Wie bedenkt de meest originele limer - KIK 3 L „Inlichtingenbureau" werd echte zelfbedieningszaak A.H.-FILIAAL LELYSTAD GROEIDE ■I I Wat is een limerick? Personeel P. B. Wijhe maakte uitstapje Inlichtingenbureau De AH kwaliteitsgarantie is onvoorwaardelijk AH-Flitsen Pagina 5 W7IK maakt de leukste limer-kik? Dit is een uitdaging aan iedereen, die bij Albert Heijn werkt. Alle inzendingen zijn welkom! Uit de filialen - de produktiebedrijven - de distributie centra en de kantoren. Het is de bedoeling dat U potlood en papier pakt en een origi nele limerick over de aktie KIK: Klant is Koning bedenkt, /end deze op een briefkaart aan Hoofdkantoor Zaandam, t.a.v. afd. 527. De inzendtermijn sluit per 1 september. Vermeld duidelijk op uw briefkaart uw naam, adres en filiaal of afdeling waar u werkzaam bent. Elke inzending met een echte Limer-KIK zal worden beloond met f 2,50 De beste Limer-KIKs worden dan xiit- gekozen en komen voor plaat sing in Flitsen in aanmerking en worden beloond met vijftig gulden (in contanten of waardepunten) Alle ingezonden Limer-kiks worden beoordeeld op origina liteit, rijm en ritme. De beste inzendingen, die voor plaat sing in Flitsen in aanmerking komen, worden geïllustreerd door de tekenaar Hans Bishof (die ook tekeningen voor de KIK-show verzorgde!). Wan neer uw inzending in Flitsen komt, ontvangt u behalve 50 óók een afdruk met illustratie ingelijst als herinnering aan uw dichtprestatie. beantwoorden aan het ritme en rijm van de echte limerick, en de aktie KIK als onderwerp hebben! Uziet in deze krant een zestal voorbeelden van de redac- j tie, wij zijn ervan overtuigd dat er onder uw inzendin- gen vele zullen zijn, die deze weten te overtreffen. Wij wensen u veel genoe- I gen met uw limer-kik pogingen want leuk is het, dat is zeker. Begint u maar: Er was eens een uit. Wij hopen dat u ons over stroomt met Limer-Kiks, misschien komt er dan nog wel een speciale Albert Heijn Li- mer-Kik pocket uit! Een kiene bediende uit Naarden heeft altijd "n oog voor bejaarden Dat komt vast door KIK de klant in zijn schik Je ziet daar nu overal baarden.' Een hippe caissière uit Putten zat stil aan haar kassa te dutten Plots kreeg zij de schrik een klant zei toen KIK die tijd kun je beter benutten.' "F EN limerick is een versje van vijf regels. De regels één, twee en vijf rijmen op elkaar, bovendien de regels drie en vier. Maar zo een- j voudig is het niet want een limerick heeft bovendien een speciaal ritme! Zie de voor beelden. Dus let op wanneer u aan de slag gaat, uw versje moet Die blonde caissière uit Loenen heeft altijd een lach om te zoenen niet alleen voor de heren ze houdt ieder in ere Dat meisje wordt vast Kampioene! r jet jaarlijkse uitstapje van de leden van de reisvereni- ging P. B. Wijhe is dit maal bij zonder in de smaak gevallen. In 3 bussen ging het gezel- schap vanaf de fabriek via Zwolle naar Harderwijk. Na i de koffie bleek een bezoek aan 1 de dolfijnen-show alleszins de moeite waard. Hierna toerde men naar Ot- terlo waar in de Woudhoorn de broodmaaltijd werd gebruikt. Een bezoek aan het Kröller- Müller museum op de Hoge i Veluwe was voor velen ook een ware belevenis. Het traditionele „winkelen" vond plaats in Arnhem, waar ook werd gedineerd en wel in hotel Twente. Hoogtepunt van de dag was het bezoek aan de Nato-taptoe. HET filiaal in Lelystad, dat destijds veel publiek kreeg om dat er bij de opening oP 30 september 1967 nog geen mens in de nabije omgeving woonde, draait nu op volle kracht. Er zijn thans in de buurt ongeveer driehonderd gezinnen gehuisvest, welk aantal in september verdubbeld zal zijn. Bedrijfsleider