9 GESLAAGDE HÏGIËNE-ACT1E IN SM EAPELLE A/DIJSSEL Geslaagde expositie bij de opening van IJ-tunnel Nieuws in het kort 10.000mensen Ze zeggen OKI flitsen AH - TIENDUIZEND MENSEN Expositie Inlichtingen Brandweer Alben Heijn heefl plaats voor enige honderden medewerkers Onder leiding van bedrijfsleider J. Jonkers v.- v AH - Flitsen Pagina 3 Tn een gigantisch tenthallencomplex op een terrein bij de onlangs in gebruik genomen IJ-tunnel. heeft de middenstand van het eindelijk geheel ontsloten stadsdeel Amsterdam-Noord de gelegen heid gekregen zich te manifesteren. Verder was er op de expo sitie, die tot zaterdagavond 9 november zou duren, een plaatsje ingeruimd voor de gemeente Amsterdam, die in haar stand de wordingsgeschiedenis van de tunnel uit de doeken deed en voor talrijke bedrijven uit de kop van Noord-Holland. Ook Albert Heijn N.V. was van de partij, maar op een geheel andere manier dan men van haar gewend is. In Zaandam was beslist, dat er dit keer nu eens niet gewezen zou worden op de voortreffe lijkheid en de plezierige prij zen van onze artikelen, maar dat er eens iets gedaan moest worden op het gebied van de personeelswerving. Albert Heijn groeit en groeit en voor al in de produktiebedrijven en de distributiecentra zal men straks nog heel wat medewer kers kunnen gebruiken. Ilennie Nijkamp Cobie ter Maten Annie Steding Onder het motto „AH - tien duizend mensen" is er daar om een expositie ingericht, waar de voorbijgangers ken nis konden maken met het personeel, de taken en de ar beidsomstandigheden in ons be- l drijf. Overal aan de wanden keken onze werknemers van- af portretten de menigte aan, terwijl anderen „optraden" in een dia-vertoning, die hen tij dens de uitoefening van hun functie liet zien. Het publiek kon ook te weten komen wat er achter de getoonde voor hoofden omging. In een spe ciaal voor dit doel uitgege ven krant, waren interview tjes opgenomen met allen, die hun gezicht voor dit goede doel ter beschikking hadden gesteld. Verder werd de bezoekers aan de hand van een grafiek dui delijk gemaakt hoe het is ge steld met de groei van onze omzet en de toename van het personeelsbestand. Een fraaie maquette van het nieuwe hoofdkantoor liet niet na die pe indruk te maken. Een functionaris van AH's personeelsafdeling was ter plaatse aanwezig om belang stellenden alle gewenste inlich tingen te geven. In de avond uren werd hij geruggesteund door enige vertegenwoordigers van onze produktiebedrijven, Annie Steding, Hennie Nij kamp en Cobie ter Maten, die afwisselend aanwezig waren om de jeugdige bezoekers over hun werk en over Albert Heijn te vertellen. Zij hebben voor treffelijk hun woordje gedaan en daarom zijn hun beeltenis sen hierbij afgedrukt. De realisering van de AH- stand heeft menigeen diepe groeven in het voorhoofd ge bracht, want het liep allemaal allerminst van een leien dakje. Veertien dagen voor de opening van de expositie, toen de gehe le opzet al in kannen en kruiken was, liet de Amster damse brandweer onverstoor baar weten, dat er een brand gang moest komen en dat de hele zaak gewijzigd diende te worden. Dat bracht in Zaan dam een niet geringe opschud ding teweeg. De reeds zo zwaar belaste koppen werden op nieuw bij elkaar gestoken, het geen resulteerde in een nieuw plan, dat weldra als te duur van de tafel werd geveegd. Maar natuurlijk kwam er ten slotte een opzet uit de bus die klonk als een klok en waar AH dan ook beslist eer mee heeft ingelegd. Maar toch kwamen de hoofdstedelijke spuitgasten, voor wier strenge veiligheids normen men uiteraard alleen maar alle respect kan hebben, wederom in actie. Zij eisten een nooduitgang en die is er dan ook gekomen. Voor allen, die in voortreffe lijk teamwork hebben ge zwoegd om ons „paviljoen" te maken tot wat het geworden is, neemt de Flitsen-redaktie zijn hoed af. I uitlMvUlin/ttw hij dyiuimisrli Mrijf Uii t!f üJidiTiimihji.sraad ka im ri nwpfaiei \tt zakra lui Albert Heijn De voorpagina van de speciale krantdie ter gelegenheid van