In laatste halfjaar kwamen 400 aanvragen binnen bij AH's Studiefonds H.M.M.v.Griensven vierde zijn zilveren jubileum K. Louw 40 jaar in dienst bij Albert Heijn NV Zonder diploma's begint men niet veel Voorschot Boekhouding cn literatuur 80% in filialen I i! \\tsoi:\bo\\i:\ GEVRAAGD Diploma's uitgereikt aan geslaagden leerlingstelsel Bartelson bezoekt AH - Flitsen Pagina 8 De dagen waarin men het met alleen een lagere schoolopleiding tot directeur van een immense onderneming kon brengen, zijn allang voorbij. „Zonder diploma's begin je niets meer" is tegenwoordig een veelgehoor de klacht. Het leven in het algemeen en het bedrijfsleven in het bijzonder zijn in de loop der tijd zo gecompliceerd geworden, dat je er met een boel ijver alleen niet meer komt. De steeds groter wordende inter nationale samenwerking vereist talenkennis, in het bedrijfsleven vragen calculatie systemen, planningen, marktonderzoeken en computers een theoretisch geschoold per soneel, de automatisering maakt van de handarbeider een man die in technische ter- men denkt, de klant wordt steeds veel eisender en verlangt in de winkels te woord te worden gestaan door een ware specialist. Kortom, wie iets wil berei ken, ontkomt er niet aan: hij moet naar school of naar een cursus. Het is evenwel ver keerd om dit voor te stellen als een noodzakelijk kwaad. Studie kati wel degelijk een grote voldoening geven. Bijna iedereen geeft het een plezierig gevoel, iets te kunnen of te weten, waar een ander geen kaas van gegeten heeft. Boven dien stijgt het gevoel van ei genwaarde wanneer allerlei zaken die men altijd voor ho gere wiskunde hield, langza merhand een open boek gaan wordenAlbert Heijn staat volledig achter het streven om kennis en bekwaamheden te vergroten en reikt financieel de helpende hand. Hiertoe is in 1966 een studie fonds in het leven geroepen, waaruit aan medewerkers die lessen of cursussen willen vol gen, een voorschot wordt ge geven, dat ca. 50 procent van de totale kosten omvat (aan schaf van boeken en noodzake lijke reiskosten inbegrepen). De terugbetaling van deze ren- telozè lening kan na beëindi ging van de studie geheel of gedeeltelijk worden kwijtge scholden. Hieraan zijn echter diverse voorwaarden verbon den waarvan men overigens bepaald niet hoeft te schrik ken, maar die, gewichtig ge formuleerd als zij zijn, met z'n allen ruimschoots in staat zijn dit artikeltje tot een on duidelijk en onleesbaar geheel te maken. Daarom verwijzen wij belangstellenden naar het „handboek", liet reglement van het Studiebijdragenfonds. de betrokken personeelschef of de afdeling Personeelszaken in Zaandam. Een enkele opmerking moet echter toch nog wel worden gemaakt. Het is min of meer voor de hand liggend, dat deze financiële tegemoetkomingen worden verleend, omdat het voor het bedrijf van belang is wanneer het personeel zijn be kwaamheden vergroot. Uit gaande van deze gedachte, zal het niemand als onlogisch voorkomen, dat AH er wel een beetje op let of het nu wel zoveel nut heeft dat een be paalde aanvrager deze of gene studie wil gaan volgen. uit, dat er eindelijk een druk ker gebruik van deze toch zo gunstige regeling zal worden gemaakt. Maar tevreden zijn de mensen achter het fonds" nog lang niet. Zij wijzen er op, dat 80 procent van alle studiebijdragen terechtkomt in de filialen, waar velen langs deze weg hun vakopleidingen volgen. Het is echter beslist niet no dig, dat hij zich gaat bezig houden met iets dat hem in zijn huidige functie van pas komt, al was dat bij het overgrote deel van de gesubsidieerde cur sussen wel het geval. We geven maar een