N.V. Formosa veranderd in Albert Heijn Restaurants N.V. Dokter E. Meulenbeld wordt hoofd bedrijfsgeneeskunde Proefgebouw gaat inzicht geven in inrichting nieuw hoofdkantoor uummmiu. mm eik mil mui PRIMEUR IN NEDERLANDSE BOUWWERELD MET INGANG VAN 1 DECEMBER: Gratis adverteren in de Flitsen Oh flitsen SAH002000306 Flitsen Landelijk november 1968 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25e jaargang nr. 15 6 nov 1968 J^e bouw van ons nieuwe hoofdkantoor is een zeer veel omvattende en gecompliceerde zaak. Met ontelbare din gen moet rekening worden gehouden. In de eerste plaats zijn er natuurlijk de bouwtechnische aspecten, maar verder is het van het grootste belang hoe straks het interieur eruit zal gaan zien. De medewerkers moeten er zich thuis voe len, de indeling dient aan de hoogste eisen van efficiency te voldoen. Verwarming, verlichting, geluidsisolatie, telefoonverbindingen, liften, het zijn allemaal problemen die heel wat studies en andere voorbereidingen vergen. Daarbij komt, dat de kosten natuurlijk zo laag mogelijk moeten blijven. Om straks de bouw op een zo doelmatig mogelijke wijze te kunnen laten geschieden en om het risico te vermijden, dat achteraf allerlei dingen toch niet geheel blijken te voldoen, is besloten tot de bouw van een „dummy": een proefkantoor, dat volledig wordt ingericht, zodat alle aspecten tot in de finesses kunnen worden be keken. 15x9 meter in beslag. Het ligt in de bedoeling, dat het half maart gereed zal komen. Dit is de plaats om u voor te stellen aan de man, die het Een dergelijk initiatief, dat wellicht een primeur betekent in de Nederlandse bouwwe reld, zou uiteraard een kost bare zaak zijn wanneer het pand later weer zou moeten worden afgebroken. Dit is ech ter niet het geval: het is ge projecteerd als onderdeel van het totale AH-complex, dat tenslotte aan het Zaandamse stationsplein zal verrijzen. Wanneer binnenkort wordt be gonnen met de bouw van het twee verdiepingen tellende proefkantoor, betekent dit dus, dat in feite de eerste activi teiten rond ons nieuwe onder komen zijn gestart. Het ge bouwtje wordt (met twee ver diepingen) ca. acht meter hoog en neemt een oppervlakte van Donderdagmorgen, 3 oktober, kwart voor tien. De heer F. An dnesse met echtgenote en zoon tje temidden van zijn team, vlak voor de bestorming. Dat het druk zou worden in de nieuwe Albert Heijn SuperMart in het winkelcentrum Selwerd Groningen wisten wij toen al, want de avond tevoren vlak voor het duel AjaxNeuren berg, bezochten 2000 belang stellenden de gezellige kennis makingsreceptie. (P.S. Niemand heeft de wed strijd gemist, want er stond een grootbeeld t.v. op de afde ling groenteverwerking.) meest van alle AH-ers bij de totstandkoming van het gigan tische project is betrokken: de heer L. Bouman, wiens functie thans officieel nog luidt: office manager van het bestaande hoofdkantoor. Maar dat is een (Zie verder pag 2) „Dezer dagen is de officiële goedkeuring verkregen voor een wijziging in de statuten van N.V. Formosa, waarbij de naam van de betrokken N.V. veranderd is in Albert Heijn restau rants N.V. Het bedrijf bestaat uit: 4 wegrestaurants (Zevenaar, Utrecht (Lage Weide), Oud Leusden en Beekbergen) 5 Albert's Corners (Amsterdam, Den Haag, Heerlen, Amstelveen, Utrecht, Hoogvliet, Leiden en Enschede) 3 Wivipy's (Amsterdam 2:r. Heerlen) Restaurant Formosa te Amsterdam Vami-Lunchroom te Amsterdam Restaurant ..De Walvis" in de Zaanse Schans te Zaandam. Op het ogenblik werken er 666 personeelsleden. In aanbouw zijn wegrestaurants in Leiderdorp en Reeuwijk. De directie, gevoerd door de heer G. J. Hermanides. is gevestigd in het hoofdkantoor van Albert Heijn N.V. te Zaandam." Tot deze naamswijziging is besloten om de integratie van het restaurantbedrijf ook in de naams aanduiding lot uit drukking te brengen. Op 1 december zal dokter E. Meulenbeld, bedrijfsarts, in onze dienst treden als Hoofd Bedrijfsgeneeskunde. Dan is het moment aangebroken dat onze onderneming voor bedrijfsgeneeskundige aangelegenheden beschikt over een full-time specialist. We zijn erg blij met de beslissing van de Raad van Bestuur, de niet onaanzienlijke middelen te verschaffen om ook op dit gebied te kunnen komen tot een moderne aanpak. Dokter Meulenbeld zal zich voorlopig vooral richten op het afbakenen van de ter reinen binnen AH waarop bedrijfsgeneeskundige zorg wenselijk is. Onder andere vallen hieronder: het vast stellen van medische keu ringseisen naar type funk- ties zoals die aanwezig zijn bij AH; het maken van af spraken met een aantal over geheel Nederland ver spreide artsen die zo nodig kunnen worden inge schakeld; de organisatie van de periodieke keuringen en ehbo; het vaststellen van typen werkzaamheden, funkties en aangelegenhe den welke bijzondere medi sche aandacht vragen. Met dokter Moussault, die tot nu toe als part-timer voor AH werkzaam was naast zijn huisartsprak tijk, is de afspraak gemaakt dat hij zijn part-timedienst verband zal voortzetten on der leiding van dokter Meu lenbeld. Op deze wijze is een goede overgang gewaar borgd. Dokter Meulenbeld was, na zijn afstuderen als arts achtereenvolgens reserve kapitein bij de luchtmacht, huisarts en GGD-arts in Amsterdam. Na zijn verdei-e specialisatie op bedrijfs geneeskundig terrein werd hij in 1964 benoemd tot Hoofd Bedrijfsgeneeskun dige Dienst bij de Tech nische Hoge School te Delft. Hij is 47 jaar, gehuwd, va der van twee zoons en ver woed zeiler. De rcdaktic zal graag de prcef nemen om in de Flit sen een hoekje ter beschik king te stellen voor kleine annonces van personeels leden. Als één van U iets wil rui len. te koop heeft of vraagt, laat hij of zij dit dan melden aan de redaktic, onder ver melding van naam, woon plaats, adres en eventueel de prijs van het aangeboden artikel. Het spreekt vanzelf dat de redaktic geen enkele verant woordelijkheid aanvaardt voor de aangeboden artike len. Wij nemen echter aan, dat personeelsleden onder elkaar er niet op uit zijn te overvragen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1