nieuwe chocoladefabriek VELE ALGEMENE ONDERWERPEN PASSEERDEN DE REVUE Centrale ondernemingsraad bijeen Begane grond Ie Verdieping 2e Verdieping Kik ralley in Deventer Mededelingen Uit OR's en CC's Bijeenkomsten: Rondvraag 4e Verdieping 3e Verdieping AH - Flitsen Pagina 3 De uitbreiding van het nieu- pand geeft een verruiming van het vloeroppervlak van plm. 4.200 m2. Óp de verschillende afdelingen treft men pauze- en aflosruimten, die er als een soort kleine kantines bijzonder prettig uitzien en waar de mo gelijkheid bestaat om te roken, wat in alle produktieruimten natuurlijk verboden is. Een zware lift met een laad vermogen van 3.000 kg. zorgt voor een goede aan- en af- voermogelijkheid. Naast deze goederenlift is een perso nenlift. Deze beide liften zijn ondergebracht in een ruim trappenhuis, dat naast de fa briek is gebouwd, zodat binnen geen obstakels aanwezig zijn. In ditzelfde trappenhuis zijn ook alle toiletten onderge bracht alsook de bergruimten voor de schoonmaakbenodigd- heden. Komend vanuit de bestaande fabriek, loopt men door een ruime, overdekte gang en be treedt men de begane grond, waar in het linker gedeelte de technische dienst reeds was ge huisvest en het nieuwe ge deelte als opslag voor gereed produkt in gebruik zal worden genomen. Bij de bouw is er rekening mee gehouden, dat hier in de toekomst eventueel voor uitbreidingen zware ma chines kunnen worden opge steld. Op de le verdieping is de chocolade-vormerij en de re- pen-inpakafdeling onderge bracht. Deze grote produktie- lijnen beslaan de gehele ver dieping, zowel van het bestaan de, als van het nieuwe pand. De produkten komen in 1 be werkingsgang gereed; hieron- der te verstaan het spuiten, verpakken, bundelen en in overdozen doen. Het beeld wordt in de vor- merij beheerst door één grote en twee kleine spuitmachines, waarvan de grote spuitmachi- ne ruim duizend repen per mi nuut kan produceren. Een bat terij van inpakmachines staat in de aangrenzende verpak kingsafdeling opgesteld; iedere inpakmachine heeft een capa citeit van ca. 160 repen per minuut. Het geheel geeft het beeld van een snel stromende beek, waarin door de wind golfjes op het water ontstaan. In dit geval is de beek de afvoer- band, die al golvend op iedere inpakmachine een rijtje repen schuift, wat een bijzonder fraai gezicht is. De branderij, malerij en voor een deel ook de opslag van vloeibare chocolade blij ven in de oude chocolade-fa briek, waar nu ruimte is vrij gekomen. Door leidingen, wel ke op de juiste temperatuur worden gehouden, wordt de vloeibare chocolade naar de spuitinstallaties gepompt. Op de 2e verdieping bevindt zich de glaceerband met de bij behorende inpakband en hier is ook nog een inpakband voor het verpakken van allerlei kleingoed geplaatst. Tevens worden op deze verdieping de export-orders gereed ge maakt; er blijft dan nog een behoorlijke ruimte over voor opslag van artikelen. Boven- Voor personeelsleden met hun familie werd op zondag 1 sep tember j.l. een oriënteringsrit op de fiets georganiseerd door de heer Reynders, bedrijfsleider van ons filiaal Deventer, van Vlotenlaan. De vragenlijst voor deze rit was gebaseerd op de Kik-actie en ons Welkomboekje. Op 22 augustus j.l. was de Centrale Ondernemingsraad, onder voorzitterschap van de heer A. Heijn, in Zaandam bijeen. Zoals gewoonlijk gaf de voorzitter een toelichting op de ontwikkeling van de om zetten in de filialen en de restaurants, waarbij speciale aandacht werd besteed aan verschillende verkoopactivi teiten, waarover nader werd gediscussieerd. a. Het laat zich aanzien, dat de „bedrijfsvakantie" op het hoofdkantoor aan de verwach tingen heeft voldaan; b. In verband met de vele werkzaamheden bij de invoe ring van de BTW is aan be trokkenen verzocht geen va kantieplannen te maken voor oktober 1967 tot en met januari 1969; c. De collectieve ongevallen verzekering werd toegelicht naar aanleiding van de ver hoogde premie; d. Zodra het showmateriaal gereed is, zullen de plannen voor het nieuwe hoofdkantoor worden toegelicht aan de on dernemingsraden van het hoofdkantoor, het administra tiegebouw en de staf. a. Verhuizingsregeling: De verhuizingsregeling zal op nieuw door de CPD worden geformuleerd en aan de COR worden voorgelegd; b. Verzekering passagiers: De polis van onze bedrijfs auto's dekt wel de