voorbeeld: Wanneer iemand van de boekhoudafde- ling aankondigt de Franse li teratuur onder de loep te wil len nemen, dan wordt hij na het beëindigen van die studie voor AH geen bruikbaarder medewerker. Maar wanneer hij zijn oog laat vallen op „so ciale wetenschappen", is het. best mogelijk dat men hem te zijner tijd met vreugde op de afdeling personeelszaken zal plaatsen. En vanzelfsprekend maakt het ook een groot verschil wie er Spaanse les wil gaan ne men: Een SM-bedrijfsleider, die wel eens met vakantie naar Spanje gaat, of de juffrouw die altijd moet corresponderen over de aankoop van sinaas appelen uit dit zonnige land. In het algemeen mag echter worden gezegd, dat slechts in heel weinig gevallen het voor schot wordt geweigerd. Nadat van september 1966 tot eind 1967 600 aanvragen waren ingediend, zijn er in het laatste halve jaar 400 binnen gekomen. Het ziet er dus naar Op het hoofdkantoor zijn I slechts enkelen van de partij I (typen, steno, talen en recla- I me, marketing, bedrijfsecono mie) terwijl uit de produk- tie-bedrijven en uit de distri- I butiecentra minder belang stelling blijkt. Er wordt ech ter een beetje rekening mee gehouden, dat er in werkelijk heid veel meer mensen één of andere cursus volgen. Het lijkt erop, dat sommigen het ver velend vinden al om geld te komen vragen voordat zij kun nen aantonen dat dit rende ment oplevert. Zij zouden zich I varen. Op 17 september was mejuf frouw L. M. G. Neervoort, administratrice van onze A.C. in Den Haag. 25 jaar in onze dienst. Mejuffrouw Neervoort heeft vele jaren de scepter gezwaaid in het koffiebuffet en was als zodanig de vcr- trouwensfiguur voor het be dienend personeel en lid van de ondernemingsraad. Op bovenstaande foto v.l.n.r. de heer W. Th. van Veen, de zuster van mejuffrouw Neervoort, de jubilaresse en de heer G. J. Mermanides. minder bezwaard voelen als zij met het diploma in de hand bij het fonds konden aanklop pen. De personeelsafdeling no digt ieder uil in dit opzicht alle bescheidenheid te laten Op donderdag, 12 september, werd in de kantine van het Administratiegebouw de heer H. M. M. van Griensven ge huldigd in verband met zijn 25-jarig zaken jubileum. Slechts de laatste 4 jaar is de heer van Griensven werkzaam in Zaandam op de afdeling inkoopadministratie. Daarvoor heeft hij een 21-tal jaren deel uitgemaakt van het filialenper- soneellaatstelijk als ZB-BL. Een bijzondere sfeervolle hul diging viel hem op 12 septem ber ten deel in aanwezigheid van zijn echtgenote, 4 van zijn 7 kinderenchefs en collega's. Op bovenstaande foto overhan digt drs. C. Brevoord (Hoofd Administratie) een pick-up in stallatie als jubileumgeschenk. Op 23 september j.l. was de heer K. Louw, field-merchan- diser, 40 jaar bij onze onder neming werkzaam. Ook voordat het icoord mer chandiser was uitgevonden, was de heer Louw reeds een bijzonder welkome adviseur in onze filialen. Deze populariteit heeft hij te danken aan zijn vakmanschap en inspirerend enthousiasme. Groot was dan ook de belang stelling bij zijn jubileum en er waren vele sprekers, onder wie de heer G. Heijn. Op bovenstaande foto spreekt de heer J Rommertz hem toe. De heer D. A. ter Wee, con servator van ons museum, roept de medewei-king in van oudere AH-ers en gepensio neerden. In zijn museum mist hij nog een documentatie uit de oorlogstijd 1940'45, zoals rantsoenbonnen, toewijzings- kaarten, opplakvellen e.d. Hij zou het op hoge prijs stel len. indien lezers, die nog der gelijke documenten hebben i bewaard, deze aan hem willen opsturen. Adres: De heer D. A. ter Wee, Albert Heijn. Zaandam. De jaarlijkse