Een aantal AH-raedewerkers in woord en beeld AH 10.000 mensen Pag 2 na was ze caissière, nu Kondisi "dag; e Ur.orine arabsïara yëiclc erck ^aiisnaktadir. Hctaotm ijir.;' suluyleyla jglipxyacagi g Na drie weken vakantiewerk wist Ylona Hoogland, dat ze er wel voorgoed wilde wer ken. Twee jaar geleden kwam ze op de afdeling rekening courant. Nu rekent en telefo neert ze voor het spaarfonds, waarbij ongeveer de helft van alle medewerkers zijn aange sloten. „Plezierig werk," zegt negentienjarige Ylona, „en het contact met de collega's is ook heel leuk." Namens het perso- neelsfonds woont ze jubilea en trouwrecepties bij en be zoekt ze zieken. Dat gebeurt op de dag en in de avonduren, maar dat laatste vindt ze hele maal geen bezwaar, omdat het om collega's gaat. „Het bevalt me allemaal uit stekend." zegt de in Noord- Holland als judo-man niet on bekende 27-jarige Ruth G L. Gerritzen. Hij is machinedrij ver in de koekbakkerij en dat wil zeggen, dat hij toezicht houdt op de machine, die de koek verpakt. Het is werk voor een vakman en daar is hij dan ook in ongeveer een half jaar voor opgeleid. De koekbakkerij telt ongeveer 200 medewerkers, maar als ma chinedrijver werkt Ruth Ger ritzen met twintig mensen sa men. Hoe dat gaat? „Uitste kend, we hebben een leuke groep." „Ik kende meisjes uit het be drijf en daarom ben ik hier gekomen." Dat vertelt Dorie Brügemann, 18 jaar, al bijna een jaar werkzaam bij de groenteverpakking in het dis tributiecentrum. Het zware werk wordt gedaan door man nen. het lichte door meisjes en „Vaak lijkt het of we tijd te kort komen, maar door de goe de samenwerking komt het steeds weer in orde." Zo ver telt Piet er IJskes (32), voor man bij de groenten-verzen ding in het distributiecentrum. Het is zijn taak om de van de veilingen aangekomen groenten zo snel mogelijk de deur uit te krijgen, maar toch eerst nauwkeurig te controle ren of gewichten en aantallen goed zijn. Pieter IJskes en zijn collega's werken in drie ploe gen in een voortdurend vrij hoog tempo, maar ze kunnen het werk steeds goed aan. „Om dat we," zo 2egt de heer IJs kes, „op elkaar kunnen reke nen en er ook met de chauf feurs prima kontakten zijn." Verscheidene jaren was Bep Dekker verkoopster op de markt, vorig jaar kwam ze in dienst bij Albert Heijn en van die ommezwaai heeft ze in het geheel geen spijt. In het filiaal aan de Westzijde in Zaandam begon ze met het snijden en verkopen van vleeswaren, daar- Ruim een jaar werkt Annie Vos (16) bij de centrale kaasverpakking in het distri butiecentrum. Ze zit (staat als ze wil) aan een machine en zorgt voor o.a. de beprij- zing. „Het bevalt me erg goed. want het is leuk werk en we heb ben een fijne groep meisjes." Als straks de nieuwe grotere afdeling in gebruik genomen wordt, zal die gezellige sfeer zeker meegaan Annie tenmin ste zegt: „We zien erg uit naar de nieuwe ruimte en we zijn vast van plan er iets van te maken. Dat is ons wel toever trouwd." Herman J. Albers (29) is één van de vier mensen, die de in koop en verkoop van vers vlees administratief verwer ken. Al bijna een jaar is hij boekhouder, maar de mo gelijkheden in het bedrijf ken nende studeert hij voor het staatspraktijkdiploma in de hoop ééns chef te wox-den. Hij werkt temidden van ongeveer zestig collega's, over wie hij zegt: „De samenwerking is prettig. Dat vind ik trouwens vanzelfsprekend, want we wer ken toch allemaal voor het zelfde bedrijf." dat alles volgens Dorie in een bijzonder goede harmonie. Zij bedient machines, pakt appels in (handwerk), zorgt voor de beprijzing. Het is werk dat haar ligt in een omgeving, waarvan ze zegt: „Het is hier gezellig, ik kan met iedereen goed opschieten." Zes jaar geleden kwam Cobie ter Maten bij het bedrijf, ge lijk met haar zusje. Het zusje is inmiddels getrouwd, maar Cobie is er nog en pakt net als in de voorgaande jaren koekjes in. Een lange tijd die zes jaar voor een meisje van éénentwintig? Cobie zegt: „Ik weet wat ik heb, het is trou wens prettig werk in een erg leuke omgeving." Tekenend voor die sfeer is wel. dat Co bie óók in haar vrije tijd vaak met haar collega-inpaksters omgaat en uitgaat. gentien jaar is ze hoofd caissière in dit veertig man personeel tellende filiaal. „Het is hier heel fijn, zowel qua werk als qua sfeer," vertelt Bep, die vast van plan is ver der te studeren om hoofd kassa-groep te worden. Haar liefhebberij komt voort uit het werk, ze winkelt bij voorkeur in andere filialen om te zien hoe het daar gedaan wordt. Ruim vier jaar al werkt Hen- ger was het kleiner, maar de nie Nijkamp (19) op de afdeling gezelligheid is er door de uit- hand-inpak-chocolade van de breiding nog op vooruit gegaan." vorig jaar vernieuwde en ver grote fabriek. Het is werk dat j En die woorden kan ze dan ver haar best bevalt (getuige haar der nog staven door te zeggen, al lange verblijf) in een afde- I dat ze ook in haar vrije tijd ling, waarvan ze zegt: „Ik ben leuke kontakten heeft met haar blij dat ik juist hier werk, vroe- I collega's. Voor Ans de Zwart tl9) was het vanzelfsprekend bij de ver pakkingsafdeling te gaan wer ken; haar moedei- werkte er in vroeger jaren ook en zij kon het alleen maar aanraden. En Ans is het al die vier jaren goed bekomen; zij is machine- dryfster, zorgt als zodanig dat de machine die o.a. hagelslag, koffie, vermicelli en peulvruch ten verpakt goed draait en bij verandering van produkt schoon is. Het is voornamelijk zittend werk op een gezellige afdeling en voor Ans zo aan trekkelijk, dat ze zegt: „Als ik getrouwd ben, blijf ik hier zeker nog een poos werken."

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 2