de opening van de IJ-tunnel werd uitgegeven. In de Haagse Post van 26 oktober 1968 stond een inter view met de heren G. J. Heijn, lid van onze Raad van Bestuur en A. Eigenhuis, directeur van Nestlé, over de va-tikale prijsbind:ng. „De Kruidenier", vakblad voor de Detailhandel in le vensmiddelen, heeft dit :nter- view volledig overgenomen. De redaktie van Flitz-in heeft honderden hartverwarm- mende reacties gehad op haar oproep om suggesties. Wanneer een overzicht ver kregen is over alle wensen en voorstellen, hoopt zij in ieder geval in het Kerstnummer hierop uitgebreid in te heken. Op 5 november j.l vord een bijeenkomst plaats in Hrussel van leden van de Internatio nale Federatie van Grootwin kelbedrijven in Levemrridde- len (FIGED), met leden van de Europese Commissie. Daartoe uitgenodigd heeft on?1 direc teur, de heer J. van Meer, voor het gezelschap een leiding gehouden over het onöecwerp: „Agrarische politiek van de E.E.G." O Op 30 oktober 1960 na de opening van de IJ-tunnel. heeft H.M. de Koningin de ten toonstelling „dit is Noord" be zocht, w; ar ook onze onderne ming met een royale stavi ver tegenwoordigd was. Hare Majesteit h°efi zich door onze heer G. J. Heijn la ten voorlichten over de nedoe- ling van deze manifestatie, waarvoor in een op'age van 10.000 stuks een speciale krant is gedrukt met de kop: A.H. 10.000 mensen". In ons volgende numrr er ho- W/'IE op een willekeurige dag van de week de AH-Super- Mart in de Koperwiek te Capelle aan den IJssel binnen stapt zal bemerken dat deze zaak er bijzonder schoon uitziet. Het chroom van de vitrines en schappen blinkt en van de vloer zou men bij wijze van spreken kunnen eten. Oorzaak van deze netheid is de hygiëne-aktie, die de heer J. Jonkers, bedrijfsleider nan dit filiaalvanaf 15 augustus voert. Het initiatief voor de aktie is genomen door de heer Th. van Duimen, groepsleider. „Deze aktiedie als een bom is ingeslagen, wordt voor honderd procent uitgebuit", zegt de heer Jonkers tevreden. „Eenmaal in de week is een afdelingschef verantwoorde lijk voor de hygiëne. Hij moet dan zorgen dat alles in de zaak ordelijk is opgesteld en vooral dat de winkel schoon is". Maar niet alleen aan de netheid van de zaak wordt aandacht besteed, ook het personeel moet er goed verzorgd uitzien. „Hiervoor hebben we een aan tal maatregelen getroffen. Per afdeling is er bijvoorbeeld een spiegel opgehangen en een ex tra kapstok met een schone witte jas. Het personeel be hoeft nu niet meer speciaal naar de garderobe te gaan om zich op te knappen", aldus de heer Jonkers, die 's morgens voor hij begint eerst zijn hy- giëne-checklist nauwkeurig naloopt. Deze checklist is als volgt sa mengesteld: kontrole ingangpartij (incl. ramen) check-out groep kassawa gentjes vloer en paden (vegen, geen dozen) materiaal in diverse afde lingen, snijmachines, weeg schalen vitrines (schone rails, ruim ten, koelmeubels) toiletten (spiegels etc.) schone jassen personeel uiterlijk personeel (haar ge kamd) garderobes, kantine schoon reklame-prijsmaleri- aal het aanwezig zijn van reser ve schone jassen in iedere afdeling op naleving verboden te ro ken. „Als het aan mij ligt wordt deze aktie zo gauw mogelijk landelijk gevoerd", zegt de heer Jonkers, „want ook de klanten zijn erg enthousiast". Zo moet het pen wij hierop terug t- komen, zo mogekik met foto's. Onze president, de heer A. Heijn, heeft dezer daeen een galoperahe ondergaan Hij maakt het goed, h°2fr veel bloemen gekregen en ne^ft nu eens tijd om een paar gezellige boeken te lezen. Wij wc.-:.sen de heer Heijn van harte be terschap. et het niet dat aan de medewerkers op de 17e verdieping van het nieu we hoofdkantoor parachutes ter beschikking zullen worden gesteld. Personeelsorgaan van Albert Heijn N.V. 25e jaargang no. 15 6 november 1968 Verantwoordelijk eindredakteur: H. K. Engel Plv. verantwoordelijk eindredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-27000 toestel 220

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3