bijeenkomst van de Stichting Opleiding perso neel in de Vleeswarenindustrie, ditmaal in Hotel Trianon te Utrecht gehouden, trok 250 belangstellenden uit het ge hele land afkomstig. Hoogte punt was wel de diploma-uit reiking aan de geslaagden van het leerlingenstelsel 1-jarige cursus (Oss) en 3-jarige cur sus (landelijk) en aan de ge slaagden van de zgn. deel cursussen. De heer J. Nijman Sr. (P.B. Wijhe) belastte zich met de diploma-uitreiking. Hij weesl op de goede ontwik keling van het vakonderwijs in de vleeswarenindustrie in de nu 10 jaar van het bestaan en bracht daarbij dank aan de directeur en leerkrachten, van het S.V.O. die het geheel enorm stimuleerden. Tevoren had de heer Schot- gerrits (vice-voorzitter van de stichting) de aanwezigen wel kom geheten. Hij memoreerde het 10-jarig bestaan van de Stichting met de heer Nijman als eerste voorzitter. Na afloop was er nog een leuk cabaretprogramma met o.a. Corry Vonk. Voor de maand september de volgende berichten. De heer en mevrouw H. van Dijk willen allen hartelijk dank zeggen voor de grote belangstelling bij de viering van het 40-jarig jubileum van de heer Van Dijk. waarbij tevens afscheid werd genomen. De heer Van Dijk heeft inmiddels de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt. Het was een mooie dag die nog lang in herinnering zal blijven. Heel jammer was het dat bij de viering van hun 40-jarig huwelijksfeest, hetgeen even hierna zou worden gevierd, mevrouw Van Dijk in het zie kenhuis moest worden opge nomen. Zoals bijna iedere maand ook nu weer enige bruidjes. Op 6 september huwden mej. T. Zoet (C.F.) met de heer H. Bicker; op 5 september mej. S. E. Kudding (C.I.D.) met de heer Schneider en op 11 september mej. M. G. Bak ker (Lab.) met de heer 11. Sman. Mej. Ir. M. E. Veth (T.R.O.), inmiddels ook in ondertrouw gegaan, hoopt 11 oktober in het huwelijk te treden met de heer S. Koops. Allen van harte gefeliciteerd. Verder waren er nog diverse jubilea. 23 september was mevr. T. van Berge-De Wilde (S.B.) 5 jaar in dienst. De viering hiervan moest nog even uitgesteld worden i.v.m. haar ziekte. Op 26 september vierde mevr. A. M. van Dijk-Splinter (L.F.) haar 12 V2-jarig jubi leum. 7 oktober twee 5-jarige jubilea, t.w. mej. J. W. Bos veld (O.G.) en mej. R. v. d. Zande (C.F.). Op 9 oktober weer twee op één dag, t.w. de heren C. Hartland (S.B.) en de heer K. Besse (B.T.D.), beiden waren op deze dag 12V2 jaar aan ons bedrijf ver bonden. Wat onze ziekenlijst betreft, deze is de laatste week weer wat uitgebreid. Mej. J. Oos- tingh heeft een paar weken voor halve dagen gewerkt, maar zij moest helaas weer verstek laten gaan. De dames mevr. Schoen-Schuit en mevr. Van Berge-De Wilde die bei den enige maanden thuis zijn geweest, mochten het werk weer hervatten. Mevr. De Koning moet nog regelmatig voor controle naar het ziekenhuis. Mej. C. Vogels moest voor een operatie wor den opgenomen. Mej. C. Moes was ook enige weken thuis, maar waarschijnlijk zal zij nu haar werk weer hebben her vat. De heer J. Edam moest opge nomen worden voor een ope ratie. Hij moet eerst enige weken rusten. De heer H. Bakker (S.B.) is al enige weken thuis i.v.m. rugklachten. De heer J. Daub (O.D.) heeft halve dagen gewerkt, maar jammer genoeg móest hij hier ook weer mee stoppen. De heer H. C. Denneman (B.B.) net enkele weken rust houden, hopen voor hem dat alles ee~~ gunstig verloop mag hebben Ook zijn collega de heer J. S. de Boer is al enige weken thuis. Wij wensen U en na tuurlijk ook alle niet genoemde zieken, van harte beterschap.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 8