Gang van zaken lopend boekjaar Albert Heijn N V Nancy Gnink trok winnende loten van computeraktie Nieuwe apparatuur blijft toenemende golf van werkzaamheden de baas lllfEiliJJlBl!)! Hulpmiddelen DE: Haagse SuperMarts houden sportavond Gemeengoed Proefkantoor moet inzicht geven in inrichting nieuv, hoofdkantoor 0(1 flitsen SAH002C00304 Flitsen Landelijk 1968 14 daags personeelsorgaan albert heijn 25e jaargang nr 14 1968 yYPISTES zitten maar zelden schaterlachend of zeer geboeid achter hun schrijfmachines, want de kantoorgebruiken laten weinig ruimte over voor Simenons en Carmiggelts. Erger is nog. dat de brieven dikwijls zo enorm veel op elkaar lijken: vaak zijn alleen de namen, de data en de bedragen maar verschillend. Vele meisjes voelen zichzelf op deze manier dan ook tot automaat gereduceerd. Uw verslaggever b.v. begon zijn carrière op de correspondentie-afdeling van een bank van lening, waar de hele lieve dag deze strenge tekst op zijn zorgen wachtte: „Wij delen U mede. dat U in gebreke bent gebleven Uw termijn d.d te voldoen. Indien niet per omgaand het achterstallige bedrag wordt voldaan, zo zullen wij bij Uw werkgever inhouding op Uw loon verzoeken". Wat een ellende was dat. Hoewel er bij Albert Heijn gelukkig een heel wat plezie riger woordkeus wordt gebe zigd, kan het niet anders of bepaalde standaard-brieven gaan onze type-meisjes enorm de keel uithangen. Welnu, aan hun lijden zal een eind worden gemaakt. Een onlangs inge steld onderzoek heeft namelijk uitgewezen, dat vrijwel iedere afdeling in haar corresponden tie zo vaak dezelfde formule ringen gebruikt, dat het ver antwoord bleek over te gaan tot de aanschaf van een IBM 72. En zelfs ligt hel in het voornemen, in de toekomst nog enige van deze apparaten aan te schaffen Wat zijn dat nu voor raadsel achtige toestellen, die plotse ling hun intrede binnen ons hoofdkantoor komen doen? Wel, het zijn magnetische bandschrijfmachines, hulpmid delen die in het Amerikaanse Onder liet toeziend oog van v.l.n.r. de heren C. Gavers en A. P. Nagel, de stier van Potter en uw hoofdredac teur, trok Nancy Onink de winnende loten. eerste loting voor de computeraktie in de filialen heeft plaats ~gehad op 30 september jl. Mejuffrouw Nancy Oninkde charmante administratrice van de divisie Amsterdam, trok lot 00388 als le prijs. Deze ging naar Almelo. Nieuiostraat, 00337 2e prijs Apeldoorn. Talingweg, en 011007 3e prijs Delft, Jacob Gerritstraat. De kruidenierswaren-chefs in Almelo en Apeldoorn ontvangen dus resp. 500. en 300.en de bedrijfs leider in Delft 200. Zoals bekend worden na de beëindiging van de aktie in februari 1969 onder het personeel van de 50 filialen, die naar ver houding de meeste com- puterkaarten terugzonden. 500.000 waardepunten ver deeld. De heer A. P. Nagel van de organisatieafdeling-filialen, coördinator van deze aktie, vertelde, dat alle filialen kaarten hebben ingezonden. kantoorleven al een blijvende plaats hebben verworven Wanneer men hen vult met een tape, waarop de betrokken standaardtekst is vastgelegd, brengen zij de woorden met een snelheid van 900 aansla gen per minuut feilloos op papier. Op de plaatsen waar namen, adressen of bedragen moeten worden ingevuld, ko men de driftige hamertjes echter tot stilstand, om de typiste de gelegenheid te gun nen deze gegevens zelf via een normaal toetsenbord in te vullen. Veel mogelijkheden Het is dus wel duidelijk, dat deze «omputer-achtige appa ratuur, die een keuze uit ette lijke lettertypes biedt en nog een hele reeks andere moge lijkheden in zich bergt, niet alleen een boel vervelend werk overneemt, maar dit ook doet met een zodanige snelheid, dat er van een aanzienlijke tijd besparing sprake zal zijn. Dit nu zijn plezierige factoren in een bedrijf als Albert Heijn, dat zich voortdurend verder uitbreidt en toeli wil proberen met het huidige