en arran gementen zelf schrijft. Het repertoire van deze groep, die is samengesteld uit vierstemmige zang met begeleiding van solo-gitaar, accordeon-gitaar en bas, bestaat uit country-music. The Vocality Six, die in de huidige bezetting tweeën half jaar bestaat, werkt veel mee aan avonden voor be jaarden. Daarnaast doet deze amateurgroep regelma tig mee aan concoursen en wedstrijden. „Dit alleen om na te gaan hoe de vakmen sen ons beoordelen", zegt do heer Wielaart. Behalve bovengenoemd suc ces behaalde de groep in de finale van een wedstrijd om het kampioenschap van Ne derland gehouden in 1967 in Marcanti in Amsterdam een tweede prijs. a. Interne promotie. Elk jaar worden door de chefs beoordelingsformulie ren ingevuld, waarbij ook de vraag beantwoord moet worden, of betrokkene ge schikt is voor promotie. Sommige leden vragen zich af, of de chefs en ook be trokkenen wel voldoende inzicht hebben in de mo gelijkheden en vacatures, die er in onze onderneming bestaan. De CPD is bezig met een beroepeninventari- satie. Zodra deze gereed is, zal hij in de COR worden toegelicht met daarnaast een presentatie van het promotieplan. In de filialen zijn overigens de mogelijk heden voor een carrière voldoende bekend. Het gaat meer om een gebrek aan soepele mutaties tussen de produktie, distributie en ad ministratie onderling en naar de filialen en omge keerd. Overigens is er veel be langstelling voor studie, in aanmerking genomen de ve le aanvragen bij het stu diefonds. Gevraagd wordt of er bij promotiemogelijk heden voorkeur bestaat voor mannen boven vrouwen. De 1 Voorzitter antwoordt dat Albert Heijn niet discrimi neert integendeel, hij meent dat in een bedrijf als het onze met 95 vrouwelij- j ke klanten, het streven moet 1 zijn meer vrouicen in lei dinggevende functies te krijgen. Bekeken zal wor- den, of dit ook in de grond- i wetdie in de maak is, ge- 1 formuleerd kan worden. r De Voorzitter legt de COR-le- den een voorstel voor om het gehele personeel in te schake len bij een budgetonderzoek. Het CBS doet dit ook maar het bezwaar is, dat het rapport pas na enige jaren verschijnt, terwijl onze onderneming snel ler over liefst betere gegevens moet beschikken in verband met beslissingen over vesti gingsplaatsen van SM's. De leden menen, dat het personeel hier zeker positief op zal inha ken. De vragen zullen zo simpel mogelijk gehouden worden. Op verzoek zo mogelijk ook een vraag over eventueel eten in restaurants. Het gaat echter te ver om ook te vragen om ideeën voor PMC-premies. Hierover komt genoeg post binnen. Vervolgens vestigt een der le den de aandacht er op, dat de 4 procent-regeling van het on dersteuningsfonds onredelijk werkt, wanneer iemand toe vallig in de voorgaande perio de van 13 weken veel heeft overgewerkt. De CPD zal de redactie van deze regeling opnieuw in dit licht bezien. De volgende vergadering vindt plaats op 10 december 1968. De zoon van de heer G. Heijn, Albert III, die economie in Gro ningen studeert, heeft een zoon gekregen: Gerrit. De redactie feliciteert mevr. en de heer Heijn van harte met de geboorte van deze nieuwe telg. Zoals reeds medegedeeld werd in de vorige vergade ring, is de harmonisatie en bewaking van de arbeids voorwaarden, ook die van de buitendienst, een onder werp waar de CPD bij voortduring op studeert. Dit geldt ook voor de eva luatie van de functies in de kadergroepen 5 t/m 7 en de overwerk- en ploegen- betaling van deze kader functies. Gezien het grote beroep, dat in de komende maanden in verband met de BTW In het Horeca-bondsblad stond een interview met mevrouw H. van Eysden (38), serveer ster in onze AC Lage Weide bij Utrecht. Mevrouw Van Eysden is reeds 19 jaren in de horeca-sector werkzaam. Dit heeft haar niet verhinderd met een N.S.me- dewerker te trouwen en een gezin met 5 kinderen te heb ben, die nu allemaal naai school gaan. Zij werkt volle dagen, echter altijd wel in de ochtenddienst. Haar motto is: humor en een goed humeur!

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 4