litzending naar Mexico bekroning voor keiharde sportman Paul Bunschoten de All's olympische kanovaarder Reiskosten- ver«oedin« een man Zware training Volle prijzenkast Groepsvervoer makkelijk en gezellig mee te praten Kerstuiïkering Vormingscentra voor jongens en meisjes op kosten van bedrijf en i/i wer Enige speciale regelingen Spaarfonds \- P. Helder: 3 AH 10.000 mensen Paid Bunschoten is uitgezonden naar Mexico. Een korte mededeling, die echter voor de Nederlandse kanovaarder werkzaam bij Albert Heijn, de bekroning betekent voor een serieus sportman, die voor deze uitzending keihard heeft gewerkt. We hebben een bezoek gebracht aan zijn trouwste supporter, mevrouw Bunschoten. .,Paul had naar mijn gevoel ook al naar Rome en Tokio gekund. Maar waar het hem aan mankeerde, was voldoende zelfver trouwen. De mentale training die meneer Muys, de coach, nu geeft, heeft hem er bovenop gebracht. Ik geloof beslist dat hij in de K-4, samen met Anton Geurts, Bram Muussen en Jan Wittenberg, tot een finaleplaats kan doordringen.'' Vijf jaar geleden was Paul Bunschoten een kanovaarder die al in de nazomer van zijn sportcarrière vertoefde. Hij gold als een veteraan, die het allemaal reeds wat kalmer aan deed. Toen er echter gedurende enige tijd een lid van de kern ploeg bij het echtpaar kwam inwonen, werd hij zozeer mee gesleept in diens geestdriftige trainingsactiviteiten, dat hij er zelf ook weer zin in kreeg.. „Kijk nou eens", zeiden de mensen ietwat schamper langs de kant, „die ouwe wil zeker ook weer terug". Dat gebeurde inderdaad. Paul voelde dal hij het eigenlijk nog best kon en geïnspireerd door zijn vrouw, die zelf jarenlang heeft geka nood en haar man als het ware in de boot heeft leren kennen, bereikte hij al spoedig een vorm, welke hem tot een se rieuze gegadigde voor Mexico maakte. In het voorjaar van 1966 ging hij voor het eerst met een ploeg van twaalf man naar de conditietraining in Arosa, om zich met het leveren van krachtinspanningen op grote hoogte vertrouwd te ma ken. Sindsdien zijn de kano vaarders daar nog tweemaal geweest, maar nu, vlak voor de Spelen, is het Sankt Moritz ge worden omdat er nu natuurlijk ook water bij de hand moest zijn. In de tussentijd trainde Bunschoten op een manier waar menig beroepsvoetballer koud van zou worden: vijf avonden in de week en dan nog, als er tenminste geen wedstrijden waren, de trai- ningsweekeinden op de Bos baan in Amsterdam, waar door coach Muys hard gewerkt werd om van de mannen die geza menlijk de Olympische K-vier zouden gaan vormen, een per fect samenwerkend team te maken. Daarnaast werd dan nog deelgenomen aan verschil lende regatta's in het buiten land, onder meer in Polen en Tsjechoslowakije. Wie de opeenhoping van ne- dailles, vaantjes en andere on derscheidingen in Paul Bun- schotens prijzenkast beziet, rea liseert zich hoezeer hij in de loop der jaren is uitgezworven om ergens ter wereld de naam van Nederland hoog te houden. Dat is natuurlijk bijzonder mooi, maar er zit ook een keer zijde aan. De kanovaarders zijn ama teurs van het zuiverste water en hoewel de reis- en ver- i blijf kosten natuurlijk wel worden vergoed, vergen die I uitstapjes t och aan zakgeld e.d. een bom duiten. Trou- 1 I wens. het gaat hier om een sport die over het algemeen een boel geld opslokt. Wan neer men nu voor al die rei- zen, onbetaalde vakantiedagen zou moeten opnemen, was er I helemaal geen beginnen aan. Mevrouw Bunschoten uit in dit verband woorden van grote dankbaarheid aan het adres van Albert Heijndie haar man voor alle wedstrij- D D Wie in Amsterdam woont hoeft het werken in Zaan- dam helemaal niet als be zwaar te zien. Nu, met de IJ-tunnel, zeker niet meer Albert Heijn zorgt namelijk voor gratis vervoer van huis naar werk en terug. De bussen vertrekken van af: Tolhuis - Nieuwendam - Mosplein - Landsmeer naar de produktiebedrijven en/ of het distributiecentrum. Onderweg zijn er verschil lende halteplaatsen. Degene, die dagelijks met de bussen meerijden, zijn daar bijzonder over