personeels bestand de steeds toenemende golf van werkzaamheden de baas te blijven. Wanneer straks de IBM 72's op volle toeren draaien, zal er op iedere afdeling een merkwaardig boekwerk liggen. Het bevat zinnen en alinea's, waarvan is gebleken dat zij in de correspondentie van de be trokken groep min of meer gemeengoed zijn. Ze zijn alle maal voorzien van een code nummer en degene die een brief wil versturen, kiest de gewenste formulering, krab belt de nummers van de geko zen zinnen op een formuliertje en dan gaat de bestelling naai de type-afdeling. Daar zoekt men de betrokken bandjes op en de machine kan vervolgens zodanig worden geïnstrueerd, dat hij de gewenste formule- ringen in ongedwongen volg orde ten beste geeft. Een enkel I zinnetje, dat wellicht niet in j voorraad was. kan de typiste i zelf op de juiste plaats intik- i ken. Deze wijze van werken zal natuurlijk niet van toepassing- zijn op de correspondentie met de klanten. Dezen krij gen altijd persoonlijk ant woord. (Zie verder pag. 2) Mieke Veerboer aan het werk met de nieuwe IBM-appara tuur. Ondanks de kritische belang stelling van een eveneens drie turven hoge jongedame aan de andere kant van de dar, en pa en ma achter hem, opende Mare Bruijnen resoluut op 1 oktober 10 uur precies de deu ren van de nieuwe Albert Heijn Super Mart aan het Geert Groteplein in Alkmaar. Veel later dan verwacht deze ope ning. maar het succes wis er beslist niet minder om. Het bestuur van Albert Heijn X.V. deelt ten aanzien van de gang van zaken in de periode januari t m september 1968 het volgende mede. Do geldomzet in het detailbedrjjf is vergeleken met de overeenkomstige periode van het vorige jaar circa 20 proeent hoger. Deze omzetstijging is grotendeels veroorzaakt door het in bedrijf stellen van nieuwe filialen. Daarnaast kon ook in de reeds per 1 januari 1967 in bedrijf zynde filialen een redelijke omzetstijging worden geboekt. Overeenkomstig onze verwachtingen is deze laatste stijging procentueel echter lager dan in de voprgaande jaren. In de periode januari t/m september werden 17 Super- Marts en 6 zelfbedieningszaken geopend. Gesloten werden 17 filialen. In de periode van oktober t/m december zullen neg 12 SuperMarts en 2 zelf bedieningszaken worden ge opend, waartegenover nog circa 10 filialen gesloten zullen worden. In de restaurantsector werd een omzetstijging geboekt van circa 7 procent. De omzet stijging in de reeds langer ge opende zaken bleef achter bij de verwachting. De ontwikkeling van de netto-winst na belasting is tot dusverre iets gunstiger dan onze prognoses. Vergeleken met de overeenkomstige' pe riode van vorig jaar is de nettowinst ruim 10 procent hoger. In hoeverre dit percen tage over geheel 1968 zal wor den bereikt hangt af van de omzetontwikkelingen in het vierde kwartaal, dal in onze bedrijfstak zeer belangrijk is. Woensdag, 23 oktober zal i voor het personeel (ook partti- mers) van alle SuperMarts in Den Haag en omgeving een sportavond worden gehouden in de sporthal in de Berestein- laan te Den Haag. De Albert Heijners zullen dan hun krach- j ten kunnen meten in de spor- ten korfbal, volleybal, zaal- J voetbal, badminton en touw- 1 trekken. De sportavond begint om zeven uur. TOT onze spijt hebben wij niet de primeur ge had u te kunnen berichten, dat het. de bedoeling is om op een heek van het terrein bestemd voor ons nieuwe hoofdkantoor. binnenkort een klein proefkantoor te bouwen, waarin de indeling, de verwarming, de ventila tie, dé inrichting, e.d. van het nieuwe kantoor op klei ne schaal aan ^e praktijk zullen worden getoetst. De Zaanse pers had dit nieuws uit een andere bron verno men. Zodra de plannen rond zijn en we beschikken over foto's en een maquette ko men we in de Flitsen na tuurlijk uitvoerig op dit on derwerp terug.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 1