verzekering van passagiers, indien het za kenrelaties e.d. betreft. Het is verboden lifters mee te nemen, mede in verband met een even tuele schuldvraag. Wanneer de echtgenote van be trokkene in uitzonderings gevallen chauffeert, geldt de verzekering eveneens, ook voor inzittenden. c. 4-wekelijkse betaling: In Zaandam, Amsterdam, Zwanenburg en Rotterdam wordt via een 2-wekelijkse be taling geleidelijk aan de 4- wekelijkse betaling ingevoerd. Voor een dergelijke regeling in Hilversum, Wijhe en Dordrecht zijn nog geen maatregelen ge troffen. d. Bekeuringen: Indien men, rijdend in een be drijfsauto, bekeurd wordt, moet de bekeuring privé be taald worden. Ook een even- j tueel lidmaatschap van de wegenwacht voor personen wagens moet zelf betaald worden Aan de Dr. Hubert Noodt- straat in Doetinchem is op 27 augustus een SuperMart van Albert Heijn geopend. Onze fotograaf ging kijken en knipte bovenstaande plaat. Tijd: tegen tien uur, toen een lange rij wachten den zich reeds voor de nog gesloten deuren verdrong. Een dag tevoren werd in het filiaal een feestelijke receptie gehouden. Het filiaal aan de Doetin- chemse Hamburgerstraat werd op 24 augustus gesloten. e. Flitsen: Afgesproken wordt, dat de verslagen van de COR en de CC's filialen en restaurants in verkorte vorm in de Flitsen worden geplaatst. Teneinde de jeugd meer bij de Flitsen te betrekken, zijn enige jongere AH-ers(sters) uitgenodigd een jeugdredactie te vormen voor een halve pa gina „Mini-Flitsen", met AH- kopij, die speciaal de jeugd in teresseert. f. Arbeidsvoorwaarden: Op de arbeidsvoorwaarden, die momenteel door de CPD wor den uitgewerkt, wordt een toe lichting gegeven. De voorzitters en secretaris sen van OR's en CC's zullen in oktober bijeen komen. De COR zal in februari 1969 in Garderen een avond en een dag bijeenkomen om een be paald onderwerp te behande len. c Bij de rondvraag komen de volgende punten ter sprake: distributie AllerHande overgang ploegendienst naar dagdienst ideeënbus. De volgende vergaderingen van de COR vinden plaats op de dinsdagen 15 oktober en 10 december 1968 om 10.30 uur op het hoofdkantoor Zaandam. Woensdag 28 augustus is in Waalwijk aan de Irenestraat een nieuwe SuperMart van Albert Heijn geopend. Deze nieuwe zaak, die zal worden geleid door de heer C. M. Adriaansens, heeft een totale oppervlakte van 1100 m2. In oktober zal het nieuwe pand van de chocoladefabriek dien is hier een opslagmagazijn geheel in gebruik zijn. De opening zal niet met veel gereed produkt van deze af- ceremonieel gepaard gaan want stap voor stap is iedere "TdTanderi keer al een gedeelte m gebruik genomen. afdelingen. In de Albert's Corner te i begin van de vakantie kleur- Enschede is een kleurwed- I platen verstrekt, strijd georganiseerd, waaraan Op de foto de kinderen, die 1150 kinderen deelnamen! naar de goochelaar kijken tijdens de prijsuitreiking op Huis aan huis werden in het zondag, 18 augustus. de Toffee- en Caramelafdeling hier op te stellen, zodat de pro- duktie-lijnen van toffees, cara mels en butterscotch met de pakkamer een doorlopende produktie-afdeling worden. Door deze combinatie vervalt een groot deel van het trans port. Het overblijvende deel van de verdieping is bestemd voor opslag gereed produkt van de S.B. Deze ruimte is bestemd voor de toekomstige uitbreiding van de Vermicelli-fabriek. In af wachting hiervan wordt de 800 m2 ruimte nu benut voor opslag van chocolade. Deze ruimte is geheel geconditio neerd. Het gebouw is aan de bui tenzijde uitgerust met een in stallatie voor de glazen wassers. Alle ramen zijn voor zien van een uitwendige zon wering. Overal waar nodig is air-conditioning aangebracht, welke bij het verpakken en het opslaan van chocolade onont beerlijk is. In het bestaande gedeelte van dit gebouw was reeds de pakkamer van de Suikerbak kerij gevestigd. De beide pro- duktie-afdelingen, de Office en Drups, bevonden zich elders in de fabriek. Door een rationele re opstelling is het nu mogelijk Gemakshalve wordt het pand al door iedereen de „nieuwe chocoladefabriek" genoemd. Het is echter niet alleen een uitbreiding van de chocoladefabriek, ook de ToffeeCaramel-afdeling zal hier worden gehuisvest, ter wijl er ook een uitbreiding van de Vermicelli fabriek tot stand zal komen.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 3