te spre ken. En dat niet alleen om dat dit vervoer zo gemak kelijk is, maar ook omdat er in de bussen vaste gezel lige clubjes ontstaan. En die clubjes praten, zingen, be jubelen Ajax of D.W.S.; de gezelligheid voert duidelijk de boventoon. Tweemaal per dag. den en trainingen in het bui tenland zonder meer vrijaf geeft. „Kijkt u nu eens naar de laatste maanden", zegt zij, eerst veertien dagen Sankt Moritz, en dan vrijwel direkt daarop vijf weken afwezig heid. „Ik vraag me wel eens af, wat de mensen die op kantoor met Paul samenwerken, er ei genlijk van denken. Voor hen betekent het ook, dat zij er steeds een extra schepje bo venop moeten gooien". De kanosport beheerst geheel en al huize Bunschoten. Met vakantie is men al in jaren niet meer gegaan, omdat die midden in het wedstrijdseizoen zou vallen en bovendien zou Paul niet de moed kunnen op brengen om daar nu ook nog vrij voor te vragen. Mevrouw Bunschoten verlangt er wel Het personeel dat buiten Zaan- om dam woont, ontvangt (voorzo ver niet gebruikmakend van het gratis busvervoer) volle dige vergoeding van reiskos ten. Dus ook van extra kos ten als bus- en tramvervoer van huis naar stations, en fietsenstallingskosten. Ieder jaar wordt er met Kerst mis een extra uitkering gege ven op basis van de resulta ten van het bedrijf. eens naar. ..Het is een teer punt", zegt ze. terwijl haar drie kinderen achter elkaar uit school de kamer binnenkomen. Maar aan de andere kant ge niet zij van het succes van haar echtgenoot en steunt hem ten volle. Bij het ter perse gaan van dit blad kwam het bericht door, dat de Nederlandse K-4 ploeg de halve finales had be reikt. De man waar ir bij sollicitatie het eerst mee te maken krijgt is de 42-jarige P. Helder, vanal' 1961 werkzaam bij Albert Heijn. Hij is belast met de personeelsbezetting voor het Distributie-centrum te Zaandam en ook voor de fabrieken te Zaandam en Zwanenburg. Voor dien was hij enkele jaren ver bonden aan het gewestelijk Ar beidsbureau te Alkmaar. Meer dan 10 jaar was hij daarna werkzaam bjj de voorlichtingsdienst Emigra- tiezorg van het ministerie van So ciale Zaken Hij verzorgde o.a. voorlichtingsavonden en maakte oriëntatiereizen naar Canada, Aus tralië en Nieuw-Zeeland. Maar emigratie raakte een beetje „uit" HU zag wel wat in Albert Heijn. een bedrijf waarvan hem de mo derne aanpak, zeker ten aanzien van personeel, wel aanstond. Een bedrijf waar flink gewerkt moet worden, maar waar het goed is te werken. In Zaandam zijn ver schillende vormings centra voor de wer kende jeugd. Er komen jongens en meisjes uit allerlei bedrijven; jongens en meisjes van 14 jaar gaan er één dag in de week heen, jon gens en meisjes van 15 tot 18 jaar een halve dag. Jonge medewerkers van Albert Heijn gaan er ook naar toe, mensen zowel uil de produktiebedrij ven als uit de kan toren als uit het dis tributiecentrum en dat wordt binnen het bedrijf zonder meer toegejuicht. Want in deze vormingscentra krijgen die jonge mensen persoonlijk heid en zelfvertrou wen en leren ze hoe ze met collega's moe ten samenwerken. Dat vormingswerk gebeurt op velerlei manieren; op het programma staan on der andere discussies, sport, spel. handen arbeid en uiterlijke verzorging. En dat alles wordt bij Albert Heijn zo belangrijk gevonden, dat het be drijf alle kosten voor zijn rekening neemt en dat er in werktijd aan kan worden meegedaan. Vooropgesteld moet worden, dat zo'n vor mingscentrum beslist geen school is, maar gewoon een gezellige club. waar trouwens ook allerlei ideeën naar voren gebracht mogen worden. Zo worden er bijvoor beeld excursies ge maakt. die de jeug dige „cursisten" zelf mede georganiseerd hebben. Ieder personeelslid wordt in de gelegenheid gesteld om te sparen bij de „Stichting Spaar fonds Albert Heijn". Naast de vaste rente wordt ook een rentetoeslag gegeven en in de afgelopen jaren waren deze renten samen ruim 16 procent. Op die manier is er vrij snel een aardige spaarpot te ma ken. ft -l

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3