v. d. Bedum die destijds met alleen een part-time medewerker voor de zaterdag begon, heeft zijn staf al tot vijf man moeten aanvullen, ondanks de komst van vier zelfstandige levensmiddelenbedrijven. De eerste tijd «s het heel erg stil in de zaak geweest. „Maar", vertelt de heer v. d. Bedum, „als er mensen kwamen, dan kon je erop rekenen dat ze zeker drie [kwartier of een uur bleven. Zij waren afkomstig uit Lelystad-ha- ven of uit de omliggende dorpen jen beschouwden het zonder meer als een „uitje". Onze zaak werd voor hen een middelpunt waar ze elkaar ontmoetten en tot een gesprek kwamen". Deze functie had men zïch in Zaandam uiteraard niet voor dit filiaal gedacht, maar de moge lijkheid een praatje te maken lokte de bezoekers uit de om trek zo aan, dat zij bleven komen en nu tot de va*ste klantenkring behoren. Er kwam 'es een dame met jampot Er kwam eens een klant in een taxi haar man is 't hoog, van^ want dom- draagt men haar na j De chej lachte^toen de boodschappen door de KIK- j r pot! Laatst kwam er 'n klant om garantie de chef ivas toen net met vakantie Wat zei men haar toen I voorlopig géén poen want hij ivil 't zelf eerst anzien! Een snelle bediende uit Brabant heeft altijd wel tijd voor 'n klant Geen vraag hem te mal of hij weet 't al Zo kweekt-ie een band met de klant! rpOEN NA ongeveer ander- halve week de eerste ge zinnen in de buurt hun intrek namen, was het bij voorbaat zeker dat zij tot de klanten zouden gaan behoren. „Ze moésten wel", zegt de heer v. d. Bedum. „wij waren de eni ge die open was. Maar bo vendien zagen zij ons, hoe kort wij ook nog maar in Le lystad zaten, als de mensen van het eerste uur, die al wat beter thuis waren in deze omgey.ng. Daardoor kregen we opnieuw een taak waar we niet op had den gerekend. Die nieuwe bur- Klant Is Koning bij albert heij gers kwamen n.l. bij ons met alle mogelijke vragen, hoe moet dit, hoe moet dat, en waar kunnen we zus of zo vin den. Ik werd een soort contact persoon, want ik kreeg alle mogelijke ervaringen die zij opdeden te horen, waarmee ik de nieuwkomers weer van ad vies kon dienen. Het leek hier soms wel een soort inlichtin genbureau." Dat is gaandeweg veranderd: „Ons fikaal is nu een echte AH-winkel, die puur zakelijk wordt gedreven. Natuurlijk, de eerstelingen komen nog wel eens een babbeltje maken, maar degenen die de nu ge reedgekomen woningen be trekken vinden al betere in formanten dan de chef van Albert Heijn. Lelystad is al bezig tot een echte stad uit te groeien, met alle gemakken en instanties van dien". Het filiaal in deze jonge ge- I meente in opkomst is een zelfbadieningszaak met een uitgebreid assortiment, dat ook groente, fruit en vlees omvat. „In het begin", zegt de heer v. d. Bedum. „had je hier als middenstander enorme privile ges, die in een grote stad niet mogelijk zouden zijn geweest. Er was hier ncets en daarom kon je zonder meer van alles verkopen. Zo hebben we aan vankelijk zeer veel in huishoudelijke artikelen ge daan en zelfs cognac en andere sterke drank verkocht". Op den duur zal hel huidige bedrijf te klein blijken, niet al leen omdat de consumenten dui delijk venvachten dat er meer artikelen in het assortiment zul len worden opgenomen, maar ook omdat Lelystad ten slotte moet uitgroeien tot een plaats waar zo'n honderdduizend mensen ko men te wonen. „Op korte termijn zit er echter nog geen uitbreiding in," zegt de heer v. d. Bedum, die op straat door vele inwoners en door de mannen die direct bij de opbouw van de stad en de droog legging van de polder betrokken zijn, als een goede bekende wordt begroet.

Personeelsbladen | 1968 | | pagina 5